Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po tebi, čak je i poželjno da crkne TV?

A zamisli još nemaš auto, nemaš ni položen vozački, pa plaćaš nekoga do Segedina da te vozi..ili još bolje.., sendeš u voz sa 47'' i metiš ga gore,u prtljag,pa neko ti iscepa panel sa kantom od sira..ili još bolje, sedneš u taxi,to se najviše isplati?
 
Zašto izvrćeš reči?

A što se tiče onoga ko nema auto, za tog ne verujem da ima i za 47", ni u Segedinu, a bogami ni ovde za par stotina evra više.
 
Da li ima neko nekakvu top listu televeziroa sa najvecim i najmanjim input lag-om? Nesto tipa od prve pozicije pa da ima bar 10 modela uz to.
 
Hvala.
Gledam na prvom mestu je sony KDL42W653 jel ima ovo u prodaji i koja je cena?
 
Poslednja izmena:
Zašto izvrćeš reči?

A što se tiče onoga ko nema auto, za tog ne verujem da ima i za 47", ni u Segedinu, a bogami ni ovde za par stotina evra više.
Ne izvrćem, već parafraziram ono što si rekao.
U tom slučaju se slažem, ali to je samo tvoj slučaj.
 
Za igre koje podrzavaju split screen, ja jos jednom da reknem da je dual play dozivljaj kod LG-a stvarno nesvakidasnji.
 
Po onome sto sam gledao lg nije za igranje, bas zbog laga. Meni je bio ocigledan kod dva modela koja sam gledao a kod samsunga a posebno w650 (zbog panela) je bio daleko manji.
Zato i mene zanima koji je model u pitanju.
 
42LA660S. Ne znam o kakvom lagu govorite, ako i postoje razlike te milisekunde se uopste ne primecuju u praksi. Najnormalnije se igra.
 
Koliko sam ja citao u poslednjih par meseci od kako se razmisljam oko novog televizora onput lag je najizrazeniji kod fps igara. Tu to kasnjenje dolazi do izrazaja. Ovo mi je vrlo bitna stavka posto mi je sadasnji lcd monitor a i sledeci ce imati tu istu funkciju.
 
E ljudi sta se desava ako prenosim koriscen TV iz 2009 godine ?

Naso sam lika koji prodaje dobar TV u madjarskoj pa me zanima kako to ide na granici kod nasih, jel smeju da mi naplate carinu ako je TV polovan (i verovatno ima nalepnicu nazad da je proizvden 2009 godine) ?

Jel ima neko iskustvo sa time ?
 
Carina se plaća na polovne automobile, zašto ne bi i na televizor?

Zato sto znam lika koji je preneo ozbiljnu masinu za varenje i nisu mu nista naplatili jer je bio star 2 godine (i video se da je polovan). I sta je sa ljudima koji se sele, njima onda isto naplacuju sve zivo na granici ? Malo mi to glupavo .
 
Naravno da ne, jer ljudi koji se sele imaju uvoznu dozvolu za stvari iz domaćinstva. Na granici je roba vrednosti do 100€ oslobođena carine, tako da carina zavisi od procene vrednosti od strane carinika.

Inače, jednom prilikom sam putovao autobusom iz Hrvatske i na graničnom prelazu pitaju carinici čija je kartonska kutija s nekom mašinom. Neki čovek se javlja i carinik ga pita doslovce ovako - "Dobro, to je polovna mašina i sigurno ne vredi preko 50€?" (U to vreme je limit bio 50€), a pametni vlasnik na to kaže - "Ma šta vam pada na pamet, vredi bar 200€!"

Sledeća rečenica carinika - Ok, onda izađite iz autobusa da platite carinu. :)
 
Koliko sam ja citao u poslednjih par meseci od kako se razmisljam oko novog televizora onput lag je najizrazeniji kod fps igara. Tu to kasnjenje dolazi do izrazaja. Ovo mi je vrlo bitna stavka posto mi je sadasnji lcd monitor a i sledeci ce imati tu istu funkciju.

Moras da pogledas uzivo. Taj model nisam video al pojedini lg modeli imaju lag cak i do 100ms. U fps i tabacinama se primeti al prosecnom korisniku ne smeta.

Edit: za la620 model 43ms npr w650 ima 6ms.
http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-42la620v-201308023214.htm

Naravno, najbolje mesto za inrmacije o lagu je na
http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
 
Poslednja izmena:
Ovaj sony je brutalan sto se tice tog input lag-a,nema konkurenta sto se tice te karakteristike. Ne mogu da nadjem podatak za pfl 5507 i f6100 o input lag-u,na ovom sajtu hdtvtest.co.uk ta dva modela nisu odradjivali.
 
Vec sam pisao- imam plazmu 55st50 al sam hteo nesto za gaming. Jbavao sam se po radnjama i isprobao vise modela al za gaming bolji od 42w655 nisam video. Vise je monitor nego tv. E sad, za gledanje filmova i nije nesto (ok je za avatara i bljestave filmove al za tamnije filmove kao npr batman 2 od bartona je kao i svi led ekrani- krs krseva) al je zato za igranje zakon :) Fora je u panelu- sony koristi za ovaj model IPS panel i to se vidi, od uglova gledanja pa do odziva. Da se razumemo, daleko je to sve od nekog savrsenstva, al u ovoj cenovnoj kategoriji mi je delovao najbolje, a nije mi se davao veliki novac za drugi ekran. E sad, citao sam po netu da je negde bleeding vise a negde manje izrazen. Kod mene nije katastrofalan, al postoji i to je smeh za plazmu. Jbga, limiti led-a :(
Btw ko i uvek- preskoci opise i pogledaj uzivo, samo ti mozes da vidis sta ti znaci i na licu mesta to proveris.
 
Vec sam pisao- imam plazmu 55st50 al sam hteo nesto za gaming. Jbavao sam se po radnjama i isprobao vise modela al za gaming bolji od 42w655 nisam video. Vise je monitor nego tv. E sad, za gledanje filmova i nije nesto (ok je za avatara i bljestave filmove al za tamnije filmove kao npr batman 2 od bartona je kao i svi led ekrani- krs krseva) al je zato za igranje zakon :) Fora je u panelu- sony koristi za ovaj model IPS panel i to se vidi, od uglova gledanja pa do odziva. Da se razumemo, daleko je to sve od nekog savrsenstva, al u ovoj cenovnoj kategoriji mi je delovao najbolje, a nije mi se davao veliki novac za drugi ekran. E sad, citao sam po netu da je negde bleeding vise a negde manje izrazen. Kod mene nije katastrofalan, al postoji i to je smeh za plazmu. Jbga, limiti led-a :(
Btw ko i uvek- preskoci opise i pogledaj uzivo, samo ti mozes da vidis sta ti znaci i na licu mesta to proveris.

Nemam pojma,ja se sve razmisljam za F5000 ili EH5000. Mnogo mi je to para koliko bi trebao da dam za taj sony,mozda da je i 3d uz to pa da kao imam i tu opciju,ovako mi 5000 ostaje kao neka bezbolnija opcija.
Ta plazma je losa za gaming?
 
Ne znam cene tako da ne mogu sa te strane da poredim. A plazma je ok za igranje al smara retenzija koja se pojavi posle par sati treba par dana da se skine.
 
Nije mi ni palo na pamet da to proveravam pre kupovine, delovalo mi je normalno da novi tv-i pustaju 1080p materijal (ukljucujuci i br remuxe) preko wi-fi-a. Oba ekrana mi rade to najnormalnije i mislim da je to valjda danas standard za sve ozbiljnije proizvodjace?
 
Kupio bih Sony KDL 42W650. Namena - privenstveno gledanje kablovske (SBB) i filmova. Ima li neko nekakvo iskustvo sa ovim TV-om?
 
Rodjak oce da uzme 42" HDTV koji u sebi ima Smart TV funkcije [najbitnije mu je da je Youtube dobro podrzan i lagan za rad]. Sta predlazete da nabavi od madjarskih preduzetnika, recimo Sansung za pocetak? Koja bi otprilike [ili tacno :)] bila cena za tako nesto?
 
Rodjak oce da uzme 42" HDTV koji u sebi ima Smart TV funkcije [najbitnije mu je da je Youtube dobro podrzan i lagan za rad]. Sta predlazete da nabavi od madjarskih preduzetnika, recimo Sansung za pocetak? Koja bi otprilike [ili tacno :)] bila cena za tako nesto?

Jel ima rodjak smartphone? Ako ima, moze za bilo koji smart tv da ga koristi kao daljinski i da sa fona beamuje tube il da pravi playlistu.
Inace, youtube app je na svim tv-ima gotovo identican jer je to ista aplikacija.
 
Sa LG Magic Motion daljincem je surf mnogo mnogo laksi. Ima tockic za skrolovanje, kao i mis po principu uperi, pomeri i klikni gde zelis.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno