Šta je novo?

Vase iskustvo sa Acerom / Toshibom

Nisam o tome razmišljao, ali kad se pogleda njena proizvodnja, vidi se da Toshiba uppšte ne proizvodi diskove kapaciteta 200GB sa 5400RPM.
 
Toshibe A200 iz Satellite Pro serije imaju diskove (200GB i 250GB) na 5400RPM.

Mozes li mi reci koji su to modeli? Mislim prevashodno na modele koji se mogu naci na nasem trzistu?

hvala unapred.
 
Poslednja izmena:

A200-1MI
Za ovaj model laptopa sam nasao informaciju da HDD radi 4200RPM. Da li je u pravu pakom ili gigatron???

A200-1NB
ovaj, takodje. neki je poljski site. ja sada ne znam da li toshiba specijalno za srpsko trziste ugradjuje na 5400RPM.

sto se tice modela A200-1MA nisam nasao nijednu informaciju. osim onu sa itsveta-a, ali njihove informacije i nisu najtacnije, je l' tako. :)
 
A200-1MI
Za ovaj model laptopa sam nasao informaciju da HDD radi 4200RPM. Da li je u pravu pakom ili gigatron???

A200-1NB
ovaj, takodje. neki je poljski site. ja sada ne znam da li toshiba specijalno za srpsko trziste ugradjuje na 5400RPM.

sto se tice modela A200-1MA nisam nasao nijednu informaciju. osim onu sa itsveta-a, ali njihove informacije i nisu najtacnije, je l' tako. :)

Sat pro A200-1NB ima HDD na 4200rpm, 100%.

Sat Pro A200-1MA i Sat Pro A200-1MI imaju HDD na 5400 (200GB i 250GB respektivno)

Pakom ima običaj da lupa gluposti kad je Toshiba u pitanju, za neke modele su čak davali pogrešnju informaciju o dužini garancije, što je vrlo neprijatno.

Problem je u tome što ih ne uvoze oni, pa prepisuju podatke (očigledno pogrešno) sa weba, ili profakture :)
 
A200-1MI
Za ovaj model laptopa sam nasao informaciju da HDD radi 4200RPM. Da li je u pravu pakom ili gigatron???

A200-1NB
ovaj, takodje. neki je poljski site. ja sada ne znam da li toshiba specijalno za srpsko trziste ugradjuje na 5400RPM.

sto se tice modela A200-1MA nisam nasao nijednu informaciju. osim onu sa itsveta-a, ali njihove informacije i nisu najtacnije, je l' tako. :)

Za A200-1MI sam siguran da ima 5400RPM, jer ga ima jedan kolega sa fakulteta.
Za A200-1MA stoji na Toshibinom sajtu da ima 5400RPM.

Za A200-1NB nisam tražio informaciju, pretpostavio sam da je tačna ona sa itsveta.
 
A210-16G ima 160GB HDD na 5400 rpm. Licno ga imam, i upravo zbog harda sam se odlucio za ovaj model umesto za 16G. Jedina druga razlika je sto je procesor na 1.9 kod 16f, a 2.0 na 16g. Meni je bilo bitnija brzina nego kapacitet. Ma i ovako novijim igrama treba dosta da se instaliraju.
 
Kupio sam A200-1MA Pro pre neka 3 meseca i još uvek nemam ni jednu primedbu. Sve radi savršeno. Trenutno igram Call of Duty 4 i radi savršeno kao i bilo koja druga igra koju sam probao. HDD radi na 5400RPM. Nažalost zbog nekih neočekivanih okolnosti primoran sam da prodam ovaj laptop te budite slobodni i šaljite ponude. Garancija važi još 1g9m. Baterija bukvalno nije uopšte korištena jer računar uopšte nisam nosio van kuće... Pozdrav
 
Tacno. Ne vidim nista lose u tome sto neko hoce 8ms umesto 16ms. Ipak je to velika razlika. Nekom je bitan izgled, nekom grafika, nekom izrada, masa... Ima nas raznih!

sa vremenske distance:d...danas čitam service guide za moj 7720 i evo šta kaže za lcd ekran:

Display and graphics
�� 17” WXGA+ high-brightness Acer CrystalBriteTM TFT LCD, 1680 x 1050 pixel resolution, 6 lamps
�� 16 ms typical of/off and 8 ms average gray-to-gray response time
�� Simultaneous multi-window viewing via Acer VistaTM supported
�� Supporting NVIDIA® PureVideoTM technology (WMV HD, High-Definition MPEG-2 Hardware
Acceleration, integrated HDTV encoder) dual-link DVI, Microsoft® DirectX® 9.0, Shader Model 3.0,
OpenEXR High Dynamic Range (HDR) technology, NVIDIA® PowerMizerTM 6.0 and PCI Express®
�� Dual independent display
�� 16.2 million colors
�� MPEG-2/DVD hardware-assisted capability
�� S-video/TV-out (NTSC/PAL) support
�� Acer ArcadeTM featuring Acer CinemaVisionTM and Acer ClearVision technologies
 
Poslednja izmena:
Ima li nekom iskustva sa ovom masinom? Acer 5520 (ima ga u raznim verzijama sto se ram-a i hdd-a tice)
http://www.itsvet.com/proizvod/acer...upermulti-15.4''-wxga/comp_comp_laptop/3/1464

Cini mi se da se bas dosta dobija za te pare. Nisam zvao da vidim da li ih ima na lageru, ali deluje mi stvarno stvarno primamljivo. 2GB rama se moze ubaciti u bilo koju masinu za smesne pare, ali ipak 160gb je stvarno prednost. Citac kartica i kamera su tu, jedino bluetooth fali.
Verujem da nije u rangu kvaliteta sa dell i hp masinama, ali nije ni u cenovnom rangu. Voleo bih da cujem vase komentare.
 
i mene bi isto zanimalo mishljenje bash vezano za ovaj acer. da li uzeti njega ili recimo MSI VR610X-021EU za slichne pare ?
ja kontam da ovaj acer nije nishta manje kvalitetne izrade u odnosu na konkurenciju iz istog cenovnog ranga, odnosno da kvalitet izrade laptopvova generalno raste sa cenom bez (mnogo) obzira na brend. greshim li ?
 
Ja sam ga kupio pre 3-4 dana. Nema ga u Gigatronu. Bas sam se namucio da ga nadjem. Odlucio sam se za njega tako sto sam slucajno u Metro-u video na akciji neki celeron model 5315 i mnogo mi se svideo dizajn. Poceo sam sa guglanjem i mogu reci da sam naisao samo na pozitivne kritike. Sve u svemu best buy iliti najbolji odnos cena/performanse. E sad za utiske je jos rano, posto za ovih par dana nisam bas stigao da ga testiram puno. Instalirao sam Vistu bez problema. Svi drajveri imaju za Vistu. Aero radi. Po dizanju 28% memorije svega zauzeto. Od graficke ne treba ocekivati cuda. Sve u svemu, zadovoljan sam, nisam ocekivao da cu za te pare dobiti laptop tog ranga. Plus je lep ;)
 
Zaboravio sam da kazem da sam ga nasao u BC Group. Cen 550€. Video sam tamo da imaju i model 5720. Isto sve kao i ovaj samo 17". Medjutim 150€ skuplji. Mnogo, 150€ za 2 inca ;) Jos da dodam, dan posle kupivine, nadjem u sanducetu flajer nekog giga-mega-computer-shopa sa sve extra cenom od 750€ za model 5520 ;)
 
Pozdrav svima, postavio bih vam pitanje jedno u vezi laptopa Toshiba Satellite P200D-12F...
Danas sam obilazio prodavnice po BGu i odlucio sam se za ovaj racunar, zanima me da li je moguce na njega staviti OS XP, jel uz njega dolazi VISTA, tj gde mogu da nadjem drivere za XP, ja sam trazio ali bezuspesno i pitam se da li je moguce da za ovaj laptop ne postoje driveri za XP... :(

Unapred zahvalan....
 
^ Trebala bi da postoji kompletna baza na zvanicnom sajtu. Postoje i instrukcije o tacnom redosledu instaliranja, tako da prostora za greske nema.
 
Vidi ...

nemaju drivere za njega, tako da je uzaludno za sada da trazis za XP!

Pozzz
 
eh da... zaboravio sam da kazem da sam radio sa modelom A200. Probaj da se raspitas na njihovom forumu. Odlican je, ima veliku posecenost i uglavnom se resavaju sva pitanja.
 
danas sam obilazio dosta prodavnica laptopova i kad sumiram sve price koje sam cuo, stvar izgleda otprilike ovako:

Na gore pomenutu masinu moze da se instalira XP a drajveri da se skinu sa neta za svaku komponentu posebno. Znaci, ovaj laptop ima ATIjevu grafiku... sa ATI sajta treba da se skine drajver za tacno oderedjenu graf karticu... i tako redom, u prodavnici su mi rekli da mi oni to mogu odraditi i da mi mogu staviti XP. Ako uspeju da mi urade to kako su rekli... bicu njihov kupac...

pozdrav svima
 
Nije se još pojavio laptop na koji ne može da se instalira XP.

Dakle, ok - ima ih masa za koje proizvodjač ne daje "vendorske" drivere, kao recimo taj P200D, ali, to nema mnogo veze. Sve drivere možeš naći više manje po netu, od drigih proizvodjača na primer, skineš driver za chipset, skineš omega driver za ATI grafiku koja radi na SVIM notebookovima, skineš intel ili atheros ili koje već WLAN drivere... itd itd.

Može se desiti da recimo ne možeš da nadješ driver za, ne znam, webcam, ali po svoj prilici će ti i ona raditi kao USB video device po defaultu u XP-u :)
 
Nazad
Vrh Dno