Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Ja ću exodiu uzeti uskoro. Valjda će se pokazati ok kao all-around rešenje za svaki dan.
 
ne bas,bar ne 32gb verzija.upis je uzas (20tak mb\s) te meni sluzi za ps2.mislim da je BB sampion dtkn,32gb za ispod crvene,64gb nesto iznad crvene je bio sad oko praznika...
 
Hm, meni treba nesto sto je 64GB verzija. Ne znam da li onda da uzmem adata UV150 koji je zeha testirao, ako su slicne brzine. Kyson mozda uzmem malo kasnije takodje, ovo je vise jer moram da iskoristim neki "vaucer", a exodia upada skoro do kraja iznosa.
 
Kyson 64GB

5.png


Ne znam zasto prijavljuje 2.1 za protokol, kad je ukljucen u ugreen USB 3.0 hub, koji je ukljucen u 3.0 port. Pisah vec u drugoj temi. Brzina upisa je oko oko 20MB/s, s tim sto mi se desilo da zakuca na 10-20 sekundi i pokaze 0bytes/sec.
 
Kyson 64GB

5.png


Ne znam zasto prijavljuje 2.1 za protokol, kad je ukljucen u ugreen USB 3.0 hub, koji je ukljucen u 3.0 port. Pisah vec u drugoj temi. Brzina upisa je oko oko 20MB/s, s tim sto mi se desilo da zakuca na 10-20 sekundi i pokaze 0bytes/sec.

Pošto imaš i lindžu, da probaš bench i iz Disks aplikacije? Evo kako to tamo izgleda za Verbatim Store N' Go 16GB

8hVwpoO.png
 
Poslednja izmena:
Probaću danas posle posla, pa kačim rezultate. Mada izgleda da ću morati direktno na port umesto hub-a.
 
Uvek je direktno najbolje...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Evo ga benchmark. Prvi je sa 10MB, drugi sa 1000MB. Ne znam da li pravi razliku, ali laptop je 6 godina star, pa ne znam da li postoje sad brzi USB 3 portovi.

benchmark.png


bench2.png
 
Evo ga benchmark. Prvi je sa 10MB, drugi sa 1000MB. Ne znam da li pravi razliku, ali laptop je 6 godina star, pa ne znam da li postoje sad brzi USB 3 portovi.

benchmark.png


bench2.png

Ovako je već saobrazno rezultatima koje je poslao Lanikor za veći model, neki post unazad.

Ako je ovo bilo kroz hub, onda bi mogao da pročačkaš podešavanja za bafering na Windowsu da bi I tamo dobio slične performance.
 
Imam i ja ta zabadanja ali ne osvrci se na to, u realnosti kopiranje traje toliko koliko tu pise, proverio sam preko Robocopy.

Sent from my POCO X3 NFC using Tapatalk
 
@dolmen ne, ovo je bilo direkt sa porta, a u windowsu preko huba. Nisam probao u linuxu preko huba.

@Lanikor misliš da se zaglupi win na tih 10tak sekundi?
 
Moguce, kao da GUI zabode na kratko pa se povrati.

Jos ne mogu da provalim sta se desava i zasto a probao sam svasta.

Petljanje sa safe removal ne pomaze tako da ne gubi vreme na to.
 
@dolmen ne, ovo je bilo direkt sa porta, a u windowsu preko huba. Nisam probao u linuxu preko huba.

Onda on nekako umanjuje brzine na win. Ova fleška je i deklarisana sa -200/60MB/s što si manje više i dobio kačeći direktno na port.

Za tu sumu, nije loše.
 
SanDisk Extreme PRO USB 3.1 128GB Benchmark tests

SanDisk Extreme PRO USB 3.1 128GB 2021-01-30 215640.png

SanDisk Extreme PRO USB 3.1 128GB H2testw 2021-01-30 221120.png

SanDisk Extreme PRO USB 3.1 128GB Anvil 2021-01-30 222032.png
 
Sony Micro Vault 16GB

3.1 model (obeleženo na šotu) spor dođavola a nije bio jeftin. Ne bacajte novce na njihove fleške!

26IdwXd.png
 
Šta sve od 32/64GB ima OK brzine upisa min. 30MB/s+ i naravno veće za čitanje?
 
Poslednja izmena:
^ Kingston Kyson DTK-64GB
 
Samo Kyson dok se ne pojavi nesto bolje za iste pare

Sent from my POCO X3 NFC using Tapatalk
 
ima li smisla kupiti usb 3.0 citac sd kartica pa to koristiti kao fleshku? najvise me zanima u pogledu brzine za boot linuxa sa usb-a
 
Po meni ne, samo komplikuje stvari...
Uzmi lepo flešku, za boot ti ne treba velika i koštalo bi isto ili manje...

Možda najbolja (ali i skuplja) solucija bi bio externi m.2 SSD.
 
Ja koristim eksterni ssd preko usb roka feklarisane brzine 550/500
 
Budući da sam opet negde zagubio instalacioni USB sa Win10, uzeh danas par komada ovih da imam, bili mi najjeftiniji u nabavci.

SanDisk Ultra Flair 32GB:

SanDisk-Ultra-Flair-CDM.jpg
 
I ja sam uzeo 128GB kapaciteta, nosim ga u novcaniku zbog toga sam uzeo mali flesic za 2200 dinara... mislim da vredi svaki dinar :) zamenio je dt micro 3.0.
 
Pozdrav svima! U dilemi sam koji flash kupiti od ova dva modela, ili nema neke razlike?
Kingston Kyson DTK-64GB
SanDisk Ultra Flair 64GB
 
Nazad
Vrh Dno