Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

To što si napisao je cena za net20,ne vidim kakve to veze ima sa bivšom net50 promo cenom.
 
Jedini telekom koji je ostao jos uvek u vecinskom drzavnom vlasnistvu u nasem okruzenju je Telekom Slovenije.
Istina i on je pred prodajom ali zelim da vam predstavim njihovu ponudu koju imaju za svoje korisnike na koju bi mogao malo da se ugleda i nas Telekom.
Tehnologija pristupa (ADSL, VDSL, FTTH) zavisi od tehnickih mogucnosti.
Cena osnovne brzine (ADSL 2 Mbps / 384 kbps, VDSL 2/1 Mbps, FTTH 20/20 Mbps) je priblizno ista, a paketi sa visim brzinama se doplacuju na osnovnu cenu.
Upotreba javne dinamicke ili staticke IP adrese je besplatna, korisnik sam odlucuje kakvu adresu zeli.
Na zelju korisnika moguce je imati i IPv6 adresu.
Paketi koje sam naveo su isti vec vise od 3 godine.

ADSL
do 2 Mbps / 384 kbps
do 4 Mbps / 512 kbps
do 10 Mbps / 768 kbps
do 15 Mbps / 768 kbps

VDSL
do 2/1 Mbps
do 4/2 Mbps
do 10/5 Mbps
do 15/5 Mbps
do 25/5 Mbps
do 30/10 Mbps
do 40/20 Mbps

FTTH
do 20/20 Mbps
do 60/60 Mbps
do 100/100 Mbps
 
Poslednja izmena:
Ponuda Telekom Austria.

xDSL
8 Mbps / 768 kbps
16 Mbps / 3 Mbps
30 Mbps / 6 Mbps

FTTH
16 Mbps / 3 Mbps
30 Mbps / 6 Mbps
50 Mbps / 10 Mbps
100 Mbps / 20 Mbps
 
daj boze da ih neko kupi da se maknemo bede od sadasnje ponude.
 
Ponuda Deutsche Telekom.

VDSL / FTTH
16/2,4 Mbps
50/10 Mbps
100/40 Mbps
 
Samo se vi nadajte da ce biti bolja ponuda kad ih svabe kupe. Dobicemo FUP i bedne pakete po paprenim cenama(jer svaba misli da serbischen zigeuner nije za bolje).
 
Hrvatski Telekom

ADSL
do 4 Mbps / 512 kbps, do 1290 GB protoka
do 10 Mbps / 640 kbps, do 3240 GB protoka

FTTH
40/10 Mbps
100/20 Mbps
 
Makedonski Telekom

ADSL
do 4 Mbps / 768 kbps, do 30 GB protoka
do 8 Mbps / 768 kbps, do 300 GB protoka
do 12 Mbps / 768 kbps, do 300 GB protoka

FTTH
do 40/40 Mbps, do 60 GB protoka
do 50/50 Mbps, do 600 GB protoka
do 60/60 Mbps, do 600 GB protoka
do 1/1 Gbps, do 700 GB protoka
 
Poslednja izmena:
Samo se vi nadajte da ce biti bolja ponuda kad ih svabe kupe. Dobicemo FUP i bedne pakete po paprenim cenama(jer svaba misli da serbischen zigeuner nije za bolje).

Ako se uvede FUP posle prodaje , nove gazde mogu očekivati samo masovni raskid internet ugovora od strane postojećih korisnika
 
Doco, jel pokusavas da dokazes da su kod telekoma extra paketi po super cenama ili sta?
 
daj boze da ih neko kupi da se maknemo bede od sadasnje ponude.

E, kad moram da te :smash: za ovu izjavu.............
Ako ih kupi Korea Telecom, mozda, ako ih kupe T-Com ili A1, nadam se da cete na neki nacin vi, koji ste se nadali prodaji, prvi debelo ispastati :) jer sanse nema da ce biti bolja ponuda barem 5 godina. Barem za nas koji hocemo nesto vise od osnovnog.

Markomix, ugovor je bio za ondasnju cenu tadasnjeg Net10 paketa bez UO, koja je bila 1899. Sada je ta cena 1999, pa se samo nadaj da nece menjati cenu - nizu ne ocekuj!
 
Poslednja izmena:
Nema sta oni da misle,zna se koje cene imaju prodju.Zna taj pre kupovine sta da ocekuje i kakva nam je platezna moć.Manje zaposlenih lezilebovića,vise paketa i veća raznovrsnost ponude po svim pitanjima.
Da li vi uopste znate koliki visak zaposlenih oni imaju i da oni pojedu svu dobrobit koja je trebala da zavrsi kod korisnika.
Da li znate koliki je mito i korupcija da udjes sa robom kod njih.
Kad mi to napisete ovde tacno koliko je to,onda cu vam poverovati da novi kupac nece doneti ništa bolje.
Ovde se zabada nož u leđa malim privatnicima sa netom 100/100 koji naplacuju 1500 eura svaki mesec.Meni takav telekom nije potreban niti njihove gangsterske cene.
ĐAVO IH ODNEO U BESTRAGA.Dabogda ostali svi bez posla i dabogda se zaposlili kod onih kojima su otimali 1500 eura,da vide kako se mora raditi 16 sati dnevno da se plati gangsterska pedplata.
 
Poslednja izmena:
Magyar Telekom

do 10/0,5 Mbps
do 20/1 Mbps
do 30/5 Mbps
do 50/5 Mbps
do 120/10 Mbps
 
Ako se uvede FUP posle prodaje , nove gazde mogu očekivati samo masovni raskid internet ugovora od strane postojećih korisnika

Ne znam zasto ste toliko protiv FUP-a, pogledajte malo bolje ponudu telekoma koji imaju FUP. 300 GB, 600GB, 1290 GB ili 3240 GB nije uopste malo, a brzine su solidne u odnosu na tehnologiju pristupa (ADSL i FTTH).

Hrvatski Telekom

ADSL
do 4 Mbps / 512 kbps, do 1290 GB protoka
do 10 Mbps / 640 kbps, do 3240 GB protoka

FTTH
40/10 Mbps
100/20 Mbps

Makedonski Telekom

ADSL
do 4 Mbps / 768 kbps, do 30 GB protoka
do 8 Mbps / 768 kbps, do 300 GB protoka
do 12 Mbps / 768 kbps, do 300 GB protoka

FTTH
do 40/40 Mbps, do 60 GB protoka
do 50/50 Mbps, do 600 GB protoka
do 60/60 Mbps, do 600 GB protoka
do 1/1 Gbps, do 700 GB protoka


Doco, jel pokusavas da dokazes da su kod telekoma extra paketi po super cenama ili sta?

Zelim da dokazem da je trenutna ponuda naseg telekoma vrlo losa pogotovo sa ukinutom dodatnom uslugom Upload Booster za korisnike VDSL i opticke mreze.
 
Ako ih i švabe kupe nek budu kakvi oće paketi, ali neće više da mi operisani ljudi iz telekoma pričaju kako je do mene to što zanjih mesec dana na nemačkom hostingu www.hetzner.de na kome mi propadaju serveri rutovanje ide preko ****ne holandije 60ms, dok naravno SBB ima normalno rutovanje i ping ne veći od 33ms što je nekad bilo i kod telekoma i bilo je oke za igranje

Tolko o stručnosti telekoma... eee ali zamisli kaže to je do tvog računara hahahahahahha pa de to ima
 
Daće bog sa nebesa i budući kupac da nama koji imamo adsl ili vdsl net pakete ukinu obaveznu predplatu za fiksni telefon(ko hoće telefon neka plati samo ono što potroši a ko neće telefon a hoće net i iptv da mu ukinu fiksni),da ukinu tu partijsku rentu a da je ostave onima koji hoće samo telefon.Taj zločinački namet nama je okačio za vrat naš domaći operater,naš rod rođeni,a mi kukamo na strane kupce kao da su nam oni krivi za svu domaću nesposobnost i sve naše promašaje.
Onaj ko zna znanje,može lako da otme dobar deo SBB korisnika ali to ovi naši pojma nemaju kako se radi ,jer su plaćeni od SBB-a da rade u njihovu korist,e zato ih treba što pre ,pod hitno prodati i razbucati tu bagru.
 
Poslednja izmena:
Da li vi uopste znate koliki visak zaposlenih oni imaju i da oni pojedu svu dobrobit koja je trebala da zavrsi kod korisnika.
Taj visak mora nekako biti placen posle iz drzavne kase opet, a bolje ONI nego strancima da ide taj deo, posto Nemac nece nama doneti dobro po ovom pitanju (neta i usluga).

