Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Kupio sam Kingston DataTraveler SE9 G2 16GB:
http://www.kingston.com/datasheets/DTSE9g2_us.pdf
I brzina mu je loša.

Podržava 3.0 i 3.1, znači brzine od ~100/30 MB/s. Malopre sam ga testirao i na oba porta (2.0 i 3.0) dobijam brzine od ~30/8 MB/s.
Testirao sam ga "ručno", sa slikama od ~5 MB, kao i sa programom FlashBench: http://usbflashspeed.com/
Proverio sam portove sa UsbTreeView: http://www.uwe-sieber.de/usbtreeview_e.html i portovi su zaista 2.0 i 3.0, respektivno podršavaju High Speed i Super Speed.

Ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?

U tom PDF-u ne piše koliki je write za 16GB, gde si video 30MB/s?
 
Evo sa 2.0:
USB 2.0.PNG

i sa 3.0:
USB 3.0.PNG

Ovo definitivno ne deluje ok.
Ostvaruje 100 MB/s za read (na prethodnom testu nije ni to), a ~9-10 MB/s za read.

EDIT: Na WinWin i Emmi sajtu piše da je write speed 15 MB/s (ne znam ni ja otkud mi 30), ali očigledno da je prevara, pošto je ta brzina navedena samo za ove veće... Ali opet, na ovom klipu su brzine dosta bolje: https://youtu.be/XQ3QAN_D_Rs
 
Poslednja izmena:
OK je, rezultati su u skladu sa ostalima na netu i cenom. Ne mogu da se očekuju neke write performanse ako 16GB košta ~900 din. Trebalo je da dodaš malo za HyperX Fury.
 
Ma svideo mi se dizajn od Kingston DataTraveler SE9 (čak je i manji), a onda sam video da je ovaj 3.0 i zaleteo se očekivajući nešto vazdan bolje.
 
U principu, zaobilazi jeftine lightweight, stylish fleševe ako hoćeš pristojne performanse. Jer to je jedino čime mogu da se pohvale, fancy izgled.
 
Koji ste kupovali fleš preko DX i Allija ?
 
Ma SE9 je uvek bio s***e, jednom sam ga kupio kao piklon i od tada mu više ne prilazim.
 
Poslednja izmena:
Da li je bolje kupiti preko Allija ili DX a ?
 
Ja na ebay-u.
 
.de ili nekom drugom ?
 
.com iz Kine dosla fleska.
 
Poslednja izmena:
Kingston HyperX Savage 64GB USB 3.1 Gen 1 (350MB/s read and 180MB/s write) cena kod nas u jednoj radnji iznosi 5200 dinara da li je to original ili neki fals
 
SanDisk USB 32GB 32G Extreme stigao za 13 dana air mailom.
Koverta bez fakture, 10 dolara naznačena vrednost, nije otvarano/carinjeno.

Rezultati prilično čudni.
Prvi put vidim da su sve brzine otprilike iste, i čitanja i pisanja (a write brzine iste ili malo veće od reada..).
Testirano na konfiguraciji iz mog potpisa, sa isključenim antivirusom i najnovijim drajverima za matičnu.
Na prednjem usb 3.0 ga ne prepoznaje, na ostalim 2.0 i 3.0 portovima da.

Da nisu uključeni u biosu c-states u pitanju?
Ovih dana ću ga testirati na još jednom računaru.
Bilo kako bilo, meni je dovoljno brz i ovako, samo još da nekako omogućim da ga vidi prednji 3.0 port i to je to, za ~2400 dinara odlična kupovina.

Edit:
Prva slika je usb 2.0, druge dve su usb 3.0

usb 2.0.png usb 3.0.png hd tune usb 3.0.png
 
Poslednja izmena:
Poznat problem, predugačak kabl za zahtevan fleš, ako je duži od 50cm neće moći na prednjem ;)
 
U redu stvar, to objašnjava zašto ga ne prepoznaje prednji 3.0

1. Rezultati sa 3.0 su sa utaknutim flešom pozadi direktno u ploču, dakle nije kabel u pitanju a read bi trebao biti veći.
2. A kako je moguće da su isti 2.0 rezultati, test je radjen na prednjem panelu (i kako su tako visoki... 40+ megabajta na 2.0...)?

Sutra ću provrteti na zadnjim usb 2.0 test, ne verujem da će biti razlika ali istestiraću.
 
Poslednja izmena:
Ti svugde imaš 2.0 brzine to je očigledno, može taj fleš poprilično brže oko 200.
Tu nešto ozbiljno ne valja...
 
Evo kako 64GB radi na Z170 ploci...
 

Prilozi

  • SanDisk Extreme 64GB USB2.0 na Z170.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB2.0 na Z170.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 121
  • SanDisk Extreme 64GB USB3.0 na Z170.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB3.0 na Z170.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 123
  • SanDisk Extreme 64GB USB3.1 na Z170.jpg
    SanDisk Extreme 64GB USB3.1 na Z170.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 120
Resetovao bios, prepoznalo ga je na prednjem 3.0 portu, pokrenuo testove, dobio druge rezultate.
Potom učitao isti profil u biosu sa podešavanjima koji je korišćen i juče.
Zapravo jedini profil, sve osim jednog finalnog profila sa overklok podešavanjima sam izbrisao dve nedelje ranije kada sam završio podešavanja oko overkloka.

Poenta je da juče nije hteo da radi na prednjem 3.0 portu a na svim ostalim 3.0 je imao 2.0 brzine.
A danas nakon reseta biosa i potom vraćanja na podešavanja od juče sve radi kako bi trebalo.
Marfi će ga znati kako...



SanDisk 32GB Extreme

Ep6JCjf.png
UQxHt84.png



Corsair Flash Voyager GT 32GB

qowcH8k.png
9WcYjiw.png
 
Vidim moze da se nadje Kingston HXF od 32 gb za oko 2000 kod nas... Taj ili da se cimam za ovaj Sandisk preko ebaya? Vredi li?
 
sandisk extreme je opaka zmija i veoma dobro uradjen mehanizam klizaca, zasita za svaku preporuku.
 
Moze neka preporuka za fles usb 3.0 32gb, nisam zahtevan, dovoljne su mi brzine od 50/25 na usb 3, samo mi je bitno da je fles mali da moze na kljuc i da nema poklopac? Vec sam nekoliko fleski izgubio.
Pozeljne domace prodavnice
 
ja koristim SanDisk extreme, nije bas malen pa ga neces lako ni izgubiti i nema poklopcic... brzine idu do 100mb/s... vidi samo da li budzet dozvoljava a sacekaj i jos neku preporuku...
 
Nazad
Vrh Dno