Šta je novo?

Trčanje kao hobi/rekreacija/sport/izgovor za putovanja

Ja bih savetovao Mach X, nisam odmorniji bio posle treninga ni sa jednom patikom. Ne hvatam se uopšte za Mach 5 koja mi je bila glavna radilica.
Verujem ali moram da uzmem neku za stabilnost jer sam overpronator. Arahi, Stinson ili Gaviota od Hoke. Mada mi se vise svidjaju ON ali em skupe em nema tog modela kod nas.
Meni se đon na Boston 12 prilično izdeformisao posle 5 meseci upotrebe i pređenih malo jače od 380km (korišćene samo za trčanje). Ne verujem da će biti upotrebljive posle godinu dana.
Moje izgledaju kao nove u odnosu na tvoje :D nisam unosio u aplikaciju pa nemam pojma koliko sam sa kojom presao, uvek me to mrzelo.
definitivno cu morati da uzmem nove patike da vidim da li je u tome problem, pa ako jeste, ona i gear da navodim uz svaku aktivnost :D
 
Mora da se meri po kilometraži. Ko nema u aplikaciji za sat/telefon može da otvori besplatan nalog u training peaks, ja tu vodim evidenciju. Automatski se to unosi, difolt patiku stavi sam, a ako je neka druga iz rotacija, treba samo kliknuti.

Ne vredi da nagađate koliko je patika prešla, nemoguće je.

Uzgred, duže traju ako imate makar 2 para u rotaciji, i obavezno te patike ničemu drugom da ne služe.
 
Meni se đon na Boston 12 prilično izdeformisao posle 5 meseci upotrebe i pređenih malo jače od 380km (korišćene samo za trčanje). Ne verujem da će biti upotrebljive posle godinu dana.
Pa koliko si težak i kako trčiš.Ja koristim Boston 12 i Adizero RC4.Sa Bostonkom 150 km kao nov đon i patike ,sa RC 500 km isto stanje kao sa Adizerom
 
Poslednja izmena:
Jel znas neki klub u Nisu da preporucis?
Nažalost ne. Ali kucanjem na Google sam dobio https://runningclubnis.rs/ koji se uklapa u taj profil. Prelistaj sajt, idi na probni trening, pa odluči.
U Beogradu sada postoji sigurno 10+ klubova rekreativnih trkača. Svi su manje-više slični, pa računam da i taj u Nišu radi po istom principu.
 
Tražeći nešto od prošle godine, evo jedan trening iz maja. Kada se Strava zbuni, izbaci neki skroz bezveze ekran, a zaboravi da zaokruži pejs.
Screenshot_20240326-191714_Gallery.jpg
 
Jedno glupo pitanje, zna li neko dal se može trčati po stazi stadiona OFK Beograd? Jel ima neka članarina ili tako nešto? Za neke treninge mi baš treba samo da se vrtim u krug i da razvijam brzinu bez da razmišljam previše o bezbednosti.
 
Jedno glupo pitanje, zna li neko dal se može trčati po stazi stadiona OFK Beograd? Jel ima neka članarina ili tako nešto? Za neke treninge mi baš treba samo da se vrtim u krug i da razvijam brzinu bez da razmišljam previše o bezbednosti.
To i mene zanima, ili neka ravna staza blizu Tasa.
Inace mozes da trcis oko vojnogeografskog ali je neravna staza.
 
kakav je to pace 5:60/km :)
 
59m59s za 10km, pace tačno 5 minuta i 60 sekundi, šta nije jasno? :D
Tako beo ekran i dole mapa, sam video samo tada i nikad više. Da je pejs bio 6.01, ne bi me čudilo da je pisalo 5.61 :)
 
Verujem ali moram da uzmem neku za stabilnost jer sam overpronator. Arahi, Stinson ili Gaviota od Hoke. Mada mi se vise svidjaju ON ali em skupe em nema tog modela kod nas.

