Šta je novo?

U vezi malih oglasa bez cene

Uz svo poštovanje svakog člana foruma, moram da primetim da mišljenje nekog ko se je učlanio u avgustu 2009 nema težinu kakvu ima mišljenje nekog starijeg člana foruma.

Uz svo poštovanje prema moderatorskoj "znački", mislim da moje mišljenje kao pravnika ima itekako veću težinu od nekog mladića koji trenutno završava srednju školu ili fakultet.

Dugo trebalo da se dodje do ovakvih pravila, i za sada su dobra.
O pravilima se NE diskutuje, zna se čiji je to posao.

Mislim da sam se pogrešno izrazio u prethodnom postu. Nisam mislio da su sama pravila glupa. Mislim samo da bi mogla da budu bolje semantički definisana.

Kad kažem bolje semantički definisana, ne mislim da se promeni samo pravilo; već, bukvalno, red reči u rečenici...
 
Ako se dobro secam ovo je predlagano bar 10 puta do sada, ja volim ponekad da stavim u oglas "ponude na PP" jer bas volim da vidim koliko ljudi idu nisko sa cenama pa ima svakakvih komedija. Ono sto bih ja isto predlozio je da se oglasi u kojima pise iskljucivo BG/NS brisu jer predstavljaju ozbiljnu diskriminaciju forumasa iz ostalih gradova, ovo u stvari znaci da vecina stvari koje se prodaju mogu da se kupe samo u BG ili NS sto izgleda smesno.

Tako je, svi mi namerno diskriminisemo sve koji nisu u krugu od 200 km od Beograda :) Daj uozbilji se malo.

Zamisli da ja tebi posaljem plocu koja vredi 100+ EUR (ili grafu od 200+) i onda stigne tebi u Suboticu ali mrtva zahvaljujuci bahatom ponasanju nekoga u nekoj od kurirskih sluzbi. I sta cemo onda? Ti neces dobiti sto si trazio jer je umrlo (a najverovatnije ces i na sva zvona da oglasis kako si prevaren) a ja sa druge strane ne mogu da ti dokazem da je to parce hadrvera radilo (pa sam plus i ja na gubitku).

Eto ti osnovni i najbolji razlog zasto dobar deo ljudi izbegava kurirske sluzbe. Meni je se takva stvar desila 2 puta. I nemam ja nista protiv da trgujem sa celom Srbijom ali taj problem je bas problem.

Uz svo poštovanje prema moderatorskoj "znački", mislim da moje mišljenje kao pravnika ima itekako veću težinu od nekog mladića koji trenutno završava srednju školu ili fakultet.

Mislim da sam se pogrešno izrazio u prethodnom postu. Nisam mislio da su sama pravila glupa. Mislim samo da bi mogla da budu bolje semantički definisana.

Kad kažem bolje semantički definisana, ne mislim da se promeni samo pravilo; već, bukvalno, red reči u rečenici...

Onda i ti treba da semanticki bolje definises svoje recenice, jer ako kazes da je nesto "glupo" to ne znaci da je red reci u recenici los :)
 
Poslednja izmena:
Carnage:

U prvom postu sam se ogradio, sve pišem bez mod. značke.

Irelevantno je ko je pravnik, ko inženjer a ko vozač na forumu. Pametan predlog se svakako usvaja kad i ako je potrebno. Trenutno nema potrebe za redefinisanjem pravila za m.o. niti ova tema ima ikakve veze sa pravilima. Ova tema ima veze sa članovima foruma, i njen cilj je da utiče na članove, pa ako naidje na odjek, dobro je, a ako ne, nikom ništa, bar smo se napričali.

U vezi reda reči i slično: ponoviću, dugo je trebalo da se dodje do ovakvih pravila, admin i mod tim je odgovoran za pisanje istih i do daljeg se ne menja ništa, čak ni red reči u rečenici (isto kao zakon, kad se jednom izglasa, mora ponovo da se glasa o svakom amandmanu ili dopuni, zar ne :) )

Vratimo se na temu.
 
Poslednja izmena:
Primetio bih i da se kudtihaex uključio u diskusiju, a nije se ogradio od mod funkcije... sad može svašta da se desi :)

PS.

ja lično sam skoro svaki put imao loše iskustvo kada sam slao/primao kurisrskim službama, te bih ih ubuduće zaobilazio kad god se može. Ovo ipak nije tema o tome (ima posebna).
 
Poslednja izmena:
Bez obzira sto sam mod, stvar koju sam naveo je cinjenicna i dobar deo ljudi sa ovog foruma je u temi koja se bavi kurirskim sluzbama navela slicna iskustva kao sto su moja.

Prozivati nekoga zbog diskriminacije a ne uzeti u obzir neke cinjenice je zaista glupo.

Sto se cena tice, slazem se sa Jaksom - ono su mali oglasi a ne male licitacije i meni cesto smeta sto nema cene. Znam da bi svi zeleli da izvuku 10-15 EUR vise ali ako 95% ljudi moze da stavi cene onda nema razloga ni da ostalih 5% to ne ucini. Obicno takve oglase zaobilazim.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da kažem, ja ih skoro uvek zaobidjem, a mislim da sam 1-2x poslao poruku sa pitanjem "Koja je najniža fiksna cena" i nisam dobio odgovor :)
 
Poslednja izmena:
I ja takodje, uvek preskacem te sugave oglase, gledam samo ove sa fixnim cenama.
 
Sto se cena tice, slazem se sa Jaksom - ono su mali oglasi a ne male licitacije i meni cesto smeta sto nema cene. Znam da bi svi zeleli da izvuku 10-15 EUR vise ali ako 95% ljudi moze da stavi cene onda nema razloga ni da ostalih 5% to ne ucini. Obicno takve oglase zaobilazim.

Eh kamo srece da 95% stavi cenu, onda se ova diskusija ne bi ni vodila :) Svaki drugi oglas je bez cene.

Ja takodje(kao i dosta drugih koliko mi se cini) mislim da bi trebalo izricito ubaciti u pravila da se cena mora staviti.
 
Sto se tice kuriskih sluzba ja nisam nijednom ima nikakvih problema da mi uniste posiljku u transportu, a sve sto kupujem, kupujem preko njih jer bez veze mi je da idem za BG za svaku sitnicu. 99% prodavnica iz BG salje preko kuriskih sluzbi, i u oglasima je ista stvar, samo sto moras da se dogovoris da ti prodavac da bar jedan dan rok da vratis proizvod ako nije onako kako ga reklamirao.
 
Poslednja stvar koju sam prodao ovde a bilo ih je ukupno 2 jeste graficka karta za koju nisam stavio cenu bash iz razloga jer je situacija bila specificna.
Sve sto je bilo potrebno da se stavi u opis iste, ja sam isposhtovao i opet po vrh svega toga meni za gtx 260 oc verziju karte ljudi su nudili 120e [stizu nove ta ne vredi vise], slabije uz 40e doplate itd.

Covek mi ponudi cenu od 150e i ja pristanem i gle cuda, mora da saceka ovo ono a prvi je ponudio i ja prihvatio, on se vishe nije javljao !? Naravno posle toga sam stavio da je cena 150e, dosao totalno drugi covek sa foruma, nasli se, popili pivo i to je to.

99% ljudi ovde se ciganise i da stavish cenu, opet ce se javljati ljudi sa raznim magijama da te sto vise ostete tj da ti ubiju cenu...tuzno...
 
Poslednja izmena:
99% ljudi ovde se ciganise i da stavish cenu, opet ce se javljati ljudi sa raznim magijama da te sto vise ostete tj da ti ubiju cenu...tuzno...

Nisam puno trgovao na malim oglasima (da se ogradim odma da nemam nikakve koristi od sledece izjave), ali bre 90% prodavaca odvale neku cenu koja nema veze sa mozgom.


Spustite se malo na zemlju vi sto cesto prodajete ovde.
 
ajd vratimo procene i "bezobrazne ponude" pa da se smejemo oglasima? ipak je to bilo izgleda najefikasnije |))

ja sam vise puta rekao da bi pravila trebalo lepo procitati, najbolje neko ko nema veze sa forumom, pa da ih ponovo napise... ovako i dalje ima slobode u tumacenju...
 
Tako je, svi mi namerno diskriminisemo sve koji nisu u krugu od 200 km od Beograda :) Daj uozbilji se malo.

Zamisli da ja tebi posaljem plocu koja vredi 100+ EUR (ili grafu od 200+) i onda stigne tebi u Suboticu ali mrtva zahvaljujuci bahatom ponasanju nekoga u nekoj od kurirskih sluzbi. I sta cemo onda? Ti neces dobiti sto si trazio jer je umrlo (a najverovatnije ces i na sva zvona da oglasis kako si prevaren) a ja sa druge strane ne mogu da ti dokazem da je to parce hadrvera radilo (pa sam plus i ja na gubitku).

Mani me ove empty filozofije, LENOST je kljucna rec...sve prodavnice po BG-u salju robu kupcima kurirskim sluzbama samo vi gospoda ovde sa bencha spadate u cream de la cream krug onih kojima je tesko da spakuju HW i pozovu broj kurira jer su ili previse leni ili im je ispod casti da njihovo parce opreme putuje nekim kombijem bez klime/kože, da se ne lazemo.
 
Koliko vidim prilično nas preskače oglase koji nemaju cenu a naročito one koji liče na tajne licitacije vlasnika. ;)

Pa, dobro i to je nešto.

Valjda će spominjani prodavci iz ovoga izvući neke korisne zaključke ili će dolaziti u situacije da dugo i bezuspešno prodaju robu koju nude.

P.S.
Možda grešim ali oglase na benchforumu doživljavam više kao razmenu viškova opreme u okviru bench zajednice (manje je bitno da li je menjanje za novac ili za neki drugi deo) nego kao prostor za klasičnu trgovinu.
 
Nisi jedini, upravo zato i smeta licitiranje i cigančenje ;)
 
Ako se dobro secam ovo je predlagano bar 10 puta do sada, ja volim ponekad da stavim u oglas "ponude na PP" jer bas volim da vidim koliko ljudi idu nisko sa cenama pa ima svakakvih komedija. Ono sto bih ja isto predlozio je da se oglasi u kojima pise iskljucivo BG/NS brisu jer predstavljaju ozbiljnu diskriminaciju forumasa iz ostalih gradova, ovo u stvari znaci da vecina stvari koje se prodaju mogu da se kupe samo u BG ili NS sto izgleda smesno.

I mene izuzetno nervira kada ljudi nece da salju kurirskim sluzbama, mada ipak ne bih rekao da je rec o diskriminaciji. Pre ce biti da je rec o lenjosti ili mozda cak i bezobrazluku jer dovoljan je samo jedan telefonski poziv i kurir dolazi na vrata, tako da su to price za decu kako neko ne salje kurirskom sluzbom zato sto npr. nema vremena da ode do poste.
Ako neko plocu ili graficku vrati u kutiju u kojoj ga je i kupio plus eventualno ubaci jos papira sigurno se toj komponenti nece desiti nista (izuzetak bi bio mozda HDD). Ko da te komponente tako maze-paze dok ih transportuju sa dalekog Istoka.

Na Jaksin predlog nemam primedbi jer to je druga stvar sto me takodje nervira kod oglasa ali nazalost takvih ce uvek biti. :S:
 
@Matthias
Da, lenjost, ali kakve to veze ima sa bezobrazlukom?
Od mene "skočka" nisu uspeli da naprave ni roditelji, ni škola, ni oficiri, ni direktor...:smoke: I sad bi trebalo da menjam navike zato što tebi treba grafička?:wc:
Šalim se pomalo, naravno, ali stvarno, kad razmisliš malo bolje, ovde na forumu ima ljudi koji su prilično zauzeti malo ozbiljnijim poslovima od slanja hardvera...

@Jaksa
I mene to licitiranje pomalo nervira, pa se retko i javljam na takve oglase (a nisam jedini). Dakle, prodavac u startu gubi određen broj potencijalnih kupaca.
A sve mi se nešto čini da su pojedini moderatori uveli ovu modu, pa se članovi "primili"...
 
Ni ja se ne javljam na oglase tipa...najbolja ponuda nosi....mada bih se javio ako bi bilo napisano:najmanja jedinstvena ponuda nosi:d
 
+1 na original post
 
I mene izuzetno nervira kada ljudi nece da salju kurirskim sluzbama, mada ipak ne bih rekao da je rec o diskriminaciji. Pre ce biti da je rec o lenjosti ili mozda cak i bezobrazluku jer dovoljan je samo jedan telefonski poziv i kurir dolazi na vrata, tako da su to price za decu kako neko ne salje kurirskom sluzbom zato sto npr. nema vremena da ode do poste.
Ako neko plocu ili graficku vrati u kutiju u kojoj ga je i kupio plus eventualno ubaci jos papira sigurno se toj komponenti nece desiti nista (izuzetak bi bio mozda HDD). Ko da te komponente tako maze-paze dok ih transportuju sa dalekog Istoka.

To o transportu su price za malu decu, ja bilo sta kad saljem potrudim se tih 5 minuta+ da sve dobro upakujem...Svet Kompjutera mi sluzi i za pakovanje, iscepam ga celog na sitne komadice i oblozim parce hardvera koje saljem a sve je to vec u jednoj vecoj kutiji.
 
To o transportu su price za malu decu, ja bilo sta kad saljem potrudim se tih 5 minuta+ da sve dobro upakujem...Svet Kompjutera mi sluzi i za pakovanje, iscepam ga celog na sitne komadice i oblozim parce hardvera koje saljem a sve je to vec u jednoj vecoj kutiji.

Daleko odoste od same teme, sto se tice slanja ja sam prvi koji ne salje nigde osim za BG ili NS (i to ne saljem, vec cak i o svom trosku sednem u auto i nadjem se sa ljudima, to znaju svi koji su samnom poslovali). Elem, jednostavno shvati da ja kada nekad imam robu za koju mi je hitno da je prodam (a ne zelim da naznacim HITNO jer ce onda neko da se javi i spusta cenu i sl.) ne zelim da cekam jedan ili dva dana da to tebi stigne, pa onda jos toliko da meni stignu pare ... a da ne pricamo o tome da se i pored pakovanja u 'svet kompujtera' desi da ti neki vozac na kutiju od ploce lepo stavi CRT monitor i sl. i eto belaja ...

Potpuno podrzavam jaksin predlog i ako cak i ja ponekada stavim ponude na PM, ipak mislim da bi sve bilo mnogo lakse sa navedenom cenom.
 
Poslednja izmena:
Супер тема, и мене ужасно нервирају такве понуде. Треба ставити цену обавезно, па ће мо лако после преговарати...:)
Подржавам Јакшин предлог!
 
Moglo bi se to resiti kao sto vec ima na nekim sajtovima da kod postavljanja oglasa iskoci poseban formular gde ima i obaveznog polja za cenu.
 
Isto.
Mada mene toliko to ne smeta, nego mi samo bude zao sto sam klikno.
 
Ovo što pišem je moje razmišljanje kao člana foruma, nema veze sa mod funkcijom:

Primetio sam da je sve više oglasa bez cene a da piše "konkretne ali realne ponude na pm", "najbolja ponuda nosi" i slično.

To mi prilično smeta tj nervira me jer ako ne znate koliko da cenite nešto, raspitajte se (ali ne na forumu jer nema procena) i stavite cenu po kojoj bi prodali to parče hw. Nekorektno je ne staviti cenu a posle kukati kako je stigla "nepristojna" ponuda.

Još je gore "najbolja ponuda nosi" jer čisto sumnjam da npr. ako oglašivač za neko parče hw koje vredi realno 50e dobije tri ponude od 5, 6 i 7e da će za 7e i dati taj svoj hw.

Moja preporuka je da stavite fiksnu cenu, bolje i vama i onima koji kupuju,
ko voli "najbolje ponude" neka ide na limundo ili sličan sajt,
ko voli da se ciganči, neka ide na pcberzu, ovako je ružno.

Svaka cast, tek sad sam video ovu temu.
Ja bih u pravila oglasa dodao da je obavezno navesti cenu.
Ciganisanje je za Krstaricu i PCBERZU. I Limundo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Podrzavam.

Cak ako neko i pretera sa cenom, valjda ce mu biti jasno da je preterao onda kada mu se niko ne bude javljao.
 
sad odjednom ne valja, a pre izvesnog vremena kada je drugi moderator pravio "revoluciju" svojim oglasima bez cena, nikom nista... ako te zanima oglas pitaj, ako te nervira sto ne da covek cenu, niko te ne tera da kupis...
 
Nazad
Vrh Dno