Šta je novo?

USB Stick FAT32 vs NTFS

Uzeo sam danas TRANSCEND Flash 32GB JetFlash 700 TS32GJF700. Eh sad, planiram da ga formatiram u exfat. Namena ce mu biti za prenos ISO-a fajlova, najcesce nove igre za PC (sve preko 5 GB, neke i 15 GB) mada ce biti i HD ripova sa velicinama i preko 15 GB. Neki iso-i ce biti rarovani (scenska izdanja, rarovi od 100 MB prosek) a npr neki filmovi nece biti rarovani i bice velicine preko 15 GB. Eh sad, od nekoga ko poznaje materiju, trazim savet.
Koji allocation unit size odrediti konkretno za ovaj moj slucaj ? Dal je resenje odabrati najveci ponudjeni ili mozda treba ici na onaj koji mi nudi po default-u (32 KB) ?
 
Neko ??
 
Pa evo iskreno, iz mog iskustva. Imao sam Transcenda od 16 GB V85 i držao sam na NTFS-u (upravo to - kopiranje HD-a i slično). Radio je 2 godine bez problema. Možda bi radio i dan danas da ga drugar nije izgubio, lol.
Imao sam ponekad neka usporenja pri kopiranju fajlova većih od 10GB, ali ništa strašno, vršio je posao i bio sam zadovoljan. Bio je formatiran na defaultu, mislim 4KB allocation unit. Nisam se baš opterećivao da li će da crkne ili ne, ali to je samo moje iskustvo. Možda ti i pomogne.
 
Kod mene patriot 16gb radi u ntfs od kad je kupljen, nije jos posustao.
 
A jel neko procitao detaljan post od korisnika voodoo ? On savetuje da se flash memorije formatiraju u exfat jer je exfat pravljen specijalno za njih.
 
Da se onda vrnemo na fat32 za svaki slucaj ? sta da radim onda kad trebam veci fajl od 4gb da prebacim, moram ga splitovati ?
 
http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm

Više od 16 EB teško da će ti trebati u skorije vreme. :)

Jedina loša strana je što ne možeš da koristiš flash na računarima koji imaju Windows XP bez KB955704 update-a.
 
Nazad
Vrh Dno