Moje izgledaju kao nove u odnosu na tvoje :D nisam unosio u aplikaciju pa nemam pojma koliko sam sa kojom presao, uvek me to mrzelo.
definitivno cu morati da uzmem nove patike da vidim da li je u tome problem, pa ako jeste, ona i gear da navodim uz svaku aktivnost :D

Vođenje evidencije o kilometrima je obavezno.
Pre 15-ak meseci sam se našao u problemu sa ahilovim tetivama, da bih shvatio da su Pegasus 38 odslužile svoje na oko 650km.
Nekoliko meseci kasnije, isti model, gotovo identična kilometraža, isti problem.
Patike izgledaju kao nove. Iz profila se jedva vide tragovi habanja. Nakon pranja (u mašini, ništa glancanje), spolja su bukvalno kao nove, a đonovi sa minimalnim tragovima korišćenja.

Dosta ljudi za trčanje koristi patike, "ma one što više nisu nizašta, da ne kidam neke dobre patike", a opet, ima i onih koji troše karbonke na daily treninzima i menjaju ih na 2-3 meseca.
 
Usput, strava ima opciju da dodaš više patika, pa prilikom trča izabereš u kojima trčiš, pa te automatski podseća kada je vreme da ih menjaš, na osnovu predjenih kilometara :)
 
Ta obaveštenja mogu da budu korisna, kao upozorenje, jer Strava default je 400km (može da se promeni), što je realno baš malo za redovne patike koje koristimo. A opet, previše, za super patike, koje se redje koriste. Zapravo, evo Alphafly 3 su obećali minimum 250 milja, tako da je to tačno 400km.

Samo mi se ne daje 40.000 dinara za patike, da proverim da li im je tvrdnja tačna :)
Mada, ako su proizvođačke specifikacije blizu realnosti, po kilometru ispadnu jeftinije od Alphafly 2 🥺
 
Da neko ne zna da li se i gde se mogu naći Asisc Superblast u Srbiji? Ako nema njih, da li Nike Invincible 3 mogu da budu adekvatna zamena?
 
Jedno glupo pitanje, zna li neko dal se može trčati po stazi stadiona OFK Beograd? Jel ima neka članarina ili tako nešto? Za neke treninge mi baš treba samo da se vrtim u krug i da razvijam brzinu bez da razmišljam previše o bezbednosti.
Imaš fraj atletsku stazu na Olimpu
 
Dosta ljudi za trčanje koristi patike, "ma one što više nisu nizašta, da ne kidam neke dobre patike", a opet, ima i onih koji troše karbonke na daily treninzima i menjaju ih na 2-3 meseca.
Uh izgleda da sam i ja imao isti problem sa Pegasus 39 i ahilovom petom :-( , bol se javlja posle 11og km. Gledam da na treninzima ne trčim veće dužine. Mada smatram da i moja sadašnja masa dosta doprinosi tome....
 
Pozdrav, pripremam se za beogradski polumaraton posle skoro 10 godina od prethodnog i ne mogu nigde da nadjem da li postoji vremensko ogranicenje za koje polumaraton mora da se istrci?
 
Uh izgleda da sam i ja imao isti problem sa Pegasus 39 i ahilovom petom :-( , bol se javlja posle 11og km. Gledam da na treninzima ne trčim veće dužine. Mada smatram da i moja sadašnja masa dosta doprinosi tome....
Tvrd je malo Pegasus kad se pukne o beton, ali jako mekan za koračanje. Ja sam uzeo u Italiji prošle nedelje za 66e Pegasus 38, baš lepu za šetnju, ali ne deluje mi da ću da trčim sa njom. Liči na Brooks Ghost.

Proveri i kako gaziš, ja sam rešio ITBS koji mi se javljao takođe u drugoj polovini polumaratona i dugačkih treninga kada trčim ispod 5min/km. Iz predostrožnosti sam šutno patike iz rotacije i kupio nov par, da kucnem u drvo.

Clifton, Arahi, Mach 5? Mach X uzdižem u nebesa, ali delić patika na tržištu sam probao i iz tog ugla mogu da ih hvalim i kudim. Zoom Next Tempo me je odvaljivao ali zahvalan sam mu jer mi je ukazao na najslabiji deo noge, sa njom nije moglo da se brljavi.

Asics Superblast je takođe po recenzijama možda to što ti je potrebno?

Pozdrav, pripremam se za beogradski polumaraton posle skoro 10 godina od prethodnog i ne mogu nigde da nadjem da li postoji vremensko ogranicenje za koje polumaraton mora da se istrci?

2023. je u 15h završetak događaja bio zvanično, do tad i šetači mogu da završe.
 
Pozdrav, pripremam se za beogradski polumaraton posle skoro 10 godina od prethodnog i ne mogu nigde da nadjem da li postoji vremensko ogranicenje za koje polumaraton mora da se istrci?

Vremenski limit za polumaraton je kao po definiciji 3 sata, ali sada su stavili limit za ceo događaj tj 6h od početka prve trke, od 8h.
 
Ove godine inače polumaraton startuje u pola 10, dok maratonci kreću u 8h.
Pre je bilo sve zajedno pa bude gužva baš na startu
 
To je jedan razlog, a drugi je što u trenutku kada pobednik maratona prolazi kroz cilj, kroz isti je već prošlo four digit ljudi. Uključujući i dosta onih na 10km, jer je trka krenula 1h kasnije. Jesu dva korala, ali opet je bezveze...

Nadam se da će razdvanje starta omogućiti i bolje funkcionisanje okrepnih stanica.
 
Pa dobro završiš pre vrućine u 11:40. :D Ko zna kakvo će vreme da bude, klima je prsla sa mozgom.
 
Pa dobro završiš pre vrućine u 11:40. :D Ko zna kakvo će vreme da bude, klima je prsla sa mozgom.
Ma ja sam debeo i mator (55+), trebao bih završiti negde za 50 min ali uleteću u gužvu sporih polumaratonaca, onih što idu 2h 20min :)
Nisu dobro odradili satnice, smetaće u cilju jedni drugima, start je trebao biti u 8, 9 i 10h
 
Poslednja izmena:
Pa dobro završiš pre vrućine u 11:40. :D Ko zna kakvo će vreme da bude, klima je prsla sa mozgom.

Još je daleko, ali u najavi, biće vruće.

Sutra u Bečeju 10k kreće u podne. Biće 23-24 stepena. Bez oblačića. Ne bi me čudilo da neki isprave stazu, pa u Tisu :D

Ma ja sam debeo i mator (55+), trebao bih završiti negde za 50 min ali uleteću u gužvu sporih polumaratonaca, onih što idu 2h 20min :)
Nisu dobro odradili satnice, smetaće u cilju jedni drugima, start je trebao biti u 8, 9 i 10h

Ko je jednom trčao zimski noćni, čak ni početak u Bulevaru ne doživljava kao gužvu 🤣

10km i 21km se sreću kod Ušća, malo više od 2km do cilja.
Neće biti pustara, ali jedino mesto, gde je iole uzano, je skretanje u Kneza Miloša i dok prodješ navijače iz Irish Pub-a, već si prešao tih 140m uzbrdo i eto te u Srpskih vladara, opet širina.

Meni jedino smeta gužva u Beogradskoj, jer ljudi ne znaju da trče nizbrdo, a uz to još slikaju, snimaju, nekontrolisano idu levo/desno.
 
Dosta ljudi za trčanje koristi patike, "ma one što više nisu nizašta, da ne kidam neke dobre patike", .
O ovome nikad nisam razmisljao, hvala, uzeo juče nove čamce samo za trcanje :)
 
Ne treba izuzimati iz vida da je nama matoranima tehnologija omogućila da se ovako opušteno skidamo vremena i produžavamo kilometraže lagodno po betonu.

Patika stvarno mora biti dobra da bi čovek stresirao delove tela gde je to poželjno, a pripazio tamo gde je oporavak mukotrpan.
 
Ja se držim šume, a beton kome odgovara... još bolje ako je uz ugljen monoksid.
 
Nazad
Vrh Dno