Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
150gb mesečno = 5gb dnevno vam je malo???

to je definicija digitalne alavosti zaista.

Postoje ljudi koji nisu alavi, ali sa neta skidaju npr. iskljucivo HD materijal, pa probaj njih da pitas koliko je to 150GB i kazi im da je to sasvim dovoljno za mesec dana. Bilo kakvo ogranicenje ne valja.
 
@stef_bc Ti znaci ipak nisi trazio taj MIK, vec si raskinuo ugovor? Ja planiram isto da uradim, ali me je zbunilo to sto si spominjao MIK, pa rekoh da te pitam za svaki slucaj. Da bih znao da li da uzimam MIK ili da raskidam ugovor.

Kako ti je ostao modem? Jel si ti uzeo adsl onda kad je u ugovoru pisalo da oprema ostaje u tvojem vlasnistvu(kad se placalo onih 5900) ili su ti po novom potpisivanju dali istu opremu?
 
Poslednja izmena:
150gb mesečno = 5gb dnevno vam je malo???

to je definicija digitalne alavosti zaista.

Ali nisi napomenuo da je ukupan download + ukupan upload = 150 gb mesecno tj. 5 gb dnevno. Vuk je rekao da takav sistem t-com sigurno radi u HR a nije nemoguce i u MK i CG.:wall:
 
150gb mesečno = 5gb dnevno vam je malo???

to je definicija digitalne alavosti zaista.

Zamisli situaciju u kojoj imas malu sestru koja visi na glupom Facebook-u po ceo dan, na drugom racunaru je mladji brat koji se igra po ceo dan preko neta, a tata radi download i upload velikih fajlova na FTP server, i usput gleda HD vido na Youtube-u i slusa internet radio. Vrlo je lako zamisliti ovako nesto, ukupan saobracaj od 150GB mesecno u oba smera je smesan.
P.s. A gde je tu piraterija? ;)
 
^Mozemo samo da se heftamo.:wall:

Gledajuci donji linak prosto sam se zaprepastio koliko je prisutan Deutsche telekom u Evropi.:zgran: Nema ih uopste samo u Portugaliji, Belorusiji, Sloveniji, Letoniji, Litvaniji i Estoniji, tako da ne postoji ni 0,000000000001% sumnje da ce kupitu Telekom Srbija jer time upadaju i u BiH i onda ce samo overiti ono sto vec jesu a to je da su gospodari telekomunikacija u Evropi i da im niko nije ni blizu pa je to i najverovatnije razlog sto mogu da igraju skok-sut sa svojim korisnicima kako im se prohte.

http://www.telekom.com/dtag/cms/content/dt/en/31424

Na kraju ce nas stari dobri losi Telekom Srbija biti cak i dobar u odnosu na ono sto predstoji. Sigurno ce nam nedostajati ovo nase trenutno vreme slobode na netu.:(
 
Da covek ne poveruje!
Pa, ja ne mogu da verujem gde zivim. I ovo malo slobode da nam otmu!
Treba nama jos nekoliko revolucija. Kakva je drskost paket od 150GB nazvati "Neograniceni fl@t paket"!?
Sreca moja, pa mi ugovor istice krajem maja. Mogu da predjem na ovog lokalnog budjavog kablovskog provajdera i usput da gledam i TV, kad vec ne mogu youtube i ostale online televizije.
Sramota od drzave, politike i "IT napretka". :mad:
 
150gb mesečno = 5gb dnevno vam je malo???

to je definicija digitalne alavosti zaista.
803205-holy_facepalm_super.jpg
 
Jok...
Bio sam na LELEKOMU 14 meseci i zatrazio MIK za EUNET
Medutim pokvareno su me odvratili od Euneta Studentskom kampanjom.

