Šta je novo?

U kojoj banci je moguće unovčiti ček iz USA?

VladaR76

Poštovan
Učlanjen(a)
13.04.2017
Poruke
120
Poena
70
Pozdrav imam pitanje ako neko zna da pomogne, dakle pre desetak godina desio se yahoo data breach gde su procureli podaci svih yahoo mail korisnika. Posle nekog vremena pokrenuta je tužba protiv yahoo i ja popunio neki dokument za to i zaboravio skroz dok nisam pre neki dan dobio ček od yahoo sa 61$. Znam nije nešto ali nije ni za baciti, e sad da li ja to uopšte mogu unovčiti u nekoj banci u Srbiji ili ne, ako neko ima iskustva sa tim. U prilogu je ček, trebalo bi da nije fake. Ako sam pogrešio mesto gde da pitam recite pa da se ispravimIMG_20230727_072523.jpgIMG_20230727_072615.jpg
 
Pre 10 godina sam AdSense čekove unovčavao u Komercijalnoj i Intezi. Banka šalje ček na inkaso i rezerviše sredstva narednih 40 dana. Ako rezervacija ne bude automatski skinuta, salterski službenik zove centralu da se rezervacija skine i tek onda po raspoloživosti sredstava biće moguća isplata. S obzirom na to da Yahoo nije učestali nalogodavac, moguće je da će inkaso troškovi biti veći.
 
Znam da su ovi sto su snimali klipove za YT pre dobijali cekove od gugla, i da su pricali da se isto ceka. Najbolje prvo idi u svoju banku pa se raspitaj, ako ne moze idi u sledecu najblizu itd
 
Mislim da je Intesa banka najpovoljnija i uzima najmanji procenat prilikom unovčavanja, i da se čeka samo oko 30 dana.
 
Bio sam u NLB i poštanskoj jer su mi najblizi poslu ali oni to ne rade vise. Sad cu da se prosetam do inteze onda
 
Nazad
Vrh Dno