Šta je novo?

TinyXP, Tiny Vista, MicroXP & Micro2003 - generalna diskusija

Ne znaš me pa nije ok da govoriš šta je moja mera i da li je ja imam.

Ja sam naveo primer gde će to imati upotrebu a ne da diskutujemo o tome tri dana jer meni prvom to znači za eeepc plus za Lenovo s10.
 
Ne znaš me pa nije ok da govoriš šta je moja mera i da li je ja imam.

Ja sam naveo primer gde će to imati upotrebu a ne da diskutujemo o tome tri dana jer meni prvom to znači za eeepc plus za Lenovo s10.

trebao si odma napomenuti razlog jer ces se za stabilnu i ne previse osakacenu verziju win7 nacekati, ja ti preporucujem da obratis paznju na experience win7 kad dodje do neke valjane faze...
autor ima svoj odeljak za razvoj na forumu: http://forum.retestrak.nl/viewforum.php?f=153

jedino je njegova osakacena verzija XP-a bila koliko toliko istestirana... pa verujem da ce i win7 biti koliko toliko upotrebljiv
 
Kao što rekoh, Tiny7 radi PUNO LOŠIJE nego Win7 neosakaćen, bar ova prva verzija Tiny7, testirao sam na netbooku i pokušavao da namestim Tiny7 da radi kako treba i nije mogao, tako da sam stavio neosakaćen Win7 koji radi fenomenalno. Ako već hoćete da uštedite prostor, izbacite ono što vam ne treba preko vLite, preko Tiny7 puno stvari radi mnogo sporije i lošije.
 
Pa sigurno ima ljudi koji ne znaju šta je šta tako da im je lakše da skinu nego naprave tiny7.
 
I da im kompjuter radi sporije zato što nije dobra verzija sedmice. Ne znam koji opis mogu da dam za takve ljude.
 
Pa sigurno ima ljudi koji ne znaju šta je šta tako da im je lakše da skinu nego naprave tiny7.

ne oni nek koriste regularnu verziju...., iny XP ce uvek praviti problema na desktopu prosecnog korisnika, takve verzije se koriste jedino kad se mora i kad si spreman na rizik da nesto neradi
 
@BaalBehrit - pa nema tu opisa, ideš na ono na šta si primoran

@zeljko - upravo tako, kapiraš da nećeš imati npr remote desktop i to ti je to, šta se mora mora se...
 
TinyXP Od eXperience-a je odlican. Rev09, poslednji koji sam koristio je dobro utegnut i ispeglan, za netbook sasvim sasvim dobar :)
 
imam eeepc 4gb surf. da li moze da se digne tinyxp sa usb flash-a? i kako? ne mogu da nadjem kako se to radi ako i moze? nemam externi dvd rom.
 
Skini UltraISO, otvori image i izaberi write image i kao device stavi tvoj flash i biće bootabilan.
 
Može li neko da ponovi kako da se vrati srpska latinica i ćirilica. Probao sam WIN Lite i nema ćirilicu koja mi jako treba. HVALA!

Pitanje je staro, ali odgovor će verovatno nekome trebati, jednostavno takva je tema. Za*eb je što sam odradio upload na smrdljivi rapidshare i to ono... sa 10 downloada. Neka neko postavi na neko ljudsko mesto ili ako vam bude trebalo poslaću na pp.
Dakle, odgovor na citirano:

Imaš unutra uputstvo, ali da pojasnim, desni klik na jedan od .inf fajlova i install, pa kada zatraži ubaciš neki cd sa kompletnim XP-om, bilo koji i sve gotovo za 3 sec.
Aha, link:
http://rapidshare.com/files/330327907/Jezici-naknadno_ubacivanje_u_XP.rar.html
 
Da li je neko probao neku verziju Windows XP Pro Performance Edition?

