Šta je novo?
Ja probao danas. Show :) Prvo nije radilo preko mi browsera. Onda sam presao na chrome. Skenirate licnu kartu ili pasos i posaljete im. Navodi vas aplikacija. Onda krece video poziv sluzbenika banke. Ponavljate jasno i glasno ime i prezime i adresu stanovanja jer taj snimak ide NBS u. Nkon toga salju sms gde vi treba sluzbeniku/ci da procitate 6-cifreni kod iz sms poruke. E problem je nastao sto kad izadjes iz aplikacije da bi procitao sms prekida se rad kamere koji mora da bude non stop ukljucen dok traje razgovor. Pa onda sve iz pocetka. Kazu procitajte kod iz pop up notifikacije bez da izlazite, reko mogu ali vidim samo 5 cifara za 6 cifru moram da otvorim full sms.
Onda su zvali podrsku da li u NBS ili kod njih ne znam ali znam da su zvali i NBS da se konsultuju. Sve vreme mi govore kako sam ja prvi klijent koji pokusava online da otvori racun ( a i njima je izgleda prvi put ) te ne bi hteli da klijent bude razocaran. :)
Posle pola sata zovu i kazu hajde sve iz pocetka uspeli smo da skratimo kod na 5 cifara te ce se moci videti iz pop up notifikacije bez prekidanja online intervjua (da ga tako nazovem ) jer NBS ne prihvata nikakav prekid tokom apliciranja. A to iz pocetka je skeniranje lk ili pasosa pa slanje, pa skeniranje lica za konfirmaciju pa slanje. pa onda skidanje dokumentacije sa svim uslugama i uslovima da bi mogao da se slozis sa istima. pa medjukoraci gde vam se salje sigurnosni link na email kako bi mogli da nastavite sesiju sa tog linka itd...
Da ne duzim, na kraju nisam uspeo jer link za konfirmaciju treci put valjda izbacuje i vise ne moze da se pristupi vrv usled odredjenog broja bezuspesnih ponavljanja. Zovem sad ja tog lika da mu objasnim situaciju. Kaze samo izbrsite kes pa ponovo. Reko mislite iz Chroma, da,da kaze on. izbrisem ja i iz gmaila jer link otvara direktno odatle medjutim nista... I tako dodje i 17h zovem ih ja ponovo da objasnim ali niko se vise ne javlja jer pretpostavljam da rade do 17h i to je to. Pristacu da budem zamorce i sutra ako treba da bi kolege sa foruma a i gradjani/gradjanke mogli da relativno brzo i bezbolno jednog dana zavrse aktivaciju racuna. :)
 
U AIK-u sam otvorio račun 07.04. i istog dana predao zahtev za izradu DINA i MC kartice. Kartica još uvek nije gotova....

Danas dajem četresnicu tekućem i i dalje nemam nijednu karticu ??
 
Auuu, ja sam otvorio sad 13.05. i rekoše mi kartice za 7-10 radnih dana... Jel može bar plata da se podigne na šalteru? 😂
 
I meni su rekli 10-ak dana, ali znaci da se pripremim na dugo cekanje! :(
I da, aktivirao sam eBanking isti dan kad sam otvorio i Flexi racun (bilo prije nekih 5 dana, cini mi se) i jos uvijek se racun nije pojavio u eBanking-u. Cimanje u najavi, ali vidjecemo.

EDIT: Vidim da su redizajnirali sajt u medjuvremenu i vise ne postoji Premium paket, bar ga ja ne pronalazim.
 
Poslednja izmena:
I da, aktivirao sam eBanking isti dan kad sam otvorio i Flexi racun (bilo prije nekih 5 dana, cini mi se) i jos uvijek se racun nije pojavio u eBanking-u. Cimanje u najavi, ali vidjecemo.
Meni je rekla da se ništa neće videti dok ne legne prva uplata.
 
Hvala puno za info.
Pomislio sam da je to mozda u pitanju, ali kontao sam da provjerim kad kad odem da podignem kartice.
 
Ja sam odmah uplatio neki simboličan iznos kako bi račun bio vidljiv u aplikaciji. Računi koji nemaju nikakvu promenu od otvaranja se ne vide...
 
Dakle online otvaranje eacuna sa AIK bankom se nije desilo jer nikako nismo mogli da zavrsimo proces verifikacije iako sam sa njima bio i natelefonskoj vezi. Toliko o tome.

Znate li gde mogu da otvorim tekuci racun a da banka pruza sledece usluge:

  • Nezaposlen sam
  • Da imam dinarski i devizni racun
  • Da imam m banking ( da je free of charge )
  • Da mi ne naplacuju uslugu elektronskog placanja rezije i komunalija, imam oko 20 racuna mesecno koje moram da placam, mama, baba, sestre...ne pitajte nista..:)
  • Da mogu da uplacujem dinare na bankomatu

To bi bilo to, ne treba mi dozvoljeni minus, krediti itd.

I naravno da nije skupo odrzavanje.

Imam mobi bank ali naplacuju uslugu placanja komunalija.
Imam i u intesi racune ali danas sam isao da polako gasim sve kod njih.
 
MTS banka je za tebe. Trenutno je odrazavanje 100 dinara, a kad se spoje sa Postanskom bice 250 dinara. Nisam siguran da postoji nesto povoljnije za to sto tebi treba.
 
U AIK-u sam otvorio račun 07.04. i istog dana predao zahtev za izradu DINA i MC kartice. Kartica još uvek nije gotova....

Danas dajem četresnicu tekućem i i dalje nemam nijednu karticu ??
Mozda su ti gotove kartice, ali se niko nije setio da te obavesti. Verovatno je to u pitanju.
To se meni desilo, ja sam podneo zahtev za izradu kartica pre vise od mesec dana, i posto mi se niko nije javljao na 5 telefona koje sa zvao, odlucio danas da odem do banke da vidim gde je nastao problem.
I kaze mi zena sto tamo radi: "ma gotove su ti kartice jos odavno, nego nismo stigli da obavestavamo ljude, znas imamo puno posla" 😃
 
^ ista ti je qrtzobolja i u OTP banci. Neradnici nemaju vremena.
 
MTS banka je za tebe. Trenutno je odrazavanje 100 dinara, a kad se spoje sa Postanskom bice 250 dinara. Nisam siguran da postoji nesto povoljnije za to sto tebi treba.
Hvala na savetu.
Trenutno razmisljam i da predjem na progresiv paket u Mobi banci.Imam multivalutni racun, 300 dinara je odrzavanje. Mogu da uplacujem i isplacujem dinare i evre sa bankomata a sve transakcije u vezi sa placanjem racuna su besplatne.
Milsim da Postanska stedionica naplacuje transakcije ( placanje komunalija )?
Ne znam kako ce biti kad se spoje?
 
To niko ne zna. Pa oni još uvek ne primaju uplatu u PŠ za račun MTS banke bez provizije, debili. Ja kažem nekom Šefiću qrchubiću u ekspozituri, da li ste vi svesni da ste ista banka, ne vredi, tako je "doneta odluka"
Papani
 
Milsim da Postanska stedionica naplacuje transakcije ( placanje komunalija )?
Ne znam kako ce biti kad se spoje?
Nisam siguran kakvo je tacno stanje u Postanskoj, ali novi MTS-ov paket (racun plus ili kako se vec zove) pod Postanskom se tarifira zasebno i stupa na snagu od 1.jula (kad i poskupljuje sa 100 na 250 dinara). Samim tim, mislim da si miran 6-12 mjeseci minimalno, a vjerovatno in duze. Da su htjeli da bukvalno sjedine MTS uslove u Postansku, uradili bi to odmah.
Sve ovo gore sto si naveo imas free pod tim novim MTS-om, a jeftinije 50 dinara nego progresiv (a samo je pitanje vremena kad ce i Mobi neko da kupi, jer su veliki gubitasi trenutno)...

Da me pogresno ne shvatis, nije mi cilj da favorizujem MTS (pogotovo jer i sam odlazim od njih, treba mi drugi set usluga), ali za to sto tebi treba mislim da nema nigdje jeftinije.
 
Evo da sumiram početne utiske u Eurobanci. Uzeo sam paket Exclusive i uz njega dobio i paket medicinskih usluga u Bel Medic za mene i decu a žena ima popuste. Juče podneo zahtev za kreditnu i danas javili da su odobrili. Uz kreditnu dobijam i putno osiguranje na sumu od 35k evra i period od 90 dana. Od kartica sam uzeo/dobio Dina, Visa Gold i MC Gold.
Mobilna aplikacija je pregledna i brzo radi, podržava biometriju, mogu da se podešavaju limiti, ima šablone... Web aplikacija isto to + još neka dodatna podešavanja. Imaju QR plaćanja, nemaju virtuelnu karticu. m/e-banking su bez provizija. Kada sam kupovao evre kroz mobilnu app u listi transakcija stoji greška u transakciji iako je ona ustvari bila uspešna.
Za izvršena plaćanja stiže sms. Imaju eur bankomate ali ne svuda. U poslovnici gde sam otvorio račun deluje mi da radi samo jedna savetnica, bar svi idu kod nje, i to je ono što mi se ne dopada. Ostalo mi još da pokupim kartice kada izrade i nadam se da se više nećemo gledati.
 
Podelicu i ja iskustvo sa Sber.
Sve zavrseno brzinski, ljubazno osoblje.
Dobio danas sms za kartice, pa me i zvali iz banke da jave da je stiglo.
Sve je kako treba.
Cekam samo da legne i 5000 dobrodoslice
 
Brzo u Sber?🤣🤣. Ja sam imao bar 30-40 potpisa kad sam otvarao. Valda su to resili , na svi srecu.
 
Evo da sumiram početne utiske u Eurobanci. Uzeo sam paket Exclusive i uz njega dobio i paket medicinskih usluga u Bel Medic za mene i decu a žena ima popuste. Juče podneo zahtev za kreditnu i danas javili da su odobrili. Uz kreditnu dobijam i putno osiguranje na sumu od 35k evra i period od 90 dana. Od kartica sam uzeo/dobio Dina, Visa Gold i MC Gold.
Mobilna aplikacija je pregledna i brzo radi, podržava biometriju, mogu da se podešavaju limiti, ima šablone... Web aplikacija isto to + još neka dodatna podešavanja. Imaju QR plaćanja, nemaju virtuelnu karticu. m/e-banking su bez provizija. Kada sam kupovao evre kroz mobilnu app u listi transakcija stoji greška u transakciji iako je ona ustvari bila uspešna.
Za izvršena plaćanja stiže sms. Imaju eur bankomate ali ne svuda. U poslovnici gde sam otvorio račun deluje mi da radi samo jedna savetnica, bar svi idu kod nje, i to je ono što mi se ne dopada. Ostalo mi još da pokupim kartice kada izrade i nadam se da se više nećemo gledati.
Koliki je kurs za kupovinu eura na tom paketu (mislim na kurs u aplikaciji, mBank ili eBank, ne ovaj na sajtu koji je standardno jako los kod svih banaka)?
Da li je obavezan prenos zarade za otvaranje ovog paketa?
 
Danas je 118.11. Da li je obavezan prenos zarade zaista nemam pojma, ja sam svoju svakako preneo pošto sam ugasio sve račune u Intesi. Možeš da ih pitaš preko chat forme na sajtu, meni su brzo i tačno odgovarali na pitanja.
 
Brzo u Sber?🤣🤣. Ja sam imao bar 30-40 potpisa kad sam otvarao. Valda su to resili , na svi srecu.
To sa potpisima niko nije resio, ali da, potpisuje se brdo stvari te za tekuci rsd, tekici devizni ,stedni tekuci, stedni devizni, debitna dina, debitna mc, kreditna, dozvoljeni minus, pa za onaj palet pomoc na putu... I sve x2 .
Koga smara da potpisuje, jedino neki spartanski racun sa sto manje usluga da aktivira... Ovako je kod svih, klasika, i mogu da nam podmetnu sta stignu, jer niko ne cita u tom smaranju
 
Zanima me u kojoj banci se ne naplacuje odrzavanje ako na računu nema transakcija, niti bilo kakvih uplata?
Naleteo sam na podatak iz prethodne godine da je tako u Postanskoj stedionici.
 
Direktna banka, bar za preduzetnike.
 
Jel postoji neka banka koja u paketu tekuceg racuna daje i kreditnu karticu bez dodatne naknade, nesto kao Intesa hit?
 
Trebalo bi Aik banka, tekući račun start paket A
 
Iskočio mi neki tekst, kao reklama/podsetnik za Dina card i jedna rečenica mi je privukla pažnju. Neko iz NBS je rekao:

".... trenutno se razmatraju mogućnosti implementacije beskontaktne tehnologije i za nacionalnu karticu."

Kažu da je više od polovine izdatih Dina kartica SA čipom.
 
Može li pomoć? Imam devizni račun u Intesa banci. Treba da primim neku uplatu iz inostranstva preko Wire transfer-a. Ima li neko iskustva sa ovim načinom slanja novca? Koliko dana je potrebno da novac legne na račun? Da li ću dobiti neko obaveštenje u vidu poruke? Prošlo je više od 24h i novac još uvek nije na mom računu...
 
Nazad
Vrh Dno