Šta je novo?

Treba mi preporuka za dobar FRP.

Patton

Slavan
Učlanjen(a)
03.02.2005
Poruke
158
Poena
319
Poslednje sto sam presao je Sacred pre vise od pola godine... opet mi se igra neki FRP, pa bih hteo da mi preporucite neki bas bas dobar. Nije bitno da li je igra novijeg datuma; samo da ima dobru pricu, solidnu grafiku, zvuk, celokupnu atmosferu i da se koliko toliko drzi D&D pravila; znaci mojne neke arkade tipa Diablo :) Mora da ima gomilu questova, da bi me zainteresovala i drzala barem jedno mesec dana; a najvise se primim ako na lika mogu da nakacim tonu item-a i da svaki pritom ima neku funkciju :p Pozeljno da postoji party od vise ljudi, a ne da se vodi samo pojedinac.
 
cekaj... svideo ti se sacred ali ne i diablo !? a povrh svega hoces da bude i sa d&d pravilima? poslednje sto je izaslo sa d&d pravilima je Temple of elemental evil, ali on nema nikakve veze sa Sacredom...

ja bih tebi lepo prepisao jedan Dungeon Siege 2 :) za pocetak pa ako ti se stanje ne poboljsa onda bar ToEE ako vec nisi konzumirao Baldurs gate, ili cak mozda Icewindale
 
G!!! Da li ti proveravas svoje PM i e-mail naloge???
 
Nemam predstavu sta bih preporucio, mozda Morrowind. Nije nesto, mada ti se mozda i svidi. Cujem da je jako dugacka
 
Nije Underground nego Underworld!
Ja ti preporucujem to zato sto je to expanzija za sacred i daje ti dva nova lika i 45% vecu mapu!
 
Morrowind je jako jako dugacka igra... Neznam gde sam procitao, ali potrebno je oko 120 sati igranja da se zavrsi...
Probaj Never Winter Nights...
 
Igrao sam Baldurs Gate prvi deo pre par godina i odusevio se. Isto vazi i za Dungeon Siege. Vidim da se na forumu dosta prica o Neverwinter Nights i Morrowind-u. Tako da su moji favoriti za sada BG2, DS2, NWN i M. O poslednje dve igre najmanje znam... znam da neka ima 3d izvodjenje, ali ne mogu da se setim koja :d Ako moze neko ko ih je presao da me malo uputi (duzina igranja, prica, koliko ljudi se vodi, atmosfera, jel ima puno item-a :D) Da li ima neki nastavak ili expansion za te dve igre? E da, i da li se u DS vodi vise likova?
 
svideo ti se Sacred, a ne svidja ti se Diablo2?!? :zgran: :mad: :wall:
znaci verovatno nisi ni igrao diabla, a kamoli preso...
imas i "icewind dale2"...

p.s. imas google pa nadji opise igara i bice ti sve jasno!


:wave:
 
Skaki je napisao(la):
Morrowind je jako jako dugacka igra... Neznam gde sam procitao, ali potrebno je oko 120 sati igranja da se zavrsi...
Probaj Never Winter Nights...


450-500 sati decko!
 
Malcice sam se zezno :)
 
e ovakav thread nisam jos video :)

prvo naletim na izjavu:
G!!! je napisao(la):
ja bih tebi lepo prepisao jedan Dungeon Siege 2 :) za pocetak
G!!! ovakva izjava mi nikako ne ide uz tvoj nick pa i sa sve stotinak smajlija!
jedan :p iza te izjave bi te i izvadio :)
cika filipenko je napisao(la):
Nemam predstavu sta bih preporucio, mozda Morrowind. Nije nesto, mada ti se mozda i svidi. Cujem da je jako dugacka
pa dobro mislim ako je neko guru za Morrovind onda je to cika Filip, ali ovakav sarkazam mi nije jasan! Filipenko packu ce dobijes :D

ja cu ti patton preporuciti da krenes od NWN-a sa sve dve expanzije (moja stara ljubav), pa kada sve to lepo odigras posle jedno 60-tak sat pogledaj thread od 12-tak strana
o morrovindu bice ti sve jasno ;)
ajd polako pa javi za sta si se odlucio :wave:
 
500 sati? mozda kad bi resavao sve i najbanalnije questove... anyway ne bih da se pretvara u flejm :)

skaki: proveravam mail :) jesi siguran da si poslao dobro? posalji opet
 
ToxiC je napisao(la):
e ovakav thread nisam jos video :)

prvo naletim na izjavu:

G!!! ovakva izjava mi nikako ne ide uz tvoj nick pa i sa sve stotinak smajlija!
jedan :p iza te izjave bi te i izvadio :)

pa dobro mislim ako je neko guru za Morrovind onda je to cika Filip, ali ovakav sarkazam mi nije jasan! Filipenko packu ce dobijes :D

Ma ocu da bazam po nekom tamo Tamrielu i Vvardenfellu, a u gradu ima zenske, ima sve...Mozda i na televizor izadjem, svet da me vidi...:d
 
Shakal je napisao(la):
svideo ti se Sacred, a ne svidja ti se Diablo2?!? :zgran: :mad: :wall:
znaci verovatno nisi ni igrao diabla, a kamoli preso...
imas i "icewind dale2"...

p.s. imas google pa nadji opise igara i bice ti sve jasno!


:wave:

Ko je rekao da mi se ne dopada Diablo? Presao sam oba dela odavno po par hiljada puta, pa su mi malo dosadile te hack 'n' slash igrice. A i nesto me mrzi da besomucno klikcem kaziprstom na levo dugme misa :p Dobro u Sacred se malo manje klikce, ali ipak... :S:

Pre jedno 2-3 godine sam probao ovaj novi Pool Of Radiance, ali je igrica extra usporena... a ima i neka nedefinisana D&D pravila, pa sam se smorio. Onda sam presao stari Pool koji sam pre 15 godina guslao na komodorcetu... samo sto sam ovog puta uzeo verziju za Amigu ,)

Danas sam se dokopao Baldur's Gate-a 2, pa cu to malo da probam da vidim da li ce me zakucati za stolicu. Prvi deo sam igrao davne '99 i ostao mi je u lepom secanju. Ako to ne upali, probacu Morrowind. Cak stavise, odmah idem da citam onaj thread.

PS: Jos uvek trazim Stonekeep (rpg od Interplaya iz '95 godine)... ali ga niko nema... niti ima da se skine na netu :(

EDIT: Sad vidim na netu The Eldar Scrolls III Morrowind, pa onda Tribunal i Bloodmoon. Sta je tu sta i da li za igru postoje neki expansion-i i tako to. Da bih znao sta da skidam :)
 
Poslednja izmena:
patton je napisao(la):
Ko je rekao da mi se ne dopada Diablo? Presao sam oba dela odavno po par hiljada puta, pa su mi malo dosadile te hack 'n' slash igrice. A i nesto me mrzi da besomucno klikcem kaziprstom na levo dugme misa :p Dobro u Sacred se malo manje klikce, ali ipak... :S:

Pre jedno 2-3 godine sam probao ovaj novi Pool Of Radiance, ali je igrica extra usporena... a ima i neka nedefinisana D&D pravila, pa sam se smorio. Onda sam presao stari Pool koji sam pre 15 godina guslao na komodorcetu... samo sto sam ovog puta uzeo verziju za Amigu ,)

Danas sam se dokopao Baldur's Gate-a 2, pa cu to malo da probam da vidim da li ce me zakucati za stolicu. Prvi deo sam igrao davne '99 i ostao mi je u lepom secanju. Ako to ne upali, probacu Morrowind. Cak stavise, odmah idem da citam onaj thread.

PS: Jos uvek trazim Stonekeep (rpg od Interplaya iz '95 godine)... ali ga niko nema... niti ima da se skine na netu :(

EDIT: Sad vidim na netu The Eldar Scrolls III Morrowind, pa onda Tribunal i Bloodmoon. Sta je tu sta i da li za igru postoje neki expansion-i i tako to. Da bih znao sta da skidam :)
Ja imam Stonekeep i skinuo sam ga pre nekih 6-7 meseci sa neta... Ako hoces nesto da iskombinujemo, posalji mi PM...
 
patton je napisao(la):
EDIT: Sad vidim na netu The Eldar Scrolls III Morrowind, pa onda Tribunal i Bloodmoon. Sta je tu sta i da li za igru postoje neki expansion-i i tako to. Da bih znao sta da skidam :)

Ako se dobro secam original se zove Morrowind a dodatne misije su Tribunal i Bloodmoon. Mada ti to proveri, nisam 100% siguran...
 
filipenko je napisao(la):
Ako se dobro secam original se zove Morrowind a dodatne misije su Tribunal i Bloodmoon. Mada ti to proveri, nisam 100% siguran...
:d

Daklem, ako ćeš da se igraš jedno mesec dana, onda NWN. A eno u SK-u opisuju zvaničan engleski Night of the Raven za Gothic II...
 
mesec dana da igra nwn?? i posle da se vrati na forum ispranog mozga... voodoo ti snosish svu odgovornost :p
 
Kakvih crnih mesec dana za nwn? Nedelju dana, 10 dana najvise...
Za expansione jos najvise 7 dana
 
filipenko je napisao(la):
Kakvih crnih mesec dana za nwn? Nedelju dana, 10 dana najvise...
Za expansione jos najvise 7 dana
otprilike tako ! mada sam ja sa uzivanjem igru presao sa oko 50% vise vremena ali sam joj svaki delic "ispipao" :p

i da...... naravno preporucujem prvenstveno NWN pa tek onda Morrovind, ima razloga ;)
 
To možda ako igrate po ceo dan :)
Meni ni jednom NWN nije prošao ispod dve nedelje, i to dok sam igrao 5-6 sati dnevno...
 
To je zato sto veze nemas sa frpovima, kad se samo setim tvojih pitanja tipa "zasto ovaj fighter ne dobija nista od intelligence-a" :d
NWN je zaista laka igra, izazov je tek Hordes of underdark ekspanzija
 
Poslednja izmena:
To i da je tačno, nije istina :)
Ja nikada nisam postavio takvo pitanje, čak ni kad sam prvi put igrao NWN :)
 
Ma gde nisi, dobro, mozda nisi konkretno ovo ali secam se da sam se valjao od smeha dok si izlagao neke probleme i zalio se da ne mozes da prodjes neke deonice kroz koje su svi jednostavno prohujali...
Od tebe je gori samo moj komsija koji je jadan odustao krajem prvog china jer nije mogao vise da izdrzi. Ja pitam sta je, udjem u igru - kad ono covek se nijednom nije level-apovao, stoji onako 6-7 levela, cekaju da se aktiviraju :d
 
Baldurs Gate-Dark Alliance - nije rpg, to je sramota koja neopravdano nosi ime svojih predaka :)

gde si nasao da dirketno kacis 15 fotki na forum.... gusis bezvese... edituj to u linkove i skrati nas muka
 
@chava
nije navedeno da se trazi igra za PS...
mislim da bi nas postedeo muka da si ostavio link ka tim shotovima...5 minuta mi se otvarala strana

neka moderatori intervenisu i uklone ova dva chavina posta!
 
Nazad
Vrh Dno