Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Uzeo sam prvo sandisk , i prodao jer je katastrofa… brzine su opadale katastrofa, kingston sam poske uzeo i zarrzao, ima slican problem ali manje mu opadaju performanse…
 
Ne vidoh temu..

Uzeo sam Exodiu 32GB, brzina upisa 20ak MB/s, smeske :D

Treba mi samo za instalaciju sistema, tako da ce sluziti svrsi, ali reklamirati ovo kao USB 3.1 je tragi-komicno.
 
Pozdrav svima! U dilemi sam koji flash kupiti od ova dva modela, ili nema neke razlike?
Kingston Kyson DTK-64GB
SanDisk Ultra Flair 64GB
Dimenzijama i oblikom veoma slecne fleske.
Imam iskustva sa oba modela i SD ostavlja primetno bolji utisak u ruci, meni bar.
Neki moj utisak za Kigston da je od previse tankog lima.
 
Bolji izbor si napravio. Totalno isti metal kiroste ista struktura isto sve. S tim sto kingston ima vece brzine kako citanja tako i upisa… ujedno manji drop ali ga ima…
 
Kingston DataTraveler Elite G2 64GB

CrystalDiskMark_20210602085416.png
 
Da li je ovo normalno ili je fleska za reklamaciju?
Ovo je kopiranje fajla od 1,5gb preko usb huba na pc, fleska je Kingston Kyson DTK...

2021-06-03_123515.png
 
Normalno to su ti padovi o kojimq sam pisao. A sandisk je jos gori 🤣 san disk je meni padao na 0 pa stoji 2-3 sec pa digne i tako u krug. U sustini prosecno u kopiranju kongston na kraju izadje brzi :)
 
Normalno to su ti padovi o kojimq sam pisao. A sandisk je jos gori 🤣 san disk je meni padao na 0 pa stoji 2-3 sec pa digne i tako u krug. U sustini prosecno u kopiranju kongston na kraju izadje brzi :)
U redu je onda, vidim vreme kopiranja fajla je tacno sto znaci da je ipak brzi flash :), hvala puno na pojasnjenju!
 
Recimo data traveler elite nema dropove :) ali i deblje je kuciste te ne trotluje memorija
 
Transcend 32GB 3.0 - TS32GJF790K , stara 6 godina
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-06-03 13-09-39.png
    Screenshot 2021-06-03 13-09-39.png
    95.3 KB · Pregleda: 47
Ma ja sam kupio taj usb samo zbog novcanika.. imam i elite i hyperx i externi ssd (m2 u kucistu) ali ovo kompaktno resenje mi bas bas odgovara s toga ja sam zadovoljan :) kuciste za m2 sam skuplje platio od ovog USB-a 🤣
 
i moj kyson isto tako pada, razocaravajuce krastavac

dobio sam na poklon mali usb ssd velicine skoro kao fleska, kod njega nema padova, sve brzo i glatko

zna li neko gde ima neka ponuda tih usb ssd-ova manjih gabarita?
 
Opet bar moj 128GB izvlaci oko 50 mb prosecno…. Znam da bi trebalo vise ali i to jeok… s obzirom da je sandisk jedva 20 izvlacio nakon 1GB upisa…
 
Jel moze neka preporuka za USB flash 32/64gb da je na jeftinijoj strani ali da nije bas katastrofa spor?
I
 
Elite G2, 64gb, koristim je oko 3 godine.. Upis velikih fajlova na nju je zakucano 100mb/s.. Pre nje sam koristio isti model ali od 32gb koji je nekako bio za 10ak % brzi.. Oko 110mb/s na nju..
 
Elite G2, 64gb, koristim je oko 3 godine.. Upis velikih fajlova na nju je zakucano 100mb/s.. Pre nje sam koristio isti model ali od 32gb koji je nekako bio za 10ak % brzi.. Oko 110mb/s na nju..
Da li je brzina bila ista kad se radilo bilo kojoj vrsti fajlova ili je bilo razlike?
 
Da li je brzina bila ista kad se radilo bilo kojoj vrsti fajlova ili je bilo razlike?
Kada sam prebacivao slike i ostale male fajlove na nju brzina je bila niza, sada slagacu te oko 30-50mb/s. Opet mnogo brze od obicnih fleskica od hiljadu dinara.. Kad lipse uzecu istu ali od 128gb, jer jedino brze sto sam ja nasao je Kingston savage serija, ali mnogo skuplja..
 
ja sam uzeo kingston kyson zbog hvaljenja u ovoj temi, ubuntu sa nje boota za 25 minuta i kad se podigne neupotrebljiv je, dok sa eksternog usb ssd-a se dize za 2 minuta i leti u radu
 
Treba to sve lepo spakovati pa vratiti nazad.
 
ima li kod nas u ponudi povoljnih usb nvme diskova ili bolje kupiti obican m2 nvme plus usb adapter sa kucistem?
 
ovo nije tema za externe SSD-ove
 
Evo ga i moj primerak Kingston Kyson 128GB (exFAT, 128kb).

KingstonKyson_CrystalDiskMark_exFAT128k_1GB.PNG KingstonKyson_H2testw_exFAT128k.PNG

Za upoređivanje, stari Sony USM32GXB 32GB (exFAT, 32kb).

SonyUSM32GXB_CrystalDiskMark_exFAT32k_1GB.PNG SonyUSM32GXB_H2testw_exFAT32k.PNG

Kyson mi je već u proceduri reklamacije i vraćanja, upis je baš loš. Uzeo gao ka flash za filmove itd, kopira 24MB/s par sekundi pa padne na 0 i tako od početka kopiranja, u proseku 12MB/s iz testa gore.
 
Kako možete na pragu 2022. da se bakćete sa fleševima koji imaju upis u rangu osrednjih USB 2.0 fleški...
 
Nazad
Vrh Dno