Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
@kingmax I iskjuci wifi u podesavanjima tv-a da povuce net sa lan-a (gigabitnog adaptera). Setih se toga. Mozda to pravi problem.
 
Ne vredi, nece ni sa ukljucenim
Wifi, ni sa iskljucenim. Bas cudan problem. A adapter inace radi na racunaru bez problema.
Pisao je već neko na forumu da LAN adapteri neće da rade baš na svim uređajima.

Nešto što radi na TV-u možda neće raditi na Xiaomi Boxu i obrnuto.
 
Instalirao sam Just player, al mi ne daje preko mreze da mogu gledati. Neke filmove imam, a neke sam stavio da skidam.
Just Player je ok jer baziran na Media3 (nekadašnji ExoPlayer), ali ima samo osnovne funkcije, za nešto više u vidu podešavanja npr. mreže/titlova koristi se NOVA: opeN sOurce Video plAyer:


Što se tiče gigabitnog ethernet adaptera neće svaki raditi sa svakim tv-om pa moraš malo da istražiš po netu. npr. Za moj Sony TV radi ovaj:


Moj savet ruter na 5 GHz i AC only mod (kanali 36 ili 40 ili 44 ili 48), a gigabitni adapter kupuj preko neta pa ako ne odgovara imaš pravo da ih vratiš i da ti vrate novac :)
 
Poslednja izmena:
Pisao je već neko na forumu da LAN adapteri neće da rade baš na svim uređajima.

Nešto što radi na TV-u možda neće raditi na Xiaomi Boxu i obrnuto.
Slazem se ali imamo isti Ugreen usb 3.0 gigabitni lan adapter i isti TV C805. Kod mene na 55" radi. Kod njega na 98" ne radi.
 
Meni je juče ovaj stigao iz Kine. Čim sam ga povezao odmah se tv konektovao na internet bez gašenja wifi. Imam 55c805.
 

Prilozi

  • 20241004_094636.jpg
    20241004_094636.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 79
Just Player je ok jer baziran na Media3 (nekadašnji ExoPlayer), ali ima samo osnovne funkcije, za nešto više u vidu podešavanja npr. mreže/titlova koristi se NOVA: opeN sOurce Video plAyer:


Što se tiče gigabitnog ethernet adaptera neće svaki raditi sa svakim tv-om pa moraš malo da istražiš po netu. npr. Za moj Sony TV radi ovaj:


Moj savet ruter na 5 GHz i AC only mod (kanali 36 ili 40 ili 44 ili 48), a gigabitni adapter kupuj preko neta pa ako ne odgovara imaš pravo da ih vratiš i da ti vrate novac :)


Instalirao sam Nova Player (skinut sa appstore). Na izgled je odlican, al i na njemu koce fajlovi preko 100gb.
Slazem se ali imamo isti Ugreen usb 3.0 gigabitni lan adapter i isti TV C805. Kod mene na 55" radi. Kod njega na 98" ne radi.
ja sam moj uzeo pre 3-4 godine, mozda su nesto menjali sa cipovima, a oklop ostao isti.

Meni je juče ovaj stigao iz Kine. Čim sam ga povezao odmah se tv konektovao na internet bez gašenja wifi. Imam 55c805.


Narucio sam i ja taj i jos neke modele od 2500mb/s sa i bez opcije hub-a iz Kine, i onaj Cable Matters iz USA, pa cemo videti. U svakom slucaju imacu toga viska, pa ako neko bude zainteresovan tu smo.
 
Kod mene isto ovaj Ugreen, kupljen sa njihove stranice, radi najnormalnije na 65".
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-10-04-10-31-26-075_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-10-04-10-31-26-075_com.android.chrome-edit.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 105
Nema tu dodatnih podesavanja, nego zavisi od chipseta adaptera. Tako sam se ja zeznuo za Sony. Ima dva neka chipseta i ja se naravno uhvatim za pogresan. Proveri koji podrzava tvoj tv.
Nisam to nigde mogao naci. Na njihovom sajtu,, a ni na forumima. Mozda zato sto ih malo ima, pa zato ne pisu o tome. Pisu o manjim dijagonalama, al izgleda da nije to isto, bez obzira sto su isti modeli.
 
nego zavisi od chipseta adaptera.
Tačno tako.

