Šta je novo?

Total Net- iskustva korisnika

Onda cela oprema kod tebe samo ti kazem batali trenutno HD resiver i to je to.

Za HD mozes i sledece da uradis posto imas tv sa dvb s2 tjunerom da nabavis jedan spliter i slobodne HD kanale sa satelita pratis direkno preko tv-a. Na Astri i Hotbrdu imas ih oko 50, a da totalu placas samo SD resiver.

Totalov HD paket nije nesto bogat kanalima imas uglavnom sport klub kanale u HD varijanti
 
Hvala nisam znao za to sa HD kanalima.Da ne bi vise razvlacio i otisao u OFF, kako si zadovoljan sa SD signalom (mada znam da na LCD/LED nije nesto) i protokom interneta, ima li od tih 50-ak HD kanala neki sportski? Ako se budem resio mozda sto ti kazes odem na tu jeftiniju varijantu. Mozda bi jedino bio problem mesta postavke antene jer na 4. sam spratu a okruzen visokim zgradama pa je tu mozda problem prijema satelitskog signala. U svakom slucaju hvala ti.
 
Poslednja izmena:
Cekaj a koliko sprata ima ta tvoja zgrada?

Sto je ne montiras na krov i preko terase samo sprovedes kabl do tv-a?

Ja (jos uvek) nemam lcd tv ali sam cuo da se inace sd kanali nesto losije vide na tim televizorima.

Kod mene na ovom starom katodnom tv-u slika je odlicnog kvaliteta i nemam nikakvih zamerki.Takodje i internet brzina je 14,2mb/s

Posto nemam HD tv logicno ne pratim ni HD kanale evo ti na sledecem linku spisak svih satelita iznad Evrope pa kad kliknes na neki imas spisak kanala i sve parametre vezane za njih

http://www.lyngsat.com/europe.html

Posto se totalova platforma nalazi na Eutelsatu 16A taj satelit ce ti sigurno biti podesen

Pored njega bice ti dat jos jedan satelit po izboru kako se dogovoris sa montazerom Astra ili Hotbird

Na ovim novim resiverima kao sto sam ti vec rekao mozes dodati do 4 satelita ali za njih LNB kupujes sam cena zavisno od modela je oko 1000din.

Adsl ti iskljucivo zvisi od tvojih tehnickih mogucnosti u mestu ge zivis.

Tvoja telefonska parica kao i udaljenost od centrale ce ti direkno uticati na kvalitet i brzinu veze, jer tebi total pusta maksimalnu brzinu.
 
Nešto u vezi interneta i tv-a ću morati da rešavam sledeće godine a šta to moram da odlučim. U svakom slučaju puno ti hvala na informacijama i savetima,.
 
VAZNO UPOZORENJE!

Ako ste jedan od 90% korisnika koji placate jedan mesec unazad racun jer vas nece iskljuciti zbog jednog neplacenog racuna da znate da u TTV mix toga nema...dugujem 2366 din sto je jedan mesec interneta i jedan mesec TTV i 7 godina nisam iskljucen ali oni to ne gledaju tako...oni gledaju da za internet NE DUGUJEM nista a za TTV dugujem 2x1200din pa mi je TTV iskljucen...
 
znamo :)

zato sto je total tv njihova direkna usluga nad kojom imaju punu kontrolu dok adsl zbog porta i mreze koja se realizuje preko telekoma moraju oni redovno da izmiruju

sbb placa telekomu za port svaki mesec 1000din po korisniku tako da to ide direkno izmedju njih jer se kompletan internet saobracaj realizuje preko telekomove mreze i dslam-ova
 
Katastrofa.

U godinu dana ugovorenu obavezu kidala se veza preko 60x

Tehničku podršku i nemaju imaju žensko osoblje koje ima prijem kvarova pa te ispituju pola sata ko da si nešto ukrao, pa koja je mak adresa rutera pa ovo,, ono ko da sam ja dužan da im to čitam.

Zatim prime kvar i kazu nazvaće vas služba. Nekad se čeka da zovnu za sat nekad za 3-6h u startu.

Kad sam se razduzivao pre dva dana razdužio komplet opremu i ostalo mi još 11 dana uplaćeno do 31

Tražio mik poslali juče iako sam tražio kada sam razduživao paket tj ruter pre 7 dana.

Naknadno sam zvao još 2x da bi konačno poslali

I vrhunac svega večeras u 19:30 isključe net iako im je uplaćena suma do kraja meseca 31

Kad sam zvao kazu pa napravljen je raskid a kad ih pitah šta ćemo za još 10 dana rekoše piši zahtev za povraćaj novca tj razliku od 22-31

Šta reći osim bruka i sramota.

