Šta je novo?

Torment: Tides of Numenera



Deluje da ce ovo biti najozbiljniji RPG koji cemo dobiti od inXile/Obsidian ekipe.
 
Nadam se...
 
EA startuje kroz 20-tak dana.

The beta for the thematic successor to Planescape Torment launches on 17th January for eligible backers. Then, the game comes out on Steam Early Access on 26th January.
 
Ispravljanje bagova i peglanje sistema koji u praksi ne funkcionisu dovoljno dobro (odnosno onako kako su oni na papiru zamislili).
 
Hm, dobijaju li backeri pristup Early Accessu?
 
"Torment: Tides of Numenera Beta will be coming to all eligible backers during the week of January 17th and to Steam Early Access on the 26th of January.

The beta will start you right in the beginning of the game and is quite lengthy for an early beta. It covers the game's introductory sequence (some of which you may have already seen a portion of in the alpha) as well as most of the first major location of the game, Sagus Cliffs."
 
Poslednja izmena:
Tja, sad sam proverio na njihovom sajtu, nisam eligible, treba više para da se potroši. Meni sledi ubogi final po puštanju u prodaju i to je to.
 
Tja, sad sam proverio na njihovom sajtu, nisam eligible, treba više para da se potroši. Meni sledi ubogi final po puštanju u prodaju i to je to.

I bolje... Isti sistem su napravili i sa Pillars, dobijas samo char creation i uvod i bagove :) Lagano, jos malo release i onako.
 
Ma da, ja svakako ne bih igrao nezavršenu igru, tako sam malo probao wasteland 2 i posle nisam ni igrao :(
Mada u međuvremenu izašao onaj enhanced edition pa ću kad budem igrao taman da igram ispeglanu verziju :d
 
Enchanced Wasteland je odlican!
 
Na primeru Pillars of Eternity neće ovo biti nikakavim EA ili betom očišćeno od bugova ma koliko dugo tako igru testirali, za full ispravljanje igra treba mnogo ljudi da je testira/igra, pillars je odmah po izlasku imao problem što nisu uradili sve do kraja (companion AI, razni indikatori itd.), ali sad kad su ga ispeglali pravo je uživanje ga igrati. Tako će i sa ovim biti, nadam se.

Ja ću sačekati koji mesec posle izlaska igre pa ću da je probam ili čak kupim, jer jako mi se sviđa ovaj tip igara i nije mi žao dati pare je znam da neće veći deo para otići zlim izdavačima.
 
 


Ponovo backer NPCovi

3M2b6M2_700w_0.jpg
 
giphy.gif
 
Čisto da proverim, Numenera je turn based poput Divinity: Original sin i slično?

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Na Steam stranici igre se sve crveni od prvih review-a.
 
Nijedan review koji sam video na YT nije nešto posebno hvalospevan. Žale se na combat i gameplay mechanics najviše. Ali kao priča je dobra...

Evo jedan

https://www.youtube.com/watch?v=r-ft5S_rMwA

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Poslednja izmena:
Pa Torment igra i treba da ima vrhunsku pricu/dijaloge, ostalo sve sekundarno.
 
...the story is weak, and it is much more linear than I would have expected after the success of Pillars of Eternity's more open framework.

šta mu znači ovo boldovano?
 
Kog si to genijalca citirao da mi je znati?! Uopste ne znam o cemu to pojedini strucnjaci mlate?! Meni je ovaj Torment duplo zanimljiviji od Pilara i Tiranije. Prica je za sad vrhunska.

Jedini nedostatak koji sam primijetio je to sto igra nema lore u zurnalu, kao ni dialog i kombat log. Bas je glupo sto nema u nekom posebnom meniju detaljna objaasnjenja o svijetu u kome se nalazimo, likovima, protivnicima jer mi se jako dopada ovaj univerzum.

I da, konacno neka SF igra koja se ne desava desetak ili stotinak godina u buducnost, nego hebeno milijardu godina! :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ovo nije smešteno u isti univerzum kao i plane escape, plato postojanja i tako to?
 
Ja sam iskreno potpuno izgubio poverenje u bilo sta sto se tice gejming industrije. Ova epizoda sa Zeldom "najbolja igra ikada" je samo ucvrstila to verovanje. Nekad je i mozda bilo gejmera sa mozgom, danas sve go shaban igra igrice. Zato ih i zovem igrice, jer se sprdam na racun stanja u industriji.

Ako mislite da cete dobiti igru koja nesto menja u narednih pet godina, grdno se varate. U najboljem slucaju mozete dobiti Witchera 3, visoko ispoliranu, pomalo bezdusnu varijantu nekadasnjih klasika. A i to je dogadjaj jednom za pet godina.
 
Dobro G@W, i? Zar nismo izvalili kakve i za koji tip gejmerske populacije se stancuju danasnje igre?

Treba li ocekivati da svake godine izlecu masterpiece naslovi poput Witchera 3 ili pak na svakih 5 godina,ako i tada? Ne razumem... Cak i jedan PoE iako je bio dobar i vratio se na stare staze nije uspeo da nadmasi neka remek-dela iz zlatne ere... Pa je opet na kraju bio odlican naslov i pored svih "bubica" od kojih je patio...

Posebno sa ovom pricom stancovanja "old school RPG" naslova u poslednje 2 godine... Da li zaista ocekujes da svi udare normu jednog PsT-a, Fallouta 1 i 2? Ili pak jednog Arcanuma ili ToEE BG1 i BG2?! I don't think so...

Hvala bogu tu su recenzije i iskustva drugih igraca, ne mora pre-order odmah ili kupovina po punoj ceni...

Na kraju krajeva cak i ovakvi naslovi su dobri da mi pocesu svrab... Cak i ako nisu postavile nove standarde za sada nisu ni izbacili kompletan krs u prethodne 2 godine (Wasteland 2, PoE, Tyranny, DOS, T:ToN), ili gresim Oberkommandant G@W?

Ili bi opet da nam trljas na nos kao "dezurni expert" u svim temamam u fazonu: "Eto vam ga, reko sam vam... "
 
Poslednja izmena:
Uruk, nema ovo veze sa Planescape univerzumom.
 
Poslednja izmena:
Kog si to genijalca citirao da mi je znati?! Uopste ne znam o cemu to pojedini strucnjaci mlate?! Meni je ovaj Torment duplo zanimljiviji od Pilara i Tiranije. Prica je za sad vrhunska.

Jedini nedostatak koji sam primijetio je to sto igra nema lore u zurnalu, kao ni dialog i kombat log. Bas je glupo sto nema u nekom posebnom meniju detaljna objaasnjenja o svijetu u kome se nalazimo, likovima, protivnicima jer mi se jako dopada ovaj univerzum.

I da, konacno neka SF igra koja se ne desava desetak ili stotinak godina u buducnost, nego hebeno milijardu godina! :smoke:

E tačno sam osetio da nešto nedostaje u igri tj. nešto mi je smrdelo da nije baš do kraja urađena, po meni svaki kvalitetniji RPG posebno ovako unikata bi trebalo to da ima.
Dobro si primetio, ja sam samo probao malo igru, planiram kasnije da je prelazim.
 
Nazad
Vrh Dno