Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Nestabilno mi radi tv, a kad gledam HD kanale ne koristim internet...
 
No companeros.

Moje impresije sa VDSL-om 16/2 su već u ovoj temi.

Zovem evo već koji dan, slao mejl, bio u poslovnici, svuda mi rečeno kako nemam uslove za NET20 iako sam ja svima po 5 puta napomenuo kako je meni bitan upload, download nek ostane isti i meni dovoljno.. Ne znam više šta da radim, kapiram da ću ostati na ovome još jedno 2-3 godine..
 
Ne znam šta da ti napišem. Prijavio sam se u poslovnici za VDSL i posle, ako se dobro sećam, ne više od mesec dana su me pozvali i rekli da je uvažen zahtev. Istog dana sam otišao na zamenu modema. Podneo prigovor putem mts sajta, jer i nakon par dana nisu stavili paricu na VDSL. I to je rešeno za par dana. Nalazim se na periferiji jednog mesta i dosta sam daleko, gledano sa strane ovakvog pristupa internetu. Bez ikakvih veza, kumova i slično.

Ne znamo mi ovde, da li su oni uopšte, u tvom slučaju, izmerili bilo šta ili samo pogledali koliko si udaljen. Meni se čini da meni jesu, jer je bilo, jednog kratkotrajnog prekida, ubrzo po podnošenju zahteva.
 
Ma ništa tu nije mereno i proveravano. Samo su bacili pogled na parametre i rekoše NE MOŽE.. Preostaje mi onda jedino da čekam dok nam ne srede mrežu što neće skoro. Hvala u svakom slučaju. :)

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
U tom slučaju, jedino nekako da ih nateraš da zaista provere. Ako je to iole moguće u ovoj državi. Bilo je i smehotresnih sitnica, u poslovnci sam morao da podsećam ljude, šta piše na njihovom sajtu, itd.
 
Podneo sam zahtev za obnovu box3 paketa, posto je stari istekao
trazio sam fiksni bbtf, mobilni i vdsl50/2 (stan mi je na 100 metra od telekomove poslovnice, gde im je i centrala, pa ono...)
Juce su me zvali na potpisivanje ugovora, vratio sam stari adsl2 i dobio novi
ZTE ZXHN H267N vdsl2 modem/ruter. Sve radi ok sto se tice mobilnog i interneta (imam oko 50mbps download i 2mbps upload) bbtf jos ne radi ali su rekli da ce srediti u toku dana
cisto me interesuje ima li jos neko ovaj zte vdsl2 modem i kakva su iskustva?
firmware u njemu je 1.04srb (lokalizovan za srbijuj tj. telekom od strane zte). Da li je ovo zadnji firmware ili postoji jos neka novija verzija SRB?

Ako neko ima noviji firmware od 1.04srb, pa ono da ga apgrejdujem ako vec moze. Ovi iz telekoma ne znam ni koga da pitam za ovo? Dosta sam ih gnjavio i za ovo, plus juce sam zvao i poslao online prijavu smetnje da bbtf ne radi?
 
Ovako, potpisao sam ugovor kod mts box 3, 20/2. Brzina interneta je ok, medjutim posto nemam iptv, lan 2 i lan3 su predvidjeni za iptv (kolko ja znam), interesuje me da li neko zna kako otkljucati ta dva porta za internet ili da zovem tehnicku podrsku, mada nisam siguran da ce mi izaci u susret. Ruter je ZXHN H168N V3.1
 
Neće ti tehnička sigurno to odraditi. Pisano je i ovde u temi i na još par kako se "otključavaju" LAN 2 i 3.
Evo npr pročitaj zadnja 2 post-a korisnika @TheCyA u ovoj temi.

Edit: Naravno na ruter treba da se loguješ kao admin da bi te opcije bile dostupne
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam, s tim sto modeli nisu isti, tako i podesavanja se razlikuju. U svakom slucaju, hvala na pomoci.
 
a mogu li ja i kako rucno da konfigurisem bbtf, odnosno kako da saznam svoje podatke i gde da ukucam, da ne cekam ove budaletine iz telekoma da se smisle (treba im 100 godina, grrrrrrrrrrrrrr)

jos uvek mi ne radi bbtf
 
Не може ручно, ја сам чекао 7 дана.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam danas 20/2 kod telekoma, pa sam dobio ZXHN H168N V3.1 ruter.
Dali neko zna mozda kako izvuci sifru za PPPoE konekciju...?
Hteo bih ga staviti u bridge rezim pa da se mikrotik kaci na net.
 
Moraš od Telekoma tražiti username i pass.
 
Moraš od Telekoma tražiti username i pass.
To uvek postoji kao krajnja opcija.
Nego mislio sam mozda ima jos neki alternativni nacin pre nego sto ih pitam.
Neznam dali je uopste moguce, dali je neko uopste uspeo, ovaj ruter mi je totalno nepoznat, nema ni na netu nesto mnogo o njemu.
 
Ja sam tražio preko maila i posle par dana dobio pass takođe na mail. Ranije su pismeno odgovarali na takve zahteve.
Mislim da druga opcija ne postoji ili je bar ja nisam pronašao.

Послато са ZP952 уз помоћ Тапатока
 
da li neko zna sta je tu problem? download nece preko 25
 

Prilozi

  • Capture123.PNG
    Capture123.PNG
    271.1 KB · Pregleda: 163
ne moze. nema komp. samo preko telefona, a telefon je bukvalno lezao na ruteru. dok kod mene na ruteru sa mobilnim ide redovno 46-47 download
 
Poznat problem kada je wifi etar prezagusen.
Jedini izbor je neki wifi ruter ba 5GHz.
 
Nimalo, na 3 lokacije sam merio, razlike i duplo vece naspram stvarnih.
Moguce da signal loss nije onaj koji se koristi po defaultu, vec mnogo manji kod nas, pa zbog toga, ali nista mi nije znacio po pitanju razdaljine.
 
Zavisi i od rutera sa kog čitaš podatke. Meni Downstream Attenuation koji je isčitan na HG520c kada se ubaci ovde pokaže tačnu razdaljinu od centrale. Zamenili mi ruter za VDSL, neki ZTE, on izbacuje za trećinu veću cifru..

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Апсолутно небитно, често и нетачно. Ја сам имао 7dB слабљење, по овим калкулаторима сам на 507м а по мтс-у на ~750м па је једино реално оно што они кажу.
 
Gde se MTS-ovom site-u nalazi online formular za prijavljivanje smetnji na fiksnom telefonu ? Znam da je bilo posto sam vec popunjavao ali sad nikako ne mogu da nadjem. Od kad sam uveo VDSL vec drugi put mi se desava da internet radi ali fiksni ne.
 
Meni nisu hteli da daju 50, a pogledajte "izveštaj" rutera:

2016_06_10_015501.png


Kažu da sam 20-ak metara dalje od centrale za brzinu 50. Po ovim parametrima, ja bih 'ladno mogao imati 100, a ne 50.

Ali ne žalim se, ionako sam koristim net. A i ovih 20 sa 2 je za mene dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Meni nisu hteli da daju 50, a pogledajte "izveštaj" rutera:

2016_06_10_015501.png


Kažu da sam 20-ak metara dalje od centrale za brzinu 50. Po ovim parametrima, ja bih 'ladno mogao imati 100, a ne 50.

Ali ne žalim se, ionako sam koristim net. A i ovih 20 sa 2 je za mene dovoljno.
Kakvi paceri majko moja.....
 
Gde se MTS-ovom site-u nalazi online formular za prijavljivanje smetnji na fiksnom telefonu ? Znam da je bilo posto sam vec popunjavao ali sad nikako ne mogu da nadjem. Od kad sam uveo VDSL vec drugi put mi se desava da internet radi ali fiksni ne.

Ne znam, ali za to je bolje da zoves (sa mobilnog, besplatan poziv na 0800/100-100) i prijavis, imaju posebnu liniju za smetnje sa fixnim.
 
Nazad
Vrh Dno