Šta je novo?

Thunderbird trazi donacije

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Thunderbir trazi donacije, ugradjena opcija u program, jednom dnevno kad se startuje prog otvara browser u kome mole da im se doniraju novcana sredstva. E sad to me nebi cudilo da nisam pogledao malo i ustanovio da je Thunderbird pre par dodina kupljen i da je u sastavu kompanije MZLA Technologies. Cudna situacija posluju kao deo te kompanije a kompanija ih dovodi do toga da mole korisnke Thunderbirda da im doniraju sredstva da bi Thunderbird mail klijent opstao.
 
jednom mi je trazio donaciju pre 2 nedelje i od tada vise ne. negde imas problem ako gnjavi bas svaki put. ne verujem da su namerno tako dosadni.
Sto se tice donacije, bez obzira ko im je vlasnik, sasvim je ok da podsete korisnike da program za njih nije besplatan.
 
Pocelo je pre par dana, samo jednom kad prvi puta upalis thunderbid moleza donaciju, thunderbird otvara browser u kome mole za donaciju. Koliko sam pogledao u meniju pod about stoji stavka donacija. Nije strasno, isto je u Archu i Manjaru, vise me je iznenadilo jer sam neupucen da su kupljeni od MZLA
 
Ispravka nije About nego u Help meniju
 
Ja od kad znam za Thunderbird znam da ga Mozilla tim stvorio i razvija. Bilo je kritično oko vremena i isplativosti neki period, pa se deo zajednice angažovao malo više
samo da opstane projekat (jer je u pitanju Open source softver).

Nije mi nikad iskočio nikakv pop-up, niti tražena donacija na bilo koji način. (koristim i na Windowsu i na Linuxu)
To "Donate" u "Help" meniju mislim da postoji duže vreme. Navikao sam na te donacije kod Open projekata.
Kraj je godine pa bih mogao da im uplatim koju banku.
 
Ja od kad znam za Thunderbird znam da ga Mozilla tim stvorio i razvija. Bilo je kritično oko vremena i isplativosti neki period, pa se deo zajednice angažovao malo više
samo da opstane projekat (jer je u pitanju Open source softver).

Nije mi nikad iskočio nikakv pop-up, niti tražena donacija na bilo koji način. (koristim i na Windowsu i na Linuxu)
To "Donate" u "Help" meniju mislim da postoji duže vreme. Navikao sam na te donacije kod Open projekata.
Kraj je godine pa bih mogao da im uplatim koju banku.
Pa da, sad tek primetih da kad se otvori, da pokazuje u prozoru, to, izmedju ostalog. Nista agresivno, koliko vidim...
 

@bmaxa,​


Nije nista agresivno tako da nema problema, thunderbird koristim od kad znam za sebe a pre toga The Bat. Poenta posta je da nisam imao pojma da kupljeni od MZLA i da se bore za donacije da bi uopste thunderbird opstao kao program za e-mail. Bojim se samo da ako ubrzo ne predju na dvostepenu autentifikaciju da ce biti pregazeni od daleko losijih programa. Ono oko kalendara je po meni nepotreban dodatak i uzaludno straceno vreme, ima kalendara i kaledara i PIM sa akonadijem u KDE ali im je mail klijent uzas.
 
@zamzung,
Po kojem kriterijumu nas biraju, meni se otvori brovser nikakav pop-up, @bmaxa se otvori prozor.
 

@bmaxa,​


Nije nista agresivno tako da nema problema, thunderbird koristim od kad znam za sebe a pre toga The Bat. Poenta posta je da nisam imao pojma da kupljeni od MZLA i da se bore za donacije da bi uopste thunderbird opstao kao program za e-mail. Bojim se samo da ako ubrzo ne predju na dvostepenu autentifikaciju da ce biti pregazeni od daleko losijih programa. Ono oko kalendara je po meni nepotreban dodatak i uzaludno straceno vreme, ima kalendara i kaledara i PIM sa akonadijem u KDE ali im je mail klijent uzas.
Mnogi besplatni programi su tako otisli. T-bird ce postojati, verujem, jer pre ili kasnije besplatne programe neko kupi iz nekog interesa...
 
И познати имеј клијент за мобилни К9 је спојен са Тандербердом.Засад се још развијају под различитим именима,али ће временом постати већи брат само за мобилне телефоне.Тамо исто траже донације ,што је легитимно.Ништа страшно.
 
Nazad
Vrh Dno