Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Ovo je stanje Pogledajte prilog 219032
Korisnik sam D3i usluge SBB preko telekomovog interneta 50/2 i to za dva uredjaja. Telekom nece da mi otvore portove na VDSL ZTE ZXHN 168N V3.1 ,imam lokalnu kucnu mrezu,znaci ako hocu da koristim internet LAN moram da iskljucim kabal od jedne televizije i u port 1 ili 4 (po definiciji) ubacim mrezni kabal od moje kucne mreze. Imate li neki savet kako da resim ovu situaciju ?

Pitanje broj 2. Poslednjih dana ping mi je 25ms a bio je manji,kada udjem u igricu warthunder ping mi ide oko 60-70 i smeta mi za igranje,koja je sugestija za ovaj problem ?

Sto se tice pinga, trazi da te prebace na Fast profil. Trenutno si na Interleaved profilu gde je ping uvek veci.
 
Telekom Srbija VDSL

Ako ima iptv ne moze na fast profil...bar sam ja tako ukapirao...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze, imaju Fast za 51k brzinu. Za 54k i 66k nemaju. Jeste da ce imati manju brzinu, ali ce imati mnogo manji ping sto mu je bio za online gaming. :)
 
Ako si pre imao manji ping a sad veći nije samo razlog Interleaved, ja sam do pre 20-tak dana na Interleaved imao ping od 10-15ms a sad imam 35ms.
Imao sam problem sa netom i posle njihove intervencije mi je sad ping skočio na 35ms, primetio sam da je parametar u ruteru Interleave Delay (Up/Down) sad 14/15 ms a pre je bio 1/4 ms.
Drugar koji je takođe imao problem sa netom sad ima 35ms ping a bio je isti kao kod mene i isti parametar Interleave Delay (Up/Down) je sad 14/15ms.

Zvao sam ih oni su kao nešto daljinski na portu radili međutim nema promene.
 
Ako si pre imao manji ping a sad veći nije samo razlog Interleaved, ja sam do pre 20-tak dana na Interleaved imao ping od 10-15ms a sad imam 35ms.
Imao sam problem sa netom i posle njihove intervencije mi je sad ping skočio na 35ms, primetio sam da je parametar u ruteru Interleave Delay (Up/Down) sad 14/15 ms a pre je bio 1/4 ms.
Drugar koji je takođe imao problem sa netom sad ima 35ms ping a bio je isti kao kod mene i isti parametar Interleave Delay (Up/Down) je sad 14/15ms.

Zvao sam ih oni su kao nešto daljinski na portu radili međutim nema promene.

Pre sam imao manji ping,10 ak dana. Moj Interleave Delay (Up/Down) je 7/7 ali je zato u odnosu na danas Line Attenuation(Up/Down) 8.4/5.9 dB šta god to značilo...Ovo je večerašnji screenshot,razlikuje se u odnosu na današnji ???
 

Prilozi

  • 323.jpg
    323.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 150
Jel neko dobio auto-update fw za ZTE H367N ili je i dalje startni fw v1.0.3_L_SERBIA iz 2014?
 
Prosto se određuje. Daju ti onaj koji imaju na stanju.
A inace možeš da ga zameniš kad hoćeš, odeš u tehničku službu i zamolis ljude i oni će ti izaći u susret.
 
Koju ti brzinu imas tj. paket, i kako oni odredjuju kome ce ruter sa USB a kome ruter bez USB-a ?
Korisnicima koji imaju BBTF tel. liniju daju ZTE H367N ili H267N ili neki HUAWEI sa VoIP linijom........kao što reče Drakenzen zavisi šta trenutno imaju.....konkretno ovaj H367N ima drugar a ja imam H267N bez USB porta!
 
Jel neko dobio auto-update fw za ZTE H367N ili je i dalje startni fw v1.0.3_L_SERBIA iz 2014?
Jel znas da je izasao novi update ili samo onako pitas/pretpostavljas?
Ja imam isto v1.0.3_L_SERBIA i tako sam ga i dobio sa tom verzijom!
 

Prilozi

  • ZTE H367N.jpg
    ZTE H367N.jpg
    88.4 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Onako pitam, čudi me da posle godinu dana nisu izbacili nov fw, npr. za ADSL model ZTE H208N su još 2015 izbacili nov fw a taj model je iz 2014!
 
Kod mene u Rumi je ovakvo stanje sa VDSL-om, relativno blizu centrale sam i mogu reci da sam prezadovoljan, jos da UL puste na neku normalnu brzinu :)

obratiti paznju na Showtime start

TelekomVDSL.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko od vas sto se razume u ove parametre moze da za svaki napise sta znaci i koje su normalne brojke? Hvala :)
 
Noise Margin (tj. Signal to Noise Margin ili Signal to Noise Ratio)
Relativna visina DSL signala u odnosu na nivo šuma.
Poželjno je da je ova vrednost što veća.
6dB i niže rezultira povremenim ili kompletnim gubitkom sinhronizacije
7dB-10dB je zadovoljavajuće
11dB-20dB je dobro (mogućnost gubitka sinhronizacije mala ili nikakva)
20dB-28dB je izvrsno
29dB ili više je izvanredno

Line Attenuation
Meri slabljenje signala između DSLAM-a i modema.
Direktno zavisi od dužine i kvaliteta tel. parice do vaše centrale.
Ova vrednost bi trebala biti što niža.

20dB ili niža je izvanredno
20dB-30dB je izvrsno
30dB-40dB je vrlo dobro
40dB-50dB je dobro
50dB-60dB je loše i može prouzrokovati prekid konekcije
60dB ili niže je prilično loše i gubitak konekcije sasvim siguran

Maximum line rate
Brzina vaše linije odvojeno za download i upload.

Output Power
Nivo signala vašeg modema (upstream) ili DSLAM-a (downstream).
Maximalno preporučena je oko 15dB.
Najbitnije je da je Noise Margin što veći a Line Attenuation što manji!
 
Potpisao sam pre skoro 2 meseca ugovor za NET 50, akcija 5 meseci za 1din. Da li bi mi vazila ta akcija ako bih sad uzeo NET 100?
 
Mislis da bude Net100 za dinar prvih 5 meseci? Nije uspelo, ako nesto nisu menjali. Ali mozes povecati.
 
Da, na to sam mislio. Steta sto ne daju nikakvu akciju za NET 100...
 
Probaj, mozda je izmenjeno, pa bude 1RSD sada :)
 
Bilo bi pošteno da ti preostali dž meseci budu po 600 din kad se pređe na 100 Mbps.
 
Voleo bih da probam 100 kad vec mogu. :) Sacekacu ipak neku akciju za NET 100. :)
 
Ма нема везе, све је то исто, 50, 100 ... ја сам скоро прешао са 70 на 120 и не видим да сам добио нешто необично .... само мало брже ради.
 
U suštini što kaže Cale nema neke razlike u svakodnevnom korišćenju.
Jedino ako skidaš nešto pa ti treba stalno.
Upload kad bi bio veći je prava stvar...
 
Upload bi trebao biti minimum 5Mb/s za NET 50 i 10Mb/s za NET 100... Iskreno se nadam da ce ove godine povecati upload.
 
Vrh Dno