Da li znate koliki je mito i korupcija da udjes sa robom kod njih.
Kad mi to napisete ovde tacno koliko je to,onda cu vam poverovati da novi kupac nece doneti ništa bolje.
Ti si previse naivan :D Jesi li video akcije tableta za 1RSD proslog leta? Uz iste cene paketa, nimalo vise? I dobilo ih je ipak dosta ljudi. Ne placa se nista Telekomu da udje roba kod njih - Telekom nazalost PLACA tu robu, jer uvoznici ne mogu da se otarase lagera.
Na pogresnu stranu gledas ko kome placa :)

Ovde se zabada nož u leđa malim privatnicima sa netom 100/100 koji naplacuju 1500 eura svaki mesec.
Osim u Scandi zemljama, ja nisam nailazio na garantovan 100/100 po nekim OK cenama. Mogu ja u Koreji dobiti i Gbit/Gbit za ~20-25EUR (sa TV/fixnim), medjutim, to ni unutar Koreje nije garantovano.
Skandi zemlje isto nemaju garantovan protok van tog podrucja.
Nije to isto, ovde je tih 100/100 stvarno.

Ne mogu da se setim gde i za koliko, neko jeste dao primer gde ima jeftinije (naravno da ima...), ali nismo ko zna gde na dnu.

Ne znam zasto ste toliko protiv FUP-a, pogledajte malo bolje ponudu telekoma koji imaju FUP. 300 GB, 600GB, 1290 GB ili 3240 GB nije uopste malo, a brzine su solidne u odnosu na tehnologiju pristupa (ADSL i FTTH).
To je jedan primer, dok je bilo i primera po 250GB. Cim se ima taj FUP, to je samo guranje vecih i vecih ogranicenja. Ne dozvoli da pocne, nece stati.

ADSL
do 4 Mbps / 512 kbps, do 1290 GB protoka
do 10 Mbps / 640 kbps, do 3240 GB protoka
Nesto racunam, ako nisi izostavio neku tacku, ispada da je FUP veci nego moguci trasnfer? :D 10/8*3600*24*30 = 3168 GB ;)
Zar ti to ne lici sumnjivo ? :D

Inace, cisto da te obradujem - u DE je zabranjen FUP zakonom :) Kod nas nije.

Zelim da dokazem da je trenutna ponuda naseg telekoma vrlo losa pogotovo sa ukinutom dodatnom uslugom Upload Booster za korisnike VDSL i opticke mreze.
Ne zezaj.
 
Daće bog sa nebesa i budući kupac da nama koji imamo adsl ili vdsl net pakete ukinu obaveznu predplatu za fiksni telefon
Hahahaha, krastavac, koliko si ti naivan :D

Onaj ko zna znanje,može lako da otme dobar deo SBB korisnika ali to ovi naši pojma nemaju kako se radi ,jer su plaćeni od SBB-a da rade u njihovu korist.
Tu si u pravu.
 
Nema sta oni da misle,zna se koje cene imaju prodju.Zna taj pre kupovine sta da ocekuje i kakva nam je platezna moć.Manje zaposlenih lezilebovića,vise paketa i veća raznovrsnost ponude po svim pitanjima.
Da li vi uopste znate koliki visak zaposlenih oni imaju i da oni pojedu svu dobrobit koja je trebala da zavrsi kod korisnika.
Da li znate koliki je mito i korupcija da udjes sa robom kod njih.
Kad mi to napisete ovde tacno koliko je to,onda cu vam poverovati da novi kupac nece doneti ništa bolje.
Ovde se zabada nož u leđa malim privatnicima sa netom 100/100 koji naplacuju 1500 eura svaki mesec.Meni takav telekom nije potreban niti njihove gangsterske cene.
ĐAVO IH ODNEO U BESTRAGA.Dabogda ostali svi bez posla i dabogda se zaposlili kod onih kojima su otimali 1500 eura,da vide kako se mora raditi 16 sati dnevno da se plati gangsterska pedplata.

Sigurno ćemo mi imati dobrobit od prodaje. Oni će otpustiti lezileboviće i "sigurno čemo mi imati korist od toga."
Smanjiće broj zapošljenih i tako povećati broj nezapošljenih, a profit će ubrati novi vlasnik, a mi ćemo samo dobiti veće cene, a možda i uništenje Telekoma (kao i ostalo što jr privatizovano u Srbiji).
Ima primera koliko hoćeš, a ja ću navesti jedan.
Na primer pre desetak godina je prodat Litas Požarevac (autobuski prevoznik). Odmah je otpustio polovinu ljudi (znači dosta nezapošljenih, a korist samo za gazdu).
Onda je poukidao sve linije koje ne donose veliki profit (što je opet na štetu građana, jer imaju slabije linije).
A cene je podigao u nebesa (opet šteta za građane), a pritom kvalitet autobusa isti, čak su uveli i neke kombije, pa se ljudi guraju.
Znači opao kvalitet, cena podignuta, a jedinu korist ima gazda, koji ubira veliki prihod.
Ostale firme su još gore prošle, pa uglavnom više i ne postoje.
 
Nemoj meni da pričaš da nema mita da uđes sa robom,pričaš nekome koji je upućen do tančina šta i kako.Mislim da si ti naivan ili ja treba pod hitno da te zaposlem kod mene da mi lepo napraviš jedan lep ugovor.
 
Osim u Scandi zemljama, ja nisam nailazio na garantovan 100/100 po nekim OK cenama. Mogu ja u Koreji dobiti i Gbit/Gbit za ~20-25EUR (sa TV/fixnim), medjutim, to ni unutar Koreje nije garantovano.
Skandi zemlje isto nemaju garantovan protok van tog podrucja.
Nije to isto, ovde je tih 100/100 stvarno.

Ne mogu da se setim gde i za koliko, neko jeste dao primer gde ima jeftinije (naravno da ima...), ali nismo ko zna gde na dnu.


To je jedan primer, dok je bilo i primera po 250GB. Cim se ima taj FUP, to je samo guranje vecih i vecih ogranicenja. Ne dozvoli da pocne, nece stati.


Nesto racunam, ako nisi izostavio neku tacku, ispada da je FUP veci nego moguci trasnfer? :D 10/8*3600*24*30 = 3168 GB ;)
Zar ti to ne lici sumnjivo ? :D

Inace, cisto da te obradujem - u DE je zabranjen FUP zakonom :) Kod nas nije.

Ne zezaj.

U zivotu nista nije zagarantovano. Ima ljudi i kod nas koji placaju odredjene brzine paketa pa te brzine ne ostvaruju.

Naveo sam primere FUP-a iz okruzenja koji uopste nisu strasni za prosecnog korisnika.
Zasto i nasa drzava ne zabrani FUP kao Nemacka? Zato sto nasa drzava i nasa preduzeca ne misle na svoje gradjane i korisnike, iskoristavaju nas isto kao i stranci.
Nisam nigde pogresio sa kolicinama FUP-a.

1 dan = 86400 s
10/8x86400x31 = 3348000 MB ~ 3269,53 GB

Ne zezam.
Ponuda naseg telekoma je ocajna, cetri paketa koja su ista za sve korisnike i na ADSL i na VDSL i na optici, brzina upload opet ista na celoj infrastrukturi od 1 do 2 Mbps.
Cene kod nas nisi uopste puno jeftinije nego u inostranstvu, ako uzmes u obzir da kod nas moras da placas pretplatu za fiksni i sve dodatne i najmanje usluge se kod nas naplacaju dodatno.
 
Poslednja izmena:
Sky, video sam koliko su DALI tableta. Dovoljno da si izgubio poene za dalju pricu o prodaji preko njih. (Ako si mislio na prodaju NJIMA a ne za dalju prodaju to je drugo. Ali opet se na isto svodi - plati Djikiju).

Veks, nisam ni mislio da je net kod nas jeftin. Ali vidjao sam sta se desva u Nemackoj i Engleskoj. Ni u ludilu ne bih zeleo takve firme da mi prodaju net.
Posto u DE ne smeju staviti FUP u ugovoru, oni imaju tajni FUP. Ako predje tu cifru zamole te da ne koristis toliko net (za legalne svrhe!!). Dok imas ugovor nece te dirati ako nastavis ali posle toga nigde neces dobiti normalan paket. A ta firma ti nece dati novi ugovor posle.

U Engleskoj BIZNIS 50/50 paket koji je kostao preko 100£ nije radio tokom dana preko 2MBps. Sa MSDNa. Toliko o tome.

Idite duze zivite vani pa cete shvatiti zasto ja ne ostajem tami iako mogu da biram.

Btw danas ne radi 19813 da proverim da li nas prebacuju na 20/2.
 
xDSL tehnologiju koristim od 2005. godine, a FTTH od 2007. godine kod raznih operatera i kod nas i u inostranstvu i ni jedan operater me nije ovako namagarcio kao nas telekom.
Istina bilo je povecanja cena ali rasle su i brzine. Ali da mi se desi da mi je cena ista, a brzina manja i jos da me drze sa ugovorom do isteka na smanjenoj brzine, to mi se jos nigde nije desilo.
 
Nazad
Vrh Dno