Šta je novo?

Total Net- iskustva korisnika

Sandra Đ.

Cenjen
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruke
65
Poena
159
Total Net adsl samo za korisnike Total tv-a. Jeftiniji od Telekoma, a sada nude 4 puta brži net po ceni najslabijeg, 6 meseci za nove korisnike. Danas sam zvala korisnički da se prijavim, kazu treba 10 dana da dobiju odobrenje od Telekoma. Ako neko ima ovaj adsl, želela bih da mi prenese iskustva, koliko se čeka na odgovor Telekoma, kakav se modem dobije i kako ste zadovoljni uslugom?
Imam isdn broj, nadam se da to neće biti problem kod instalacije adsl-a?
 
Da ali to vazi samo za nove korisnike, ne one koji prelaze sa drugog provajdera.
 
Da ali to vazi samo za nove korisnike, ne one koji prelaze sa drugog provajdera.
jedino pravilo je da imaš validan TotalTV paket u toku trajanja tog paketa tako da možeš da radiš i promenu provajdera (uzmeš MIK) ako si postojeći ADSL korisnik. Čak taj Internet i ne moraš da imaš na telefonu koji si prijavio kao kontakt za tvoj Total TV.
Nešto na primer tipa živim u gradu i tu imam Internet a Total koristim na vikendici ili selu kod svojih ...
Jeftinije je jer je to bundle usluga i način kako SBB brani svog korisnika video servisa preko satelita. ADSL pristup isključivo zavisi od kvaliteta tvoje parice (i tu ti ne pomaže bilo čiji da si korinsik) dok je Internet kapacitet onaj koji ta firma inače ima i za svoje Cable korisnike tako da su potpuno odvojeni od Telekoma i imaju sopstvene ino linkove.
 
Da citiram ono sto pise na poledjini racuna za total tv:

Obe promo akcije vaze za nove korisnike, ne ukljucuje prelaske sa drugih provajdera.

E sad ja sam to razumeo da samo oni koji do sad nisu imali adsl mogu da se prijave za ovu uslugu, a oni koji bi hteli da uzmu MIK i predju na total net, ne mogu. To se da zakljuciti iz ovoga sto sam citirao. Mada je malo glupo da ne primaju sa MIKom ljude, ali to jasno pise na poledjini racuna.
 
Ja za sada nemam adsl, juče sam zvala Total da se prijavim. Odgovor operatera je bio da će proslediti zahtev Telekomu i da zovem za 10 dana, jer toliko treba da im Telekom odgovori da li postoje uslovi. Na mojoj centrali postoji adsl i ovi što se prijave kod Telekoma ga dobiju za par dana. Koliko ću čekati za TotalNet, videćemo.
 
Ja mislim da se može preći i sa drugih operatera na Total ali akcija važi samo za nove.
 
Jel moguce koristiti total net preko one satelitske antene koju daju za total tv? Postoji li neko resenje za ljude koji nemaju telefon ni kablovsku a nema ni wifi-a nigde blizu...
 
Jel moguce koristiti total net preko one satelitske antene koju daju za total tv? Postoji li neko resenje za ljude koji nemaju telefon ni kablovsku a nema ni wifi-a nigde blizu...

Mislish na satelicki net ?? Preko one antene nemoze sigurno poshto za dvosmerni sat net umesto jednosmernog LNB-a treba ti dvosmerni iLNB i satelicki modem. Izbor paketa je toliko losh da se jednostavno neisplati uzimati. Svaki satelicki ISP ima Fer Usage Policy ( FUP ) shto znachi da nesmesh da downloadujesh puno... Mislim da brzina koju uplatish je zagarantovana samo do 5GB prenesenih podataka da bi ti posle protok smanjili za 90%... Cena opreme iznosi oko 300 €... Pingovi u jednom smeru idu i do 900ms + isto toliko nazad...

Uglavnom neisplati se zamarati sa tim, satelicki net je prvensveno koristi na teshko pristupacnim mestima, kao shto su ostrva, na vikendici usred sume, na brodovima, u udaljenim predelima gde nijedan drugi vid interneta nepostoji, itd...

:wave:
 
Da malo osvezim temu interesuju me kako pozitivna tako i negativna iskustva sa totalnet-om. Inace sam korisnik Eunet-a.
 
Total Net adsl samo za korisnike Total tv-a. Jeftiniji od Telekoma, a sada nude 4 puta brži net po ceni najslabijeg, 6 meseci za nove korisnike. Danas sam zvala korisnički da se prijavim, kazu treba 10 dana da dobiju odobrenje od Telekoma. Ako neko ima ovaj adsl, želela bih da mi prenese iskustva, koliko se čeka na odgovor Telekoma, kakav se modem dobije i kako ste zadovoljni uslugom?
Imam isdn broj, nadam se da to neće biti problem kod instalacije adsl-a?


Sta znaci boldovani deo?
Ja imam Total,sad sam podneo zahtev i za ADSL,ovo je prvi put da cu imati ADSL,tek sad su se stvorile mogucnosti kod mene za internet.
 
Poslednja izmena:
Jedan test od sinoć

2385373077.png


Koristim u sklopu Total Mix paketa, i nisam primetio pucanje veze, niti nedostupnost nekih sajtova, torrent zna ići do 1.9MB/s.
 
Ja bi verovatno isao na paket postpade 10/1 e sad da li na 12 ili 24 meseca to je već pitanje. Samo je pitanje kolika bi mi bila brzina zbog parice koju koristim.
 
ko ima total i tehnicku mogucnost za adsl najbolja i najpametnija stvar koju moze uzeti za internet je TOTAL MIX.

Jedina jeftinija i kvalitetnija varijanta je neki kablovski mix kod nekog kds provajdera.

Zaista za te pare taj kvalitet i ta brzina nema nigde
 
Moja kablovska tv je zesce s***e. Zao i pitam za nesto ovako kao sto je totalnet.
 
Mislio sam da se prebacim na drugog ADSL provajdera jel na SBB ne mogu a skupo mi je da idem na Totaltv jer bi me kostalo zbog DVR resivera (ne daju HD resiver bar do kraja godine) SD resivera za drugi tv (total kuca) i kombinacije paketa tv programa. Preko 3000 dinara mesecno neracunajuci instalaciju opreme i jos nekih dzidza bidza.
 
cekaj nisam te razumeo ti nemas total tv uopste?

morao bi kompletno sve da ubacis tv+adsl?

sta znam cujem da verat ima neke dobre akcije za nove korisnike pa ti pogledaj
 
Koristim posebno Eunet ADSL a AVcom kablovskog tv operatera (koji je budjav da nemoze budjaviji biti :wall:). O Eunetu sam pisao u drugom postu.
 
Poslednja izmena:
pa kazem pogledaj god verata jer koliko znam total net ti ide samo uz total tv

inace kvalitet i cena za te pare nema bolje

cekaj ja opet te nesto nisam razumeo kako si ti dosao do cifre od 3000?

sta placas sa tolikim novcem?

ja placam 1200 tv + 1200 internet opremu i antenu sam dobio za dzabe

neznam odakle ti ova cifra :trust:
 
Poslednja izmena:
Osnovni satelitski HD DVR prijemnik + dodatni satelitski SD prijemnik sa kompletnom satelitskom opremom (antena, LNB mono block quad) (Total TV KUĆA)

4.068 din

661 din din - osnovni HD DVR,
356 din - svaki dodatni SD

ne postoji

6.000 din

4068 je prikljucna taksa, 6000 montaza opreme. E sad ne daju kombinaciju osnovni HD prijemnik plus SD prijemnik vec imaju samo HD DVR tako mi rekli preko telefona. Znaci u cugu bi platio 10068 + 661din za HD DVR + 356 din za SD prijemnik+ paket tv programa koji je kombinovanjem osnovnog, plus i HD bio 1464 din i to bez interneta. Mesecno bi bilo 2481 (bez interneta).
A kod TotalMix-a bi zadrzao SD uzeo i HD prijemnik (ukoliko opet ne bi morao uzeti HD DVR) jer i keva ima tv, dodao jos HD paket tv kanala i tu cena zavisi da li je 12 ili 24 meseca.
Nadam se da ti je jasnije a evo ilinkova:
http://www.totaltv.tv/TV/103/Oprema.shtml
http://www.totaltv.tv/Total+MIX/1423/Cenovnik.shtml
http://www.totaltv.tv/NET/1469/Prelazak+sa+drugog+provajdera.shtml
E jedino neznam da li ovaj prelazak na Total Net imaju pravo samo oni koji koriste TotalTV kao sto ti kazes.
 
Poslednja izmena:
Jeste to su te cene kad ubacujes sve od jednom sa kombinacijom DVR-a :)

Pre svega neznam zasto ti nisu rekli ovi u korisnickom kada si zvao da su trenutno na snazi promene resivera i da zbog toga nedaju HD resiver

Nov resiver koji spremaju ce biti HD vec po Crnoj Gori i Bosni ga dele kao zamenu postojecim HD korisnicima i taj resiver ce imati usb prikljucak na koji moze da se prikljuci flesh memorija ili eksterni hard disk za snimanje(bolje od dvr-a koji ima ugradjeni sistemski hard u kucistu).Ima mnogo bolji softver kao i mnogo bolje funkcije od ovog koji sada nude (ppv, vod...)

Za sada nisu poceli sa zamenom u Srbiji trebalo je biti od 1.12.2012 god. ali neznam zbog cega se odugovlaci.

Takodje nisu jos ni istakli cene za njega tako da po tom pitanju smo uskraceni

Ako hoces HD TV Kuca + internet moja ti je preporuka ili da malo sacekas ovaj novi resiver i cene za njega ili da sada uzmes SD a kasnije zamenis za ovaj novi

Predpostavljam da bi mu cena kako zamene tako i ugradnje bila dosta povoljnija nego ove sada s' obzirom da velika vecina korisnika ima samo SD

A internet ce ostati ove cene paketa koje su sada samo ti se opet tu vise isplati da uzmes Total Mix nego pojedniacno tv+adsl

Ovo sto si naveo je preskupo i to vrlo malo korisnika totala uopste ima i razmatra u mogucnost.

Jos jednu stvar ti nisam rekao nov resiver koji spremaju moci ce da prihvati cak do 4 satelita tako da na njihov tanjir mozes da dodas jos dva LNB-a njihova cena ti je negde oko 1000din i da sa slobodnim kanalima ukupno imas preko 600 kanala :smoke:

ako te sve ovo smara pogledaj opet ti kazem verat oni su nesto tu spustili cene i duzinu ugovora pa probaj tamo. neznam samo do kada im traje ta akcija valjda samo do nove godine nisam siguran proveri
 
E jedino neznam da li ovaj prelazak na Total Net imaju pravo samo oni koji koriste TotalTV kao sto ti kazes.

da to je iskljucivo za totalove korisnike dakle ko vec koristi televiziju a ima tehnickih mogucnosti za adsl da se prebaci kod njih
 
Samo znam da su ovi iz AVcom-a jedni obični š***i. Svašta bi ovde napisao ali se bojim da ce me moderatori izbacili sa posta.
Nešto sledeće godine moram da rešim kako po pitanju kablovske tako i po pitanju interneta.
Ispade da je skuplje jer imam dva tv-a (total kuća),a hoću i HD kanale za šta mi treba HD prijemnik(samo neznam šta ce mi to kada imam C+ slot u samom tv-u), pa se jos saberu i različiti paketi tv programa.
 
Poslednja izmena:
cekaj a jel taj tvoj tv ima i dvb s2 tjuner?

nije dovoljno sto imas CI slot u tvom tv-u i to je onaj Conax predpostavljam koji ni jedna satelitska platforma ne koristi u Srbiji

total ti koristi videoguard za svoje kartice tako da hteo ne hteo moras uzeti resiver

oni su tako i napravili ponudu da ne bi bilo neko ima tv sa CI slotom a neko ne

ovako resiver svi dobijaju sa sve karticom u njemu.
 
Ima DVB-S2.
 
kako god ne daju samo kartice vec dobijas kompletnu opremu antenu, lnb, resiver,CI slot i karticu

zaista se isplati ako uzmes mix kod njih jer dobijas toliko kanala preko satelita i jos vrlo povoljan internet za pristojne pare

ono sto ne valja jos uvek su cene za HD resivere i prikljucenje na njih zato jako mali broj korisnika uopste i ima te resivere

vec sam ti i tu naveo da spremaju promene sa novim HD resiverom tako da i tu ocekujem dosta nize cene

vidi sta ces nije ovo lose uopste koristim njihov tv vec 2god. a internet skoro 6 meseci i to sve placam 2400din

za te pare bolji internet i bolji tv nemas :)

HD uslugu za sada zaobidji bar do novog resivera i ukidanjem tih besmislenih taksi
 
Takodje zaboravio sam ti reci ako imas tvoju staru antenu mozes iskoristiti i od njih uzeti samo resiver
 
Nemam antenu.
 
Nazad
Vrh Dno