Šta je novo?

Usporenje interneta preko ADSLa - beotel

audiofreak:

Pokusavam da ti kazem da je sve jedno da li ja skinuo 5 CD-ova a ti samo jedan.Radimo istu ilegalnu radnju :S:
Ne mozes da poredis kradju zvaka i pljacku banke vec poredis 2 pljacke banke sa razlicitim iznosima koji su ukradeni(ja ukrao milion a ti hiljadu evra)...Zlocin je isti...:smash:

I niko u svetu ne placa sta skida vec koliko skida :smoke:
I svugde u svetu je ilegalno skidati sve to sto ti i ja skidamo.Nebitne su kolicine(GB).Koga uhvate taj placa i taj je primer ostalima:mad:
I ako mislis da je nas nekolicina grdno se varas :whip:

I normalno da cu te napadati jer ti branis ISP koji koristi shaping svima a ne onima kojima treba da uvede shaping. To moras(po hiljaditi put) raspraviti sa Beotelom a ne sa nama :wave:

I neka zvanicno uvedu shaping i neka uvedu razlicite pakete pa cu ja,kao i ti, odabrati paket koji mi najvise odgovara i necu gubiti vreme ovde sa tobom :wall:

audiofreak je napisao(la):
ne ugrozava mene to sto oni guse mrezu pa ja zbog toga dobijam shaping nego to sto cu ako ne budem hteo shaping za tih 20-30GB morati da platim 2x skuplje!

I nije posteno da ti dobijes shaping ali i to moras raspraviti sa njima!!!
Svoj bes usmeravas u pogresnom pravcu...:type:
 
Nisi platio ni to sto si skinuo prema tome nemas moralno pravo da se bunis sve i da ti spuste brzinu na 1KB/sec.


Ti bas imas problema sa razumevanjem... ne ugrozava mene to sto oni guse mrezu pa ja zbog toga dobijam shaping nego to sto cu ako ne budem hteo shaping za tih 20-30GB morati da platim 2x skuplje!

Hypocrite much?
Nisi ni ti platio tih 20-30gb, zato nemas prava da se bunis niti ostalima da solis pamet.
Btw, neces platiti nista skuplje, vec ce cene interneta u Srbiji teziti da se ujednace sa onima u regionu, konkurencija i zakon ponude i potraznje ce se za to pobrinuti. Ako provajderi budu nastavili da mrse mude, shapuju i ogranicavaju korisnike, kad-tad ce se pojaviti nova konkurencija koja ce u tome videti priliku da prigrabi razocarane korisnike. Ne razlikuje se internet ni po cemu od bilo koje druge robe ili usluge.
 
Pokusavam da ti kazem da je sve jedno da li ja skinuo 5 CD-ova a ti samo jedan.Radimo istu ilegalnu radnju :S:

Opet imas laksu i tezu kradju i samim tim i drugaciju kaznu. Podela postoji u zakonu.

I niko u svetu ne placa sta skida vec koliko skida :smoke:

Kod nas ne placa ni koliko skida.

I ako mislis da je nas nekolicina grdno se varas :whip:

Znam da vas je puno i da pravite vise od 50% protoka. Zato i smatram da treba to adekvatno da platite.

I normalno da cu te napadati jer ti branis ISP koji koristi shaping svima a ne onima kojima treba da uvede shaping.

Ne, po hiljaditi put ne -- ja ne branim ISP nego sam besan na vas jer ce zbog vama slicnih svi dobiti shaping.

To moras(po hiljaditi put) raspraviti sa Beotelom a ne sa nama :wave:

Za tvoje obavestenje, ja uopste nisam na Beotelu ali to je nebitno jer takvih gramzivaca ima kod svakog provajdera. Vi ste jedini koji treba da dobiju shaping, a ne svi i tu se jedino slazem sa tobom.
 
Poslednja izmena:
Koji je to zdravi kapitalisticki nacin razmisljanja?
Jos bolje pitanje je -- ciji je to nacin razmisljanja?
Pojedinaca ili drzavnog aparata?

to je nacin razmisljanja "pojedinca", nikako drzavnog aparata, kao sto je to kod nas bio slucaj do 31.12.2008 a na delu je i sada (mada se desavaju odlicni pozitivni pomaci napred), stoga su ljudi konfuzni a kad su ljudi konfuzni onda odma ide i bunilo tj zbunjivanje pa stoga kazes ovo

Ako je pojedinaca, onda se bas nisu nesto pokazali kao prepametni -- monopol, unistavanje konkurencije nefer poslovnim potezima, izrabljivanje ljudi za male pare, iznosenje vrednosti iz zemlje (pamet, fabrike),... postoje i u kapitalizmu, a ne samo u bivsim socijalistickim rezimima.

Ako je rec o razmisljanju drzavnog aparata onda je to u sustini i dalje socijalizam pod drugim imenom.

gde si pomesao drzavni aparat i pojedince :) da bi se odma sledetjom tvojom drugom recenicom koja pripada prvoj citiranoj recenici vratio na pravi kolosek
 
Pocelo opet, ne mogu da verujem... :(

Jedva iskopah ovu temu, bila je malo pala prasina na nju, ali verujem da ce sad opet biti razloga da se diskutuje ovde.

Od kad se zavrsilo ono ludilo u januaru nisam imao vecih problema za kvalitetom veze. Od pre neki dan sam primetio da ne radi bas najsjanije tokom popodneva, da bi evo danas brzina prakticno bila kao da sam na vezi 128k a ne 4092k na koju sam presao od skora. Izgleda da se eksperimentisanje ponavlja na nama zamorcicima, i opet bez najave. Ostali Beotel-asi javite se, da znam bar da nisam jedini kome se istorija ponavlja.
 
Jedva iskopah ovu temu, bila je malo pala prasina na nju, ali verujem da ce sad opet biti razloga da se diskutuje ovde.

Od kad se zavrsilo ono ludilo u januaru nisam imao vecih problema za kvalitetom veze. Od pre neki dan sam primetio da ne radi bas najsjanije tokom popodneva, da bi evo danas brzina prakticno bila kao da sam na vezi 128k a ne 4092k na koju sam presao od skora. Izgleda da se eksperimentisanje ponavlja na nama zamorcicima, i opet bez najave. Ostali Beotel-asi javite se, da znam bar da nisam jedini kome se istorija ponavlja.


I kod mene je veza tragedija od pre par dana. Ja cak i ne koristim P2P programe, samo HTTP i malo FTP. Sada dok surfam deluje kao da sam na malo brzem dial up-u, iako imam 2 mbps.





I tako DANIMA a oni nista ne preduzimaju.
 
Evo i kod mene poslednjih nedelju dana ocajno radi, surf je katastrofalno spor, http download ne prelazi 40 kb/s (nocu sve radi full brzinom)...
Paket 4 mb/s
 


ovo je smesno..
uglavnom sve krene sporo pa se onda malko ubrza kao da sa dialupa ode na 128k i to je to, da ce bar naopako da bude, pa da imam neki "burst", ovako bolje onim dl-erima, kojima polako "zalece". Meni nije jasno koji mozak moze ovakvu filtraciju da uradi..

edit: ovo je 4mbps paket
 
Poslednja izmena:
Kod mene isto , sejpuju obicno uvece od oko 8 pa do 12 posle toga ide full. Inace drugar do mene koji je imao indenticne probleme u isto vreme , presao sa beotela na telekom i gle cuda sve radi. Uporedo smo testirali download sa sajtova newza rapidshera i torrenta sa istim fajlovima i naravno kod njega je bio ocekivan protok a kod mene desetkovan... da bi sve proradilo posle ponoci.
Sta reci bezobrazluk, a najvise me nervira sto lazu da ne zavrcu protok... ja zakasni za ovu telekomovu akciju pa cu sacekati neku novu ili cu preci na ptt/verat sledeceg meseca.
 
Auu, al danas zeza veza na Beotelu. Em sporo surfovanje, em se diskonektuje ICQ... uzas. Ima li jos neko ovakve probleme?
 
Ja nemam nikakvih problema sa protokom ili kvalitetom veze, a zanimljivo je da drugarica koja je samo preko puta ulice ima velikih problema. A ne skida ama baš ništa. Čist surf i mail. Medjutim, različite smo centrale, njena je "nikad čuo"...
 
Vrh Dno