Šta je novo?

TESLA 39"

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Procitah ovih dana test za Teslu 50". Vazi li ista ocena i za model od 39"? Vidim da se prodaje po ceni od 39.990,00 RSD, pa se razmisljam da li da ga uzmem. Koliko sam ja video po netu za te pare nema da se uzme nista bolje.......sta mislite, da li je ovo dobra kupovina, ili bi preporucili nesto drugo za slicnu cenu? Unapred hvala na savetu.
 
Ne mislimo apsolutno nista
 
Za te pare imas lg od 42 inca, sto je poprilicno bolje resenje... :)

Imas veci ekran i poznatija je marka, tako da je proveren sto se kvaliteta tice. :)

Moze kod preprodavaca...ima cak i likova iz bg-a sto prodaju, ako si i ti odatle, odes kod njih isprobas i uzmes, ispadne te 15-20 hiljada jeftinije, plus lg ima internacionalnu garanciju, tako da vazi i kod nas, ne moras da nosis u Madjarsku da ti poprave, ako se slucajno nesto pokvari. :) Ja sam uzeo 42lb630v za 200e manje nego kod nas i prezadovoljan sam, platio sam ga 400e, ti mozes da uzmes verziju koja nema smart i koja kosta 330e sto ispada taman kao i tesla. :)
 
Hvala na preporuci, ali ne volim da radim sa svercerima, preprodavcima i slicnim "bizmismenima"........mozda zvuci glupo na danasnje vreme, ali vise volim da platim punu cenu i da mi je glava mirna.
 
Pa onda baš ne razumem svrhu tvog pitanja? Dakle, video si i sam da za te pare nemaš ništa slično tog "kvaliteta", ne prihvataš savet za kupovinu jeftine a kvalitetnije varijante sa garancijom kod nas (dakle kao da si platio "punu cenu i da ti je glava mirna"), pa se pitam koji bi te treći odgovor zadovoljio? Fox, Vox i sl. se ne uklapa u "mirnu glavu", tako da...
 
Tesla nema ni digitalni tjuner, pa ces morati da uzimas tjuner od kablovskog operatera, ako planiras da gledas digitalnu televiziju...pogledaj samo koliko pozitivnih ocena imaju preprodavci na kupujem prodajem, negde i po 300-400, to znaci da dobro rade svoj posao...ne uzimas polovno, ili kradeno, uzimas novo i sa overenom garancijom koja vazi u ovlascenom lg servisu kod nas. :)
 
Poslednja izmena:
Da, pogledao sam po netu i nisam video nesto povoljnije, po mom misljenju koje bas nije strucno i previse merodavno. Pitanje je bilo, da li je mozda nesto od toga sto ima da se kupi legalno u nasim prodavnicama bolji pazar od Tesle. Nisam bio precizan i naveo da me ne interesuje roba sa crnog trzista, pa otuda mozda zabuna.
I ja stvarno ne znam da li su Fox, Vox, TLC, Quart isl, bolji ili ne od Tesle, pa zato i pitam. A sto se tice te jeftine i kvalitetne robe sa medjunarodnom garancijom isl, ne zelim o tome ni da razmisljam i nadam se da ce uskoro doci vreme da se zna ko sta radi, kako radi, ko sta uvozi, gde se sta kupuje, pod kojim uslovima, sa kojim racunima, placenim porezom, carinom i svim onim sto predstavlja legalan robno-novcani promet.
 
Tesla nema ni digitalni tjuner, pa ces morati da uzimas tjuner od kablovskog operatera, ako planiras da gledas digitalnu televiziju...pogledaj samo koliko pozitivnih ocena imaju preprodavci na kupujem prodajem, negde i po 300-400, to znaci da dobro rade svoj posao...ne uzimas polovno, ili kradeno, uzimas novo i sa overenom garancijom koja vazi u ovlascenom lg servisu kod nas. :)

Sto se tice digitalnog tjunera, vec godinama imam SBB i njihov tjuner koji dobijes u paketu i uredno gledam sve HD programe, tako da taj nedostatak moze prdstavljati problem nekome ko nema mogucnost prikljucenja na kablovsku mrezu.
A sto se tice preprodavaca, ne bih ovde sirio pricu na tu temu, jer to izlazi iz okvira teme o televizorima i njihovom kvalitetu.
 
Da, pogledao sam po netu i nisam video nesto povoljnije, po mom misljenju koje bas nije strucno i previse merodavno. Pitanje je bilo, da li je mozda nesto od toga sto ima da se kupi legalno u nasim prodavnicama bolji pazar od Tesle. Nisam bio precizan i naveo da me ne interesuje roba sa crnog trzista, pa otuda mozda zabuna.
I ja stvarno ne znam da li su Fox, Vox, TLC, Quart isl, bolji ili ne od Tesle, pa zato i pitam. A sto se tice te jeftine i kvalitetne robe sa medjunarodnom garancijom isl, ne zelim o tome ni da razmisljam i nadam se da ce uskoro doci vreme da se zna ko sta radi, kako radi, ko sta uvozi, gde se sta kupuje, pod kojim uslovima, sa kojim racunima, placenim porezom, carinom i svim onim sto predstavlja legalan robno-novcani promet.