Proveri koji podrzava tvoj tv.
Baš bih voleo da čujem tvoju ideju kako se to proverava na Android TV-ovima bez za kupiš XY različitih adaptera pa nabodeš i vidiš radi ili ne?

Da je za Linux komp ok tamo možeš da vidiš koji kernel moduli su kompajlirani i šta tu ima od "usbnet" drajvera ( i kad povežeš adapter da vidiš koji čipset tj koji drajver koristi, ako za isti već ima podršku 😏) , a za Android bez root možeš da se se slikaš.

Prilično teško se pre kupovini adaptera dolazi podatka koji čipset koristi (plus i to kod nekih proizvođača za isti model adaptera varira) , a da dođeš do podataka šta podržava Linux kernel build koji koristi određeni model TV-a pre kupovine adaptera je maltene u domenu naučne fantastike.

Postoje samo neke tendencije tipa češće su podržani ASIX nego Realtek čipsetovi...
 
Kod mene je Ugreen USB 3.0 gigabitni lan adapter prethodno radio na Mi Box S a sada na TCL C805. Vidim da je moj C805 proizveden u Poljskoj. Moguce je da za razlicite regione stavljaju razlicite cipsete.
 
Ovako je kod mene na 65C935, neko je ovde na forumu pisao da mu je TCL odgovorio da je navodno to X_ oznaka čipseta, a neko da je to i oznaka firmware...


TCL 65C935 X2.jpg
 
Nema veze, resicu sa nekim USB adapterom, uzeo sam ih 10 razlicitih, pa ce neki od njih sigurno raditi. Sad je na red doslo fino podesavanje boja. Koja su po vama najbolji efekti?
 
Tačno tako.


Baš bih voleo da čujem tvoju ideju kako se to proverava na Android TV-ovima bez za kupiš XY različitih adaptera pa nabodeš i vidiš radi ili ne?

Da je za Linux komp ok tamo možeš da vidiš koji kernel moduli su kompajlirani i šta tu ima od "usbnet" drajvera ( i kad povežeš adapter da vidiš koji čipset tj koji drajver koristi, ako za isti već ima podršku 😏) , a za Android bez root možeš da se se slikaš.

Prilično teško se pre kupovini adaptera dolazi podatka koji čipset koristi (plus i to kod nekih proizvođača za isti model adaptera varira) , a da dođeš do podataka šta podržava Linux kernel build koji koristi određeni model TV-a pre kupovine adaptera je maltene u domenu naučne fantastike.

Postoje samo neke tendencije tipa češće su podržani ASIX nego Realtek čipsetovi...
Ideja je da pretrazis info tako sto ukucas npr. "usb ethernet adapter not working". Tu iskopas koji ti cs treba, konkretno za moj tv RTL8153. Onda se jos malo potrudis i nadjes na nasem trzisu koji adapter ima pomenuti cs. I tako...
 
Društvo uzeo sam tcl c645, i zadovoljan sam. Ali kodi stalno puca. Kad pustim 4k film, pukne posle 5 min, a kad pustim 1080p pukne posle sat vremena pa moram da motam gde je puklo. Zna li neko o čemu se radi i šta može da bude problem? Isto je i kad uradim force stop ili clear cache.
 
Sto se tice adaptera ja imam vrhunski gigabitni adapter TP link koji vuce punu brzinu na svim uredjajima, ali na ovom TV-u bolju brzinu daje wifi 5Ghz. Internet mi je 600/60 i dobijam 220 preko adaptera a oko 280 preko wifi-ja. Duplo manje u svakom slucaju ali dovoljno.
 
Brzine 200-300 Mbps se obično viđaju za kombinacije USB 2.0 port + Gigabit LAN adapter.
Tj svejedno za externi adapter ili kad imaš boxeve i slične uređaje kojima built-in ethernet port radi preko USB bus (što je npr slučaj sa Raspberry Pi 3B+).
 
Brzine 200-300 Mbps se obično viđaju za kombinacije USB 2.0 port + Gigabit LAN adapter.
Tj svejedno za externi adapter ili kad imaš boxeve i slične uređaje kojima built-in ethernet port radi preko USB bus (što je npr slučaj sa Raspberry Pi 3B+).
Ne razumem ja bas tebe...povezao sam tv preko hdmi kabla sa SBB uredjajem i adapterom na net. I to je to. Brzina je 220 od 600. Ne znam jedino kako merite brzinu...ja klasicno, iz browsera speed test.
 
Nazad
Vrh Dno