Šta je novo?

U vezi malih oglasa bez cene

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,241
Poena
985
Ovo što pišem je moje razmišljanje kao člana foruma, nema veze sa mod funkcijom:

Primetio sam da je sve više oglasa bez cene a da piše "konkretne ali realne ponude na pm", "najbolja ponuda nosi" i slično.

To mi prilično smeta tj nervira me jer ako ne znate koliko da cenite nešto, raspitajte se (ali ne na forumu jer nema procena) i stavite cenu po kojoj bi prodali to parče hw. Nekorektno je ne staviti cenu a posle kukati kako je stigla "nepristojna" ponuda.

Još je gore "najbolja ponuda nosi" jer čisto sumnjam da npr. ako oglašivač za neko parče hw koje vredi realno 50e dobije tri ponude od 5, 6 i 7e da će za 7e i dati taj svoj hw.

Moja preporuka je da stavite fiksnu cenu, bolje i vama i onima koji kupuju,
ko voli "najbolje ponude" neka ide na limundo ili sličan sajt,
ko voli da se ciganči, neka ide na pcberzu, ovako je ružno.
 
Poslednja izmena:
nista onda, obrisite ceo post jer bez oglasa nema smisla :)
 
Poslednja izmena:
ja sam se npr raspitivao na vise mesta,ali ni jedan reply nisam dobio u vezi opteron mashine koju sam stavio u oglas sinoc,tako da pise "ponude na pm" :)
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa Jaksom.
 
I ja se slazem sa Jaksom, oglasi su oglasi a licitacije su nesto drugo.
 
Takodje podrzavam jer mi je to odavno smetalo. Nervira me neizvesnost jer sve zavisi od prodavca koliko ce da ceka sa prodajom ukoliko mu se ne svidjaju ponude.

Najvise volim oglase gde je cena fiskna. Tu nema odugovlacenja nego jednastavno hoces ili neces.

Ako ljudi vole da se licitiraju odvojite im posebnu sobu za to a oglase ostavite kao normalne oglase. To je moj predlog.
 
ja sam ovo predlozio pre cca godinu dana, ali mi je posto na kraju obrisan...

takodje sam trazio da se stavi javljanje samo na pm, a ne telefon i dimni signali i da se obavezno navede lokacija...
 
Za lokaciju definitivno treba nešto rešiti, ali ne u oglasima, nego ispod imena da svi imaju tačne lokacije, odnosno da nemaju neke "vantazije" od lokacija iz nekih kvestova bezveznih igara. Moraju da ljudi shvate da je to njima u interesu (kada pitaju gde ima nešto ili kad prodaju/kupuju).

Što se tiče cene u oglasima, ja sam verovatno na 99% svojih oglasa stavio cenu, ako ne i na celih 100%. Ne smetaju mi oglasi koji nemaju cenu, ali skoro nikad ni sa kim nisam pregovarao oko cene, odnosno pokušao da saznam kolika je kada nije navedena - prosto preskočim oglas.

Treba ljudima objasniti da je njima u interesuju da stave cenu, jer neki ljudi bi da kupe nešto odma kad reše da kupe (takav sam) i ne žele da se dopisuju. Preferiram fiksne cene i kad kačim oglase i kad kupujem :).
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa jaksom u potpunosti. Primećivao sam to, nije mi preterano smetalo u početku, ali sada me pomalo nervira, svaki drugi oglas je takav...

Što je potpuniji oglas, to će roba pre naći svog kupca. Bane R je takođe u pravu za lokacije, ali i to se delimično rešava potpunim oglasom, npr. "Isporuka ili preuzimanje Beograd i okolina" ili slično... Ili u subjectu poruke staviti [BG], [NS] i slično, to je efikasno rešenje na većini foruma...

U svakom slučaju ću kupovati i dalje na Benchu ;)
 
Pozdravljam inicijativu. Strasno me iritira takav nachin oglashavanja.
 
Poslednja izmena:
Oglasi su mi omiljeni deo i redovno prvo njih pročitam u Google Reader-u pa tek potom krstarim po temama na forumu.

Jakša je apsolutno u pravu i podržavam njegovo nastojanje da se deo sa oglasima podigne na korektan nivo u skladu sa forumom na kojem se nalazi.


Iskoristio bih priliku da pohvalim članove kao što su Ivica i Nikolaus sa kojima sam, nedavno, vrlo korektno trgovao.
Na primer, zamolio sam Ivicu da testira dve kartice koje mi je prodao i ako su korektne da mi ih pošalje na neviđeno, on je to uradio i kartice su bile apsolutno ispravne i korektne kako je on i utvrdio na testovima.

Sa Nikolaus-om sam skoro slično trgovao i zadovoljan sam.

Dobra klima i poverenje je ujedno i zasluga ove zajednice, tj BENCHforuma, ne treba dozvoliti da sve sklizne u neke neprihvatljive okvire.
 
Slazem se sa Jaksom I Banetom, ali i kad okacis oglas sa cenom i napises da je fiksna opet se javljaju ljudi sa svakakvim ponudama, i sa razlicitim razlozima npr "ja bih bas zeleo da imam to parce hardvera, ali nemam novca pa ako mozes da mi das u pola sume za koju prodajes" ili "dosao bih do tebe da pazarim, ali ako mozes da umanjis cenu za prevoz, dnevnicu vozaca i rucak usput", a mozda ce fixna cena odbiti nekoga ko bi ponudio neki dinar manje, a pritom je ozbiljan kupac.

Ja licno volim da napisem cenu, javljam se uglavnom na oglase gde je cena navedena, retko se cenkam, a prodaju ili kupovinu zavrsavam uglavnom istog dana.
 
Bilo bi zaista lepo kad bi svaki oglas sadržao makar neku orijentacionu cenu i lokaciju prodavca( ili mesto preuzimanja).
 
Nudim cenu samo za kablove i sličnu robu, a ovo "ponudite" mi nikad nije bilo ni 1% zanimljivo.
 
Ja podrzavam da se ubaci u pravilima obaveza da se navodi cena.
Sto se lokacije tice sada nije to nikakav problem jer postoje brze poste koje nisu tako skupe, skoro uvek jeftinije nego da se ide licno, a sve stize danas za sutra. Jedino ako hocete da probate robu pre kupovine onda je bolje da se ide licno.
I naravno da svako ispod imena treba da ima PRAVU lokaciju a ne neke gluposti.
 
Pre svega kaže se: U vezi sa oglasima.

Dalje... I ja se slažem. Što je još gore, kod takvih oglasa, korisnik koji je postavio oglas se često ni ne seti da odgovori na PM jer mu ponude "ne odgovara"...
 
Apsolutno se slazem sa Jaksom, oglasivac koji ne postavi cenu ima mogucnost manipulacije nad potencijalnim kupcima jer samo oglasivac zna ko mu je ponudio najvisu cenu sto je u suprotnosti sa pravilima licitacije. Ko zeli svoj oglas da stavi na licitaciju postoje namenski sajtovi za takvu vrstu kupoprodaje.
 
Ček, zar nije bilo i licitacija na forumu?
Svako može da obelodani ponude, mislim da sam video to par puta u oglasima.
To nije zabranjeno pravilima (valjda?)
 
Mozda moze i tako ali bi onda prilikom obelodanjivanja ponuda trebalo da se navede user koji je tu najvisu cenu i ponudio kako bi se znalo da li je ponuda stvarna iili ne, da ne bi ispalo da oglasivaci sami dizu cenu svom oglasu. Uostalom sve to stvara komplikacije koje mogu da se izbegnu ako oglasivac vec postavi fiksnu cenu.
 
Ako se dobro secam ovo je predlagano bar 10 puta do sada, ja volim ponekad da stavim u oglas "ponude na PP" jer bas volim da vidim koliko ljudi idu nisko sa cenama pa ima svakakvih komedija. Ono sto bih ja isto predlozio je da se oglasi u kojima pise iskljucivo BG/NS brisu jer predstavljaju ozbiljnu diskriminaciju forumasa iz ostalih gradova, ovo u stvari znaci da vecina stvari koje se prodaju mogu da se kupe samo u BG ili NS sto izgleda smesno.
 
Ono sto bih ja isto predlozio je da se oglasi u kojima pise iskljucivo BG/NS brisu jer predstavljaju ozbiljnu diskriminaciju forumasa iz ostalih gradova, ovo u stvari znaci da vecina stvari koje se prodaju mogu da se kupe samo u BG ili NS sto izgleda smesno.

To je samo dokaz lenjosti tih prodavaca.
 
Oglase sa "ponude na PM" obično preskačem... Apsolutno se slažem sa Jaksom!!!
 
Ono sto bih ja isto predlozio je da se oglasi u kojima pise iskljucivo BG/NS brisu jer predstavljaju ozbiljnu diskriminaciju forumasa iz ostalih gradova, ovo u stvari znaci da vecina stvari koje se prodaju mogu da se kupe samo u BG ili NS sto izgleda smesno.

Ma sad najbolje da se brišu. Zašto predstavlja diskriminaciju? Zato što neko ne želi da se maltretira sa ekspres službama i da rizikuje da mu hardver bude polomljen/oštećen/izgubljen? Potpuno je normalno i realno da ja npr. ne želim da prodam hard disk nekome ko je iz BG, jer će gotovo sigurno ispasti i prevrnuti se bar 3 puta dok stigne do kupca, video sam svojim očima kako ljudi utovaraju tu robu u kombije/pikape, a onda ja ispadam "ispala", jer sam prodao neispravan disk. Neka hvala, ako ima neko iz NS da kupi, može, ako ne, neću ga ni prodati.
 
Ok, to nije tema. Svako može da odluči da li će da šalje hw van svog grada ili ne.
Pravila se neće menjati, a smisao teme je apel, ništa više.
 
Dok se pravila ne menjaju i dalje cemo videti oglase bez cena jer znamo svi da nasi ljudi rade nesto samo ako moraju.
 
Ok, to nije tema. Svako može da odluči da li će da šalje hw van svog grada ili ne.
Pravila se neće menjati, a smisao teme je apel, ništa više.

Slažem se, ja lično nikada nisam postavio oglas bez cene za svaku komponentu, tako će i ostati. A oglase sa "ponude na PM" uvek preskočim, koliko god mi trebala takva komponenta.
 
Pravila, trenutno, ovakva kakva jesu su izuztetno konfuzna, dvosmislena i, nažalost, moram priznati... Glupa!

Ne kažem da ih je potrebno menjati, samo kažem da ih je potrebno semantički ispraviti... Dok se to ne uradi, svaka dalja diskusija o oglasima je besmislena!
 
Uz svo poštovanje svakog člana foruma, moram da primetim da mišljenje nekog ko se je učlanio u avgustu 2009 nema težinu kakvu ima mišljenje nekog starijeg člana foruma.
Dugo trebalo da se dodje do ovakvih pravila, i za sada su dobra.
O pravilima se NE diskutuje, zna se čiji je to posao.
 
Nazad
Vrh Dno