Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

24 sata je rok da se promeni brzina ,info iz cc,iako mi u poslovnici rekose da ce se to resiti za 2 sata.hhaaha

al dobro...docekacemo i to...
 
I ja pre mislim da je 24h za promenu a ne 2h, ovi u poslovnicama nemaju pojma.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Kakvi su mi parametri za vdsl 20/4 ovo je Mtel Republika Srpska?
Link Status Up
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 639/5120 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1147/23696 kbps
Noise Margin(Up/Down) 22.8/33.1 dB
Line Attenuation(Up/Down) 5.3/15.9 dB
Output Power(Up/Down) 11.3/17.5 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile N/A
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/0
FEC Errors(Up/Down) 0/0
HEC Errors(Up/Down) 0/0
Showtime Start 0 h 10 min 34 s
 
Ja sam na istoj udaljenosti (u par metara) i bez problema mi radi 20/4.
Koliko vidim jos si na ADSL. Nikad nisam imao problema zbog duzine parice koja je malo preko jedno kilometra, vec samo zbog lose opreme u centrali (ovo je kod nas bas veliki problem).
Trazi slobodno taj paket, radice ti.
 
Sad zvao telekom i kazu mi da samo na 280 metara od isturenog stepena i da mogu 50/8
tj VDSL
da li cekati optiku ili ici da potpisem ugovor na 2 godine za ovaj 50/8?
Da li mogu u toku UO da predjem na vecu brzinu tj optiku?

Ja sam na 308m od isturenog stepena i radi 50/8 kao sat bez ikakvih problema.
 
Samo da vidite koji sam ja baksuz.
Preselio se u drugi stan, i tu je neka dijevojka koja je bila podstanar imala mtel adsl internet i nije plačala od februara. Ja se doselio prije par dana i nisam mogao da priključi jer ona nije odjavila i nije platila od februara.
Ja nisam mogao da priključi jer je zauzeta ta parica a ne može da se odjavi jer nije plačala.
Traže mi da sve ja platim.
 
Tacno, njegov je problem. Ili se seli.
 
Pitanje je koji računi nisu izmireni, ako ima dugovanje za fiksni telefon onda gazda neka plati pa posle neka juri bivšu stanarku a ako je samo za ADSL onda gazda sa tim nema ništa već stanarka jer je ugovor verovatno bio na njeno ime!
 
I telefon moze biti na ime stanara, i to bez pristanka vlasnika stana sada.
Oni treba da jure stanara, ali gazda neka se pati sa time, kad je pustio.
 
Trazi sam mu, rekao je da će rešiti.
22 minuta sam pričao sa kol centrom. I na kraju mi reče da on ništa ne može jer je ta parica zauzeta a nije plaćena tj ima dugove i ne mogu je isključiti iz sistema.
Prvo sam nazvao i čekao 5 minuta dok se neko nije javio, kasnije me je dijevojka posle 7-8 minuta prebacila na tehničku službu pa sam njega čekao 4 minuta da se javi. Ma katastrofa su nemam reći. Jedino sada ko ima uslove da ga prebace na optiku a nude i dobre brzine 100/50.
 
Danas mi 7 sati nije radio kontinualno VDSL - ima sinhronizacije na DSL nivou, ali nema veze od DSLAM-a dalje.

Fora je u tome sto na putu od isturenog stepena do centrale nije bilo struje na dve lokacije gde su drugi istureni stepeni. Takodje u to vreme nije mi radio ni fiksni. Tacno nakon zavrsetka najavljenih radova EPS-a na elektro mrezi, i nakon ponovnog uspostavljanja napajanja "usputnih" DSLAM-ova, proradio je i fiksni i VDSL internet.
 
Jedina mana dsl tehnologije, ako jedan istureni stepen nema mrežno napajanje ni jedan naredni ne može da radi....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne znam u koju temu da stavim, primetio sam ovo u zgradi, ne znam šta bi moglo da bude
 

Prilozi

  • IMG_20180915_083540.jpg
    IMG_20180915_083540.jpg
    199.9 KB · Pregleda: 140
Igram na mobilnom free fire igricu i često ping skače toliko da me izbaci iz igrice.
Kada merim ping, bude10-15.
Čini mi se da se ovo dešava od kad su duplirali ul.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Nisi na fast profilu zato ti je i veci ping, meni je na fastu recimo od 2-5ms ping.
Vidi ako mogu da te prebace na fast ako moze parica da bude stabilna tj net ako moze da bude stabilan i da ne puca, mada stavili bi ti da je moglu u principu.
Ili ti je losija ili duza parica za tu brzinu pa mora interleaved da stave.
Probaj pitaj ih.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Da li imaš još uređaja na tvojoj mreži? Da li oni prave neki protok povremeno - naročito upload?
 
Da li se vrednost Interleave Depth(Up/Down) 85/495 formira prema parici ili je neko u telekomu postavlja?
 
Postavlja se.

Ironman, koji deo grada?
 
Nisi na fast profilu zato ti je i veci ping, meni je na fastu recimo od 2-5ms ping.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Prijavio sam kvar i ne može na fast jer je kabl oko 1000m od pošte, iako je zgrada na 100-200m vazdušnom linijom!


Da li imaš još uređaja na tvojoj mreži? Da li oni prave neki protok povremeno - naročito upload?

Imam i komp, obično ide neki YouTube, ali imam 20/4, ne bi trebalo da ima uticaj.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Prijavio sam kvar i ne može na fast jer je kabl oko 1000m od pošte, iako je zgrada na 100-200m vazdušnom linijom!


Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
Tacno sam znao kao sto napisah gore ili je dugacka ili losa, inace bi ti i sami stavili da hoce da radi.
Opusteno nije strasno dok ne dodje optika.



Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Interesuje me da li je dovoljno za NET50 i dve televizije (dva STB uredjaja).
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim to je paket koji trenutno i imas?
64 na koliko ti je podesena parica ti je otprilike 50Mbita plus dve televizije.
Koliko ti pokazuje speedtest, 50 ili 60 i nesto?
 
Koliko vidim to je paket koji trenutno i imas?
64 na koliko ti je podesena parica ti je otprilike 50Mbita plus dve televizije.
Koliko ti pokazuje speedtest, 50 ili 60 i nesto?

Speedtest mi pokazuje 50 i imam jednu televiziju a trazio sam dodatni STB. Sinoć sam primetio ove parametre pa predpostavljam da su vršili testiranje linije kako bi proverili može li dodatni STB.
Veza ne puca, stabilna je.
 
Nazad
Vrh Dno