Šta je novo?

[Telenor] Zabranio aktivaciju imessage i facetime

valdy

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2009
Poruke
1,499
Poena
210
Moja oprema  
Monitor
LG 34WK95U-W
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3s, Logitech MX Keys & Pop Keys
Ostale periferije
Nuraphone
Laptop
Apple MacBook Air M1
Mobilni telefon
Apple iPhone 15 Pro
Pametni uređaji
Apple Watch SE 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poslednjih par dana na Telenoru je nemoguće aktivirati usluge koje sam naveo u naslovu iz nepoznatog razloga.Do sad je moglo bez ikakvih problema,a od pre par dana ne može.Kod ostala 2 operatera situacija je ostala nepromenjena i mogu da se aktiviraju usluge bez ikakvih problema.

Ukoliko želite da aktivirate ove usluge,procedura je jednostavna:
-u settingsu se uključi imessage/facetime
-nakon toga telefon automatski šalje sms na neki inostrani broj i to se naplaćuje oko 15 dinara,u zavisnosti od cene sms poruke ka inostranstvu
-usluga se aktivira nakon par minuta

Ovako je funkcionisalo do sad,a od pre par dana nakon poslate sms poruke dobijate poruku "waiting for activation" i ta poruka stoji tako danima.Naravno,Telenor uredno sve naplaćuje i ne dozvoljava aktivaciju.

Nadam se da ova tema neće biti izbrisana,premeštena ili nešto treće,već da će ljudi videti i pročitati čime se sve naš operater bavi i pored toga se pravi lud i ne odgovara na mailove,a kad pozoveš call cantar niko nema pojma o čemu se radi!

Ja nemam ovaj problem,jer sam uslugu aktitivaro odavno,al kad tad ću imati,jer je aktivacija potrebna prilikom promene kartice,clean restorea...
 
Poslednja izmena:
Znaš kako, svi provajderi u USA blokiraju korišenje facetime-a preko mobilnog neta, jer bi im to uništilo protok.
Nigde to nije nezakonito (koliko god ljudi penili), ali jeste jadan potez.

Što se tiče same aktivacije, nemam pojma. :D
Nakači iphone na neki vpn, pa probaj da li onda šalje imessage.
 
Pa kako su krenuli na Androidu da skidaju Viber i WhatsApp sa marketa, ne čudi me ovo ni malo... Ej bre nije im dosta ovo što zaradjuju...

Naravno možemo se mi buniti do sutra, oni zavrnu slavinu, pa se ti češi posle...
 
Bez uvrede ali Telenor jedini ima mali milion "zilion SMS" paketa kod nas (ostali imaju ali su sve skupi paketi). Tako da sumnjam u ovo. (FT mozda, iM jako nerealno - pre bi oni da koristite njihov net za poruke nego da saljete SMS)
Ali mi je explicitno drago sto se prvi valddevit javio da kudi Telenor, koji je prethodno isti hvalio kako mu iPhone radi jer VIP ne zeli njega kao korisnika :D

A vi se bolje porazmislite zasto koristite nesto gde mora da saljete SMS u inostranstvo kad postoje resenja koja vama salju SMS :) Da ste Ameri pa da kazete "svi imaju iM/FT", ali vi ste u Srbiji.
 
a jel si možda razmišljao da neko od nas ima rodbinu u inostranstvu koja koristi ovu uslugu?Jel si možda razmišljao da u tom istom inostranstvu iphone je normalna pojava,a ne stvar prestiža i mržnje iskompleksiranih robotića?

Ti očigledno imaš problem sa samim sobom,jer sam ja dežurni pljuvač svega pogotovu naših operatera,jer sam koristio svačije usluge dosta dugo i postpejd korisnik sam od 2000 godine.Meni vip jednostavno nije radio i to je to.Problem koji sam imao sa tom mrežom,više ne postoji od kad sam uzeo telenor,tako da prestani da izvrćeš reći i širiš ovde laži i ubeđuješ me i dalje u nešto što nisam rekao i što nije tačno

Elem,Telenor i dalje nakon 11 dana tvrdi da nije do njih i da ništa nije menjano,iako im je čak poslat i screenshot gde se jasno vidi da je preko mts-a i vip-a aktivacija prolazi bez ikakvog problema.Pošto su toliko bezobrazni,rešio sam i da napravim kratak video (samo da drugar donese kamericu),da dignem na dropbox i pošaljem im na mail.Verujem i da će onda pričati istu priču,tipa vaš telefon nije u redu,probajte sa nokiom 3210...
 
Ti jednu salu uzimas previse ozbiljno. Oladi.

A za rodbinu - procitaj opet sta sam rekao. Umesto da saljete SMS u inostranstvo mozete da kazete rodbiti da skine Viber/WA i tako komunicirate.
Zasto bi to radili? Pa zato sto ce onda moci sa vise ljudi da pricaju i vi necete morati da otkrivate teorije zavere i stalno me zasmejavate sto vam u nepodrzanoj zemlji iPhone ne radi ;)
U stvari... go for it!
 
Preterao si druze. Do juce je radila aktivacija, sad ne radi. Za to nije kriva Srbija vec Telenor. Ne mogu da shvatim kako su tako neozbiljni.
 
Aktivacija ne radi od 01.03.

Meni je aktivirana usluga pre mesec dana,tako da čim budem morao ponovo da je aktiviram,menjam mrežu i rešen problem.
 
