Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako stvari stoje, dobicemo mi ADSL prvog aprila neke godine...:mad:
 
odgovor od sezama.u pitanju je arandjelovac.

Vas zahtev za instalaciju ADSL-a je aktiviran. Molimo Vas da, ukoliko se u
periodu cekanja instalacije predomislite, javite to mailom. Takodje Vas molimo
da se opredelite za brzinu na kojoj ADSL treba da bude instaliran.
Ocekujemo da ADSL u Vasem gradu krene u sledecih nekoliko meseci. Kada ADSL
krene, provericemo Vas prikljucak i ukolliko je sve u redu odmah saljemo
zahtev za instalaciju u Vasu centralu. Po zavrsetku instalacije porta,
obavesticemo Vas i dogovoriti otvaranje korisnickog imena, potpisivanje
ugovora i preuzimanje opreme(ukoliko ne otvorimo prodajno mesto u Vasem
gradu-poslacemo opremu na kucnu adresu. Naravno, troskove transporta placa
Sezam.
 
Evo i meni odgovor od Sezama...


Postovani,
U vreme kada smo mi vas kontaktirali i kada ste vi potvrdili vasu prijavu za
adsl informacije koje smo mi imali o zavrsetku instalacije potrebne adsl
opreme na vasoj centrali su zaista bile takve ali posle nove godine taj rok je
od strane Telekoma Srbije ,koji izvodi radove na prosirenju centala u
Srbiji,produzen na 1/03/2007 tako da mi ocekujemo da se tehnicki prijem
centrala na kojima su u toku radovi izvrsi u toku februara a da se krajem
februara i pocetkom marta pocne sa instalacijom prvih korisnika.


Srdacan pozdrav,
B**** D*****
SezamPro korisnicki servis
 
.......opreme na vasoj centrali su zaista bile takve ali posle nove godine taj rok je
od strane Telekoma Srbije ,koji izvodi radove na prosirenju centala u
Srbiji,produzen na 1/03/2007.......


a sta ce biti posle prvog marta????

znaci ako na centrali na kojoj sam ne instaliraju opremu do 01.03 nema nista od adsl-a
do 2011 !!!!????
 
Kako samo komicno deluju one price o udvostrucivanju brzina oko marta-aprila sad...tuga pa oni do tada nece ni uvesti adsl gde su naumili...
 
Opet (od)lažu. Prvo je bio decembar, pa januar, pa februar, pa mart, na kraju april. Tamo negde 15. aprila će da kažu ... septembar... i tako u nedogled. Strasno. Najgori smo, definitivno!!
 
Meni se plače.Ako ništanema od ADSL-a zato ću da uložim pare (12mes x1400 din) u skuplju grafičku karticu na leto.
 
Danas zovem EUnet ...
Dobar dan - dobar dan.
-Zanima me dali ima nesto od ADSL-a za Vrsac.
>samo malo da pogledam
*(pauza 15 sekundi)
>halo
-da
>ne, nazalost, Telekom nije jos nista uradio povodom toga
-hoce li biti u skorije vreme
>neznam precizno da vam kazem, sve zavisi od telekoma
-u redu, hvala za info, prijatno.

Telekomeeeeeeeeee nesreco jednaaa
 
Aprililililili
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ni u Subotici nije bolje, fuj, Lelekom, dabogda :mad:
 
Ovo ce nekom izgledati da ne spada ovde ali tice se telekom adsl-a.
Dobro evo glup sam al vise nemam snage...imam GOLEM problem sa povezivanjem...naime potrebno mi je da ostanem u lokalu wireless mreze (chat,dc...) a da na net idem iskljucivo preko ADSLa...probao sam tonu programa za route, firewall i sta ti ja znam...uglavnom uvek nesto ne radi...a ako sve radi ide na net preko wireless-a...
Ono sto mene konkretno zanima, ovo ce mozda nekom zvucati kao ULTRA GLUPO pitanje al...da li je ovaj modem i ruter, njega da kacim na komp preko USB-a a na eth w/less ili ima samo funkciju rutera, sto ce reci adsl + switch/hub?
http://www.sagem.com/index.php?id=861&L=0
 
Ovo ce nekom izgledati da ne spada ovde ali tice se telekom adsl-a.
Dobro evo glup sam al vise nemam snage...imam GOLEM problem sa povezivanjem...naime potrebno mi je da ostanem u lokalu wireless mreze (chat,dc...) a da na net idem iskljucivo preko ADSLa...probao sam tonu programa za route, firewall i sta ti ja znam...uglavnom uvek nesto ne radi...a ako sve radi ide na net preko wireless-a...
Ono sto mene konkretno zanima, ovo ce mozda nekom zvucati kao ULTRA GLUPO pitanje al...da li je ovaj modem i ruter, njega da kacim na komp preko USB-a a na eth w/less ili ima samo funkciju rutera, sto ce reci adsl + switch/hub?
http://www.sagem.com/index.php?id=861&L=0

samo provali koji subnet-i su u wireless merezi... verovatno neki tipa 192.168.x.x
podesis default route na adsl, a ove ostale rutiras na wireless. ne treba ti nikakav program, obicna route -p komanda u windowsu, i nebitno je da li koristis ADSL modem na USB ili ethernet... Naravno, osim ako koristis ethernet port, i subnet wireless mreze se poklapa sa onim koji je konfigurisam na modemu

Sorry ako sam konfuzno ovo napisao, sad sam dosao sa izbora gde sam bio posmatrac... rezultat izbora je pozitivan, bas smo se zapili dok smo brojali glasove :)
 
Poslednja informacija 100% tacna i pravi je insajder iz TELEKOMA


ADSL tek polovinom godine !!! Nazalost !

Veliki prijatelj mi je Direktor telekoma u Cacku dobio sam informaciju da u ostalim gradovima sem N.Sada , Nisa i naravno BG nece poceti nikakva akcija pre JUNA !


Za sve su kriva gospoda iz Beograda a pre svega tehnicki direktor !
 
Jako je nezahvalno kritikovati kupovinu "Telekoma Republike Srpske" od strane bilo koga ako se ima u vidu u kakvom se stanju nalazi srpstvo u danasnjim teskim vremenima...:wall:

Tacno je da je kupovina malo raskalasna i neopravdana ali sa strateske tacke gledista ona je od neprocenjive koristi...Pre svega ova transakcija jaca veze sa nasim bratskim narodom preko drine i garantuje dobru(jeftiniju) komunikaciju i vezu u buducnosti bez ucena i pritisaka spolja...Ja sam takodje na cekanju vec 2mes za ADSL ali gospodo da ne raspredam o politici previse ovde znajte da ima nasih sunarodnika (kosovo) koji zive u neljudskim uslovima 100x tezim od nasih...Da li bi nekom bilo milo da je danas cena PTT veze i tel poziva izmedju nas i rep.srpske podignuta na medjunarodni nivo i da se rodjaci, roditelji, itd cuju jednom mesecno jer i ovako spajaju kraj s'krajem a ne verujem da bi neko mogao da plati pola cuke razgovora po ceni od 50eu...Ovde kao da se prica o kupovini telekoma Bugarske ili Albanije !? Daj boze da i u buducnosti imamo ovakve finansijske transakcije vodjene iskrenim i patriotskim osecanjima...:banana:

Inace o vodecim ljudima u nasem Telekomu mislim SVE NAJGORE...Nepotizam, lopovluk, neprofesionalnost, glupost, monopol, sporost...Kao i u mnogim ostalim segmentima naseg drustva...Zdravstvo, NIS...
 
Poslednja izmena:
Veliki prijatelj mi je Direktor telekoma u Cacku dobio sam informaciju da u ostalim gradovima sem N.Sada , Nisa i naravno BG nece poceti nikakva akcija pre JUNA !

Za sve su kriva gospoda iz Beograda a pre svega tehnicki direktor !

Ako ovo procitaju "gospoda iz Beograda, a pre svega tehnicki direktor", taj tvoj prijatelj vise nece da bude "Direktor telekoma u Cacku" :D
 
Поштовани,



не можемо Вам прецизно одговорити када ће почети инсталација ADSL услуге у Новим Бановцима јер постоји више чинилаца који утичу на динамику обављања тог посла.

О времену реализације Вашег захтева бићете обавештени SMS поруком уколико сте као контакт оставили број мобилног телефона или у писаној форми на адресу доставе рачуна за телекомуникационе услуге како бисте одласком у Кориснички сервис Телекома Србија ад потписали уговор и преузели модем.

...pa koga oni ebavaju ovde :mad:
 
Ako ovo procitaju "gospoda iz Beograda, a pre svega tehnicki direktor", taj tvoj prijatelj vise nece da bude "Direktor telekoma u Cacku" :D

Ako ce ovo da procita teh. direktor onda hocu da naglasim nesto: BRAVO *****E! :wall:
 
Jako je nezahvalno kritikovati kupovinu "Telekoma Republike Srpske" od strane bilo koga ako se ima u vidu u kakvom se stanju nalazi srpstvo u danasnjim teskim vremenima...:wall:

Tacno je da je kupovina malo raskalasna i neopravdana ali sa strateske tacke gledista ona je od neprocenjive koristi...Pre svega ova transakcija jaca veze sa nasim bratskim narodom preko drine i garantuje dobru(jeftiniju) komunikaciju i vezu u buducnosti bez ucena i pritisaka spolja...Ja sam takodje na cekanju vec 2mes za ADSL ali gospodo da ne raspredam o politici previse ovde znajte da ima nasih sunarodnika (kosovo) koji zive u neljudskim uslovima 100x tezim od nasih...Da li bi nekom bilo milo da je danas cena PTT veze i tel poziva izmedju nas i rep.srpske podignuta na medjunarodni nivo i da se rodjaci, roditelji, itd cuju jednom mesecno jer i ovako spajaju kraj s'krajem a ne verujem da bi neko mogao da plati pola cuke razgovora po ceni od 50eu...Ovde kao da se prica o kupovini telekoma Bugarske ili Albanije !? Daj boze da i u buducnosti imamo ovakve finansijske transakcije vodjene iskrenim i patriotskim osecanjima...:banana:

Inace o vodecim ljudima u nasem Telekomu mislim SVE NAJGORE...Nepotizam, lopovluk, neprofesionalnost, glupost, monopol, sporost...Kao i u mnogim ostalim segmentima naseg drustva...Zdravstvo, NIS...

Možda se ti ložiš na patriJotizam, ali meni nije prijatno što ću kao posledicu dotične "kupovine" još najmanje 3(TRI) godine imati RETKO zadovoljstvo na kugli zemaljskoj da uživam u blagodetima monopola dragog nam Lelekoma.

I još nešto. Da li zbog toga što neko u "južnoj srpskoj pokrajini" živi loše ja moram da budem oduševljen ponašanjem našeg Lelekoma!?

I za kraj : Kad je novac u pitanju ljubavi NEMA.
 
Poslednja izmena:
Pa nije Telekom Srbije kupio Telekom Srpske iz patriotskih razloga, nego da bi zaradjivao na korisnicima iz Srpske deruci im kozu sa ledja uz istovremeno pruzanje najlosije usluge u Evropi. Kupovina Telekoma Srpske od strane Telekoma Srbije je losa kako po nas u Srbiji, tako i po gradjane Srpske.

Za nas je lose jer je ogroman novac koji je Telekom Srbije zaradio na svojim korisnicima iz Srbije sprcan na nesto od cega korisnici Telekoma u Srbiji nece imati ama bas nista. Od toga sto ce tu i tamo po neko moci, mozda, da prica sa nekim rodjom iz Srpske ja stvarno nemam nista, a godinama sam uvecavao kapital Telekoma placajuci preskupe telefonske racune zbog koriscenja dial up-a.

A gradjanima Republike Srpske mogu samo da izjavim najiskrenije saucesce povodom prodaje Telekoma Srpske Telekomu Srbije. Kamo lepe srece da je njihov Telekom kupio Telekom Austrije ili bilo koja druga strana kompanija. Mozda bi u startu bilo malo manje para u budzetu Republike Srpske, ali bi za godinu-dve dobili moderne i normalne telekomunikacije, a ovako ce da dobiju trzisne cene i najlosiju mogucu uslugu.
 
Nemam nista protiv kupovine Telekoma Srpske, cak sta vise podrzavam. Da li mi na konto toga trpimo odugovlacenjem uvodjenja ADSL-a, verovatno, ali paradoks je kako ja vidim da je Telekom Srpske uveliko uveo ADSL po Republici Srpskoj, dok je to za nas Telekom hiljadita rupa na svirali.
 
Ja ne mislim da ce gradjani Srbije (barem ogromna vecina zainteresovanih) ostati bez adsl-a zbog kupovine Telekoma Srpske. Kupovina Telekoma Srpske i uvodjenje adsl-a u Srbiji su, po mom misljenju, dve razlicite stvari. Ako je uvodjenje adsl-a nemoguce jer nema novca zbog kupovine Telekoma Srpske, zasto Telekom Srbije lepo ne naplati port i montazu porta? Koliko kosta port i montaza porta na centrali? Adsl necemo videti u skorije vreme ne zato sto je novac potrosen na Telekom Srpske, nego zato jer je to, za Telekom Srbije, manje isplativo od dial up-a.
 
Ajd da napravimo akciju da nam ukinu besplatni setup, pod uslovom da nam puste ADSL odmah..
 
Svi ste vi srećnici mene su tek pre nedelju dana zakačili na novu centralu konačno bez pcm/fm ili drugih gluposti.
Zahtev sam podneo tek danas pošto kako kažu ovi iz telekoma u besplatnom promotivnom periodu nisu mogli da obrade zahtev za ADSL pošto sam još na staroj centrali, kažem ja da se svakog dana očekuje preseljenje na novu centralu. A lik na šalteru mi kaže da zna da ću za koji dan biti na novoj centrali ali da ne može da se obradi zahtev dok linija ne bude bila čista. Tako da sad moram da platim i setup. Ali sve je to manje bitno najvažnije je da puste u pogon ADSL priključke. A kada će ne znam!

Pitam ja kada da očekujem instalaciju ADSL-a. Odgovor je bio trebalo je već da počne, ali zasad ništa od toga!
 
@Antonio
Ne moras da platis setup. Akcija je produzena do 01.04.2007
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno