Šta je novo?

Kućna multimedija TV i soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

raspberryking

Poznat
Učlanjen(a)
11.02.2021
Poruke
6
Poena
31
Uskoro se useljavam u novu kucu, pa mi treba novi tv.
Dnevna je nekih 30tak kvadrata, tako da gledam 65,70 ili cak 75 inca. Zanima me koji je best buy u cenovnom rangu do 130k ako pricamo za 65-70 a ako bi nasao neki 75 da valja dao bi nekih max 1500e.
Mada nisam bas siguran za 75inc jer odavno nisam video 75 inca tv u necijoj dnevnoj obicno ko hoce veci tv ima 65 i on mi deluje poprilicno veliko...mada tv sto veci to bolji
Da li je ovakav tv dobar
ili nesto malo skuplje
Takodje i ovi philips sa ambijentalnim osvetljenjem mi deluju primamljivo, bas zbog ovog osvetljenja koje moze da se kombinuje za philips hue sijalicama
Prvenstveno bi ga koristio za gledanje klasicnog tv , youtube, ps4, i ponekad neki film netflix...uglavnom zimi kada imam vremena, tako da nisam neki hard user
Sto se tice kvaliteta do sada sam koristio Hisense 58A7100F, i nisam bas nesto zadovoljan kvalitetom slike.


A sto se tice soundbara budzet nekih 300-400e. Prvo sam hteo neki HIFI sistem i vidim da moze na KP da se nadje za nekih 400-500 ali posto se ne razumem u hifi a i obicno su to polovni sistemi i nemam nikakvu garanciju na to, tako da sam i odustao od toga.
Mislio sam da kupim jbl 2.1 deep bass jer mi deluje ok, u sobi koristim logitech z5500 i meni nista bolje od toga ne treba, fin bas sasim solidno za moje potrebe.


 
Koristim Philips,ali model star 3-4 godine. Imao sam problem sa crknutim pozadinskim osvetljenjem,ali mislim da je to problem kojji moze da se desi kod svakog proizvodjaca. Ono sto je veliki plus Philips modela je Android jednostavno sa takvim TVom nikad nije dosadno,uvek ima nesto za instaliranje,igranje,cackanje.... Ambijentalno osvetljenje ne koristim iako ga imam,pa ti ne mogu reci utiske.Ne koristim ga jer mi TV u cosku,i pokriva mali deo prozora pa je to osvetljenje u mom slucaju besmisleno. Kao veliki plus naveo bih i procesuiranje slike SD kanala,jednostavno je slika bolja nego na mnogim drugim modelima,ja sam posle kupovine kalibrisao boje (nasao na NETU) i sta znam slika je dosta realna,ali kao da fali malo jeceg kontrasta u odnosu na LG recimo. Ono sto mi je najveca mana,e sad ne znam da li je to izrazeno kdo svih Philipsovih model je skala za jacinu tona.Dok druge modele pojacas do treceg,cetvrtog podeoka,ovde moras da juris 25-30 podeoka,sto potraje par sekundi i veoma je iritirajuce.Ipak,ako bih sada ponovo kupovao TV,bez dileme ponovo Philips. Ne znam samo da li bi sa soundbarom mogao resiti taj problem pojacavanja zvuka.... da li bi tada bilo dovoljno isto stati na trecem,cetvrtom podeoku... nemam iskustva sa soundbarom. Mene isto tako strasno privlace HUE sijalice,ali nisam siguran sta dobijam njihovom kupovinom,da li imaju dovoljnu snagu da zamene obicne sijalice ili su vise za dekorativne efekte.Tj,zanima me da li bih mogao da ih koristim u dnevnoj sobi.... E sad kod mene je problem,sto bi mi verovatno trebalo dva seta,sto je veoma skupo i ne znam da li bi bilo problema da rade zajedno. Eto toliko

edit: moj model je 49pus6501/12.... noviji su verovatno jos bolji
 
Poslednja izmena:
Takodje mislim da to ambijent svetlo ne bih toliko koristio, mozda u pocetku ali da bude non stop upaljeno i da menja boje nekako mi nije za svakodnevnu uoptrebu. Pre bih stavio led traku iza tv i imao jedobojno osvetljenje.
A sto se tice hue sijalica mislim da je to dekorativna rasveta i pri tome ti treba bridge i poprilicno skupo to na kraju sve ispadne.
 
ali da bude non stop upaljeno i da menja boje nekako mi nije za svakodnevnu uoptrebu.
Imas opciju da ga iskljucis,da prati video (ako je na delu ekrana nebo pale se plave diodice,na drugom delu ako je trava pale se zelene),da prati audio (pale se i gase u ritmu zvuka) i da stavis fiksnu predefinisanu boju mislim,ima bela,lava,zelena,plava... ako me secanje dobro sluzi. Nekada ume da bude atraktivno,al vecinom donosi glavobolju :D
A to za sijalice i ja sam stekao utisak da su dekorativne,mada ne znaci da sam u pravu.Al bih voleo da ih uparim sa TVom bar na pola sata :D
 
Pozdrav, pazario sam soundbar i zanima me koliko udaljen treba da bude od tv-a?
Da li sme da se stavi odmah ispred njega?
Drugar mi je rekao kao 30cm minimum da odaljim, ne odgovara mi u tom slucaju moram da podignem na policu i vise mi kablovi :S
 
Stavi ga ispod TV-a, moj ja drzim izmedju nogica, kao i vecina koja poseduje soundbar tako da samo lagano 😊
Pozdrav, pazario sam soundbar i zanima me koliko udaljen treba da bude od tv-a?
Da li sme da se stavi odmah ispred njega?
Drugar mi je rekao kao 30cm minimum da odaljim, ne odgovara mi u tom slucaju moram da podignem na policu i vise mi kablovi :S
 
Verovatno imas u uputstvu za upotrebu koja je minimalna udaljenost od tv-a, mada mislim da može i odmah ispod/ispred tv-a da se postavi.
 
Evo mene opet, Samsung soundbar t450 je u pitanju, gledam upravo fudbal i pošto na stadionu nema publike i kad komentator cuti ja cujem vufer kako bruji.
Povezan je preko optike sa tv, prebacim na Bluetooth povezem sa telefonom, pustim neku pesmu i na soundbaru smanjim na 1, vufer i dalje bruji. Čim nema nekog zvuka na tv da prenosi onda se cuje brujanje.
Zvuk koji stvara je kao da stojite na vetru koji oko usiju svara sustanje..
Ne znam sta se desava, nesto nije u redu.
 
Evo mene opet, Samsung soundbar t450 je u pitanju, gledam upravo fudbal i pošto na stadionu nema publike i kad komentator cuti ja cujem vufer kako bruji.
Povezan je preko optike sa tv, prebacim na Bluetooth povezem sa telefonom, pustim neku pesmu i na soundbaru smanjim na 1, vufer i dalje bruji. Čim nema nekog zvuka na tv da prenosi onda se cuje brujanje.
Zvuk koji stvara je kao da stojite na vetru koji oko usiju svara sustanje..
Ne znam sta se desava, nesto nije u redu.
Iskljuci kabl iz struje i sačekaj par minuta pa vrati i probaj ponovo. I promeni audio profil u tv podešavanjima.
 
Nazad
Vrh Dno