Šta je novo?

TV za spavaću sobu

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Moram da pazarim novi TV za spavaću sobu - 32" HD Ready, da nije naka šlj marka (vox, beko, telefunken...), 95% vremena gledaće se SBB kablovska a 5% divx i po neki 720p sa WDTV playera (preko HDMI-a) - znači pravi penzionerski uslovi korišćenja. Naravno gledam da prođem što jeftinije. :)
E sad pošto sam lociran u Kragujevcu obišao sam ove 2-3 radnje što imamo u gradu i izdvojio sam dva tv-a koji su mi se "dopala".
Samsung 32 C350 u Tehnomarketu i Panasonic TX-L32C20EA u Metrou oba su otprilike oko 35k dinara. Na prvi pogled više mi se dopada Panasonic.
Kakva su vaša mišljenja? Koji od ova dva modela da pazarim, ili možda neki treći u tom rangu?
Moram brzo da prelomim jer moram da pazarim tv u sledećih dan-dva.
Hvala.
 
Pomenuti C350 je ovde na'faljen na sve strane, a ja nešto lično nisam očaran. Panasonic... hmm.... ne znam. Pogledaj LG imaš brdo modela isto za 35-36K, a Full HD za 39K. Ja vozim LG i pesma
 
Pa na tom TV-u nikad neće biti pušten 1080p tako da full HD ništa ne znači (za to služi G30 od 50" u dnevnoj sobi). Pogledaću LG modele, znam da se LG dosta popravio ali nekako ja i dalje imam averziju prema LG-u. Najteže mi je zato što je taj TV nužno zlo i gledam da prođem što jeftinije. Osećaj je kao kad me neko pita da mu sastavim PC za 300 EUR-a a ja za te pare ni dve komponente ne bi stavio u moj PC.
 
Najkvalitetnije panele po čemu? Ne može se tako reći pravi najkvalitetnije panele i ostaviti na tome.

LG pravi IPS panele, Samsung pravi S-PVA panele. Samsungovi paneli su drastično bolji po pitanju dubine crne boje i statičnog kontrasta, dok IPS paneli imaju nešto tačnije boje i bolje uglove gledanja. U svako doba dana i noći bih menjao tu malu prednost kod tačnosti boja i širih uglova gledanja za ono što ima kritičnu ulogu u kvalitetu slike na jednom televizoru, a to su dubina crne boje i statični kontrast.

Po meni će uvek biti S-PVA > IPS za televizore , a IPS panel bih razmatrao samo na monitoru.
 
@Gizmor
To nije moje mišljenje, a kako je po tebi to si sam rekao.

Source:
HDTV Product Review
EISA
CES
Display Search
HDTV test
.....

I sam sam tržio, čitao, gledao, pratio dok nije došlo na red da kupim sebi.

Mada iskreno po svim tim izveštajima, razlozi i razlike koje se navode su čisto cepidlačenje, koje običnom korisniku ništa ne znače.
LCD je davno ušao u masovnu proizvodnju i upotrebu, i sada je sve teže naleteti na loš primerak.

Druga stvar je što je naše tržište takvo kakvo je, pa ljudi bez razloga imaju averziju prema nekom brendu. Najprostiji primer su žvake. U srbiji je Orbit sinonim za žvake i zauzimaju preko 90% tržišta. U svetu.... Wrigley’s. A kada tražiš Orbit sležu ramenima. I tako bezbroj primera.
 
Da ne otvaram novu temu. Sutra uzimam TV. Zahtevi se ništa nisu promenili. Imam dve opcije:

I Samsung 32C450 za 36.600 - dopada mi se kako TV izgleda a kvalitet slike i ostalo su iznad onog što ja tražim.
II Sharp 32S7E za 27.000 sutra na akciji u Metrou (inače je oko 33.000) - vidi se da je malo stariji model, klasičan dizajn, gledao sam ga pored drugih TV-a i slika je približno ista, brine me servisna mreža.

Pomozite mi da se odlučim, ipak je skoro 100 EUR-a razlike. Hvala unapred.
 
Na kraju sam pazario C530 za 39.000 na popustu, nisam mogao da odolim da ne uymem fullhd.
 
Nazad
Vrh Dno