Šta je novo?

Kućna multimedija TV za Playstation 5

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

DeLarge

Poštovan
Učlanjen(a)
04.02.2016
Poruke
888
Poena
80
Koji TV koristite za igranje PS5 ?
 
Sony KD-55XH9096
 
Ja cekam dostupnost ps5 pa da menjam tv,trenutno pretrazujem sta mi je najbolja opcija,mozda neko ima savet.
Trenutno imam neki Samsung 40" FHD, nije toliko los ali nema 4k i 40" mi je malo za igranje.
Hteo bih 50" (imam nekih 2.5m - 3m razmaka pa nebih bas isao na vise od 50"),obavezno 4k... do nekih sta znam 600e mozda.
 
Ja cekam dostupnost ps5 pa da menjam tv,trenutno pretrazujem sta mi je najbolja opcija,mozda neko ima savet.
Trenutno imam neki Samsung 40" FHD, nije toliko los ali nema 4k i 40" mi je malo za igranje.
Hteo bih 50" (imam nekih 2.5m - 3m razmaka pa nebih bas isao na vise od 50"),obavezno 4k... do nekih sta znam 600e mozda.
Ja ga imam, ali nazalost jos uvek na 48'' Sony 1080p. Pitao sam bas da vidim na cemu drugi igraju i da izvagam opcije.
Koliko sam istrazivao sa novim hdmi standardom, 4k i 55'' nema nista krsteno ispod 1000e.
 
Ja ga imam, ali nazalost jos uvek na 48'' Sony 1080p. Pitao sam bas da vidim na cemu drugi igraju i da izvagam opcije.
Koliko sam istrazivao sa novim hdmi standardom, 4k i 55'' nema nista krsteno ispod 1000e.
Meni novi hdmi nije toliko bitan, nije me briga za 120fps,nisam hardcore gamer i 60fps su mi ok.
Da ne spominjem da je 2.1hdmi novina i u ovom trenutku je bolje sacekati sledecu godinu sa tim kada ce biti puno veci izbor modela i igara koje to podrzavaju ako je nekom to vec bitno, nego se sad zalecati na prve verzije takvih modela.
No kao sto rekoh meni to nije bitno.
 
Ja sam zagrizen da uzmem CX55 jer vidim da je fenomenalan i kao gaming monitor, ima sve sto mi treba, 120hz, Freesync/G sync...e sad imam skroz solidan Lg iz 2017 god i taj je "samo" 60hz pa zbog toga bih ga liferovao najvise. Dal je bolje sacekati C11 , kad izlaze novi modeli za, negde na leto?
 
Jel su ispeglali konacno taj XH90 da radi normalno na 120 hz? Citao sam dosta zalbi vlasnika u komentarima testova sa YT. Meni je to isto veoma privlacan TV posto planiram ps5
 
xh90 ne podrzava freesync jel?
 
Ako se već ide na TV te cene, bacanje para je uzimanje bilo čega osim oled-a. Jednostavno takva je razlika u kvalitetu prikaza u korist istog.
 
Meni su trenutno i PC i PS5 povezani na Hisense H65A6500.. Igre izgledaju OK, ali naravno nije OLED.

To mi je i neki sledeci upgrade, ali nije mala investicija.

Recimo da sam spreman da dam nekih 1500e (mozda maks 2000e) : koji je to TV koji bi ste preporucili ?
Da je 65", OLED, ne mora 120Hz posto mislim da je dovoljno 120Hz jer ne znam koju igru mogu da poteram u vise od 60-70fpsa u 4K rezoluciji... A ne igram multiplayer igre da mi treba 200fpsa na TV-u, to je za monitor (FPS igre i slicno)

Naravno bonus je ako ima G Sync jer imam RTX3080, ali pretpostavljam da i Frysinc moze..

Mada glavno je kvalitet, da je OLED i 65"..
 
Odosmo malo u off sa ovim televizorima.

@DBraveZ

Kod OLED-a je čista situacija. Nema šta da se bira. Akuelni LG model i to je to. Naravno ima i drugih proizvodjača ali lično mislim da je LG "najispeglaniji".
 
Znaci LG OLED65CXPUA i nema razmisljanja.

Jeste off ali mislim i da je korisno i neophodno u PS5 temi da se napise o dobrom TV-u, ali ok zaustavljamo se :)
 
Ako se već ide na TV te cene, bacanje para je uzimanje bilo čega osim oled-a. Jednostavno takva je razlika u kvalitetu prikaza u korist istog.
Oled 55 za 105K? uzimao bih 55icu XH90 ako ponovo bude 105K... za ostalo bih razmislio, oled nije za mene koristim tv za pc i ostane nekad po 2 sata zakucan na desktopu, jeste plazma trenutni al me bas briga da joj robujem, i posle 10 godina nema burn in ali mislim da bih oled spalio bas zato sto ama ne vodim racuna o static prikazu na tv-u.
 
Od entry modela imaš B9 za 1050-1100e, naravno ako može još uvek nabavi. BX koji je naslednik, takođe ide za slične pare, ali ne postiže isti brightness.

Kvalitet prikaza između oled i non-oled TV je takav da ne opravdava davanje 800+ eur za bilo koju drugu tehnologiju.

Što se tiče burn in-a, ako ga ostavljaš na desktopu, koristi screensaver ili podesi da ti gasi TV-a tokom neaktivnosti.
 
Recimo da sam spreman da dam nekih 1500e (mozda maks 2000e) : koji je to TV koji bi ste preporucili ?
Da je 65", OLED, ne mora 120Hz posto mislim da je dovoljno 120Hz jer ne znam koju igru mogu da poteram u vise od 60-70fpsa u 4K rezoluciji... A ne igram multiplayer igre da mi treba 200fpsa na TV-u, to je za monitor (FPS igre i slicno)

Naravno bonus je ako ima G Sync jer imam RTX3080, ali pretpostavljam da i Frysinc moze..

Mada glavno je kvalitet, da je OLED i 65"..
LG B9 ili BX za 1500
 
Od entry modela imaš B9 za 1050-1100e, naravno ako može još uvek nabavi. BX koji je naslednik, takođe ide za slične pare, ali ne postiže isti brightness.

Kvalitet prikaza između oled i non-oled TV je takav da ne opravdava davanje 800+ eur za bilo koju drugu tehnologiju.

Što se tiče burn in-a, ako ga ostavljaš na desktopu, koristi screensaver ili podesi da ti gasi TV-a tokom neaktivnosti.
I ja sam razmisljao o OLEDu, ali sam verovao da su znatno skuplju pa nisam puno ni istrazivao.
Znaci taj entry level OLED je sasvim dobro resenje ? Ako je stvarno toliko drasticna razlika i da se doda 200-300e nije neki veliki problem.. samo me interesuje dal ti jeftiniji vrede. Bas da dajem 2000+e ne bih..
 
ja sam istu dilemu imao pre nekoliko meseci
planirao sam neki LG 65" 4k, HDR10, sa idejom da dam 1000-1200
onda sam video da entry level oled mogu da uzmem za 1500-1600, istrazio po netu i zavrsio sa LG65B9
prezadovoljan sam
kolega skoro uzeo za istu cifru neki samsung QLED 65
slika ne moze da se poredi, uz svu nadrkanciju to je i dalje LED panel, i tu se svako poredjenje zavrsava
 
I mene zanima, ako ne moze ovde da se napise onda na pm.
Gledam i radnje i KP ali ne nalazim.
Na KP je 1800..
 
Ja sam kupio LG OLED B9 55'' za nekih 1050e sredinom septembra, stvarno je slika odlicna i nema tu nikakve dileme. Ko moze da se pruzi toliko nema sta da razmislja o nekim LED polu resenjima. Jos nisam nabavio PS5, igram se na obicnoj PS4-ci ali sve igre izgledaju drasticno bolje nego na mom starom tv-u. Koliko sam upoznat B9 podrzava sve nove tehnologije koje PS5 nudi pa nece da bude nikakvih problema oko toga. Ne znam da li nesto vise i sta CX nudi za tu razliku u ceni, to vec morate sami da procenite, ali LG OLED je definitivno prava stvar.
 
Def ko jednom proba oled ne vraća se na staro
Šteta što je sada takva situacija ali u mađarskoj su cene extra drugar je pre mesec dana uzeo
Lg 55cx3 za 1150 sa afa.
Da na KP imaju mogućnost da dobavljaju tv-e cena bi sigurno bila oko 100 eura manja
 
Nazad
Vrh Dno