Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Tesla pomoć na putu je upravo promenila uslove na bolje, kao što je salves i naveo.

U nastavku vam šaljem ostatak prepiske gde su naveli da će promeniti uslove, mejl u kome su me obavestili da su ih promenili kao i Nove uslove.

Pogledajte pa da prokomentarišemo.
 

Prilozi

  • Tesla prepiska.png
    Tesla prepiska.png
    275.3 KB · Pregleda: 160
  • Tesla Novi Uslovi mejl.png
    Tesla Novi Uslovi mejl.png
    40.6 KB · Pregleda: 158
  • TESLA EVROPA - Uslovi.pdf
    148.7 KB · Pregleda: 25
Da li se kod Tesle polisa vezuje za auto ili za vozaca?
Pomoć je vezana za vozilo ali se kao kroisnici smatraju članovi uže porodice :

"Pomoć na putu dobija lice koje je zaključilo Ugovor o usluzi pomoći na putu (u daljem tekstu: Ugovor) ili je paket pomoći na putu aktiviralo preko aktivacionog koda (u daljem tekstu: Paket), ali se odnosi isključivo i samo na vozilo navedeno uUgovoru ili prijavljeno prilikom aktivacije Paketa, i ne može biti iskorišćeno za neko drugo vozilo. Ukoliko je potpisnik Ugovora fizičko lice ili ako Paket aktivira fizičko lice, Korisnik usluge, u smislu ovih Uslova, je lice nakoje Ugovor ili Paket glasi i članovi njegove najuže porodice (supružnik, roditelji i deca)."
 
Bas sam danas zvao dans Vozzi u vezi slepovanja i lik koji se javio fakticki poceo ja da muca kada sam ga pitao da li dobijam slep a da ne mora da se ide prvo u servis. Prvo je rekao mora da se skloni vozilo sa puta zbog EU zakona, ide se u servis i ja ga tu prekinem, ok utvrdi se kvar od npr 1oooeur i ja ne zelim da platim sta dalje, da li ja dobijam slep do kuce ili sta, jednstavno nemam para da doplatim, tu je stao i nije znao odgovor, rekao je pa kako pise u ugovoru, rekoh pa znaci mora u servis prvo,pa ne nije to tako....... Jednostavno ni oni sami ne znaju sta raditi u tim slucajevima.
 
Pomoć je vezana za vozilo ali se kao kroisnici smatraju članovi uže porodice :

"Pomoć na putu dobija lice koje je zaključilo Ugovor o usluzi pomoći na putu (u daljem tekstu: Ugovor) ili je paket pomoći na putu aktiviralo preko aktivacionog koda (u daljem tekstu: Paket), ali se odnosi isključivo i samo na vozilo navedeno uUgovoru ili prijavljeno prilikom aktivacije Paketa, i ne može biti iskorišćeno za neko drugo vozilo. Ukoliko je potpisnik Ugovora fizičko lice ili ako Paket aktivira fizičko lice, Korisnik usluge, u smislu ovih Uslova, je lice nakoje Ugovor ili Paket glasi i članovi njegove najuže porodice (supružnik, roditelji i deca)."
Tnx za info.
Licno mi ovo ne odgovara zato sto imam 2 automobila koja aktivno koristim, sto znaci da bi morao da kupujem 2x polisu.
Za sada ostajem i dalje privrezen Vozzi-ju, ono sto bi mi bio deal breaker je da pocnu da uslovljavaju odlazak u neki "njihov" servis koji nije ovlascen za odredjenu marku. U ovlascenim servisima su slicne procedure i slicne cene sirom Evrope, tako da mi je imperativ pomoc u nezgodnom trenutku i potencijalni nastavak putovanja.
 
@Aleksandar1981
Svaka cast. Prosto da covek ne poveruje da je to moguce. Ti predlozis kompaniji kako da se zastite od zloupotrebe tj. besportrebnog slepanja do Srbije i Tesla to prihvati i promeni opste uslove ugovora i sve to u roku od par dana.
 
Isto tako mogu i da vrate stare uslove kad nakupe korisnike, bas kao sto je Vozzi uradio :)
 
Uplaceno u Atlasu - Euro+ i Nacionalni paket za 7200 rsd ko je Vip korisnik, daj boze da nikad ne zatreba.
 
@Aleksandar1981
Svaka cast. Prosto da covek ne poveruje da je to moguce. Ti predlozis kompaniji kako da se zastite od zloupotrebe tj. besportrebnog slepanja do Srbije i Tesla to prihvati i promeni opste uslove ugovora i sve to u roku od par dana.
Razumem ih da žele da se zaštitite od zloupotreba ali sam insistirao da je ono što rade obmana. Ako ste pročitali celu prepisku vidite da je komunikacija bila korektna sve vreme i da su naveli da će izmeniti uslove (kao i razloge).
Da sam ja na njihovom mestu ogradio bih se na drugačiji način ( obavezan odlazak u servis, ako je popravka do 200€ i u roku od 24h mi plaćamo i put se nastavlja, ako je skuplja biraš šta želiš, a ako nećeš gubiš pravo na uslugu).
Svako normalan bi ovo prihvatio a oni bi se zaštitili od zloupotrebe.

I dalje ostaje taj crv sumnje ako su jednom pokušali da te obmanu, šta ih sprečava da to ponovo učine...
 
