Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ovdje si pogledaj, češ bolje razumet o čemu pričam.

O, pa jel' nam se to majstorslo vratio? ;)
 
Meni je danas stigao 55C635, porucen prosle nedelje po ceni od 47000 poslednji primerak iz prodavnice. Koriscen je nekih 9 dana, moguce je da ga je neko vec vratio. Kao i kolege na prethodnoj strani i ja imam one fleke na sredini ekrana. Vide se samo kada se tv gleda odozgo i sa strane iz ekstremnih uglova. Kada se tv gleda ravno fleke se ne vide. Dvoumim se da li da vracam tv jer je cena skoro 20000 niza od cene po kojoj se regularno prodavao. Pri normalnom gledanju tv-a se fleke ne primecuju ali se plasim da se vremenom ne prosire. Mada tu je i garancija pa ako se nesto desi uvek mogu da reklamiram. Porucen je online tako da imam onih 14 dana za probu i eventualni povrat u prodavnicu.
S obzirom da si ti 3. koji ima isti problem, ne bi me cudilo da cela serija ima takav problem... Ili kako ko vrati tv oni ga prodaju opet, pa kome prodje? Ja sam svoj tv predao na reklamaciju i cekam da se to resi. Trazio sam da mi vrate novac i ne interesuje me da mi daju drugi televizor/isti model. Malo me je razocarao TCL ali opet razmisljam da uzmem 55c735. Kao sto rekose na velikom je snizenju a meni je sve to nesto sumnjivo jer je 55c635 bio na velikom snizenju, a sada ga vise nema skoro nigde u prodaji.
 
Ja sam ovo napisao ironično,ne znam kako neko može da poredi jedan Sony i nekakav TLC ili TCL...

Naravno da je Sony zakon...uvek i bio...
Kao neko ko ima i TCL i Sony TV (duplo skuplji model od tcl-a) mogu ti reći da si u zabludi velikoj.
Sony cene i podrška su opštepoznata sprdnja :D
Sony modeli od 1000-2000€ ostaše zaglavljeni na android 9-10 softveru.

Evo ovaj 55C735 košta 57000 din (485€) nađi mi Sony model do 60000 koji je bar približno dobar!?
 
Ne pravi Sony jeftine modele i nižu klasu.
 
Normalno što bi to radili, bolji poslovni model da uvale ljudima XH90 npr. za 1000-1500+€ i posle par meseci kažu kupite noviji model ako hoćete da vam PS5 radi kako bi trebalo ;)
O tome da je softver pun bagova, a da je TV zaglavljen na android 10 softveru bolje i da ne pišem...
 
Poslednja izmena:
Ja kod mene nisam naišao ni na jedan bag na A80J, mada koristim Shield, jer mi najviše odgovara.
 
Dvoumim se izmedju TCL 55c735 (60 000) ili sony kd50x75wl (80 000). Koje je vase misljenje?
Što se tiče Sonya je svakako preskup za takvu diagonalu.. Za malo više para dobijaš več taj odličan ovogodišnji Philips model veličine 55˝.

 
Za c735 ide prica da je za one koji bi ga koristili najvise za gaming. Kakav bi bio za neko casual koriscenje? Tipa filmovi, serije, sport i ostalo. Nadam se da to sto ima 144hz nije uticalo da druge specifikacije da odu dole.
 
Čim stigne odmah proveriš da li je stvarno nov :)

Kako proveriti da li je vaš TCL TV nov i koliko je radio!

TV Settings
(zupčanik na daljincu) - Picture - Advanced Settings - Brightness Settings - obeleži se Contrast (jednom strelica na dole na daljincu) i ukuca 6425
Otvoriće se Service menu u kojem pod Running Time piše ukupno vreme rada televizora od trenutka kada je prvi put uključen.
 
Ja sam blizu kupovine 75c735,ali bi i ja voleo da čujem nekoga ko vec ima ovaj model,imam dobar lg 65 nano ,ali dusa hoce 75 incha
Imam ga ja već nekih 6m
Uglavnom se koristi za SDR sadržaje sa kablovske Brightness je ok skroz.
Za gaming izuva vrlo malo kaska za LG OLED C1 koji imam.
Možda jedina mana TV je što treba baš dosta vremena potrošiti da se podesi slika jer je out of box užas ali užas pa bukvalno pod obavezno ide igranje sa podešavanjima.
Za te pare ja ne znam kako moze bolje, 5g garancije mora račun i code sa kutije, dobiješ odgovor dal u roku 15 dana.
Evo danas cu da naručim i bratu i snajki za svadbeni poklon, sad je 20k manje nego što sam ja platio 55 inch model
LG, Sony, Hisense (smeće od OS) ne bi uopšte ni gledao jer su bukvalno smešni naspram ovog TV nije ni čudo što ih TCL bukvalno jede na svetskom tržištu
 
Imam ga ja već nekih 6m
Uglavnom se koristi za SDR sadržaje sa kablovske Brightness je ok skroz.
Za gaming izuva vrlo malo kaska za LG OLED C1 koji imam.
Možda jedina mana TV je što treba baš dosta vremena potrošiti da se podesi slika jer je out of box užas ali užas pa bukvalno pod obavezno ide igranje sa podešavanjima.
Za te pare ja ne znam kako moze bolje, 5g garancije mora račun i code sa kutije, dobiješ odgovor dal u roku 15 dana.
Evo danas cu da naručim i bratu i snajki za svadbeni poklon, sad je 20k manje nego što sam ja platio 55 inch model
LG, Sony, Hisense (smeće od OS) ne bi uopšte ni gledao jer su bukvalno smešni naspram ovog TV nije ni čudo što ih TCL bukvalno jede na svetskom tržištu
Gde si ga nasao na popustu?
 
Imam ga ja već nekih 6m
Uglavnom se koristi za SDR sadržaje sa kablovske Brightness je ok skroz.
Za gaming izuva vrlo malo kaska za LG OLED C1 koji imam.
Možda jedina mana TV je što treba baš dosta vremena potrošiti da se podesi slika jer je out of box užas ali užas pa bukvalno pod obavezno ide igranje sa podešavanjima.
Za te pare ja ne znam kako moze bolje, 5g garancije mora račun i code sa kutije, dobiješ odgovor dal u roku 15 dana.
Evo danas cu da naručim i bratu i snajki za svadbeni poklon, sad je 20k manje nego što sam ja platio 55 inch model
LG, Sony, Hisense (smeće od OS) ne bi uopšte ni gledao jer su bukvalno smešni naspram ovog TV nije ni čudo što ih TCL bukvalno jede na svetskom tržištu
Hvala puno,sinoc narucih .
 
New TCL R51AT01 Google TV Update available in V081.
TV models ........P635(7) , A18, A28, U62
V8-R51AT01-LF1V081.020548

V081 IMG


build date= Aug 07 2023
build.date.utc= 1691346448
security_patch= 2023-03-05
gmsversion= Android_GTV_R
build.fingerprint= TCL/G07/G07:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 020548
IMG size= 3.57 GB
 
Sitgao 55C735. Odmah proveren po @Stock uputstvu, ima 0 radnih sati. Podesio ga po uputstvu sa youtubea, ali je slika bila malo tamnija na 33 brightness za moj ukus, pa sam stavio na 45. Zapravo, još uvek mi je slika na Iris nekako čudna. Probao Igru prestola na HBO, uključio se odmah Dolby Vision. Probao Jokera, HDR radi solidno. Generalno trebaće mi vremena i igranja da podesim sliku za sve režime, jer mi se ne dopadaju skroz podešavanja koja sam našao na netu. Ovde sam i pročitao da se slika menjala vremenom kroz ažuriranja, pa ćemo taj problem rešavati u hodu.
 
Stigao i meni. Proverio sam, i moj ima 0 radnih sati. Igrao se sa podesavanjima ali nisam jos skapirao sve. Ume sam da mi promeni rezim slike. HDR sa minid3 je uzas, definitivno treba stelovanje kao i neki malo kvalitetniji hdmi kabal
 
Koliko sam ja skonao, režim slike menja automatski, kada prepozna izvor. Dolby Vision uključuje na HBO kada izvor ima podršku, HDR mi je uključio na PS4 itd. Ja sam jedan od retkih koji voli da mu toplina boje na TV bude hladnija. Još uvek nisam našao idelno podešavanje. U nekim trenucima mi se čini da je slika isuviše tamna, u nekima da su boje prenaglašene. Slične probleme sa podešavanjima sam imao i na C715. Trebalo mi je par dana da podesim baš kako mi odgovara.
 
Stigao i meni. Proverio sam, i moj ima 0 radnih sati. Igrao se sa podesavanjima ali nisam jos skapirao sve. Ume sam da mi promeni rezim slike. HDR sa minid3 je uzas, definitivno treba stelovanje kao i neki malo kvalitetniji hdmi kabal
Ovo što kaže @vlayza plus ne očekuj nekakav ubedljiv i prijatan HDR performans na tom tv-u jer je za to potrebno bar 1000 cd/m2 osvetljenja, a ovaj Tv ih ima 330.
 
Nazad
Vrh Dno