Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Da li je neko probao 43C735? Interesantan mi je za kacenje na PC zbog 144Hz i VRR.
Naravno, nema podesavanja tilta ili visine, mora na daljinski da se ukljuci i iskljuci, ali to su sitnice ako VRR lepo radi, i nije ograniceno na 60Hz. Samo me malo zabrinjava kolko je primetan gamma/color shift sa oko 1-1.2m udaljenosti, jer je VA panel.
 
Hm, monitor mod (RGB 4:4:4) JESTE ogranicen na 60Hz..
 
Video sam da ima jeftinije, nego razmišljam nekako mi je sigurnije da uznem u radnji u mom gradu nego da preuznem od kurirske službe, po ceni par hiljada više 🤷
Slažem se, samo sam hteo da te razuverim da nije neka mutljavina. Ima tehnomedia.tako neke bolesne akcije, kao ova gde je 50 incha 70k a, 55, 63k,
 
Slažem se, samo sam hteo da te razuverim da nije neka mutljavina. Ima tehnomedia.tako neke bolesne akcije, kao ova gde je 50 incha 70k a, 55, 63k,
E to me najviše pokolebalo, razmišljam ako je manji jeftiniji razmišljam onda ovsj od 55 ima neku fabričku grešku itd... Gledah i druge brendove, najviše Hisense, ali za 60-ak hiljada 55 inča prosto nisam našao bolji of ovog TCL-a 🤷 Nadam se da neću pogrešiti ako uznem ovaj C-735....
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je neko probao 43C735? Interesantan mi je za kacenje na PC zbog 144Hz i VRR.
Naravno, nema podesavanja tilta ili visine, mora na daljinski da se ukljuci i iskljuci, ali to su sitnice ako VRR lepo radi, i nije ograniceno na 60Hz. Samo me malo zabrinjava kolko je primetan gamma/color shift sa oko 1-1.2m udaljenosti, jer je VA panel.
Obavezno detaljno proucite specifikacijuna sajtu svakog modela. Modeli ispod 55' nemaju 120+ hz. Isto vazi za 635 model.

Kupio sam 55c735 po toj ceni od 56hiljada i ne fali mu nista, nije koriscen u izlogu , cak sam i jako zadovoljan panelom. Nisam video mrtve pixele niti neko specijalno probijanje svetlosti po ivicama. Za te pare jednostavno ne moze bolje
 
Molba za mwsavka, ako mozes da podelis sa nama neku sliku fudbalske ili kosarkaske utakmice, ili da nam preneses svoja iskustva sa sportskim sadrzajem. Hvala unapred
Sto se tice sportskog sadrzaja mislim da je ok. Motion i brze scene su korektne nema nikakvih artefakta. Kao sto sam rekao fabricki mi se slika uopste nije dopala. Sa podesavanjima (onaj video za C845) je dosta pomoglo. Jedino u dolby vision zavisno od sadrzaja povecam svetlinu tj. smanjim gammu.
Evo nekih slika sa kablovske:
IMG_20231225_212105.jpg
IMG_20231225_212140.jpg
IMG_20231225_212227.jpg
IMG_20231225_212354.jpg
IMG_20231225_212958.jpg

IPTV:
IMG_20231225_213213.jpg
IMG_20231225_213428.jpg
IMG_20231225_214238.jpg
IMG_20231225_214324.jpg
IMG_20231225_214547.jpg

Kad sam se vec raspisao. Moram da demantujem sebe. TCL 55 C805 je itekako sposoban u kodi-ju da pusta i malo vece streamove. Pustio Dolby Vision od 80 GB. U Kodi 21.0 beta2 sada ima i podesavanje za cache, ranije je to islo preko advancedsettings. Po default-u je bilo stavljeno samo 20 Mb. Povecao sam cache i bolje je. Nije bas glatko. Sada mi premotavanje ne ide momentalno iako imam realdebrid je treba da izbaferuje zadati cache (slicno kao kod elementum addona). Ali da ne skrecem vise sa teme. Sve u svemu od mene preporuka za ovaj tv. Videcemo sta ce novi korisnici istog napisati.
 
Sto se tice sportskog sadrzaja mislim da je ok. Motion i brze scene su korektne nema nikakvih artefakta. Kao sto sam rekao fabricki mi se slika uopste nije dopala. Sa podesavanjima (onaj video za C845) je dosta pomoglo. Jedino u dolby vision zavisno od sadrzaja povecam svetlinu tj. smanjim gammu.
Evo nekih slika sa kablovske:
Pogledajte prilog 420213
Pogledajte prilog 420214
Pogledajte prilog 420215
Pogledajte prilog 420216
Pogledajte prilog 420218

IPTV:
Pogledajte prilog 420220
Pogledajte prilog 420221
Pogledajte prilog 420222
Pogledajte prilog 420223
Pogledajte prilog 420224

Kad sam se vec raspisao. Moram da demantujem sebe. TCL 55 C805 je itekako sposoban u kodi-ju da pusta i malo vece streamove. Pustio Dolby Vision od 80 GB. U Kodi 21.0 beta2 sada ima i podesavanje za cache, ranije je to islo preko advancedsettings. Po default-u je bilo stavljeno samo 20 Mb. Povecao sam cache i bolje je. Nije bas glatko. Sada mi premotavanje ne ide momentalno iako imam realdebrid je treba da izbaferuje zadati cache (slicno kao kod elementum addona). Ali da ne skrecem vise sa teme. Sve u svemu od mene preporuka za ovaj tv. Videcemo sta ce novi korisnici istog napisati.
Bitno da si zadovoljan , sve ostalo je manje bitno .
Neka te lepo služi
 
Obavezno detaljno proucite specifikacijuna sajtu svakog modela. Modeli ispod 55' nemaju 120+ hz. Isto vazi za 635 model.

