Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel može neko ko ima LA620s ili LA640s da napiše koji tačno model daljinskog dolazi uz ove televizore. Najverovatnije ću uzeti 660s sa kojim dolazi magic, ali bih voleo da imam i klasičan daljinski.
 
Uz 660 dolaze dva daljinska...
 
Ja sam dobio samo magic. Mada ne znam koja je svrha obicnog pored magic? Pogotovo ko ima digitalni risiver i njegov daljinski. Ono sto me jedino iritira jeste sto nema dugme za direktni ulazak u meni za odabir ulaza, nego mora da se klikne misem na 2 tacke.
 
Imas starijih ljudi koji bas nece biti odusevljeni kada vide samo magic remote u pakovanju. Uz 620 bi trebalo da ide samo klasican a uz 640 bi trebalo da idu oba daljinca, uz 660 ne znam.
 
Da li ima još koja razlika između LG modela 620, 640 i 660 osim u daljinskim koji idu sa njima?
 
Od 640 pocinju ekrani sa lokalnim zatamnjenjem, a 660 ima jos i vecu MCI hercazu. Mozda ima jos nekih razlika u opcijama.....
 
Jel može mala pomoć, koliko je bitno to lokalno zatamnjenje, ne bi da bacam pare za nešto što mi ne treba, a ne bih opet za par desetina eura da stipsarim.......
 
To je sve individualno ko koliko vrednuje...crna jeste da se malo poboljsa, nekome vise nekome manje a po meni vredi bas otprilike tih par desetina eura, nikako vise od toga.
 
Od kog modela kod Samsunga počinje taj local dimming?
 
Odakle kucam ne mogu da idem na .com sajtove, ali na LG sajtu za Srbiju pise za model LA660S da podrzava Mikro Piksel Kontrolu (lokalno zatamnjivanje). Za 640S pise na sajtu Tehnomanije, ako je to greska, a verovatno jeste jer ne LG sajtu pise da ne podrzava, onda ih treba tuziti udruzenju potrosaca za takvu nebulozu. Uglavnom izgleda da je istina na sredini....ne od 640s, ne od 690s....vec od 660s.
 
Poslednja izmena:
Taman sam odlučio za LG, i sad komplikacija, 620s je po ceni pandam 6400 i eto Samsung sad ima taj dimming a Lg nema.....
 
Ja sam dobio samo magic. Mada ne znam koja je svrha obicnog pored magic? Pogotovo ko ima digitalni risiver i njegov daljinski. Ono sto me jedino iritira jeste sto nema dugme za direktni ulazak u meni za odabir ulaza, nego mora da se klikne misem na 2 tacke.

Eto, to je jedan od razloga. Povremeno mi zatreba i naizmenična promena između dva poslednja gledana kanala - Q View se zove valjda. Ne znam da li to može magic daljinskim. Ima još jedna meni bitna stvar. Ako isključim tv na HDMI1, na primer, da li će ostati na njemu pri sledećem paljenju?

Inače, magic daljinski kreće od 660, a 620 i 640 imaju običan. LA660s i 690s bi trebalo da su potpuno identični modeli, samo sa različitim dizajnom kućišta i stalka. Bar to važi za 660v i 690v koji nisu za naše tržište. Od 660s je MCI 400Hz, a čini mi se i da 640 nema local dimming. Nisam siguran koliko taj MCI zaista ima uticaj na sliku, s obzirom na to da je to ipak samo softverska zezalica...

Inače, englezi se dosta žale na bending i DSE na 620v modelu, a za 660v i 690v kažu da nemaju takvih problema.
 
Ako isključim tv na HDMI1, na primer, da li će ostati na njemu pri sledećem paljenju?

Hoce. U sustini za TV ja magic koristim samo za paljenje/gasenje i saltanje izmedju HDMI1/2/3, sve ostalo je na daljinskom digitalnog risivera. Jedino ton, a s obzirom da mi je uvezan stereo risiver onda ga ne koristim ni za ton. Za Qview nisam siguran, moram da proverim.
 
Ok, hvala na odgovoru. Javi za q view ako te ne mrzi da probaš.

Ostaje pitanje za vlasnike 620s ili 640s - koji se tačno model daljinskog isporučuje uz ove modele? Trebalo bi da na daljincu piše negde.
 
Prema mađarskim forumima magic dalljinski ide od 660 pa naviše,za 620-640 dobija se obični ali može da se kupi posebno i magic remote pošto radi i sa ovim modelima
 
@roadracer, model daljinskog za LA620S je HR-A906B (za 640S je isti model). Zbog čega će ti ta informacija?
 
Dvoumim se oko ovih modela 42LA641S, 42LA640S i 42LA620S. Koje su razlike osim u ceni koja iznosi nekih 50e u odnosu na najeftiniji model 620s i sta dobijam za nju. Na zvanicnom sajtu LG jedina razlika koju sam video je da model 620s ima Direkti LED a dok druga dva modela Edge LED. Koliko je to bitno jer su sve ostale funkcije iste pa ne vidim potrebu da placam nesto skuplje a da neznam sta dobijam, a za magic daljinski me bas briga da li ide uz neki od ovih modela tj znam da ne ide uz 42LA640S i 42LA620S.
 
^ razlika između ta dva modela je samo u opciji "tag on" koji 640S model poseduje. Pogledaj #2110 post i tabelu u kojoj su prikazani LG modeli za ovu godinu i opcije koje poseduju..
 
Jedno pitanje za one koji su uzeli 40EH5020, da li čujete zujanje?

Večeras sam primetio da se čuje glasnije nego ranije, a dolaz iz ovog zaokruženog dela. Inače tu je i najviše zagrejan.

eh5000.jpg


Gledao sam ga sa neka 3m udaljenosti i prilično se čulo, pogotovo kad crna dominira ekranom, onda zvuk postane još tuplji i iritantniji.
 
Vidim da je dosta ljudi kupilo samsungov 40EH5000, ali vidim isto model 40EH5020 , planiram da ga uzmem vidim da je na kp ostalo svega nekoliko ponuda, ali za njega nema nikakvih podataka? sajtovi koji u glavnom izadju su neki .pl sto ce reci poljski, jel da. Da li to znaci da je to isti model kao 40EH5000 samo to 20 na kraju oznacava da je za poljsko trziste?

btw kad sam vec tu, za slicne cene tj nesto malo skuplje ima i LG 42cs460 , pa sad koji bi bilo bolje uzeti? cene im se krecu od 350 do 400e
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje,kada se Led tv poveze da bude kao monitori kad se stavi na Full hd rezoluciju,maksimum koji tv moze da izvuce kad radi je 60hz na 1080p?
 
Vidim da je dosta ljudi kupilo samsungov 40EH5000, ali vidim isto model 40EH5020 , planiram da ga uzmem vidim da je na kp ostalo svega nekoliko ponuda, ali za njega nema nikakvih podataka? sajtovi koji u glavnom izadju su neki .pl sto ce reci poljski, jel da. Da li to znaci da je to isti model kao 40EH5000 samo to 20 na kraju oznacava da je za poljsko trziste?

To su ti isti modeli, svejedno ti je koji ćeš
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno