Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

A ti bi da ubodeš flešku u TV...

Koliko znam, USB 2.0 isporučuje 2.5W a USB 3.0 4.5W...
Pa jeste, baš to. Nepoznanica je zapravo ovo:

"The M.2 spec limits bus power to 7 watts... "

Zbog ovoga mi se čini da sa nekim rizikom upotrebe preko USB 3.0 porta mora da se računa i uzme u obzir.
 
Ja imam 2 ssd-a koji super rade u tv.
Jedan je KingDian portable ssd od 240GB, a drugi je pravljeni nvme (ne samo m.2 ssd vec jaci, brzi i veci potrosac m.2 nvme) od externog kucista i Kingston A 2000 m.2 nmve od 1TB.
Oba rade na tv.
Ne znam da li je usb 3.0 na tv, ne secam se, mislim da postoji velika mogucnost da na ovom novom tv jeste usb 3.0 a na starom su bili usb2.0 i KingDian je radio.

Rade i 2,5" hdd u externom kucistu u usb2.0 na tv pa nema razloga da ne rade i externi ssd i nvme.

Ima da se kupi vec gotovih externih ssd, m.2 ssd i nvme.
Da sam znao da ima kod nas vec gotova verzija m.2 ssd ne bi ni pravio svoj externi m.2 nvme vec kupio.
 
Poslednja izmena:
Malo sam gledao specifikacije za nekoliko modela u međuvremenu i bar ti modeli se uklapaju u 4.5W limita, tako da ovo jeste dobra alternativa najskupljim fleškama.

Hvala, pozdrav.
 
Cena za Extreme Pro je prevelika jer u USA 512Gb moze da se nadje za 100$. Drugi mozda i veci problem od cene je pouzdanost. Dosta ljudi se zali na pregrevanje a i procenat otkaza nije bas zanemarljiv.
Slazem se, zato sam i naveo podatak o ceni 256GB verzije u USA/EU. A navodjenjem cene Savage-a od 128GB u nasim radnjama i pravljenjem komparacije sa Extreme-om Pro od 256GB, implicirao sam i da je cena Savage-a prevelika.

U pravu si i za drugi deo, jeste prilicno problematican fles.
 
Mislim da kopira, sa mesta na mesto. Tj, sa istog mesta na isto mesto.
 
Sa flesha na flesh je ovo slikano, a ista je brzina i sa ssd-a na flesh. Sa flesha na disk ide 200 MB/s. Port je usb 2.0, i njegov protok ide do 300 MB/s, tako nesto bese.
 
Sa flesha na flesh je ovo slikano, a ista je brzina i sa ssd-a na flesh. Sa flesha na disk ide 200 MB/s. Port je usb 2.0, i njegov protok ide do 300 MB/s, tako nesto bese.
Po slici je jasno da je sa particije G na G (dakle sa jednog na isti fleš)!
I ne, ne beše tako, ali ni blizu!! :ROFLMAO:

Prvo se upoznaj sa osnovnim stvarima, kao razlikom u portovima, generacijama i brzinama, kao i razlikama mb/s MB/s (bit, bajt megabajt) itd. i sl. pa tek onda ćeš shvatiti sve... ;)
 
Naleteo sam na SanDisk 256 SDCZ Ultra Slider za 3.500din

Nisam u toku sa cenama, jel je to dobra ponuda?
 
Za 3.715 dinara imaš Extreme GO ali kapaciteta 128GB, ali i svakako većih brzina od tog. I meni iskače ovih dana oglas za taj model.

Inace, zagrejao sam se da uzmem jedan brzi USB flash, pa gledam da li da uzmem ovaj Extreme GO kod domaćih, ili da poručim sa eBay-a Extreme PRO 128GB za US $42.99 ili 256GB za US $68.79, uglavnom gledam da bude brz i da može da se nakači kao privezak da bude sa ključevima.
 
Poručio sam SanDisk Extreme Pro 256GB kapaciteta za USD 68.39$, čekamo da javim utiske.

Uglavnom sam poručio jer želim da imam brzi USB kada treba da završim prenos nekih velikih datoteka, instaliram OS/aplikacije na računar, itd.
 
Poslednja izmena:
Poručio sam SanDisk Extreme Pro 256GB kapaciteta za USD 68.39$, čekamo da javim utiske.

Uglavnom sam poručio jer želim da imam brzi USB kada treba da završim prenos nekih velikih datoteka, instaliram OS/aplikacije na računar, itd.
Stigao Extreme Pro USB Fleš, ovo su rezultati. Sada cekam SD karticu Extreme Pro od 64GB kapaciteta, US $21.29.
 

Prilozi

  • CrystalDiskMark_20210802121249.png
    CrystalDiskMark_20210802121249.png
    35.3 KB · Pregleda: 64
  • h2testw.PNG
    h2testw.PNG
    75.4 KB · Pregleda: 65
Sasvim pristojno… steta sto je plastican i ogroman…
Nije plastičan toliko, ima metalne površine na sebi. Plastičan je slajder za izbacivanje/vraćanje USB interfejsa. Ono što sam primetio jeste da se baš zagreje tokom upotrebe. MOV datoteka od 135GB prebačena za nekih 15-16min.
 
Bukvalno.

Ne može "pristojnije" od ovoga.
 
Dobro, navedi "pristojniji" USB fles. Po tebi.
 
Ja sam kupio SanDisk SDCZ800-064G-G46 za 2500 din od 64gb.
Stvarno je imao brzinu upisa 100-120mbit/sec generalno odlicno za USB Flash. Medjutim nije izdrzao ni mesec dana :(
Danas sam ga poslao na reklamaciju. Jednostavno prestao da svetli :(

Sad muku mucim sa nekim transcedom sa upisom od 20mbit/sec, popijem kafu i odgledam par youtube video zapisa dok snimim film od 15-20gb.
 
Naručio sam danas sa još nekim delovima i SanDisk USB 64GB Ultra Fit (USB 3.1), SDCZ430-064G-G46 za 1.250,00 dinara. Jeste mikro, ali mi treba da stoji non stop u kućištu, i da mugu da koristim neke portable programe na računaru u firmi. Nadam se da će da izdrži 3 godine. Da li je neko imao iskustvo sa njim ?
 
Poručiću SanDisk Extremw Pro 256gb i da završim priču sa brzim flešom. Imam stari SanDisk Extreme koji je dosta brz, ali 64gb. Živ je i dalje.
Što kaže igor, da uzmem pristojan fleš 😂😂
 
Poručiću SanDisk Extremw Pro 256gb i da završim priču sa brzim flešom. Imam stari SanDisk Extreme koji je dosta brz, ali 64gb. Živ je i dalje.
Što kaže igor, da uzmem pristojan fleš 😂😂
Preporuka svakako. Opadne brzina tokom koriscenja kada se intezivno koristi, kao sto sam naveo, MOV datoteka od 130 i kusur gigabajta, 15-16 minuta transfer na isti. Ali radi posao, na privezak sa kljucevima i vozi.
 
Interesantno da igru od 40GB nije hteo da mi instalira na fleš, a igru od 20GB jeste. Mislm da bi mi radilo brže nego HDD. Fleš sam kriptovao Win Bitlocker om.
 
o.k .hvala
 
Na X99 i na B450. Sandisk Extreme Pro 256GB
 

Prilozi

  • sandisk_extreme_pro_x99.png
    sandisk_extreme_pro_x99.png
    21.9 KB · Pregleda: 32
  • sandisk_extreme_pro_b450.png
    sandisk_extreme_pro_b450.png
    26.3 KB · Pregleda: 34
Nisam ni izvalio da je tako stara. Probacu opet, mada možda mi i neki drajver fali ako se razlikuje toliko.
 
Nazad
Vrh Dno