Šta je novo?

Temu - online prodaja (carina i praćenje pošiljki u zasebnim temama)

#Ivan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruke
51
Poena
160
Moja oprema  
Mobilni telefon
S23
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav,

Da li neko ima iskustva, kako funkcionise?

Ljudi, par stvari:
  • Ne zanima nas prenos uživo status vaših porudžbina sa Temu. Nema potrebe da nam javljate da li je nešto stiglo za 10, 12, 15 dana od poručivanja. Jeste bilo bitno u početku, dok se ispita servis, ali sada stvarno nema potrebe tako nešto javljati u temi.
  • Koristite reakcije na postove, umesto da stavljate emoji-je u zasebne postove. Ne citirajte postove samo da bi stavili emoji-je u iste. Ovo pogotovu važi za ceo forum, ne samo za temu.
  • Čitajte ono što je već napisano pre nego da postavite pitanje. Na mnoga važna pitanja je već odgovoreno u temi.
  • Ovo nije tema o carinjenju. Trenutno nema dodatnih troškova na porudžbine sa Temu. Komercijala nije deo ove teme.
  • Porudžbine sa Temu trenutno dostavlja Post Express.
  • Da, trenutno je minimum za poručivanje vrednost korpe od 1700din. Ne, to nije moguće zaobići.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kazu da je isporuka 2-3 dana, kao magacin u Srbiji?
 
Temu je AliExpress za svetsko trziste, gde otvaraju magacine u svakoj zemlji gde posluju.
U prevodu Amazon u AliExpress varijanti, sto je dobro jer medju-trgovci koji prodaju istu robu na npr Amazonu uzimaju nenormalne marze.
Ako ustraju, bice ozbiljna pretnja Amazonu.
 
Dodatno se plaća poštarina ili kako? Može li neko malo više informacija da da ako je poručivao?
 
Za nas šalju preko Pošte Srbije ili preko Bexa i free shiping je. Moguće je da je varijanta kao što radi AE preko HU stim da u svakoj zemlji gde se pojavljuju otvaraju logističke kompanije.
Nema veze to sa Alibabom, u vlasništvu su PDD Holdings koji drži najveću e-prodavnicu za Kinu Pinduoduo koji staje jer je tržište zasićeno. Otprilike da su pokupili proizvodjače sa ogromnim zalihama pogotovo one koji su zabranjeni na Amazonu.
Koliko sam video plaćanje je samo u dinarima odnosno u valuti zemlje iz koje se kupuje., nema kombinacija sa valutama tako da će biti dosta konverzija.
 
Sad odmah iz prve vidim jeftin platneni sesir sad za leto. Cene u funtama i salje se kraljevskom postom. Dok sam prebacio na Srbiju cena u dinarima ode gore 50%. Za sesir pise da salju PTT i D express. Pretpostavljam da je skok cene u stvari za troskove drzavi i carinskoj posti.
 
Kazu da je isporuka 2-3 dana, kao magacin u Srbiji?
Ovo verovatno nije tačno, ja imam dve pošiljke poručene pre pet-šest dana.
Brojevi pošiljaka su čudni (PJ001410xxxxRS)i koliko ja znam nije moguće pratiti status pošiljke nigde nego na Temu sajtu.
Obe pošiljke od juče imaju status "Picked up in temu warehouse" (možda se od ovog statusa računaju ona 2-3 dana za isporuku).
Za obe je predviđeni rok isporuke 30.05 do 17.06.
Ako bude tako to je svakako mnogo bolje nego Ali, a i cene su jeftinije bar za robu koju sam ja gledao.

Druga dobra stvar je mogućnost plaćanja PP, jer u tom slučaju nema šanse da se ne dobije refund ako se pošiljka ne isporuči kupcu.
Dakle nama onih Ali "local delivery centar" lagarija i sl.
 