Ja te ne kontam...osudjujes preprodavce, a ne osudjujes lopove iz prodavnica koji stave 2-3x vecu cenu i to prodaju narodu koji ionako nema para...ja sam uvek za preprodavca, jos ako mozes da probas pre kupovine, nema bolje...uzmi teslu, bices zadovoljan. :)
 
Tako je. Preprodavci i lopovi su upravo ti "legalni" koji prodaju robu 50-70% skuplje nego u zemljama u okruženju a pogotovo i šire. Priča o zakupljenom prostoru i sl. ne pije vodu, jer ih poredimo sa istim prostorom u Budimpešti, Minhenu, Beču...
Čovek ode tamo, kupi jedan TV, donese ti kući i montira, aka se sa garancijom i opet zaradi da bude lepo i njemu i nama. Ko je sad tu lopuža?
Promašaj teme, pa da se izvadim... kupi ti lepo Teslu, svako ima pravo na svoj rezon. Dakle, imaš ovde temu o Tesla tv-u, pročitaj je, biće ti jasno sve što se tiče poređenja sa ostalim lokalnim opcijama.
 
Poslednja izmena:
Tesla nema ni digitalni tjuner, pa ces morati da uzimas tjuner od kablovskog operatera, ako planiras da gledas digitalnu televiziju...pogledaj samo koliko pozitivnih ocena imaju preprodavci na kupujem prodajem, negde i po 300-400, to znaci da dobro rade svoj posao...ne uzimas polovno, ili kradeno, uzimas novo i sa overenom garancijom koja vazi u ovlascenom lg servisu kod nas. :)

Tesla ima DVB-T/C tjuner, znaci moze da se gleda kablovska bez ikakvog dodatnog uredjaja digitalni kanali (sem ako kab. operater zahteva tako nesto), ali nema dvb-t2 pa se ne mogu pratiti digitalni kanali preko klasicne krovne antene. Mora se dokupiti dvb-t2 prijemnik.

Sto se tice cene svercovanih televizora koji jesu uglavnom jeftiniji u inostranstvu, ali nije tolika drasticna razlika. Razliku pravi povrat pdv-a i zbog toga su ti televizori toliko jeftiniji kod nas.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima, ne bih zeleo da se ova tema pretvori u raspravu o sivoj ekonomiji i slicnim stvarima.
Mene interesuje da li je pametnije da dam 40.000,00RSD za Teslu ili neki drugi model neafirmisanih proizvodjaca koji nude slicne performanse za te pare. Ako mislite da je Tesla u toj konkurenciji najbolji izbor, hvala na savetu, to sam zeleo da saznam pre konacne odluke o kupovini.
 
Tesko da ce ti ga neko preporuciti, to je nov "brend" i retko ko ga je kupio da bi dobio neku preporuku, ako je po kvalitetu prikaza slican kao 50" verzija to je dobra kupovina za taj novac. Ako imas kablovsku/iptv kao sto sam rekao nemas problema sto se digitalne tice, ako nemas, moraces da dokupis dvb-t2 prijemnik.
 
To ti je kineski krs koji kosta dosta manje,samo mu ovi nasi lupili ime i uvezli... Isto kao i sa tabletima... Ja bih zaobisao,ko zna koje je to smece...
Uzmi neku marku, pravljenu za evropsko trziste, od tih svercera kako ih zoves... Imas racun i garanciju ostvarivu u Srbiji,tako da ne znam oko cega se brines...
 
A oni su ga testirali dve godine ili?
A i mora da je malo marketing namesten... :)


Koliko vidim ti si vec resio da ga uzmes, samo cekas da ti jedna osoba kaze UZMI :)
Tako da, uzmi ga :p

Ja da sam resio da uzmem nesto, ne bih ovde ni postavljao takvo pitanje. Ocekivao sam da dobijem neki argumentovan odgovor "za" ili "protiv" a ne potpuno nepotkrepljene tvrdnje tipa "kineski krs" i tome slicno. Ljudi koji su radili test malo su zavirili unutar televizora i uporedili ga sa nekim drugim modelima i dali neki svoj sud zasnovan na tim opazanjima.
Nadam se da ce se ovde javiti jos neko sa nekim suvislim savetom a ne samo tipovi koji se kao ti, iz puke dosade, ukljucuju u teme i skrecu raspravu u nekom sasvim pogresnom smeru......
 
