Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Moram da pokusam da potrazim pomoc i ovde.

Vec 3 nedelje imam problem sa MTS adsl-om, dakle u prethodnih 20ak dana uvek negde u razmaku od 20h do 23h mi net ocajno radi. Pada brzina do par mb/s do pinga koji skace do 200ms. I uvek je u tom periodu, posle 23h radi perfektno i do sutra, ne puca nikada i slicno, cak ni ne puca kad se muci tad ali samo ocajno radi i bukvalnoe ne mogu da igram nista kao covek. Zvao sam ih 4 puta i prijavljivao kvar i imbecili nisu jos uvek dosli da vide, samo nesto kenjaju da proveravaju u centrali i tako dalje. Izgubio sam zivce totalno.
Nikad pre nekih vecih problema nisam imao sa internetom.. Ostavicu slike ovog podesavanja i margina rutera, pa ako bi neko bio ljubazan da bilo da kakvu preporuku kako bih mogao ovo da resim, osim da se ne baci bomba u telekom. Bilo kakav savet je dobrodosao, hvala!
U pitanju je ZTE ruter telekoma.

https://i.imgur.com/dwJRsMz.jpg

edit: napomenuo bih i da imam IPTV takodje i on radi perfektno.
Zivim nekih 500m vazdusnom linijom od centrale.
 
Poslednja izmena:
Tako je meni bilo u predgrađu Leskovca godinama. Jedna centrala je pokrivala više naselja i jednostavno je mreža bila preopterećena u to vreme (kada su obično svi kod kuće). Jedino rešenje je da naprave još jednu centralu, bukvalno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Gavrela

Ista stvar i kod mene. Pomoći nema. Sumnjam na ruter. Kad sam prijavio kvar zamenili su ga za isti takav polovan - i isto i dalje. Sad čekam 15 godina da uvedu optiku ili da crkne ruter pa da mi daju novi ili opet sličan polovan. Iptv radi, ali se ponekad dešavaju greške i zacrni se slika na novom IRISTV-u.
 
Pa mora da ima, placam im 11000 din mesecno (ukljucujuci mobilni uredjaj), sto je najcrnje poceo je za vikend cak od 16h i evo jos uvek se nije smirio. Zvacu ih svaki dan od sutra i maltretirati maksimalno dok mi ne rese ovo.
 
Moram da pokusam da potrazim pomoc i ovde.

Vec 3 nedelje imam problem sa MTS adsl-om, dakle u prethodnih 20ak dana uvek negde u razmaku od 20h do 23h mi net ocajno radi. Pada brzina do par mb/s do pinga koji skace do 200ms. I uvek je u tom periodu, posle 23h radi perfektno i do sutra, ne puca nikada i slicno, cak ni ne puca kad se muci tad ali samo ocajno radi i bukvalnoe ne mogu da igram nista kao covek. Zvao sam ih 4 puta i prijavljivao kvar i imbecili nisu jos uvek dosli da vide, samo nesto kenjaju da proveravaju u centrali i tako dalje. Izgubio sam zivce totalno.
Nikad pre nekih vecih problema nisam imao sa internetom.. Ostavicu slike ovog podesavanja i margina rutera, pa ako bi neko bio ljubazan da bilo da kakvu preporuku kako bih mogao ovo da resim, osim da se ne baci bomba u telekom. Bilo kakav savet je dobrodosao, hvala!
U pitanju je ZTE ruter telekoma.

https://i.imgur.com/dwJRsMz.jpg

edit: napomenuo bih i da imam IPTV takodje i on radi perfektno.
Zivim nekih 500m vazdusnom linijom od centrale.

Isti problem, samo ja imam EON van mreže pa ne mogu ni TV da gledam.
 
A da li nekome pukne net kad upali svetlo u prostoriji gde se nalazi telekom ZTE?

Tv izbaci grešku 104030.
Led svetlo, nadgradno, staro 4-5 god.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ljudi, koliko ste cekali na prelaz sa adsl na vdsl uslugu? Aplicirao sam juce u Beotelu, internet mi je iskljucen oko 16 u cetvrtak, evo ga petak 11:30 ja jos nemam net. Nista ovi iz Beotale ne znaju/ne mogu, to Telekom radi.
Jel normalno da prekid traje ovako dugo?
 
Ljudi, koliko ste cekali na prelaz sa adsl na vdsl uslugu? Aplicirao sam juce u Beotelu, internet mi je iskljucen oko 16 u cetvrtak, evo ga petak 11:30 ja jos nemam net. Nista ovi iz Beotale ne znaju/ne mogu, to Telekom radi.
Jel normalno da prekid traje ovako dugo?

Ako se dobro secam, kada sam ja prebacivao, trebalo im je par dana....
I nazalost ti tu nista ne mozes da urgiras, jedino Beotel da vidi sa njima (posto njima placas za uslugu).
 
Super onda, jedno je teorija, a drugo praksa.
U svakom slucaju margina greske kod uploada ti je minimalno moguca, ali ako radi, narani svinje i nediraj pucad :D
Evo jos koja nedelja i kraj 2020. A ogroman broj korisnika jos uvek muci muku sa ADSL/VDSL om, bez ikakvog izbora za bolji net :mad:
 
Ja se iskreno pitam kako oni misle da napreduju, kada im većina korisnika u samom centru Bg-a nema optiku, već samo loše parice koje mogu da izvuku 70ak Mbps. U mnogim zgradama nisu dobili dozvolu da postave optiku, o manjim mestima i selima da i ne govorim. Televiziju kada bude 4K mogu da reše preko satelita, ali opet potrebe za netom preko 100Mbps će svakako rasti u budućnosti.
 
Zašto bi i napredovali, kad njihovi korisnici ne žele da oni napreduju? Da korisnici žele, pustili bi ih da postave optiku po zgradama - Telekom to ionako radi besplatno, bez obaveze korišćenja usluge.
Pozdrav
 
Nisu dobili dozvolu pa sad ih ti isti jure i mole uglavnom. Bio sam svedok kad su dolazili kod mene.

Dobar deo centra koliko znam je pokriven.
 
Što nepostave optiku po selima, tu nema stambenih zgrada pa da treba saglasnost stanara.

Jednostavno ih to nezanima, mogu ako hoće da sprovedu anketu po selima i da objasne ljudima koje prednosti donosi optika.......i onako idu njihovi radnici po selima i nude msat tv i slično.
 
@topten: Za selo: zašto da se izlažu trošku kad tamo konkurencije nema i njima isto da li ti prodali 10 Mbps za 1500 din ili ti prodali 100 Mbps optiku za iste pare. Oni žive od naših para a ne od našeg zadovoljstva/nezadovoljstva uslugom. Tako da genijalci marketinga posmatraju... ne razmišljaju u fazonu šta mogu da prodaju po BG od novih usluga a šta mogu da prodaju seljacima koji nemaju luksuz da kažu "uhm, neću jer nemate N1 kanal" ili "loš vam je TV app za telefon" i od kojih im veliki procenat trenutno daje samo pare za fixni ili fixni + net a mogli bi u drugačijim okolnostima biti Box4 korisnici.

@NecaBG: Parice koje mogu "čak" 70-ak Mbps su u ovoj državi su ređe od jednoroga i nikako se ne mogu smatrati lošim paricama. Tehnologija jeste "loša" tj zastarela i smešna u odnosu na šta budućnost i konkurencija donose. Njima 90% DSL korisnika može da samo da sanja i 20 Mbps.
 
Ja imam 10 mbit/s, sanjam vdsl o optici ne razmišljam, jedino ako se preselim u stan.
Samo po zgradama postavljaju optiku
Mtel - Republika Srpska
 
Postavljaju optiku po selu, samo ne direktno, već preko supernove, ali i to rade samo u selima gde ima sbb.
 
^
U mom selu nema SBB infrastrukture, samo Telekom, pa smo opet ovog leta dobili optiku preko Supernove. Hvala im na tome, znači ne vode se konkurencijom, taj je zaključak pogrešan, ali ajde nije merodavno zaključivati na jednom selu. Svejedno je moglo i da ostane na MTS adsl tehnologiji (10/1).
Selo Tabanović kod Šapca. :d
 
Ili imate dobru vezu u Telekomu ili glavni vod prolazi kroz Tabanović......a i od grada ste udaljeni 3-4 kilometra:)
 
A da li nekome pukne net kad upali svetlo u prostoriji gde se nalazi telekom ZTE?

Tv izbaci grešku 104030.
Led svetlo, nadgradno, staro 4-5 god.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Da takodje, mislio sam da sam jedini. Isto led svetlo. Ili je nesto do suma ili neispravnog led lustera
 
Neko je ovde već ranije pisao o problemu sa LED rasvetom, margina je drastično padala kada se upali LED rasveta.
 
Da li je nekome stigao decembarski račun od 1 din? Novi direktor časti?
 
Nije mi ni stigao račun na mail a na MojMTS sajtu ima račun (vidljiv iznos i detalji računa radi) ali ne može da se skine PDF :D Cifra na MojMTS je ispravna i nije 1 din.
 
Ja sad skinuh račun u PDF, inače ne dobijam preko mejla, papirna verzija mi stiže, čisto probah da skinem i ono može tako da druže ShamanNS ne brigaj ;) sigurno će moći možda sutra ili ovih dana, sve mi se čini da kad sam ranije probao da vidim u PDF da je retko kad moglo već recimo 7-og u mesecu. A poslaće ti i mejl sigurno...
 
Pozdrav i ljudima ovde.

Može li mi neko reći kolika je maksimalna brzina neta koju bih mogao da imam. Trenutno je, po parametrima rutera, 30 mbit DL a 4 mbit UL. U stvarnosti to je DL oko 18 -20, obzirom da imam box 4 sa dva stb uređaja, a upload je 3.90 - 4.10. Kada sam ga uvodio rečeno je da više ne može. Ne znam da li se nešto promenilo.
Nisam daleko od centrale, 100metara vazdužnom linijom ali mislim da su mi nekad rekli da linija ne ide baš tak pravo prema meni već malo okolo pa koliko je to u kablu ne znam ali ne bi trebalo da je nešto dalje od par stotina metara.
Evo slike:Snimak.png
 
Koliko vidim mogao bi da imas VDSL 50/8 za tebe jer ruter procenjuje 75/19 ako ne gresim. Javice se vec neko strucniji. A ti podnesi zahtev za povecanje brzine. Trazi da dodju kod tebe i izmere.
 
Nazad
Vrh Dno