U dva dana jedan moj buraz student mi je bez problema odradio
novi zahtev kao novi korisnik na mom broju.
Znaci naravno raskidom starog isteklog ugovora dobio sam
prekid ADSL-a i sacekao dan da rese papirologiju i
eto me sada ponovo na istom Lelekomu pod novim uslovima.
Oprema mi je ostala ista netaknuta. Huawei 510S sljaka i dalje.
To vam je taj sex :smash:
Monopol treba nadmutriti ako se moze i dok se moze.
Koliko sam obavesten do kraja Aprila traje studentska kampanja.
Posedujem sada novi ugovor koji vazi opet naravno 12 meseci.
Prva 3 meseca mi je gratis Adsl Internet a posle placam 1425,44
protok Click 4 4096/256 Kb/s i svakako nadam se povecanju brzina
kao i svi mi pacenici. Ali iskreno ne razbijam se od Downloada.
Navalite nista ne gubite.
Kako ti je oprema ostala ista, valjda je uslov za raskid ugovora vracanje opreme ?
Isto pises da posedujes novi ugovor, valjda taj student poseduje ugovor na njegovo ime ?
Daj molim te pojasni malo, na cije ime glasi novi ugovor i na koju adresu ce dolaziti racuni za ADSL ?
Mislim, ako to mora na njegovo ime i dolaze racuni kod njega moras svakog meseca odlaziti kod njega po racun koji posle ti platis, a moras da ga smaras i kad istekne godina da odjavi ADSL ?
 
@markomix
@wilko,
i svi ostali ...

Kao prvo meni je istekao ugovor a u njemu pise da mi je oprema izdata na
koriscenje tako da nije moja ...
Drugo MIK sam zatrazio da bi presao kod EUNETA jer mi nudi bolje uslove
kada su ozbiljni operateri videli koliko sam ja ozbiljan i obavesten
i da ne odustajem od zatrazivanja MIK-a onda su mi iz rukava izvukli
onako pokvareno novu Studentsku kampanju kao eto nadu ako zelim
ostanem kod Lelekoma.bez vracanja opreme.
Tada sam podneo i cekao zahtev za Novi ugovor na ime studenta da mi se odobri
2 do 3 dana. Svo vreme sam imao ADSL. proverom na 9813 cuo da mi je zahtev
odobren.
Onda je usledio prekid ADSL-a jedno jutro. Sledeceg jutra sam ponovo bio prikljucen
na isti ADSL sa istom opremom.
Tek sledeceg dana sam otisao u Korisnicki centar da potpisem ugovor
koji glasi na ime studenta a tice se mog telefonskog prikljucka. Na mojoj adresi
i na mom prikljucku Student placa racune, tj ja. Eto pravne vratolomije...
Da sam dobio taj MIK uslov je onda bio vracanje opreme i sigurno bi duze cekao
da se prebacim kod Eunet-a. Ovako sami su mi ponudili prihvatljivo
resenje bez mnogo cekanja.
Ali mislim da radnici po centrima imaju procenat na platu od toga koliko
su novih ugovora sklopili za ADSL.
Istu sam stvar predlozio svom rodjenom bratu koji se nalazi u istom gradu i nasao je
studenta u roku od 2 dana i za 5-6 dana isto dobio bolji net, takodje i
rodjaku u drugom gradu i on je malo duze cekao studenta ali uspeo je i on
da predje na nove uslove bez problema. Sa 1mb na 4mb ADSL-a verujte lep skok.
Napominjem sve je moguce odraditi i bez prisutnosti studenta, dovoljna je samo njegova LK i kopija Indexa i kopija dela Indexa gde se vidi da je uplacen zadnji semestar.

Nadam se da je sada pojasnjeno dovoljno.
Svi koji ovo mogu neka se licno prosetaju do Korisnickog centra
i prebace se na novi ugovor u boljim uslovima.
Srecno svima u ovoj nesreci od kvaliteta usluga koje im placamo redovno.
 
Moje pitanje a zatim i odgvor Telekoma:

Sent: Wednesday, March 10, 2010 4:14 PM
To: Info
Subject: Pitanje u vezi promocije za studente i profesore?

Postovani,
Na sajtu Elektotehnickog fakulteta je izaslo obavestenje o promociji za studente i profesore pri koriscenju ADSL-a.
Link: http://www.etf.bg.ac.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=1232&Itemid=19

Korisnik sam ADSL-a na broju ***** vise od 2 godine, ugovor je istekao, a potpisan je od strane mog oca.
Imam par pitanja:
- da li se moze potpisati novi ugovor, koji bi potpisala moja sestra, koja je student?
- da li se potpisivanjem ugovora, ponovo ceka priljucak?
- da li uopste ova akcija vazi za stare korisnike?

ODGOVOR POSLE 21-og DANA:

Поштовани,

ADSL, кампања „Студенти“ се налази у понуди Телеком Србија а.д. од 10.03.2010. до 30.06.2010. године, при чему корисници по реализацији захтева за услугу ADSL остварују право на прве три месечне претплате по 1 динар + ПДВ.



Кампања је намењена студентима, Уговор се закључује са минималним периодом важења од 12 месеци уз избор пакета Click 4, Click 6, Click 8 или Click 16.



Корисници пакета Click 4 остварују додатни бенефит по којем ће, након истека прве три месечне претплате, до истека Уговорне обавезе претплату за пакет Click 4 плаћати по цени од 1.208 динара + ПДВ, док корисници који се одлуче за Click 6, Click 8 или Click 16, након истека прве три месечне претплате плаћају претплату по важећем ценовнику за изабрани Click пакет.



Детаљније информације о ADSL Пакетима Телеком Србије а.д. можете погледати на нашем сајту на адреси:

http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Privatni/Cenovnik.aspx?ac=solo&br=1



Захтев за услугу ADSL, кампања „Студенти“ можете поднети путем одласком у најближу пословницу Телеком Србија а.д. уз личну карту и индекс на увид



Адресе пословница Телеком Србија а.д. можете погледати на нашем сајту на адреси:

http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Privatni/Podrska.aspx?ac=solo&br=18



Актуелним кампањама услуге ADSL Телеком Србија а.д. обухваћени су искључиво нови корисници, сходно чему је потребно да садашњи корисник услуге ADSL, поднесе захтев за демонтирање услуге ADSL, одласком у најближу пословницу Телеком Србија а.д, уз личну карту на увид, без накнаде, с обзиром да је истекао минимални период коришћења услуге ADSL, након чега нови корисник може поднети захтев за услугу ADSL под кампања „Студенти“



НАПОМЕНА: подношењем новог захтева за услуге ADSL постоји могућност да изгубите порт, с обзиром да након евидентирања новог захтева, исти улази у процедуру поновног испитивања, као и то да реализација истог зависи од слободно расположивих портова.



Извињавамо се због дужег чекања на пружање одговора, а услед великог интересовања корисника за широк спектар услуга које пружа Телеком Србија а.д. као и актуелних кампања.
 
Sve je to tako nazalost oni prete gubljenjem porta,
nas 3 smo imali onda srece i izgubili smo samo Net na 1.dan

A lazi se nastavljaju jer nema zvanicnih informacija na njihovom kukavnom sajtu.
Kakvi licemerni lazovi...
 
naje%ali smo ako uvedu samo ogranicene pakete...

nadam se da to nece biti slucaj...
 
Hvala stef na odgovoru, eh kad bi i ja na salteru naisao na razumnog dilera kao ti. Pokusacu pa sta bude....
Znaci sve na ime studenta i zahtev i ugovor, a koji potpisujes ti sam svojim imenom. Stvarno malo nelogicno, ali ajde ako tako moze nemam nista protiv. HaHa !
 
telekom ce biti natprovajder adsl i wifi korisnicima ,dok ce kablovski biti nezavistan ,u sta se vec danas mozete uveriti :) ipak t-com je ozbiljna firma,i ako ih ispostujete nece biti problema :)
 
pa ti idi u slovenijo ,ako ti se ne svidjaju ovdasnji uslovi :)
 
Imamo li mi u ovoj zemlji UDURZENJE POTROSACA?

Ako ova diskriminacija koju vrši Telekom pod plaštoma svoje "poslovne politike" nije slučaj za njih onda ne znam šta jeste.
 
e,sad se opet neckaju dal da prodaju lelekom :) izgleda da im se ne svidja ideja da dzabalebarosima dele akcije :)
 
inace,svi adsl provajderi imaju ogranicen flat,samo sto vam to naravno nece reci :) tako da kad predjete limit,lupe vam ogranicenje konekcije i vi mislite da je problem do njih :)
 
@stef_bc Hvala na odgovoru. Hteo sam jos da te pitam da li sada imas ona 3 meseca po 1 dinar?

I zanima jel mora da ode vlasnik tog broja pri podnosenju novog zahteva(i potpisivanju ugovora) ili onaj na koga je bio prethodni ugovor(posto kod mene ugovor nije potpisao vlasnik broja) ili moze samo student da ode i da podnese zahtev i posle potpise kada budu zvali?
 
Poslednja izmena:
inace,svi adsl provajderi imaju ogranicen flat,samo sto vam to naravno nece reci :) tako da kad predjete limit,lupe vam ogranicenje konekcije i vi mislite da je problem do njih :)

Ja na lelekomu nikad nisam imao problema sa ograničenjem, a ima meseci kada skinem 250-350GB...
 
I zanima jel mora da ode vlasnik tog broja pri podnosenju novog zahteva(i potpisivanju ugovora) ili onaj na koga je bio prethodni ugovor(posto kod mene ugovor nije potpisao vlasnik broja) ili moze samo student da ode i da podnese zahtev i posle potpise kada budu zvali?

U mom slucaju vlasnik prikljucka nije morao da se pojavljuje i potpisuje bilo sta, otiso brat podneo zahtev (student) i posle njega zvali da potpise ugovor preuzeo opremu i sve OK.
 
Jel vec bio adsl na toj liniji(na necije ime, naravno ne njegovo)? Mene zanima zato sto sam ja student, ali je moj burazer potpisao ugovor koji je odavno istekao. Pa me je zanimalo da li treba i njega da cimam(posto na njegovo ime stizu ti racuni za adsl) ili mogu sam da odem i da podnesem taj novi zahtev.

stef_bc mi je sve lepo objasnio, jedino on nije imao slucaj gde je sam student otisao da podnese zahtev, pa rekoh da vidim da li moze i tako, da ne cimam burazera.
 
Poslednja izmena:
inace,svi adsl provajderi imaju ogranicen flat,samo sto vam to naravno nece reci :) tako da kad predjete limit,lupe vam ogranicenje konekcije i vi mislite da je problem do njih :)

po tome su poznati beotel i sezampro

ali kod telekoma nikako, jedan mesec sam prevukao oko 1TB i nisam imao nikakvo ogranicenje...

inace kad mi je mirniji mesec prevucem oko 300~400GB
 
Izvini sto pitam, ali da li ti bekapujes ceo internet?

Normalno da ce da lupe ogranicenje, jer ionako muku muce sa agregacijom...
 
400GB mesecno? pa sta toliko skidas, i odakle ti toliko memorije na disku?? ja skinem mesecno mozda 5 filma, 1-2 igre, desetak pesama, i ovo sto ostvarim surfovanjem i gledanjem YT, i ne verujem da predje i 30GB mesecno... :crash: jedino ako prodajes igre i filmove na ulici pa da razumem :D
 
^
šta bi čak noris rekao za tolike silne gigabajte?
ni on ne bi mogao sve da povata, odgleda, odigra, odsluša...
 
400GB mesecno? pa sta toliko skidas, i odakle ti toliko memorije na disku?? ja skinem mesecno mozda 5 filma, 1-2 igre, desetak pesama, i ovo sto ostvarim surfovanjem i gledanjem YT, i ne verujem da predje i 30GB mesecno... :crash: jedino ako prodajes igre i filmove na ulici pa da razumem :D

Recimo 10-15 filmova 1080p od 10-20gb i eto protoka od 200 do 300gb. Neko ne gleda divx ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno