Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

Ma kakav SS, lazem vas... Telefon je stajao u fioci, bez kartice, proveravao sam samo stopericu da palim masu kako mi traje baterija mesec dana...

A ti djilkosh-e/u sta prosipas?

Ja sam lepo rekao da trosim bateriju u proseku za 1-2 dana.... Sad sam manje koristio telefon, a to je nekoliko poziva i 10-ak poruka, net 15-30min dnevno.. i jedan dan sam palio navigaciju nekih pola sata...
 
Poslednja izmena:
Iskreno, moj može da sastavi 2 dana samo SMSovanje i 4-5 poziva dnevno. 2G only i ništa wireless .... ne verujem da bi sastavio ni 3 dana makar ne pipnuo ta tri dana .... a 4dana, to je već SciFi, bar za moj teelfon sa mojom baterijom .....
 
ajde da pitam jos jednom. jel ima mozda jos neko problem sa internetom? odjednom je prestao da radi, ne otvara nista sem blic i b92 aplikacije. napravio sam nov profil po uputstvima sa telenor sajta ali i dalje nista. da nema mozda veze sa tim sto sam mu ubacio O2 rom, mada kazem poceo je da me zeza pre 2 dana a O2 rom imam skoro 3 nedelje. nisam pametan sta vise da radim. ne bih ga vracao na telenorov rom jer sam ga ispodesavao konacno kako mi odgovara, pa znam da bi me mrzelo sve to ponovo da radim. :D zahvaljujem se unapred na pomoci!
 
Da ne pravi neka aplikacija problem? Instalirao nesto novo u proteklih par dana?

Sent using Tt.
 
Miki D... Doci ce neznanac koji nema pojma i uzece telefon sa misljenjem da svi koji su ovde na forumu su ubergeekovi koji koriste 1300 aplikacija i da im zato traje nekad i manje od dana baterija, a da neki koji nisu tako zahtevni, mogu da izguraju 3-4 dana... Zbog toga kazem nemoj paliti masu bez veze... Vec 3-4 posta palis kako ti baterija traje predugo, a da ga solidno koristis... Mogao si jednom napisati i kasnije u editu napisati da se salis i da lazes, da si hteo da tovaris ljude, jer ti je dosadno...

Eno covek onaj maxa, necu da gresim dusu, ali mozda nije u domenu androida i covek je poludeo kad je cuo da ti iznosis cinjenicu koja bi trebala da bude istinita, (jer ovde je forum da se pomogne, a ne da se troluje i laze..) da ti toliko baterija traje, a da on ne moze da se sastavi, sa misljenjem da nesto i negde gresi...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Da ne pravi neka aplikacija problem? Instalirao nesto novo u proteklih par dana?

Sent using Tt.

mislim da nije aplikacija, nisam instalirao nista nedelju dana sigurno, uredno sam koristio net do pre 2 dana, klasican surf :), poneki klip na yt, nista posebno, ali je otvarao sve i bez problema. i onda je zakovao. :D
 
Iskreno, moj može da sastavi 2 dana samo SMSovanje i 4-5 poziva dnevno. 2G only i ništa wireless .... ne verujem da bi sastavio ni 3 dana makar ne pipnuo ta tri dana .... a 4dana, to je već SciFi, bar za moj teelfon sa mojom baterijom .....

Upravo tako, ja moj da ostavim na stendbaju, ispraznila bi se za 18-24h, garant. Ali, meni je stalno na 3g, nekoliko sinhronizacija, 199 aplikacija :d, tako da to ni ne očekujem od njega i punim ga svako veče.
 
@maxa1804
Meni se tako zaglupeo mms cim sam uzeo telefon i sva sam podesavanja nanovo odradio (korak po korak tako da je sve bilo 100 podeseno kako treba) i nista nije pomoglo, cak ni u korisnickom servisu nisu znali sta i kako...i onda meni sine da probam reset na factory defaults (pod Privacy se nalazi) i nakon toga sve proradi bez ikakvih problema :) Kako i zasto, ko ce ga znati...
 