Kupio sam 55c735 po toj ceni od 56hiljada i ne fali mu nista, nije koriscen u izlogu , cak sam i jako zadovoljan panelom. Nisam video mrtve pixele niti neko specijalno probijanje svetlosti po ivicama. Za te pare jednostavno ne moze bolje
Upravo zato i pitam za prakticna iskustva, posto je sajt dvosmislen sa informacijama.

U naslovu za 43" kazu "TCL 4K QLED 120Hz TV with Google TV and Game Master Pro", ali onda nize u specifikacijama "HDMI max resolution 2160P/60Hz 422 12bit".
Za 55" je drugacije: "TCL 4K QLED 120Hz TV with Google TV and Game Master Pro", pa u speckama "HDMI max resolution 2160P/120Hz 444 12bit, (2160P/144Hz 444 10bit)".
 
Poslednja izmena:
Upravo zato i pitam za prakticna iskustva, posto je sajt dvosmislen sa informacijama.

U naslovu za 43" kazu "TCL 4K QLED 120Hz TV with Google TV and Game Master Pro", ali onda nize u specifikacijama "HDMI max resolution 2160P/60Hz 422 12bit".
Za 55" je drugacije: "TCL 4K QLED 120Hz TV with Google TV and Game Master Pro", pa u speckama "HDMI max resolution 2160P/120Hz 444 12bit, (2160P/144Hz 444 10bit)".
Na ovom sajtu gledati specifikacije:

 
Koje je resenje na kraju? Pretpostavljam da je taj broj koji pocinje sa T!?
Ja sam poslao sa početnim znakom "T" noćas za registraciju produžene garancije.
Ali sam imao problem sa Mozzilom. Nikako nije hteo da prihvati i uvek mi je vraćao neku grešku sa nepostojećim ID-jem, ma šta to značilo. Probao sam najmanje 10 puta.
Onda sam to isto uradio u Chromu i prošlo je iz prve.
Pa ako neko ima isti problem, da se ne muči.
 
Jeste, ne prolazi registracija na FF, nego samo na chromium browser-ima (Chrome, Edge, Opera i sl.). To je potvrdila i tehnička podrška.
 
Ja sam poslao sa početnim znakom "T" noćas za registraciju produžene garancije.
Ali sam imao problem sa Mozzilom. Nikako nije hteo da prihvati i uvek mi je vraćao neku grešku sa nepostojećim ID-jem, ma šta to značilo. Probao sam najmanje 10 puta.
Onda sam to isto uradio u Chromu i prošlo je iz prve.
Pa ako neko ima isti problem, da se ne muči.
Da serijski broj je na T. Meni upravo na mail poslali produzenu garanciju.
 
Ja sam imao problem kada sam pokusavao preko telefona da dodam sliku racuna. Posle par dana sam probao sa kompa preko chroma i uspeo sam, poslali su mi produzenu garanciju posle nepunih sat vremena.
 
Preporuka za film ili video na youtube za test slike i zvuka na TV-u?
 
New TCL R51AT01 Google TV Update available in V093.
TV models ........P635(7) , A18, A28, U62
V8-R51AT01-LF1V093.020580

V093 OTA


build date= Dec 13 2023
build.date.utc= 1702400454
security_patch= 2023-03-05
gmsversion= Android_GTV_R
build.fingerprint= TCL/G07/G07:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 020580
OTA size= 1.39 GB
 
Stigao 55C805. Prvi utisak: mogao sam i 65-icu da uzmem! Ipak sam uzeo manji da bi bio više na sredini sobe (desno je garderober koji nemam gde drugo da stavim), ali sad mislim sa mi ne bi smetalo da je malo levo. Sliku nisam mnogo dirao, samo sam isključio one eco gluposti. Zvuk solidan. Povezao sam i pojačalo sa podnim zvučnicima preko DAC-a. Za to mora da se odabere PCM format da bi radilo (sound advanced settings-->digital audio out). Jedino nikako ne uspevam da namestim kablovsku, zvaću SBB za to. Hvala na preporuci, TV je zaista odličan.
 
Ja sam uzeo 65" ali sada vidim da sam 'ladno mogao i 75", mada 75C805 nije ni uvezen kod nas.
Prešao sam sa 55" ali nije neki WOW efekat kad je dijagonala u pitanju ili sam se odmah navikao.
Kako si zadovoljan sa TV-om? Ja kao da trazim dlaku u jajetu. 😁
SDR i HDR 10 podesio po onom videu (C845). HDR (uz male korekcije gamme). Jedino mi je u Dolby Vision smetalo sto nema jos svetline pa sam tu stavio Dolby Vision Bright.
Juce sam primetio prvi problem sa motion. Dok sam podesavao Dolby Vision pustio sam Barbie ( nasumicno odabrano 😅) i posmatrao detaljno motion. Pogledaj u prva 3-4 minuta: scena kada je vise zena (barbika) u beloj pozadini, kadar kada kamera brzo prolazi a u pozadini dominira bela pozadina vidi se treperenje u predelu glava (kosa) i malo odece. Jeste da je scena neubicajena ali jedino sam tu video da TCL C805 ima problem sa motion. Ovako sport, filmovi nisam primetio. Ali ta karakteristicna scena sa dominantnom belom pozadinom i brzim prelazom kamere mi je bila upecatljiva. Donekle se to ublazi u podesavanjima motion-a: stavio blur 4 i judder 3.
Evo jos jednog podesavanja za TCL tv iz 2023 god mozda ce nekome koristiti:
 
Nazad
Vrh Dno