Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Ne mora na putu da te ostavi leš. Može i nova E klasa.

A opet, evo danas zamalo da me zapuca brand new Cayenne, ide preko 50, daje migavac za desno (skreće u ulicu gde se ja nalazim), mislim se, ovaj car neće uspeti da smota, ja krećem levo i on menja migavac (?!), daje levi i nastavlja pravo. Sreća, pa je bio fluorescentno orange, video sam ga i pre ulaska u raskrsnicu. Ne vozim mali auto, ali taj da me je sabio, na toj brzini, ako bih preživeo udar u vozačka vrata, mislim da ne bih ni popravljao auto. Mogu samo da ga odšlepam na otpad. E to može da se desi bilo gde u Evropi. Posebno tamo gde se voze fluorescentno narandžasti automobili od 2ipo tone.
 
Ne radi se o tome, rizik je svakako veci kada vozis star auto. I osiguranje o kojem se ovde radi pokriva slucajeve kada se auto POKVARI ili SAMI SKRIVITE udes - kada nisi kriv za udes u inostranstvu, svakako ce troskovi biti nadoknadjeni od osiguranja krivca.
 
Ako se ne varam, ti zoveš svoju pomoć na putu, ako nisi kriv, oni ti pruže uslugu, a posle se oni naplaćuju od osiguranja?

Ko i kada, uostalom, utvrđuje ko je kriv? Da me je danas Kajen sabio, on je imao prvenstvo prolaza. Kako ja da dokažem da on nije znao gde će i da je menjao migavac? Tj u ovom slučaju bi on imao problem da dodju po njega, jer sam ja kriv, pa moje osiguranje treba da snosi njegove troškove.
 
Policija utvrdjuje ko je kriv na uvidjaju, ko drugi?
 
Policija pravi zapisnik. Nisam siguran da na licu mesta kažu ko je kriv.

Srećom, nisam imao situacije da moram dublje da ulazim u tematiku kako se utvrđuje krivica.
 
Juce stigao brzom postom ugovor (Atlas24). Ugovor traje od 4.4.24 - 4.12.25. Za 8000. (evropa + srbija) internacionalni + paket.

Ja se isto prijavio za Atlas prošle nedelje, za dva auta, kroz kontakt formu na njihovom sajtu, pa su me nazvali u roku od odmah, dobio sam popust samo za jedan auto (možda sam trebao odvojeno dva puta da se prijavim :)). Pošto je gospođa na telefonu odmah htela da joj izdiktiram sve podatke, a ja normalno nisam znao brojeve šasija, dogovorili smo se da ću to mejlom poslati, a u međuvremenu ona da mi pošalje instrukcije za uplatu, a čim se potvrdi uplata, stiže mi ugovor kurirom.
Ona poslala instrukcije, ja odmah uplatio i poslao brojeve, međutim ugovor nikako da stigne ni nedelju dana kasnije, pa sam ih pitao o čemu se radi, u mogu reći, čekao sam skoro 24h da mi odgovore (naspram onog inicijalnog kontakta...), a bili su u fazonu sve je u redu, e'o vam ugovor u digitalnom obliku. U redu mi je to, samo em nisu poslali kurirom kako je bilo rečeno, em što automatski nisu poslali mejlom, niko se ništa ne javlja bez dodatnog cimanja, em što ni brojevi šasija nisu u ugovoru, ne znam da li bih morao da insistiram da to ubace kad sam ih već poslao...
 
@PJ, šlep ovde u Srb pokriva osiguranje, ako nisi kriv refundira osiguranje drugog vozača.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ja se isto prijavio za Atlas prošle nedelje, za dva auta, kroz kontakt formu na njihovom sajtu, pa su me nazvali u roku od odmah, dobio sam popust samo za jedan auto (možda sam trebao odvojeno dva puta da se prijavim :)). Pošto je gospođa na telefonu odmah htela da joj izdiktiram sve podatke, a ja normalno nisam znao brojeve šasija, dogovorili smo se da ću to mejlom poslati, a u međuvremenu ona da mi pošalje instrukcije za uplatu, a čim se potvrdi uplata, stiže mi ugovor kurirom.
Ona poslala instrukcije, ja odmah uplatio i poslao brojeve, međutim ugovor nikako da stigne ni nedelju dana kasnije, pa sam ih pitao o čemu se radi, u mogu reći, čekao sam skoro 24h da mi odgovore (naspram onog inicijalnog kontakta...), a bili su u fazonu sve je u redu, e'o vam ugovor u digitalnom obliku. U redu mi je to, samo em nisu poslali kurirom kako je bilo rečeno, em što automatski nisu poslali mejlom, niko se ništa ne javlja bez dodatnog cimanja, em što ni brojevi šasija nisu u ugovoru, ne znam da li bih morao da insistiram da to ubace kad sam ih već poslao...
Moraju broj registracije i broj sasije da budu u ugovoru. Meni je stiglo brzom postom tacno u dan kao po dogovoru.
 
Odlicna tema, nisam znao da postoji.

Moje iskustvo sa AMSS je odlicno, dok smo imali jedan porodicni auto, Audi jaje, imali smo njihovu karticu koja je bila vezana za auto. To je bila odlicna ponuda jer je bilo jeftino i nisi razmisljao. To je bilo bas davno. Kad sam kupio svoj auto, nisam imao nikakvu karticu, i desio mi se ceh da me mapa kad sam se vracao iz Kikinde nabaci na neki nasip koji je vodio do puta koji je bio odsecen bankinom. U povratku, posto je bila mrkla noc, pocepam gumu na autu, AMSS je dosao u roku od 10 minuta i odslepao me do Zrenjanina za nekih 6000 RSD. Da sam hteo za Bgd kontam da bi bar 20ak hiljada platio. Skupa stvar ali i ja sam bio glup i mlad tad.

Posle sam koristio Vozzi, sreca nikad mi nisu trebali, ali je okej clanarina za mirnu glavu. Oko 3600 je paket za Evropu, da ne moram da mislim.
 
Odlicna tema, nisam znao da postoji.

Moje iskustvo sa AMSS je odlicno, dok smo imali jedan porodicni auto, Audi jaje, imali smo njihovu karticu koja je bila vezana za auto. To je bila odlicna ponuda jer je bilo jeftino i nisi razmisljao. To je bilo bas davno. Kad sam kupio svoj auto, nisam imao nikakvu karticu, i desio mi se ceh da me mapa kad sam se vracao iz Kikinde nabaci na neki nasip koji je vodio do puta koji je bio odsecen bankinom. U povratku, posto je bila mrkla noc, pocepam gumu na autu, AMSS je dosao u roku od 10 minuta i odslepao me do Zrenjanina za nekih 6000 RSD. Da sam hteo za Bgd kontam da bi bar 20ak hiljada platio. Skupa stvar ali i ja sam bio glup i mlad tad.

Posle sam koristio Vozzi, sreca nikad mi nisu trebali, ali je okej clanarina za mirnu glavu. Oko 3600 je paket za Evropu, da ne moram da mislim.
Ne znam da li si ispratio, ali Vozzi je "pokojni", tako da glava vise nije mirna jer su clanovi ostali bez usluge i sad se juri alternativa
 
Ne znam da li si ispratio, ali Vozzi je "pokojni", tako da glava vise nije mirna jer su clanovi ostali bez usluge i sad se juri alternativa
Auuuuuuuu, nisam znao, ne videh prethodne postove do kraja. Prelistao prvih par strana. Hvala sto si mi rekao, bio bih u grdnom problemu.
 
Policija pravi zapisnik. Nisam siguran da na licu mesta kažu ko je kriv.

Srećom, nisam imao situacije da moram dublje da ulazim u tematiku kako se utvrđuje krivica.
Ako je civilizovan resicete sami sa evropskim izvestajem, u suprotnom policija vam ne gine. Nedavno sam imao udes (ne mojom krivicom) lik je izasao iz auta odmah rekao da je njegova krivica, pozvali policiju samo da evidentiraju udes, seli u kafanu i popunili evropski izvestaj i razisli se. Stetu naplatio od osiguranja uz sta sam morao da prilozim potvrdu od MUP da se udes dogodio i to je to, svi srecni svi zadovoljni. Mada je svakako bolje da vas nista od ovoga ne zadesi 💯
 
Imao sam nekoliko situacija gde sam rešavao sa EU izveštajem, ali svaki put je bilo jasno ko je kriv. I nikada nismo prijavljivali policiji. Nisam znao da to sada mora da se radi tj da osiguranje traži tu potvrdu. Uvek sam imao detaljne fotografije događaja. Jednom su nas terali da namestimo u dvorištu osiguravajuce kuće automobile kao prilikom udesa, da slikaju i oni.

Poslednji udes kome sam prisustvovao je bio letos (bio sam u kolima iza udesa), drugarica je naplatila štetu, osiguranje procenilo i isplatilo skoro duplo više nego što je na kraju sve koštalo. Nismo zvali policiju.
 
U pitanju je Generali osiguranje, mozda samo oni trazi. Znam samo da mi je ta potvrda bila must have.
Stetu sam prijavio online, stigao mi je link na SMS, uneo podatke, slikao auto i posle nedelju dana mi poslali predlog isplate. U ovom slucaju sam prosao kao tvoja drugarica, bio sam solidno dobar 💯
 
Ako se ne varam, ti zoveš svoju pomoć na putu, ako nisi kriv, oni ti pruže uslugu, a posle se oni naplaćuju od osiguranja?

Ko i kada, uostalom, utvrđuje ko je kriv? Da me je danas Kajen sabio, on je imao prvenstvo prolaza. Kako ja da dokažem da on nije znao gde će i da je menjao migavac? Tj u ovom slučaju bi on imao problem da dodju po njega, jer sam ja kriv, pa moje osiguranje treba da snosi njegove troškove.
Ja sam zbog toga/takvih situacija postavio kameru.
 
Osiguranja traže taj izveštaj od policije da se događaj desio. Valjda imaju puno lažiranja. Mada ako ga nemate nebi trebalo da pravi problem. Zato su i uveli taj Evropski izveštaj. Ali džaba kada odeš u osiguranje neće da uzmu papire bez izveštaja iz policije. Ostaje ti samo da se sudiš sa njima. Da bi to izbegao, zovete policiju da samo konstatuje da ste se dogovorili i da će te popuniti taj EU obrazac. Za svaki slučaj.
 
Жена имала јесенас судар, дечко који је ударио одмах признао кривицу, попуњен ЕУ извештај, никакво сликање, без звања полиције, Дунав осигурање релативно брзо исплатило накнаду штете. Сума је такође била осетно већа него стварна штета али у питању је и стар ауто.
 
Meni DDOR tražio tj izveštaj od policije iako je bio ispunjen EU obrazac. NIsu hteli da uzmu papire bez toga.
 
Pre godinu dana sam imao sudar. Policija radila uvidjaj. Pitam policajca gde da dodjem da uzmem izveštaj i dobijem odgovor da po novom zakonu ja nemam prava da vidim izveštaj. Policaja salje izvestaj osiguravajucoj kuci i da vidim sa njima.
Zovem osiguravajucu kucu( Dunav os) posle nekog vremena i pitam gde mogu dobiti primerak izveštaja i kazu mi da po novom zakonu nemam prava na izvestaj ali da mi oni mogu pročitati sta pise u istom. Onda su procitali izveštaj policije.
 
Zdravo svima,
Ja sam jedan od onih koji su ostali bez VOZZi. Imam samo lepe reci za njih, stao auto, došli za 20 minuta posle jednog klika i odvezli slepkom koja je 2023 godište.

Sad kad su pukli zvao sam Atlas danas, cura sa sajta kaže 10k paket Evropa + Srbija, rekoh mnogo je idem na AMSS. Posle 5 minuta zove me nepoznat broj, zove me neki momak kaže ja sam agent prodaje Atlas, koleginica koju ste zvali mi je prosledila vas broj zainteresovani ste za osiguranje. I krenuo vrlo agresivno da napinje da kupim, rekoh neću, mnogo mi je 10k, čuo sam da ste imali popust za 8k zato sam i zvao ali koleginica sa sajta je rekla da nemate više. On kao da proverim, i kao može za 8k vidno razočaran. I tako se dogovorimo da mi pošalje postom ugovor i karticu a da platim kuriru.

Pretpostavljam da je neki posrednik u prodaji njihovog osiguranja koji ima maržu pa koliko se ugradi, ugradio se ali opet sam oprezan da nije neka prevara? :)

Isto tako su zvali kolegu, u call centru rekli 10k, on rekao neće, zvao ga posle deset minuta neki lik i rekao može za 8k.

Kakva su vam iskustva, meni je ovo totalni amaterizam u odnosu na iskustva sa VOZZi osiguranjem i komunikacijom sa njima.
 
I meni to smrdi na skoriju propast. Jer oni nema potrebe da daju 18m za iste pare. Pravu konkurenciju nemaju.
 
Kad nude nja uslove. Pogledajte eurocare sta nudi. Pre neki dan sam citao svoje uslove. Recimo da mi auto crkne u italiji dosao bi u BG biznis klasom avionom i ja i svi sa mnom, a auto bi mi doslepali kad se popravi ili bi mi platili biznis klasu da odem po njega. Nema limita za popravku i slep, ja biram toyota ovlashcjeni servis po izboru ako crkne, moze italija moze srbija. E da to nove toyote "free" nude na 10 godina.
 
Nedavno mi se pokvario auto (nije hteo da upali) za koji nisam imao uplaćenu nikakvu pomoć na putu. Zvao sam lokalni šlep da me prebaci do majstora. Usput sam ga pitao da li radi sa nekom od kuća koje nude pomoć na putu i rekao je da radi sa više njih (zovu ga po potrebi). Vidi se da poznaje tematiku jer mi je odmah rekao za Vozzi, a ispričao mi je i kako druge firme funkcionišu. Na kraju mi je rekao da je trenutno, po njemu, Atlas najbolji izbor. Obrazložio je i zašto, ali jedan deo te priče nije za forum. Ukratko, teško da će propasti čak i ako imaju lošu sezonu ili dve jer im to nije jedini izvor prihoda. Ne mislim na ništa nelegalno of course, ali su razgranali biznis. Naravno da to nije nikakva garancija, ali su manje šanse da će propasti u odnosu na firme koje žive isključivo od pomoći na putu.
 
Atlas nema sanse da zavrsi kao Vozzi, pomoc na putu im je da kazem sporadicna usluga,kako bi iskoristili svoje kapacitete koje imaju i daleko imaju ozbiljniji pristup od ostalih. Realno ne mogu se ni porediti ostale slicne firme sa 3-4 zaposlenih i neko ko zaposljava 200+ radnika,od koga su svi ti manji ucili zanat i vode ga ozbiljni momci sa konkretnom vizijom.
 
Slobodno napišite čime se još Atlas bavi, biće korisno da imamo informacije šta im je core biznis.
 
Primarni im je call centar (oni sto vas zivkaju,smaraju za kojekakve proizvode, istrazivanja, bla,bla, to vas uglavnom oni pozivaju), trgovina automobilima,sa Lidlom isto imaju neki dil u vezi garancija (poslednji put kada sam imao neku reklamaciju nov proizvod su mi oni dostavili,celu tu logistiku im oni odradjuju) i jos gomila nekih poslica.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Nazad
Vrh Dno