Poslednja izmena:
@maxa1804
Meni se tako zaglupeo mms cim sam uzeo telefon i sva sam podesavanja nanovo odradio (korak po korak tako da je sve bilo 100 podeseno kako treba) i nista nije pomoglo, cak ni u korisnickom servisu nisu znali sta i kako...i onda meni sine da probam reset na factory defaults (pod Privacy se nalazi) i nakon toga sve proradi bez ikakvih problema :) Kako i zasto, ko ce ga znati...

odradio sam i ja factory reset, radi net perverzno, ali mi je obrisao sve sto sam imao od aplikacija i igrica! :) tako da sad o5 jovo nanovo. :D
 
Ma pusti aplikacije i igrice :D Mogu da se kladim da pola toga nisi ni koristio, pa si samo ucinio sebi uslugu :D Vazno da net sljaka! :)
 
Maxo sto ne pita, mogao si titaniumom sve da backupujes... :)

Sent from my Samsung Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
najbitnije je da net sljaka! :D a mogu da kazem i da mi se baterija malkice poboljsala (pu pu pu) da je ne ureknem. :) izdrzala cela 2 dana, najbolje do sada.
 
Miki D... Doci ce neznanac koji nema pojma i uzece telefon sa misljenjem da svi koji su ovde na forumu su ubergeekovi koji koriste 1300 aplikacija i da im zato traje nekad i manje od dana baterija, a da neki koji nisu tako zahtevni, mogu da izguraju 3-4 dana... Zbog toga kazem nemoj paliti masu bez veze... Vec 3-4 posta palis kako ti baterija traje predugo, a da ga solidno koristis... Mogao si jednom napisati i kasnije u editu napisati da se salis i da lazes, da si hteo da tovaris ljude, jer ti je dosadno...

Ja jedino da nacrtam nekima da bi razumeli... Koliko puta treba da kazem koliko meni traje baterija u proseku??? Koliko puta treba da kazem da je samo pre zadnjeg punjenja trajala 4 i po dana uz namerno umereno drndanje telefona???


Eno covek onaj maxa, necu da gresim dusu, ali mozda nije u domenu androida i covek je poludeo kad je cuo da ti iznosis cinjenicu koja bi trebala da bude istinita, (jer ovde je forum da se pomogne, a ne da se troluje i laze..) da ti toliko baterija traje, a da on ne moze da se sastavi, sa misljenjem da nesto i negde gresi...

Ovaj pasus ne razumem ili ne razumem celu tvoju poruku. Opet pokusavas da objasnis da ja lazem?
 
Otišao sam na wikipediju i nisam pronašao definiciju za namerno umerno drndanje telefona? :)
 
Auuu ljudi bila je normalna tema do sada, neka tako i ostane, nema potrebe za "zabole me recnikom"... ne vidim u cemu je problem da okacis SS udovolji im ako ti traze. Mislim, nije da ikome drzim stranu, ali ni meni ne izdrzi vise od dva i po dana baterija, a imam 1 widget, igrice ne igram, net u klonji i busu, 15-ak minuta razgovora (dnevno) + 5-10 sms-ova (kako kad) i cesto koristim sound hound aplikaciju.
 
Poslednja izmena:
Hvala hvala

Pa kad te neki malo u mozak, a drugi prozivaju da lazes... ne znam sta drugo da kazem....

A sto se tice SS-a, kao prvo ne znam kako da napravim na telefonu, a kao drugo dopunio sam fon i onaj brojac je resetovan sad.

Ali iz inata cu nocas da napunim telefon i napraviti taj ss za par dana, da udovoljim pojedinima... pa cemo da vidimo ko koga napada bez razloga...
 
Ajte ljudi, pobrisite sami ovih par postova dok se jos mogu brisati, da ne bude posle... A i nema potrebe za napadanjima i teskim recima, pa svi ovde (mahom) imamo ovaj telefon i znamo sta moze/kako se ponasa u odredjenim uslvima, a pogotovo baterija... Neka kolega Miki napravi taj screenshot (ako zeli) i resen poblem. A i on covek sam kaze da mu baterija traje dan-dva kada ga vise koristi... Ja i dalje imam Telenorov rom, a svakako i tu ima razlika :) Samo lagano i smireno :)
 
Meni je baterija do prodaje OTa šljakala besprekorno. 3 puna dana sa upotrebom 3G netai.
Ali na zalost, OT je promenio vlasnikaaaa.
Stize nova igracka... Videćemo kakva će biti.
Pokrenuću temu o njoj :D (igrački).
 
E ljudi imam jos jedan problem, sinoc sam isao na net preko telefona i skidao neke igrice i od jednom mi ispisao nesto u vezi ogranicenja podataka, i sad kad udjem u tu aplikaciju koja se zove ogranicenje podataka izbaci mi napomenu u kojoj pise Kolicina podataka je dostigla ogranicenje. U slucaju resetovanja moze doci do dodatnih troskova. I kad zatvorim tu napomenu pise da mi je Ogranicenje podataka deaktivirano i da je100% 100mb/100mb. Sta mu sve to znaci?
I da, gore gde je ikonica baterije i mreze stoji mi oko H sa dve strelice i znak ?. Ako neko zna o cemu se radi neka mi kaze. Hvala
 
Telenor OneTouch (Alcatel 990) je mobilni telefon odličnih specifikacija. Jedini nedostatak ovog aparata je mala količina raspoložive memorije. Rešenje za ovaj problem je u proceduri obrade operativnog sistema (rootovanje) i memorijske kartice (particionisanje) kako bi se programi i igre snimali na memorijsku karticu, umesto u radnu memoriju. Postoji više programa za ovu tehniku : App2SD, Move2SD i sl...

Link2SD metoda je najbolja za prebacivanje instalacija na karticu.

Prvo je potrebno resetovati telefon opcijom : Setting/Privacy/Factory data reset.
Nakon ove opcije telefon će se restartovati i postaviti operativni sistem u početno stanje, kao da ste ga prvi put upalili.

Zatim ga rootujete sa SuperOneClickom, pa instalirate Recovery Manager. Sa njim usnimite recovery-clockwork-img, restartujete telefon u ClockWork mod, pa particionisete karticu (npr. 1 Gb Ext i 32 Mb swap za 2Gb karticu).

Nakon toga restartujete telefon normalno, instalirate Link2SD, on prepozna particije i počne svaku novu instalaciju da prebacuje. A možete i postojeće programe da linkujete...
 
@mixersc
To je program data limiter koji mozes da namestis da te obavesti (ili da automatski blokira konekciju) kada prekoracis odredjenu kolicinu prenosa podataka tj potrosis sve mb koje imas u paketu (moguce je da mu je to 100 mb vrednost na koju je setovan po defaultu). Vidi kako je podesen a mozes i u applications-manage applications pa da ga iskljucis (meni na prenesi i surfuj paketu ne sluzi nicemu posto i kada potrosim one besplatne mb i sve nadalje je besplatno samo manjom brzinom)
 
Poslednja izmena:
Takodje imam prenes i surfuj paket. Mozes li mi samo malo detaljnjije objasniti gde je to da se iskljuci?
 
Telenor OneTouch (Alcatel 990) je mobilni telefon odličnih specifikacija. Jedini nedostatak ovog aparata je mala količina raspoložive memorije. Rešenje za ovaj problem je u proceduri obrade operativnog sistema (rootovanje) i memorijske kartice (particionisanje) kako bi se programi i igre snimali na memorijsku karticu, umesto u radnu memoriju. Postoji više programa za ovu tehniku : App2SD, Move2SD i sl...

Link2SD metoda je najbolja za prebacivanje instalacija na karticu.

Prvo je potrebno resetovati telefon opcijom : Setting/Privacy/Factory data reset.
Nakon ove opcije telefon će se restartovati i postaviti operativni sistem u početno stanje, kao da ste ga prvi put upalili.

Zatim ga rootujete sa SuperOneClickom, pa instalirate Recovery Manager. Sa njim usnimite recovery-clockwork-img, restartujete telefon u ClockWork mod, pa particionisete karticu (npr. 1 Gb Ext i 32 Mb swap za 2Gb karticu).

Nakon toga restartujete telefon normalno, instalirate Link2SD, on prepozna particije i počne svaku novu instalaciju da prebacuje. A možete i postojeće programe da linkujete...

Dobro je, sad imamo toplu vodu...

Btw. zašto raditi factory reset, nema potrebe za tim, samo gubljenje vremena na ponovno instaliranje i podešavanje aplikacija.
 
happy? :)
 

Prilozi

  • device-2012-01-23-162448.png
    device-2012-01-23-162448.png
    17.1 KB · Pregleda: 171
  • device-2012-01-23-162512.png
    device-2012-01-23-162512.png
    15.5 KB · Pregleda: 160
Vrh Dno