Dodatno se plaća poštarina ili kako? Može li neko malo više informacija da da ako je poručivao?
Za Nemacku im treba od 3 do 7 dana, dok Ali ide od 5 do 10 (ako ne zaluta negde sto je retko), postarina je do sada bila uracunatavu cenu ako predjes tipa 10e i sl.
Identicnu robu nalazim na Ali sa istom cenom, razlika je sto Ali paket ide preko carine (koju jos do sada nisam nikada platio), Temu ne.
 
Ja imam porudzbinu od 9 maj.
Zadnji status
In Transit
Package arrived at airport

May 18, 2024, 10:48 am

Ali mi cudno kao salju postom i daju neki tracking number ali ne moze nigde da se prati.
 
Kako preskaču carinu u SRB? Jedino to mi nije jasno.
 
Pitanje da li preskacu. Cim se moj broj pojavi negde javljam ili ako stigne posiljka...
 
Preskacu carinu? Narucim nesto za 5k eura, ne platim unapred carinu i pdv, stigne ovde i preuzmem bez dodatnih dazbina?
Tesko.
 
Samo bofl roba je jeftinija kao carape, gace, itd, ostalo bas i nemaju ni priblizno ko ali ili amazon
support kaze da roba podleze carini
 
Za Wish su pričali da je kao da sa AliExpress-a naručiš AliExpress.
E pa, Temu je kao da sa Wish-a naručiš Wish. :D

Videću da poručim neke stvari, treba mi uvek zazalica za decu kad dolazim u Srbiju leti.
 
Kad stigne kod nas predaje se pošti i dobija se naš broj (gore spomenuto PJxxxxRS) zato do tad imaš samo praćenje na Temu, slično kao što funkcioniše u HU stim da nijedan traker nema pristup praćenju Temu pošiljki.
U cenu je uračunato sve, nisu dž napisali ako do tog datuma ne stigne pošiljka vraćaju xx dinara što predstavlja troškove preko cene proizvoda a oni se prebijaju sa poštom zašto nije isporučeno.
 
Nemaju oni ništa sa NS carinom, stigne u Bgd završe papirologiju i dalje ide kao domaća pošiljka. Znaju se pravila a nisu naivni igrači, neko ko je pustio 6 reklama na Super Bowl a teško da je jedna reklama ispod 7 mil. $ dovoljno govori o naivnosti.
 
Aj i to da vidim, kad se sretnu sa micom ubicom :ROFLMAO:
 
Ne moze da se bira opcija slanja?
Recimo meni odgovara Ptt ali ne i Dexpress
 
Da li ima nekih novih informacija o ovom sajtu? Da li je nekome stigao paket, naplaćena carina itd?

Meni je trenutno zadnji status: Going through customs May 25, 2024
 
Kolegi je satro paket stigao na bg aerodrom posle nedelju dana da bi se ispostavilo da je broj za pracenje laznjak. Ne registruje ga ni posta niti bilo koji 3rd party sajt za pracenje tipa postal ninja.
Tracking reba da proradi tek kad predje carinu i posta ga registruje (treba) ako je sa postom sve dogovreno i ako posta nije nesto zeznula, a 99% da jeste i da se kinezi sa ovim nasima pricaju na kineski jezik...

I meni je status da je na carini i da statusa nece biti dok ne prodje carinu, a znamo kako bedna NS carina funkcionise :D
Inace ako je status tacan jako brzo stize do srbije
 
i sa AE brzo stize do SRB, evo bas sad gledam, 13.05. kupljeno. 24.05. stiglo u HU, 28.05. stiglo na SRB carinu i sada cekam mesec dana da mi stigne na adresu....
 
Zavisi,padovi i led traka mi stigli,traka najkasnije narucena,termalne paste jos nema sa alija.
 
Kako promeniti valutu u dolare na temu? Posto automatski nudi dinare, a ako se promeni na us onda je i ponuda za us i sumnjam da moze da se salje za srbiju ako je izabrano us kao drzava?
 
Neki članak je bio da su davali 70% popusta za prvu kupovinu kupcima iz Srbije. Da li je to tačno? Ja sam video samo ono kad zavrtiš točak.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno