Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Hvala svima na odgovorima, podneću ovih dana zahtev za vdsl, pa kada im puste kačim screenshot svakako. To što piše adsl su samo 2 set top boxa sa HD paketom, tj iptv bez neta.
 
@Drakenzen: Valjda po default za Primary DNS stoji 192.168.1.1 ...
 
Iskreno, dobro ti i ovako radi ako ne puca veza parica ti je užasno dugačka. Oko 2.5km.
 
Evo šta su meni izvukli na ovoj liniji Screenshot_20181025-171636_Samsung Internet.jpg , a sada je ovako Screenshot_20181026-192215_Samsung Internet.jpg . Ping je 3ms, a brzina 88/9.5 što je super za moje. A meni danas nešto čačkali net zbog iptv usluge, i dok nisu vratili konačno na fast, sve je očajno radilo. Interlraved profil Screenshot_20181026-131348_Samsung Internet.jpg , a onda fast profil gde sve radi kako treba Screenshot_20181026-140744_Samsung Internet.jpg
 
Ovi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*osi opet blokiraju torente.
 
Kako si dosao do tog zakljucka?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Можда је "само" натован. Не знам да је неко икада блокирао баш торенте што и не би смео да ради али је натовање некад и негде проблем.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Trazio sam svud po netu, ali da li je moguce izvuci PPPoE podatke iz telekomovog hg532e rutera?

Moja greska, ipak mi ne treba :)
 
Poslednja izmena:
Poštovani,
da li neko zna da li ce i kako funkcionisati drugi tv (stb) uredjaj na udaljenosti od 20 metara ali zbog krova, da bi prebacio kabal u drugu kuću treba mi 80 do90 metara. Koliki su gubici signala zbog dužine kabla? Box paket je u pitanju od mts mreže.
 
Nema nikakvih gubitaka do 100 metara LAN kabla . Samo ako će to da kisne i/ili bude izloženo "elementima" nećeš baš moći da "zvekneš" običan UTP kabl (namenjen za "indoors" upotrebu) i da očekuješ da to radi kako treba dugoročno.
 
Samo kupi kabl za spoljnu upotrebu (skuplji je) da se ne raspadne posle 5 godina.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Захваљујем се на саветима. Поз
 
U četvrtak sam trazio da mi povecaju upload jer je ostao isti kao na starim paketima i od petka ujutru je doslo do prekida u radu, fixna linija radi ali internet i iptv ne. Odma sam ih nazvao i prijavio kvar i za vikend nisam bio kuci, danas se vratim ono i dalje ne radi i opet sam ih zvao i zalio se ali i dalje niko nista nije uradio. Ne znam da li da cekam do sutra ujutru i dam im fore par sati ili da ih opet sad zovem, jer verujem da i nedeljom ima neko da pogleda u cemu je problem

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja kad sam zvao da mi povecaju upload nije bilo nikakvih prekida.
 
Ja kad sam zvao da mi povecaju upload nije bilo nikakvih prekida.
Naravno, nisam ni ja ocekivao da ce nesto zajebati. Prvi put se sad desava da imam prekid 3 dana, dobro je pa nisam bio kuci ali danas vec treba net, i ne znam kako ih vise naterati da poprave, da li imam osnova da im trazim raskid ugovora pa da ih tako poguram?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Kontaktiraj ih preko fejsa,zovi na 0800/100100,salji im mail..ma na sve nacine budi uporan.Ja cu ih danas pitati na FB zasto mi nije stigao racun za septembar jos uvek a dobio sam obavestenje da ce kasniti zbog toga sto sam krajem meseca presao na Box plavi.
 
Od jutros sam vise puta restartovao ruter i nije bilo promene i dodje tehnicar do mene i restartuje ga i ono proradi, i rekao mi je da nisam ni trebao traziti pocevanje upload-a jer verovatno ne moze kod mene ta brzina i da je zbog toga i puklo sve, i sad sam merio brzinu i nisu mi podigli upload.
 
Da li ako su veći parametri Interleave Depth (Up/Down) 8/64 i Interleave Delay (Up/Down) 14/15 ms mogu da utiču na veći ping osim Interleaved profila?
 
Lol koje crno povećanje upload-a kad ni starih 2 ne može (niti su ti "pustili" 2) da izgura a kamo li 4 po novom.
 
@lazars, ovo baš ne valja. Imaš neki problem sa linijom. Na toj udaljenosti bi moralo da radi 20/4 ali da je parica uredu.

Prvo proveri svoju kućnu instalaciju (poveži modem bez splitera na najbližu tačku gde ti ulazi instalacija telekoma u kuću / stan), mada je verovatno da je negde drugde na parici problem.
 
@lazars, ovo baš ne valja. Imaš neki problem sa linijom. Na toj udaljenosti bi moralo da radi 20/4 ali da je parica uredu.

Prvo proveri svoju kućnu instalaciju (poveži modem bez splitera na najbližu tačku gde ti ulazi instalacija telekoma u kuću / stan), mada je verovatno da je negde drugde na parici problem.
Ok, provericu sutra. Verujem da je ovo drugo, stara je zgrada i ko zna sta je i gde problem. Radi meni net ok, nisam nikad imao prekida sem ovo od petka.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
IMG_20181102_152408.jpg
Koliko je kvalitetna linija po ovim brojkama?
 
Imam specifičan problem. Već drugi dan mi se prekida net tačno u 6 popodne i vrata se u život u 6 ujutru. Do juče je sve bilo u redu... Prošle nedelje sam dobio novi modem ZTE i povećanje brzine na 20/4. Neki savet pre nego što pozovem dežurnu službu?
 
Nazad
Vrh Dno