Šta je novo?

[Telenor] Zabranio aktivaciju imessage i facetime

ja sam citao da problem imaju ljudi koji su preneli brojeve iz drugih mreza....


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
To izgleda nije karakteristicno samo za Telenor... Ja sam pred NG preneo dva broja ( moj i mog sina ) iz Telenora u Vip... Kod mog sina je sve proslo bez problema, sto se tice Imesage, a kod mene je bila polu*****ska situacija.... Naime, u delu You can be reached by imesagge at...je Vip privremeni broj bio stikliran i aktiviran u imesage. Kada sam slao poruke preko imessage ljudi su videli taj broj...Onda sam oznacio moj 063 broj ( koji je isto bio opcija ) i to je radilo do IOS update-a na 10.2...Tada mi je ostao samo Vip privremeni broj kao mogucnost i on naravno nije mogao da se aktivira....Njega sam uspeo da obrisem, ali mi se vise ne pojavljuje 063 broj, vec samo mail adresa i beskonacna aktivacija.... Iz Vipa su mi rekli da je to poznat problem i da ga resavaju... ja sam probao sve sto pise po netu, kontaktirao aplle podrsku, koji su mi davali savete tipa resetuj telefon na ovaj ili onaj nacin ali nije pomoglo.....
Jos nesto je zanimljivo, kada ubacim sinovljevu karticu, isto je imesage ne prepozna i nece da se aktivira, ali kada ubacim normalnu ( koja nije preneta iz druge mreze ) Vip karticu, aktivacija prodje iz prve.... Kada ubacim moju karticu kod sina isto nece da se aktivira ( sin ima 6 SE a ja 6S ).
Po mom misljenju, moguce je da je problem i u Apple bazi telefonskih podataka. Deluje mi kao da je broj tamo "zakljucan" na Telenoru i da ga sada ne prepoznaje...
 
Ja sam pre dve godine presao na Telenor i sigurno sam 5-6 puta od tada aktivirao bez problema. Zena je isto presla sa VIPa na Telenor i pre mesec dana promenila telefon i od tada ne moze da aktivira. Ja danas promenim telefon i ista stvar, sto znachi da to ocigledno ne radi mesecima, samo ljudi ne primecuju jer dok si ulogovan od ranije sve radi. U call centru su mi rekli da idem u poslovnicu a tamo su me poslali na mail za reklamacije i to cu i da uradim...
 
Za telenor broj mi nije radila aktivacija krajem novembra, pa je proradilo sredinom decembra, a aktivirao sam jos jednom pre neki dan.
 
Nazad
Vrh Dno