Da.... menjaj mrezu da bi mogao da koristis bas iM, umesto da svi ubacite SKype, Viber ili sta god :) Odlican predlog...
Pokazujes samo da si iPhone fenboj, cim bi tako nesto radio u Srbiji.

Ali ono... make me laugh more ;)
 
Afanuits, zasto ti je problem da koristimo sve cime raspolazemo? Da od prvog dana ne radi, bila bi druga situacija, ali ovako bas i nije u redu. Naravno da postoje alternative, ali to ne menja situaciju da smo na telenor mrezi ostali uskraceni za odredjenu uslugu.
 
Sto se ne skupite i zajedno se obratite Telenoru?
 
Afanuits, zasto ti je problem da koristimo sve cime raspolazemo? Da od prvog dana ne radi, bila bi druga situacija, ali ovako bas i nije u redu. Naravno da postoje alternative, ali to ne menja situaciju da smo na telenor mrezi ostali uskraceni za odredjenu uslugu.

Ako imas lopatu/ashov za sneg, a ti koristis kasiku za ciscenje istog ne ocekuj tapsanje i podrsku vec podsmevanje. Ja tako gledam na ovo zaljenje oko iM-a.
Kao da vasi vani umeju samo iM/FT da koriste i to im pokriva 99% imenika i niko drugi im ne koristi ni Skype ni Viber....

Pazi, da vam ne dolazi VIBER/WA authentication SMS drugacije bih gledao i reagovao. Ali ovo je nesto sto i nije zvanicno podrzano kod nas, potpuno je bezobrazno (VI placate taj SMS a u "mom" slucaju dobijate SMS).
Mislite da je Telenor kriv za blokiranje necega sto ima sacica ljudi u Srbiji... previse nerealno.
 
Probajte da posaljete sms na FT broj za aktivaciju pa
proverite da li stize odgovor. U drugoj temi ovde na forumu Telenor je pismeno obavestio korisnika da nema nikakvih blokada FT-a, Vibera i WhatsApp.
Probajte da vratite datum na telefonu. Nije prvi put da Apple kuburi sa datumima.
 
uspeli smo da kontaktiramo Telenor i nekog bitnog tamo,koji je obecao resenje problema do kraja nedelje.

Priznali su da su blokirali taj broj i postavili ga kao spam,naravno "slucajno"...

Videcemo sta ce se desiti.Inace,isti izvor nam je rekao da na Telenoru ima trenutno 30.000 ikorisnika,tako da to uopste nije mali broj.
 
Od kad <1% trzista nije sacica? Koliko je od toga samo iPhone a ne iPad koji nema pozive?

Po stranu sto ti ne verujem :)
 
Ja samo pišem,ono što sam pročitao u tom mailu.Verujem čak da ima više korisnika samo na toj mreži...

U ostalom,videćemo šta će se dešavati za par dana...
 
Sramota sta reci, najskuplji smo u Evropi u svemu deru nas kao mlade majmune sada i zabranjuju! Nase pravo je da koristimo sta Zelimo a ne provajder da odlicuje! Ne koristim telenor niti cu neka im je alal...
 
Ako mogu u Grckoj koja je u EU onda sta tek mogu u Srbiji. (gace da nam skidaju)
 
Ako reše problem,da li će vratiti tolike pare koje su oteli?ne.

Ako su priznali grešku,trebali bi da vrate i novac,ali...
 
Samo neka neko javne kad se odblokira :) Da ne idu pare svima za džabe ;)
 
"Koliko nam je poznato aktiviranje Apple-ovih servisa sada nesmetano funkcioniše. Možete proveriti, i javiti nam ukoliko ima nekih problema."
@telenorsrbija
 
Proradilo ! Potvrđujem ! :D
 
Proradilo.

Hvala što ste se setili da nakon 15 dana rešite problem koji je očigledno postojao i koji je prouzorkovan od strane vas.Nije bilo lepo što ste se pravili blesavi i što je sve moralo da ide težim putem i na silu.

Da ste neka firma,kao što očigledno niste,vratili biste pare koje ste oteli.

Toliko od mene.
 
Valddevit's next endeavour: MTS :)
 
Danas sam restore uradio na iPhone-u i ne prolazi mi aktivacija iMessage-a... Da li ima neko nekakvih informacija da mozda opet ne radi?

Hvala
 
Ipak sam uspeo! :)
 
posto vidim da si na ios 6.1.4 pazi jer aktivacija ne radi na ios 7 beta i 1 i 2 verzijama.
 
Probao sam iOS 7 beta 1, cisto da isprobam, ali sam sada opet na iOS 6.1.4

Tnx u svakom slucaju.
 
Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih, ali imam problem pri aktivaciji iMessage i Facetime usluge. U pitanju je Telenor mreza, i stoji mi "Waiting for activation...". Probao sam gasenje i paljenje i restart telefona, nije pomoglo, a vidim da dodaje potrosnju u dinarima na racun... 16 dinara po pokusaju.
Da li je jos neko primetio ovaj problem? Da nije Telenor opet slucajno blokirao povratnu informaciju od Apple UK server-a zaduzenog za aktivaciju iMessage i Facetime usluge?

Takodje sam poslao pitanje i Telenoru putem Twitter-a.

Hvala!
 
Jel si resio ? Nekoliko ljudi ima isti problem, i ko je aktivirao ranije radi, ali ko je u poslednje vreme probao, samo se vrti kod telefona i nikada ne zavrsi...
 
Nazad
Vrh Dno