Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mail od BitsYUNet-a:

"Obavestavamo Vas da smo od Telekoma Srbije dobili informaciju da je
izvrseno potrebno prosirenje ADSL opreme na sledecim centralama:

(011) mrezna grupa Beograd - Kijevo,
(018) mrezna grupa Nis - Duvaniste,
(012) mrezna grupa Pozarevac - Pozarevac i
(034) mrezna grupa Kragujevac - Kragujevac, Metino brdo, Aerodrom, Sest
Topola i Batocina2.

Pocetak komercijalne prodaje ADSL prikljucaka na navedenim lokacijama
predvidjen je od 30.01.2007. godine."
Masala! :)
 
Upravo sam dobio poziv od ljubazne sluzbenice Telecoma da dodjem po ugovor,i modem.Prijavio sam se u Novembru,iz treceg puta i to preko korisnichkog servisa.Ne znam tachno koja je centrala u pitanju,jer je neshto premeshtano,ali je u svakom sluchaju u pitanju Dorcol,Kalemegdan.Zbogom IKOMe:-devil-:
 
Slican slucaj ovde, mada sam ja na SBB-u, a prijavio sam se negde u decembru. Mada, sve ide lagano sa vezom, to je najtuznije u Srbiji.
 
Preuzeto sa BeotelNet-ovog sajta:
Obaveštavamo Vas da su instalirani ADSL kapaciteti u
Kragujevcu - 034 lokacije:Kragujevac HOST Metino Brdo AerodromŠest topolaBatočina 2 (samo POTS)
Požarevac - 012
u okviru sledećih numeracija:210 000 - 214 299 220 000 - 227 999 530 000 - 532 900 540 000 - 543 999
 
Preuzeto sa BeotelNet-ovog sajta:
Obaveštavamo Vas da su instalirani ADSL kapaciteti u
Kragujevcu - 034 lokacije:Kragujevac HOST Metino Brdo AerodromŠest topolaBatočina 2 (samo POTS)
Požarevac - 012
u okviru sledećih numeracija:210 000 - 214 299 220 000 - 227 999 530 000 - 532 900 540 000 - 543 999
Sta znaci instalirani kapaciteti. Jel pocinje realizacija odmah?...... ili kad stignu modemi?

@worthy..
Sve je tacno osim godine.. zadnjoj sedmici dodas malko...
 
Poslednja izmena:
Sta znaci instalirani kapaciteti. Jel pocinje realizacija odmah?...... ili kad stignu modemi?

Ne znaci nista. Moja centrala podrzava ADSL, instalirani su kapaciteti jos od kad, mnogo ljudi na istoj centrali vec mesecima jase adsl, a ja, iako imam cistu liniju, cekam adsl od polovine jula (od polovine oktobra kod Telekoma) jer, kao bajagi, nema slobodnih portova.

Pretpostavljam da ce im, kada mi daju port, ponestati modema. ;)
 
Poslednja izmena:
Auuuu, sad vidim da Telekom na sajtu Politike reklamira Dial Up. Ko se prijavi za Flat do 31.7. dobija dva meseca gratis. Mesecni Flat 500,00 dinara. Leleeeee.
 
E sad sam izbedacio skroz, pa ni na ovom spisku nema mog mesta...definitivno cu da ukinem i fiksni i internet u kuci :crash:
 
Ma spisak je star 100 godina (novembar 2006. cini mi se), sada sam skoro siguran da telekom razvlaci tu pricu sa adsl-om jer se u vecini gradova nije ispunila kvota prijavljenih koju oni ocekuju kada se bude ispunila ta kvota dobice taj grad, a dotle ce nam pricati price nedostaju atesti, nedostaju modemi, nedostaje ono, nedostaje ovo, samo sto nije stiglo, i najpoznatiju pricu od svih bice od 15-tog u mesecu :guitar: .
 
Poslednja izmena:
Ma spisak je star 100 godina (novembar 2006. cini mi se), sada sam skoro siguran da telekom razvlaci tu pricu sa adsl-om jer se u vecini gradova nije ispunila kvota prijavljenih koju oni ocekuju kada se bude ispunila ta kvota dobice taj grad, a dotle ce nam pricati price nedostaju atesti, nedostaju modemi, nedostaje ono, nedostaje ovo, samo sto nije stiglo, i najpoznatiju pricu od svih bice od 15-tog u mesecu :guitar: .

Ajde i da progutam pricu kako nema dovoljno prijavljenih, ali sto ne puste to cudo u rad pa ce i oni koji ne znaju i ne razumeju se da vide da to cudo, taj ADSL postoji. Kakve bre kvote, ili su uzeli modeme za sve ili nisu, sta lazu vise. Sta sad, jel treba ja da pokrecem peticiju i skupljam potpise po mom mestu da bi oni videli da ima zainteresovanih. Pa pola ljudi koji bi zeleli ADSL, i koji bi voleli da skinu na primer decu sa telefona i skresu racune nisu nikad ni podneli prijavu jer im to nije ni na kraj pameti. Ti ljudi nece znati da ADSL postoji dok ne vide obavestenje na vratima poste...zato ne znam kakve kvote i prijave oni vise izmisljaju...
 
Ja sam lepo uzeo kablovski, ne mogu da čekam ADSL.. Zavlače već dugo za ugradnju.
 
Ma sramota. Juce ja drugaru iz USA kazem za jedan site za download pesama. Znaci prvo sam ja krenuo sa downloadom pesme pa tek njemu rekao. On skinuo 10 numera i probio limit a ja nisam jos bio skinuo prvu numeru, doslo negde na 80 posto kada mi je reako da je on svukao 10 pesama. Toliko o netu u Srbiji.
 
Ma sramota. Juce ja drugaru iz USA kazem za jedan site za download pesama. Znaci prvo sam ja krenuo sa downloadom pesme pa tek njemu rekao. On skinuo 10 numera i probio limit a ja nisam jos bio skinuo prvu numeru, doslo negde na 80 posto kada mi je reako da je on svukao 10 pesama. Toliko o netu u Srbiji.

Nemoj tako :) Evo, Akademska mreza fino radi...
 

Prilozi

  • SpeedTest.png
    SpeedTest.png
    178.1 KB · Pregleda: 184
ja sam se prijavio pre 3 meseca, iako koristim adsl kod drugog provajdera oni su me tada zvali i rekli da ce da mi jave kada da otkazem kod provajdera, pitali za sifru i sve. Sada kada sam zvao kazu da nemam prava da podnosim zahtev dok ne raskinem ugovor lol. Ko je lud ovde
 
ja sam se prijavio pre 3 meseca, iako koristim adsl kod drugog provajdera oni su me tada zvali i rekli da ce da mi jave kada da otkazem kod provajdera, pitali za sifru i sve. Sada kada sam zvao kazu da nemam prava da podnosim zahtev dok ne raskinem ugovor lol. Ko je lud ovde
Raskini, pa ćeš da popaseš par godina na dial-upu..
 
ja sam se prijavio pre 3 meseca, iako koristim adsl kod drugog provajdera oni su me tada zvali i rekli da ce da mi jave kada da otkazem kod provajdera, pitali za sifru i sve. Sada kada sam zvao kazu da nemam prava da podnosim zahtev dok ne raskinem ugovor lol. Ko je lud ovde


Ne trazi hleba preko pogace
 
ne trazim ja nista. Oni sada kazu da nisam prijavljen koliko sam skapirao kao ne mozete da budete prijavljeni doke ne otkazete, a bila je drugacija prica. cekam tri meseca za dzabe

ne razumem sto menjas sad provajdera? toliko je los? pa znas li koliko nas ima sto bi uzeli port kod tog tvog provajdera, samo da mozemo da dobijemo?
 
Sušimo se mi svi već 2 meseca pa šta da radimo ;-(
 
Ma mrmoti i to zesci.Popizdim i posaljem im mail da mi kazu kad ce da ga uvedu obziorom da ga cekam od novembra 2006 a oni meni vrate kruzno pismo. Ja tad udarim kontru i posaljem im mail da te fore vise ne prolaze i da mi kazu tacan datum uvodjenja a onbi meni kao nije to bas tako, te uredjaji, te kablovi te... pitaj boga sta jos, ali ipak posaljite svoj broj telefona i bla bla bla. Normalno, na tome je i ostalo. Nego kazite vi meni ljudi koji adsl nije toliko skup a solidan je da se manem ja telekoma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno