Šta je novo?

Kućna multimedija TV за дневни боравак до 140к

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Učlanjen(a)
19.07.2020
Poruke
1,391
Poena
515
Moja oprema  
Laptop
Asus zephyrus g14
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT3 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
До максимално наведене цене бих пазарио ТВ у наредних месец дана, просторија око 30 квадрата, удаљеност ће бити од 2,3 - 4м па разматрам ТВ од 55" - 65"
Директног сунца нема, мада у току дана има одсјаја јер су преко пута ТВ-а балконска врата и прозор који имају ролетне, већину времена би се гледао спорт(кабловска) лоше резолуције, и наравно филмови и серије што преко стриминг сервиса што преко екстерних уређаја, игрице не играм
Јако ми је битно да ТВ подржава што више видео и аудио формата па се тренутно троумим између ових модела:

HISENSE U8QF 65"
SONY KD65 XH9096BAEP
LG CX 55"
Углови гледања нису огромни па се ту мање - више уклапају сви, отворен сам за све препоруке, одгледао сма милион рецензија и коментара нисам више паметан шта да радим? 😀
 
Razmišljam o low budget 75", tipa 120k. TCL 75P615 ili 75P715, Toshiba 75VL5B6G ( Onkyo zvuk, znam da je Vestel ali...) eventualno Hisense H 75A7100F ili LG Samsung ekvivalent. Nisam zahtevan korisnik, sada imam Vivax "50 i generalno sam zadovoljan. Da li imate još neki predlog, iskustvo? Od crnog petka vrv nema ništa, profesionalno su digli cene jedno 25%. :ROFLMAO:
 
Коначно наручио KD65XH9077 сиви, отприлике последњи у Србији неотпакован, сви остали или су изложени или одавно продани, дао сам пар хиљада више него што је био XH9096 изложени, али ваљда ће вредети 😅
Ажурирање наших сајтова је за плакање па сам звао 15 радњи...
Bolje da si uzeo

XR-65X90J​

 
Razmišljam o low budget 75", tipa 120k. TCL 75P615 ili 75P715, Toshiba 75VL5B6G ( Onkyo zvuk, znam da je Vestel ali...) eventualno Hisense H 75A7100F ili LG Samsung ekvivalent. Nisam zahtevan korisnik, sada imam Vivax "50 i generalno sam zadovoljan. Da li imate još neki predlog, iskustvo? Od crnog petka vrv nema ništa, profesionalno su digli cene jedno 25%. :ROFLMAO:
70UP81003 99.999
5g garancije mislim da je to skroz fina cena.
 
Ljudi, ima li neko iskustva sa toshiba televizorima ? Nađoh Toshiba 65qA4C63DG za 86000. Jedini qled te dijagonale za tako "sitan" novac, da li on moze da bude lošiji od nekog obicnog lcd-a tipa hisense 65A7500f, koji misu bas nahvalili. Gledam da uzmem neki pristojan tv do 110000 ali nije poenta ni da novi tv ima losiju sliku od starog 🤣 Inace imam Sharp 40" kupljen pre 3-4 god, prezadovoljan sam iako nije brend koji je mnogo popularan.
 
65Nano793 za 100k
 
Једино кад ти стигне ТВ можеш да провериш у подешавањима, до тад једино да им верујеш на реч да је фабрички запакован и некоришћен, ја сам поручио са онлајн продавнице тако да они немају где да га изложе и да хоће😂
Ovde bukvalno u settings vidim uptime koji koliko vidim pokazuje samo ukljucenost od zadnjeg uključivanja androida tj tv-a. Gde bi bila opcija za ukupan rad tv, mada ne sumnjam da je bio izlozbeni, ali za svaki slucaj bih voleo da proverim
 
Ovde bukvalno u settings vidim uptime koji koliko vidim pokazuje samo ukljucenost od zadnjeg uključivanja androida tj tv-a. Gde bi bila opcija za ukupan rad tv, mada ne sumnjam da je bio izlozbeni, ali za svaki slucaj bih voleo da proverim
Post in thread 'Sony televizori' https://forum.benchmark.rs/threads/sony-televizori.482476/post-6428482
Пребаци се на ту тему око конкретних питања за ТВ, има доста чланова са искуством око SONY ТВ - а
 
Stigao 9077 i 0 sati rada na njemu. Iznenađujuće, nisu me slagali 😂
Nisam malte ne stigao ništa da podešavam, samo inicijalni setup uz pomoć telefona i ažuriranje na android 10. Jedini utisak u odnosu na prethodni tv da je mnogo brži u odnosu na Tizen. Doduše i 6" je veći što znači.
 
Eh šteta. Imali su folije i gore i sa strana? Kutija nije izgledala otvarano?
U G radnji da obavestim nema više nijednog neotvaranog 55" modela. Obe boje.
Srećno!
 
Imao sam svoje sumnje cim su doneli i kao da otvore da se potvrdi da nije fizicki ostecen... odmah mi je ono izgledala ne fabricki, nije imao folije i onda kada sam ga upalio i proverio samo potvrdio sumnje :) sta je tu je sada, vise srece sl put...

a gore kada sam rekao kao fabricki zapakovan - to su mi rekli kada su me zvali da potvrde isporuku :)
 
Meni juce stigao 9077 iz WW, naravno kao nov, neotvoren... I kutija je stvarno izgledala neosteceno i neotvarano. Medjutim, kad smo ga otvorili, a on u dve leva ugla skroz polomljen, kao da je pao na tu ivicu na beton. Vratio sam ga, obavestio prodavca mejlom, izvinili se i rekli da ce poslati novi. Videcemo sta ce biti kad stigne drugi uredjaj
 
Lose price all around... Srecno sa drugim sto ti posalju!

Za moj slucaj, nakon reklamacije su mi rekli da nemaju vise na lageru tako da ce doci po TV i vratice mi novac. Radi se o firmi sa ljubicastim logom.
 
Lose price all around... Srecno sa drugim sto ti posalju!

Za moj slucaj, nakon reklamacije su mi rekli da nemaju vise na lageru tako da ce doci po TV i vratice mi novac. Radi se o firmi sa ljubicastim logom.
Hvala :)
Ta prodavnica mi je rekla unapred da poseduju samo izlozbene primerke kada sam ih zvao da se raspitam. A ovi zeleni tvrde da imaju na lageru, cak i to da imaju samo u magacinima i da ne mogu da vidim primerak u nijednoj njihovor radnji u Nisu i okolini.
Kakvo driblanje sa ovim trgovinskim lancima, kao da oni nama placaju da im cistimo zalihe, a ne da mi njima dajemo po 900e za to
 
Pitanje za ekipu što se tiče nedostatka DTS-a na LG OLED C1, ako se preko Plexa pušta ili direktno sa PC-a film, da li tada neće biti problema sa zvukom?
 
Hvala :)
Ta prodavnica mi je rekla unapred da poseduju samo izlozbene primerke kada sam ih zvao da se raspitam. A ovi zeleni tvrde da imaju na lageru, cak i to da imaju samo u magacinima i da ne mogu da vidim primerak u nijednoj njihovor radnji u Nisu i okolini.
Kakvo driblanje sa ovim trgovinskim lancima, kao da oni nama placaju da im cistimo zalihe, a ne da mi njima dajemo po 900e za to
Pre 2 meseca ili tako sam pokusao da uzmem sivu varijantu i tada su me lepo pozvali i rekli kakva je situacija da ima samo izlozbenih primeraka. Sada kada su me zvali rekli su da je kao fabricki, ali ipak nije.

Sta je tu je - ponadao sam se dzabe, pa ce valjda sledeci put biti bolje :) Samo ispada sve sam moras da proveris 5x inace dobijas nesto sto nisi platio. A koliko njih i ne zna da proveri.
 
Nov ima folije na krajevima ekrana i na lajsnama.
Onaj kod za proveru radi.
Malo je primeraka u Srb koji nisu izložbeni nažalost.
Za LG i DTS ja na Samsungu nisam imao DTS i svaki put mi je puštao takve filmove preko Plexa i Emby-ja. Pretpostavljam da u tom slučaju server preuzima transkodovanje zvuka.
 
Коначно стигао KD65XH9077SAEP, хвала свима на предлозима и одвојеном времену, ТВ је фантазија што се тиче слике као и израде, сребрна боја му стоји брутално
 
Kupio sam i ja 55XH9077. Meni je baš sve izgledalo savršeno zapakovano. Ipak, volio bih da mi kažete gdje se može vidjeti koliko je radio?
To ne vidim.
 
Nazad
Vrh Dno