Ja sam probao i na njoj sam vec punih godinu dana. Neke sitne bubice su ispravljene novijim vezijama. Aktuelna je od pocetka decembra 2009 i ista sadrzi update do tog datuma sto je veoma korisno. Ubaceni su drajveri za ICH7-10 i ACHI tako da odmah radi sa SATA diskovima.Veoma je brza, stabilna i bezbedna. Ako hoces za ostatak mi se obrati na PM, da ne bi krsili pravila foruma.
 
Ja imam Hard disk 1.2GB i 96MB RAMA procesor Pentium I 233MMX Mreznu riltek prikljucio sam se na net dali ima neki windows Tiny verzija za ovaj racunar.Sad imam Windows 2000 koji zauzima 667MB.
POZZ...
 
Ja imam Hard disk 1.2GB i 96MB RAMA procesor Pentium I 233MMX Mreznu riltek prikljucio sam se na net dali ima neki windows Tiny verzija za ovaj racunar.Sad imam Windows 2000 koji zauzima 667MB.
POZZ...

Ima. Windows 0.7 :d
 
Koju verziju mi preporucujete Windowsa 0.7 i sta zahteva.Dali cu moci da instaliram mreznu karticu,zvucnu,igreficke.
 
Vidis da te za*****a. Verovatno bi neki TinyXP odradio posao.
 
Meni na jednom kompu nece da radi ni jedan drugi OS osim Vista Tiny.
 
Ovaj Igosov komp je baš metuzalem sa malo RAM-a. Na njemu cenim da je sve novije od win2k mučenje ma koliko tiny bilo.
 
Skinuo sam tiny windows xp sp2 sta mislite da stavim taj sistam.
Na ovom koji ja sad imam je instaliran windows 2000 profesional.Stalno posle surfovanja po Internetu posle par sajtova i slusanje chilauta i igranja marija posle nekoliko sati kad hocu da ugasim komp ispisuje neku kernel Memoriju dali je to zbog malo rama 96MB ili zbog HDD ostalo je jos 200MB slobodno. Dali tiny windows xp sp2 manje zahtevan. Unapred hvala
 
Svi pričate o TinyXP-u Rev09... Zanima me koju instalaciju instalirate? Bare ili "normalnu"?:)
 
Ja sam ranije,dok je bilo bas aktuelno probao sve te varijante ,i samo cu ti reci da je " bare" bas "bare":D Preporuka da ides na normalnu varijantu.
 
Namestio sam Windows 2000 i sve lepo radi.
Nema nikakvih greski.POZZ
 
Skini UltraISO, otvori image i izaberi write image i kao device stavi tvoj flash i biće bootabilan.
Урадио сам ово што си написао, али добијам ову поруку.
argh.png


Зна ли неко у чему је проблем тј. како га заиста натерати да буде bootабилан. Инсталирао сам већ XP на eeePC и знам онај сморни дуги начин, хтео сам нешто лакше. Је л' треба да обратим пажњу на нека сетовања у UltraISO?
 
Nasao sam HardDisk od 2.5GB a onaj stari od 1.2GB sam namestio kao Dodatni.
Snimio sam Windows 2000 profesional i sad imam jos 1.55GB slobodnog prostora
na HardDisku.Moji problemi su reseni.POZZ.
 
Koju verziju za Duron @700MHz i 192 mb rama?
 
Урадио сам ово што си написао, али добијам ову поруку.
argh.png


Зна ли неко у чему је проблем тј. како га заиста натерати да буде bootабилан. Инсталирао сам већ XP на eeePC и знам онај сморни дуги начин, хтео сам нешто лакше. Је л' треба да обратим пажњу на нека сетовања у UltraISO?

To meni javlja kada pokušam da napravim butabilan USB XP SP2 ali za SP3 radi ok, kao i za Vistu i 7.
 
Pitanje vezano za nLite. Da li prvo instaliram XP, pa ga onda "ocerupam" i ostavim tako ili moram da pravim bootabilni CD pa sa njega da instaliram?
 
Nazad
Vrh Dno