Šta je novo?

TV preko mobilnog

vlada064

Slavan
Učlanjen(a)
12.11.2004
Poruke
17
Poena
304
Zanima me sledece, da li moze da se prati TV program preko mobilnog?
Koristim N6630, 064 mrezu, imam instaliranu operu preko koje pristupam internetu.RealPlayer je podesen OK, mislim(LowestUDp port 6970,HighestUDP port 32000, GPRS bandwidth 53.6 kbps, EGPRS 130.5 kbps, ...).
Ako probam da se konektujem na neku TV stanicu izbacujemi sledecu info
Unable to play either sound or video clip.Trying to play partiarlly.
Probao sam preko racunara koristeci N6630 kao modem(GPRS) sve radi kako treba(RTS 1 sljaka sa 10-15 sek kasnjenja).
 
Telekom ne pruza tu vrstu usluge a i kad bude pocheo kostace te dovoljno da odustanesh
 
Pa vidi ovako, ja sam probao sa K300i i 063 karticom da gledam program tv B92, i radilo je sa nekim seckanjem. http://vivo3.mobtel.co.yu
Probao sam i sa moje 3650 ali nece, Real ispise da nema dovoljan bandwidth, sto i jeste tacno. :D Treba mislim EDGE da bi to sve radilo bez seckanja, a koliko znam na 064 nema EDGE-a. I mnogo to kosta, mislim veliki protok se napravi za malo vremena. :wall:
 
ja sam skinuo program koji se zove "rok tv" imam 13 kanala izmedju ostalog i national geography,cnn,si-fi...... instalirao sam na nNokiu 6630 i 6600 i radi bez problema jedino sto sa 063 te deru sa kreditom mislim da ce biti interesantno kad dodju povoljnija vremena.......
 
Ma edge kosta kao i gprs i nije nista skuplji ali, 064 ima UMTS koj podrzava WCDMA u Beogradu koji je 10 puta bolji i brzi od mobtelovog edgea. EDGE se krce do 236 Kb/s, a UMTS, WCDMA se krece do 384 Kb/s sto je za 148 Kb/s brze od mobtelovog EDGEa, i na EDGEu je malo teze da se gleda tv, a na UMTS odnosno WCDMA to ide bez problema.
 
moraces da sacekas nove servise, konkretno Digital mobile broadcast koji ce imati jako veliki propusni opseg a cena prenosa podataka ce biti niska dok ce kvalitet emitovanog programa moci da bude na vrhunskom nivou.

http://www.sktelecom.com/eng/services/dmb/
 
Ok.Hvala na odgovorima.
;)

@ DULE.DUKY
Samo me zanima kako si skinuo ROK TV sa neta s'obzirom da je potrebna registracija preko SMS-a, a u pitanju je UK.
 
Poslednja izmena:
Pajlo je napisao(la):
Ma edge kosta kao i gprs i nije nista skuplji ali, 064 ima UMTS koj podrzava WCDMA u Beogradu koji je 10 puta bolji i brzi od mobtelovog edgea. EDGE se krce do 236 Kb/s, a UMTS, WCDMA se krece do 384 Kb/s sto je za 148 Kb/s brze od mobtelovog EDGEa, i na EDGEu je malo teze da se gleda tv, a na UMTS odnosno WCDMA to ide bez problema.

Nisam rekao da je EDGE skuplji, cena je po 1 prenesenom kilobajtu ista kao i na GPRS. Samo eto sto je sve brze, pa i potrosnja novca. I ko moze da koristi 3G data prenos na MTS mrezi? Svi?
 
Poslednja izmena:
Govori se o 236kB/s, znači neki 12-13 dinara po sekundi gledanja TV-a? Ne znam da li nešto propuštam, ali meni to zvuči van svake pameti?
 
i jeste van svake pameti za koriscenje,ali za 10-15 god ce to kod nas biti povoljnije......
 
ja sam imao prilike da vidim kako edge funkcionise
tip iz mobtela je dobio tel da testira
i super funkcionise gledao sam b92
samo da bi koristili edge treba vam nova sim kartica i to jos uvek nije za kajnje korisnike bar koliko ja znam
mobtel je jeos uvek testirao opremu
 
nidza je napisao(la):
Govori se o 236kB/s, znači neki 12-13 dinara po sekundi gledanja TV-a? Ne znam da li nešto propuštam, ali meni to zvuči van svake pameti?

Pogresio si, to je 236kbit, znaci 29,5kB * 0.06 = 1,77din/s. Ali ja mislim da ne ide uvek sa full protokom, tako da cena varira. Ipak je suludo davati toliki novac.
 
Poslednja izmena:
U Nemackoj i Engleskoj vec nekoliko meseci moguce je pratiti TV kanale preko UMTS-a. Postoji "flat rate" internet koji omogucava besprekidno pracenje istih. Operateri takodje imaju na svojim wap portalima izdvojene pojedine vesti ili po koji kanal koji je ukljucen u osnovnu ponudu i bez "flat"-a.
Predvidja se da ce do leta, odnosno svetskog prvenstva u fudbalu, ova mogucnost (mobiTV) biti prihvacena od vecine korisnika.
 
Poslednja izmena:
ja imam motorolu a925 i zanima me kako da podesim 3g gprs da bi mogao da pristupim vivo3 portalu
 
GoJNiK je napisao(la):
Pogresio si, to je 236kbit, znaci 29,5kB * 0.06 = 1,77din/s. Ali ja mislim da ne ide uvek sa full protokom, tako da cena varira. Ipak je suludo davati toliki novac.

U pravu si, moj lapsus. U svakom slučaju previše bez neke flat varijante.
 
@Pajlo a da li moze da se koristi umts tj wcdma kod mobtela ili da prelazim na 064 i da li je besplatno? ja sam nesto namesti na motoroli a925 i radi ali ne znam da li je to edge ili umts?!
 
Pa koliko ce da kosta taj flat? Za sada smo stigli do cifre od 9558 dinara da se odgleda jedan film :D. Malo mnogo
vb_exploder.gif


dule.duky je napisao(la):
ali za 10-15 god ce to kod nas biti povoljnije......
Pazi ti njega... :d Za 10-15 godina... :d
 
a zanima me kako da proverim da li koristim obican gprs ili 3G gprs i da li je 3G gprs besplatan kod mobtela
 
Ne mozes da koristis"3G gprs"jer ti za 3G usluge treba da prvo to postoji kod nas i da imas USIM karticu!
Nista nije besplatno kod Mobtela!
Pozdrav ,)
 
vec nekoliko puta primecujem da se brkaju pojmovi 3G i gprs. 3G iliti UMTS je jedna tehnologija (trece generacije) a GPRS je druga tehnologija (druge i po generacije). EDGE mu dodje izmedju.
Brzine (maximalne)
- UMTS/3G do 384kbs
- GPRS 115kbs
- EDGE 256kbs

U BG i (nevodno) NS postoji na par lokacija test mreza UMTS Telekoma, ali ni Telekom niti Mobtel nemaju licence. Posto tender za tu tehnologiju nije ni u najavi, sumnjam da ce ove godine biti ista od toga u Srbiji.

Dakle, najbrze sto mozete dobiti je GPRS. A o cenama da ne pricam.
 
Poslednja izmena:
Jok,EDGE je 2,5G a ne 2,75G! :)
Pozdrav ,)
 
Pajlo je napisao(la):
Ma mobtel jos nema 3G !!!!!!
Mobtel ima 3G mrežu, doduše još u test fazi i slabo rasprostranjenu. Postoji određen broj ljudi u gradu koji je testiraju, ali nije komercijalno dostupna i ko zna kada će biti.
Što se televizije tiče, preko portala može da se gleda B92 i to sasvim solidno funkcioniše. Mogu i titlovi na filmovima da se čitaju :)
A da, ono što je meni mnogo zanimljivije je laptop + 3G kombinacija. 384 kbps bilo kad i bilo gde nisu za bacanje.
 
Poslednja izmena:
Da - gprs je navodno '2g', edge '2,5g', a o '3g' mozes jos uvek samo da sanjas.
3g(umts) jeste u fazi testa u bg-u(i kod telekom i kod mobtela), nisam znao da je i u NS?
Koliko je meni poznato telekom jos nema stanice koje 'podrzavaju' edge za siroke mase, dok mobtel ima na par (ili vise?) lokacija u Beogradu. I to mozes primetiti samo po vecem protoku kad se nalazis u dometu te stanice (ukoliko ti telefon podrzava edge).
 
Poslednja izmena:
ivanhoe je napisao(la):
Mobtel ima
A da, ono što je meni mnogo zanimljivije je laptop + 3G kombinacija. 384 kbps bilo kad i bilo gde nisu za bacanje.

Imajuci iskustva sa gore pomenutim, mogu odgovorno da tvrdim da je 3G propala tehnologija, jer sem ako ne zgusnu bazne stanice duplo vise nego sto su za 2G, nikada neces biti preterano zadovoljan signalom. A svi znamo kako je "odlican" 2G signal u Srbiji. Ako na 2G imas pun signal, na 3G ces imati do pola. Da ne pricam kada padne kisa ili sneg. Ocajno je osetljiv na vremenske promene.
 
Poslednja izmena:
Naravno da GPRS nije 2. generacija vetj je to GSM koja je digitalna za razliku od 1G koja je analogna, EDGE se po brzini( jer omogutjava prenos podataka preko 144 kbit/s) moze deklarisati kao 3G, mada vetjina EDGE smatra 2,5G ili kako neki vole da kazu 2,75G :)
ko ne veruje nek procita sam kod naseg prijatelja wiki-ja ;)

A komentare tipa 3G propala tehnologija i slicno je suludo komentarisati! :d
 
Poslednja izmena:
akki je napisao(la):
A komentare tipa 3G propala tehnologija i slicno je suludo komentarisati! :d

Koristis 3G? Ja da. Mesecima. Videotelefonija, internet.
Sa sledecim wifi standardom ce sve ovo otici u zaborav.

Dakle, koristis 3G? Slusam te.
 
Da, koristim! Ali kakve to veze ima sa tvojom izjavom da je 3G propala tehnologija?? :D
 
Kao sto rekoh, slusam te i tvoju argumentaciju. Igrom slucaja zivim i radim u Nemackoj i isto tako igrom slucaja pola nase firme radi za O2 a druga polovina za Vodafone, pa sam *sasvim slucajno* malo bolje upucen od vas koji se gadjate "suludim" ocenama.
 
Vrh Dno