Da napomenem pre njih sam bio na eunet,telekom,beotel orion i sad oni

Orion isto problem prekida kod njoh sam bio 2 god ugovor i prvih 6 meseci sve ok a zatim prekid neta, a total su me iznjakali to je čudo.

Beži od njih glavom bez obzira. Sad od sutra prelazim na telekom i nema priče no1 su iako su malo skuplji.

Ne samo to evo danas novi problem sa totalnet

Sinoć im poslao mail da vrate razliku u novcu oni traže elektronski potpis mail-a pa kad sad nisam explodirao...

A u mailu su dobili i broj ugovora, i mobilni broj, ime prezime, adresu broj računa na koji treba da uplate povraćaj novca i na kraju još i pitanje koja je to banka. Neverovatno.

A najveći bezobrazluk iz telekona još nisu dobili papire od njih za skidanje sa porta.

Dali mik, isključili net i sad još treba da ih čekaš da pošalju papire 2 dana.

Najgori provajder u srbiji koji postoji.

Ove dve poruke su kopirane sa elite sajta.

Nova iskustva.
Posle 2 dana od iskljucenja ne mou preci kod drugog provajdera, zato sto je njihova linija jos ziva nisu demontirali port a mene su iskljucili gde na serveru valjda.
Kada ih zoves da demontiraju svoju opremu kazu to radi telekom jer ima vec izdat migracioni kod.
A kod telekoma tvrde da ne mogu oni njihovu zivu liniju tj njihov port i opremu demontirati.

Imao sam svoj ruter i umesto elegantno da predjem bez i ijednog dana pauze sada koristim telenor mobilni net i ostace verovatno do ponedeljka jer ulazimo u vikend.

Naravoucenije "pustio bih ja njega ali nece on mene"
ili 'ebo mik kada ti bivsi provajder nece da demontira port.
 
ADSL pristup isključivo zavisi od kvaliteta tvoje parice (i tu ti ne pomaže bilo čiji da si korinsik) dok je Internet kapacitet onaj koji ta firma inače ima i za svoje Cable korisnike tako da su potpuno odvojeni od Telekoma i imaju sopstvene ino linkove.

Ja imam ADSL net preko telekoma i radi mi preko dana ali uvece posle 5 mi ne radi.Da li je moguce da mi Total Net radi bolje odnosno da mi radi preko celog dana.Ako moze koja bi mi bila najbolja brzina neta.Hvala!!!!
 
Imam Total Net Adsl i već dva meseca umesto njihovog rutera koji su mu dali na koriscenje koristim stari telekomov modem jer ima bolji wifi. Pošto su u tom ruteru telekomovi podaci ja kada sam konektovan piše da mi je mts provajder.

Pretpostavljam da ja bitno samo da imam port u centrali i da nema veze sa čijim podacima se konektujem?
Mislim niko to ne proverava?
 
Port svakako obezbeđuje Telekom, ko god da je natprovajder. Isto sam koristio HG520c sa Beotelom i nije bilo problema. S tim što naravno, konfiguracija je bila podešena na njihove parametre (user/pass, PPPoE 8/35). Ovo meni izgleda kao da nije korišćen MIK (migracioni kod) pa je ta Telekomova zaostavština nekim čudom ostala u funkciji. Mada, ne bi trebalo da bude problema ako je period nakon otkaza Telekomovog ADSL-a i priključenja SBB-ovog bio duži od 30 dana.
 
Pa ne briše telekom PPPoE, user/pass starim korisnicima. Niti pravi posebne user/pass svakom novom korisniku. Možeš se konektovati sa njihovim modemom od pre 10 godina, samo ako ti je port aktivan.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ne znam da li smo se razumeli?
Ne koristim ja telekomov modem u koji sam uneo Total Net PPPoE user i pass.
To ne mogu da uradim jer nemam administratorski pristup totalovom modemu.
Koristim stari telekomov modem sa njegovim podacima.
 
Ne znam da li smo se razumeli?
Ne koristim ja telekomov modem u koji sam uneo Total Net PPPoE user i pass.
To ne mogu da uradim jer nemam administratorski pristup totalovom modemu.
Koristim stari telekomov modem sa njegovim podacima.
Pa kao što sam ti napisao. Bitno je da imaš aktivan port u centrali i onda možeš sa bilo kojim PPPoE podacima da se povežeš, naravno ako te podatke već neko ne koristi. Tako da možes slobodno da koristiš.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno