Šta je novo?

Telenor OneTouch (Alcatel OT-990) - root, cwm i battery cal u 1. poruci

`Ajd.
Ali da napravim na 1nu gomilu kompletan tutorijal sa svim potrebnim fajlovima na 1nom mestu pa da okacim.
Tek za vikend sve da bude spremno ako odgovara jer po ceo dan radim... :(

P.S. Danas je 4ti dan i baterija je konacno spala na 24% i izdrzace do veceras dok dodjem kuci. Maloo li je na ovu skupocu :d.
 
Ovo je zaista extra :) I dalje ne mogu da verujem da je bas tolika drasticna razlika u trajanju baterije... Taman da nadjem vremena neki dan, kupim kokice i CocaColu i lagano rutujem, flesujem i sve ostalo :D
 
`Ajd.
Ali da napravim na 1nu gomilu kompletan tutorijal sa svim potrebnim fajlovima na 1nom mestu pa da okacim.
Tek za vikend sve da bude spremno ako odgovara jer po ceo dan radim... :(

P.S. Danas je 4ti dan i baterija je konacno spala na 24% i izdrzace do veceras dok dodjem kuci. Maloo li je na ovu skupocu :d.

:banana:
 
Malo čas uzeh Šljamsung miniUSB punjač Output: 5V-700mA da probam kako će se puniti OT jer je ovaj OTov punjač generalno slab i puni se do vrha za cirka 4h...
Videćemo koji punjač bolje i kompletnije puni fon.
OTov daje Output: 5V-550mA što mislim da je premalo jer treba da izbaci ~60% snage baterije da bi se normalno punila ista...

Asta la vista za vikend.
 
Pazi kad nisam imao pojma da postoji razlika... Imam dva HTC punjača, oba su 5V-1A, a ja sve telefone punim na ovom duplo slabijem Alcatelovom... Jel' ima stvarno razlike i u čemu se ogleda, brže se puni?
 
Pazi kad nisam imao pojma da postoji razlika... Imam dva HTC punjača, oba su 5V-1A, a ja sve telefone punim na ovom duplo slabijem Alcatelovom... Jel' ima stvarno razlike i u čemu se ogleda, brže se puni?

Nemam pojma za sada.
Zaspao sam sinoć posle 1.5h punjenja i nisam uspeo da proverim :wall:

Ako te ne mrzi, stavi tvoj OT da se puni tim HTC punjačem ali ga proprati vremenski pa da vidimo!
 
Da li moze da se otkljuca i koristi na 064?
 
Da, rade se kod čoveka u Jagodini, pošalješ mu post expressim, odradi i vrati ..... crvena i po je cena unlocka ..... slanje nazad o njegovom trošku ....

Kome treba, imam broj i adresu, na PM mogu da dam ....
 
Poslednja izmena:
Da, rade se kod čoveka u Jagodini, pošalješ mu post expressim, odradi i vrati ..... crvena i po je cena unlocka ..... slanje nazad o njegovom trošku ....

Kome treba, imam broj i adresu, na PM mogu da dam ....

Pa zar nije jeftinije da se odradi unlock preko kodova???

10e?
 
jel ima neko objasnjenje zasto na stock rom-u duze traje baterija?
 
Kako instalirati ClockWorkMod Recovery console na OT-990

Evo malog tutorijala koji sam našao na drugom forumu za instalaciju CWM Recovery konzole, ostatak oko flešovanja ću prepustiti neogeo-u. All credits go to sekosan:

Instalacija ClockWork Recovery konzole:

1) Download-ujte recovery image fajl

http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img

2) Kopirajte ga u root folder vaše SD kartice
3) Download-ujte "Recovery Manager" odavde:

http://wiki.frandroid.com/wiki/Recovery_Manager
ili odavde (novija verzija)
http://android.modaco.com/topic/329772-app-recovery-manager-v036-beta/

4) Otvorite "Recovery Manager"
5) Odaberite "Recovery" karticu, zatim "Install Recovery" i odaberite odgovarajući fajl koji ste prethodno snimili na SD karticu "recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img"
6) Restart-ujte telefon

Pokretanje ClockworkMod Recovery (CWM) :

a) Metoda 1
1) Otvorite "Recovery Manager"
2) Idite na "Recovery " karticu
3) Odaberite "Reboot into Recovery"

b) Metoda 2
Pažnja!!!: Nemojte raditi ove korake ako CWM nije instaliran, možete trajno oštetiti telefon ili još gore ... (ne pokrenuti ga više ikada)
1) Isključite telefon
2) Držite "Volume (+)"
3) Pritisnite taster "Power"
4) Nakon vibracije brzo pustite "Power" i pritisnite "Home"
5) Otpustite taster "Home" i "Volume (+)" dok se ne pojavi crni ekran sa tekstualnim natpisom.
6) Sačekajte da se pojavi CWM recovery.

Kretanje kroz menije ClockworkMod-a (CWM):
Navigacija kroz menije se obavlja pritiskom na "Volume +" i "Volume -".
Za potvrdu neke stavke, pritisnite "Home" taster.


Za one koji imaju problema sa punjenjem baterije, kroz CWM se mogu obrisati battery stats i time rekalibrisati baterija, da napokon ona "zelena čorbica" pri punjenju dođe do 100% :).
 
Evo male digresije na bateriju.
Juče ujtutro skinuh fon sa punjača i sada (upravo dok ovo pišem) ostalo mi je svega 49% baterije uz isto korišćenje kao prošli put kada je trajala puna 4 dana bez kačenja na komp!!!
Primetio sam u toku noći da mu svetle ona 3 "tastera" na ekranu (search, back i option) sama od sebe i da je verovatno to arčilo bateriju (bm li ga)...
Ima li neko objašnjenj za ove gremline???
Sada ispade da baterija neće moći da sastavi ni 48h (svadbaaa :d)!!!
 
Molim vas za pomoc,
naime uradio sam root i obrisao sve nezeljene aplikacije ukljucujuci i cameru
i camcorder i instalirao lg camera!
Sada je telefon poceo da mi se gasi non stop i hteo bih da ga reklamiram ali
prethodno moram da uradim unroot. Pa rekoh ako neko ima originalnu telenorovu
aplikaciju Camera i Camcorder da okaci ovde?! (ako je neko uradio backup pre brisanja
aplikacije posto ja nisam:()
 
Evo male digresije na bateriju.
Juče ujtutro skinuh fon sa punjača i sada (upravo dok ovo pišem) ostalo mi je svega 49% baterije uz isto korišćenje kao prošli put kada je trajala puna 4 dana bez kačenja na komp!!!
Primetio sam u toku noći da mu svetle ona 3 "tastera" na ekranu (search, back i option) sama od sebe i da je verovatno to arčilo bateriju (bm li ga)...
Ima li neko objašnjenj za ove gremline???
Sada ispade da baterija neće moći da sastavi ni 48h (svadbaaa :d)!!!

Sada u 10:08h baterija je 24% :crash::crash::crash:
 
Molim vas za pomoc,
naime uradio sam root i obrisao sve nezeljene aplikacije ukljucujuci i cameru
i camcorder i instalirao lg camera!
Sada je telefon poceo da mi se gasi non stop i hteo bih da ga reklamiram ali
prethodno moram da uradim unroot. Pa rekoh ako neko ima originalnu telenorovu
aplikaciju Camera i Camcorder da okaci ovde?! (ako je neko uradio backup pre brisanja
aplikacije posto ja nisam:()

Sto bi ga reklamirao kada si sam za...o stvar?
Preflesuj ga Telenor ROMom i sve ce se vratiti na normalu... a te aplikacije nema ko da ti da (bar mislim :().
 
Sto bi ga reklamirao kada si sam za...o stvar?
Preflesuj ga Telenor ROMom i sve ce se vratiti na normalu... a te aplikacije nema ko da ti da (bar mislim :().

Pa jesam ja zeznuo stvar, ali ne verujem da je to (root) uticalo da telefon pocne da se gasi sam non stop!
A gde da nadjem taj Telenor ROM?
 
Pa jesam ja zeznuo stvar, ali ne verujem da je to (root) uticalo da telefon pocne da se gasi sam non stop!
A gde da nadjem taj Telenor ROM?

Imas okacen ovde (par strana pre ove, pise Stock Telenor ROM...) i vrati ga iz CW Recoverya.
 
A može i na jednostavniji način, bez rootovanja, flešovanja i ostalih zahvata:

Sto se tice povratka na telenorov rom lagano instalirate One Touch Upgrade Q 1.8.2 izaberete opciju one touch ot990 i sve sam odradi odnosno vrati na fabricki telenor rom ja licno probao juce tako da je i to reseno nepotrebni su bilo kakvi bekapovi itd..

Jedino napomena da OneTouchUpgrade ne radi na Win 7 x64.
 
Elem, što se tiče tutoriala za flešovanje telefona, u dogovoru sa neogeo-m, a na njegove instrukcije, ja ću ga napisati jer čovjek ima dosta obaveza, pa ne može da stigne u skorije vreme. Očekujte ga soon, pa da objedinimo sve na jednom mestu...:cool:

OT-990 via TT
 
Elem, što se tiče tutoriala za flešovanje telefona, u dogovoru sa neogeo-m, a na njegove instrukcije, ja ću ga napisati jer čovjek ima dosta obaveza, pa ne može da stigne u skorije vreme. Očekujte ga soon, pa da objedinimo sve na jednom mestu...:cool:

OT-990 via TT

Pomoć će pristići u svemu i thx!
cheers
 
Sada dok ovo pišem skidam mob sa punjača i počinje mu radni dan.
Videćemo koliko će baterija izdržati.
Javljam.

p.s. sada je punjem Alcatelovim punjačem.
 
Poslednja izmena:
jel razmisljao neko da proba sebastian404 custom rom
 
To je debrendirani O2 ROM, neki su ga probali, ima poneki bug.

OT-990 via TT
 
Jedna novina u ponasanju mog telefona...pojma nemam sta da mu radim...osim da flash-ujem mob.

Dakle.. od jutros KADA ME NEKO POZOVE ON MENE CUJE ALI JA NJEGA NE MOGU DA CUJEM..probao sam da instliram drugi dialer, vadim bateriju itd..ali nista ne uspeva. Jel ima neko neku ideju.Da napomenem da nista nisam radio sa telefonom , sinoc sam bez problema razgovarao a jutros ja nikoga ne cujem ko mene pozove :crash:

@nvukelic

jel imas mozda stock telenor rom , posto ne radi link koji si ostavio?
 
Probaj factory reset. To mozda pomogne.
 
Nazad
Vrh Dno