Ja da sam resio da uzmem nesto, ne bih ovde ni postavljao takvo pitanje. Ocekivao sam da dobijem neki argumentovan odgovor "za" ili "protiv" a ne potpuno nepotkrepljene tvrdnje tipa "kineski krs" i tome slicno. Ljudi koji su radili test malo su zavirili unutar televizora i uporedili ga sa nekim drugim modelima i dali neki svoj sud zasnovan na tim opazanjima.
Nadam se da ce se ovde javiti jos neko sa nekim suvislim savetom a ne samo tipovi koji se kao ti, iz puke dosade, ukljucuju u teme i skrecu raspravu u nekom sasvim pogresnom smeru......
Srle22, ako si u nedoumici sta izabrati da li Teslu, Fox, Vox, Vivax......Pogledaj prvo koji daje najvecu garanciju, raspitaj se da li ima originalnih delova za navedene marke TV-a, ponesi neki svoj HD materijal na USB-u i zamoli prodavce da ti dozvole da pustis na televizorima za koje si zainteresovan. Moja preporuka sto se tice HD materijala da bude neki film sa brzim scenama, jer tada ces videti pravu sliku, da li je slika cista pri brzim pokretima ili zamucena. I ne obracaj toliko paznju na sam test Tesla televizora koji kostaju solidno a do kraja testa nije utvrdjeno koji panel koriste, MVA ili PVA. Ko zna sta je u nutra??? Treba sigurno prodati poveliku kolicinu Tesla televizora pa otud i ovako dobar marketing. Ne uzimaj dobronamerne kritike clanova foruma za zlo. Svima se sa foruma digne kosa na glavi kad neki od tajkuna mora da proda svoj "brend" legalno.
 
Srle22, ako si u nedoumici sta izabrati da li Teslu, Fox, Vox, Vivax......Pogledaj prvo koji daje najvecu garanciju, raspitaj se da li ima originalnih delova za navedene marke TV-a, ponesi neki svoj HD materijal na USB-u i zamoli prodavce da ti dozvole da pustis na televizorima za koje si zainteresovan. Moja preporuka sto se tice HD materijala da bude neki film sa brzim scenama, jer tada ces videti pravu sliku, da li je slika cista pri brzim pokretima ili zamucena. I ne obracaj toliko paznju na sam test Tesla televizora koji kostaju solidno a do kraja testa nije utvrdjeno koji panel koriste, MVA ili PVA. Ko zna sta je u nutra??? Treba sigurno prodati poveliku kolicinu Tesla televizora pa otud i ovako dobar marketing. Ne uzimaj dobronamerne kritike clanova foruma za zlo. Svima se sa foruma digne kosa na glavi kad neki od tajkuna mora da proda svoj "brend" legalno.

Hvala na savetu. Ne uzimam ja nikome za zlo komentare.....ne volim samo kada ljudi odvedu temu na sasvim drugu stranu. Ja sam temu pokrenuo ne bih li cuo neko pametno misljenje i razresio neke svoje dileme prilikom odlucivanja o kupovini. Razume se da svi gledamo da za svoje pare dobijemo najvise sto se moze. Samo ne zelim da raspravljam (bar ne na ovom mestu) o tajkunima, lopovima i slicnim stvarima......trazio sam samo savet vezan za Teslu i nista vise. Tvoj post je u tom smislu meni koristan i pazljivo procitam svaku takvu i slicnu sugestiju.......ostale price me ne interesuju. Ja nikome ne solim pamet gde ce potrositi svoj novac, a ni meni takav savet nije potreban.......nadam se da se razumemo....
 
Da potvrdim da Fox daje 5 godina garancije.
 
Ovaj Fox što je bolo preporučio uopšte nije loša priča.
Evo ja sam ponosan vlasnik VOX lcd tv a usput isti koristim kao monitor već preko 2 god radi perfektno i na brzinu sam video još jeftiniji VOX 39" na lnku bolo-a.
I iskreno pre bi uzeo VOX nego bilo šta od Tesle ili od FOX-a ali to je isključivo zbog mog ličnog dobrog iskustva.
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-vox-televizor-led-lcd-39-880.html
 
Ovaj Fox što je bolo preporučio uopšte nije loša priča.
Evo ja sam ponosan vlasnik VOX lcd tv a usput isti koristim kao monitor već preko 2 god radi perfektno i na brzinu sam video još jeftiniji VOX 39" na lnku bolo-a.
I iskreno pre bi uzeo VOX nego bilo šta od Tesle ili od FOX-a ali to je isključivo zbog mog ličnog dobrog iskustva.
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/-vox-televizor-led-lcd-39-880.html

Nije loš ni taj VOX, ali FOX i Tesla imaju neuporedivo lepši dizajn od VOX-a (suviše je plastičan, pomalo ružnjikav TV ;), imao sam prilike da u radnji pogledam sva tri modela. Moj glas za povoljnije televizore ide definitivno FOX-u, slažem se da je to sve sličnog kvaliteta tako kažu i svi prodavci, međutim ističu i da je lisica trenutno najprodavaniji brend a to nešto znači valjda?!
 
Nazad
Vrh Dno