- Učlanjen(a)
- 18.07.2001
- Poruke
- 18,288
- Poena
- 1,445
Moja oprema
- CPU & Cooler
- Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
- GPU
- Asus GTX 2070 Super
- Storage
- Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
- Kućište
- NZXT H210i
- Monitor
- LG C2 42"
- Miš & tastatura
- Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
- Ostale periferije
- Glupi HP štampač
- Laptop
- Apple Macbook Pro 14" M1
- Tablet
- Apple iPad Pro 11"
- Mobilni telefon
- Apple iPhone 13 Pro Max
- Pametni uređaji
- Apple Watch Ultra
- Pristup internetu
- Kablovski internet
Posle x dana zezanja oko RedHat 7.2 i drajvera za moju graficku (geforce 4 mx440) kartu uspeo sam da ugledam X i KDE🙂
Zahvaljujuci ljudima koji su mi pomogli (pre svega SilverGlider🙂) uspeo sam nekako da ih instaliram ali naravno nikako bez problema..
Uspeo sam da otkrijem u cemu je bla greska: neko ko je pisao onu makeconfig skriptu je zaboravio da x11r6 i X11R6 nije isto pa je zato izbacivao poruku o nepostojecem direktorijumu.
Ukoliko neko bude zeleo da uradi ono sto sam ja uradio hteo bih mu skrenuti paznju na nekoliko stvari:
1. u direktorijumu NVIDIA_GLX.x.x.xxxx se nazali i uputstvo za instalaciju i mnogim drugim bitnim stvarima i naravno da je vrlo vazno da se to procita (sta treba da izmenite u etc/X11/XCONFIG-4 fajlu npr da umesto driver "nv" treba da stoji driver "nvidia" i da u sekciji modules ne treba da bude load "glx" itd...).
2. ako automatska instalacija pomocu make install ne odradi posao onda (kao sto mi je preporucio SG) morate da radite sve rucno tj da kucate komande jednu po jednu i da pazite (kao sto neko nije) na velika i mala slova...
3. kada budete cackali oko XCONFIG-4 fajla napravite backup da vam se ne desi ono sto se meni desilo (promenio sam monitor na Delta DC-770 i pokrenuo X ali je izbacio poruku da taj monitor ne postoji a ja sam slucajno zaboravio sta je tu pisalo pre....🙂)
4. u readme fajlu ce te naci i neke PCI BUS brojeve koji su izuzetno vazni jer ce te ih upisivati u XCONFIG-4 fajl
5. i na kraju, opet neka munja, kada pisete naziv graficke kartice procitajte kako su tacno napisali u onom spasonosnom readme fajlu (npr ja sam opet pogresno napisao GeForce 4 MX 440 umesto GeForce4 MX 440)...
Puno srece, ako bude problema pitajte...🙂
Zahvaljujuci ljudima koji su mi pomogli (pre svega SilverGlider🙂) uspeo sam nekako da ih instaliram ali naravno nikako bez problema..
Uspeo sam da otkrijem u cemu je bla greska: neko ko je pisao onu makeconfig skriptu je zaboravio da x11r6 i X11R6 nije isto pa je zato izbacivao poruku o nepostojecem direktorijumu.
Ukoliko neko bude zeleo da uradi ono sto sam ja uradio hteo bih mu skrenuti paznju na nekoliko stvari:
1. u direktorijumu NVIDIA_GLX.x.x.xxxx se nazali i uputstvo za instalaciju i mnogim drugim bitnim stvarima i naravno da je vrlo vazno da se to procita (sta treba da izmenite u etc/X11/XCONFIG-4 fajlu npr da umesto driver "nv" treba da stoji driver "nvidia" i da u sekciji modules ne treba da bude load "glx" itd...).
2. ako automatska instalacija pomocu make install ne odradi posao onda (kao sto mi je preporucio SG) morate da radite sve rucno tj da kucate komande jednu po jednu i da pazite (kao sto neko nije) na velika i mala slova...
3. kada budete cackali oko XCONFIG-4 fajla napravite backup da vam se ne desi ono sto se meni desilo (promenio sam monitor na Delta DC-770 i pokrenuo X ali je izbacio poruku da taj monitor ne postoji a ja sam slucajno zaboravio sta je tu pisalo pre....🙂)
4. u readme fajlu ce te naci i neke PCI BUS brojeve koji su izuzetno vazni jer ce te ih upisivati u XCONFIG-4 fajl
5. i na kraju, opet neka munja, kada pisete naziv graficke kartice procitajte kako su tacno napisali u onom spasonosnom readme fajlu (npr ja sam opet pogresno napisao GeForce 4 MX 440 umesto GeForce4 MX 440)...
Puno srece, ako bude problema pitajte...🙂