Razumem ih da žele da se zaštitite od zloupotreba ali sam insistirao da je ono što rade obmana. Ako ste pročitali celu prepisku vidite da je komunikacija bila korektna sve vreme i da su naveli da će izmeniti uslove (kao i razloge).
Da sam ja na njihovom mestu ogradio bih se na drugačiji način ( obavezan odlazak u servis, ako je popravka do 200€ i u roku od 24h mi plaćamo i put se nastavlja, ako je skuplja biraš šta želiš, a ako nećeš gubiš pravo na uslugu).
Svako normalan bi ovo prihvatio a oni bi se zaštitili od zloupotrebe.

I dalje ostaje taj crv sumnje ako su jednom pokušali da te obmanu, šta ih sprečava da to ponovo učine...


Ovo poslednje što si napisao za Teslu tako i meni ovo deluje... Više u fazonu da su ih ljudi uhvatili u prevari i da sada pokušavaju da se izvuku. Puštali su oglase i prošle godine da imaju neograničenu kilometražu i bezuslovan šlep, pisali na zvaničnim mailovima i facebooku, onda logično to znači da su svi ljudi pre toga obmanuti ako su tek sada izmenjeni uslovi ugovora :unsure: Evo sad sam bacio pogled i na njihov sajt i dalje nigde nisu stavili nove uslove ugovore. Od starta ih nigde nema. Ne znam šta da mislim stvarno...
 
Tako bi trebalo biti. Koliko dana imaju da vrate vozilo?
Ispada odmah tj čim se utvrdi cena popravke u servisu i tebi ne odgovara odmah se pristupa vraćanju vozila. Mada kažu da postoji i varijanta ako si na odmoru da se dogovori poslednji dan da stigne šlep vozilo.
a ocene na googleu 4,9 od 356 recenzija
 

Prilozi

  • ТЕСЛa.jpg
    ТЕСЛa.jpg
    181.6 KB · Pregleda: 143
Ljudi treba mi pomoć, putujem 19. nadam se, do Atosa. Šta izabrati? Vozzi, Atlas, nešto treće? Prošle sam bio na Vozziju, auto se pokvario na Zabljaku, ispali su skroz ok. Sad, promena oko slepa nazad, ni najmanje mi se ne svidja.
 
Pročitaj prethodne postove za sada tesla ima najbolju ponudu. Imaš i njihov ugovor okačen
 
Pogledaj i Atlas 24h, odlicna ponuda Euro + paket za 4990rsd, samo kazes da si clan Grcka info stranice na fb ili 7200 Euro + i Nacionalni ako si Vip korisnik.
 
Atlas ili Tesla
 
Da li je neko vraćan sa severa Grčke sa Atlasovim paketom? Sumnjam da je ovih 1000 evra bruto dovoljno za to.
 
Ne kažem da nema i skupljih vozila ali je prosečna starost vozila 18 godina ako ne već i 20. Koliko vredi mator auto, čak i da je BMW, Mercedes..? Ne vredi ništa.
Ja vozim Pežo 307 HDI iz decembra 2004. Tada je bio auto godine u Evropi ali sada realno ne vredi "ništa" (verovatno tih 2.500 eur) iako je i dalje udoban na auto putu. Zato želim osiguranje jer vozim stara kola. Da vozim neki od 2-3 godine starosti verovatno se ne bih smarao oko osiguranja.
Sticajem okolnosti uglavnom vozim automobile stare 3-5 godina, ali uvek uzimam osiguranje kada putujem u inostranstvo.
Mislim da čak i "ganc" novim automobilima može da se desi problem, jedino što su ti novi pokriveni sa pomoći na putu koje pruža poizvođać automobila.
 
Jel imao neko iskustva sa ovima iz Tesle? Stvarno prvi put čujem za njih.
 
Iako sam im u onom njihovo smaranju za ocenu usluge dao 1* ja cu ostati na vozzi.

Automobile ionako odrzavam u ovlascenom servisu, ako se ne daj bobe nesto desi na putu meni je dovoljno da me sklone sa puta i prebace do najblizeg servisa.

Jedino razmisljam da li da uzmem najskuplji paket (14.000) pa da odradim tehnicki kod njihovih partnera, svakako mi sleduje teh.p. i registracija i u tom slucaju bi me sam paket Evropa max kostao nekih 7.000 nakon odbitka troska pregleda (koji placam 7.200)
 
Maksimalna cena za tehnički pregled je 6020 dinara (a i to je realno previše)
 
Pomoć je vezana za vozilo ali se kao kroisnici smatraju članovi uže porodice :

"Pomoć na putu dobija lice koje je zaključilo Ugovor o usluzi pomoći na putu (u daljem tekstu: Ugovor) ili je paket pomoći na putu aktiviralo preko aktivacionog koda (u daljem tekstu: Paket), ali se odnosi isključivo i samo na vozilo navedeno uUgovoru ili prijavljeno prilikom aktivacije Paketa, i ne može biti iskorišćeno za neko drugo vozilo. Ukoliko je potpisnik Ugovora fizičko lice ili ako Paket aktivira fizičko lice, Korisnik usluge, u smislu ovih Uslova, je lice nakoje Ugovor ili Paket glasi i članovi njegove najuže porodice (supružnik, roditelji i deca)."
Šta ako je vozilo na firmu, a ja sam između ostalih korisnik, tj. ne postoji samo jedan korisnik?
 
Proveri ti to malo bolje jer je cena tehničkog pregleda zakonski ograničena...
 
Neka ti izdaju fiskalni racun gde pise da je tehnicki 7500din i onda ih lepo prijavis
 
Proverio zato sam otisao 50km dalje da uradim tehnicki za 6000din.
 
Nazad
Vrh Dno