Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
TCL R51MT02 Android TV Update available in V392.
TV models...... C645K & P755K & C655K
(P725 & C725)
V8-R51MT02-LF1V392.021305

V392 OTA

https://shorturl.at/zEFNS

build date= Mar 21, 2024
build= 1711005472
security_patch= 2022-06-05
gmsversion= Android_11_R
product.build.fingerprint= TCL/BeyondTV6/BeyondTV4:11/RP1A.200622.001/AR06:user/release-keys
revision= 021305
OTA size= 1.62 GB

Ако је веровати @stasiof - слична је V999 test 4 верзији. А пошто сам слободан за викенд, мало да се поиграм, па ако ми се свиди - остаје.

ИЗМЕНА - Ништа од тестирања. Пријављују да не ради HDR режим.
 
Poslednja izmena:
Slazem se na C805 HDR, Dolby Vision skoro pa savrseni. Ali za SDR ( HD kablovska) treba dosta podesiti. Pri prvom paljenju tv-a prvo sto sam pustio je bila fudbalska utaknica. Blaga je rec reci da sam bio razocaran. Ono je horor na sta slika na fabrickim postavkama izgleda. Posto volim sport (narocito fudbal) pustio sam fudbalsku utakmicu i krenuo sa podesavanjima. Rezultat je da kazemo zadovoljavajuci. Evo mojih podesavanja SDR pa moze neko probati ako je nezadovoljan svojim podesavanjima:
Picture present : Movie
Brightness: 60/70
Colour saturation: 50
Contrast: 90
Black level: 54
Dinamic contrast : High (drasticna je razlika off i high narocito uocljivo na travi na fudbalskoj utakmici)
Black strech : Low (opet nesto vise detalja na travi nego na off)
Dynamic brightness: off
Local dimming: High
Local contrast : Low ( opet za razliku od off dobija se malo na svetlini i detalja trave).
Gamma: 3
Colour temperature: - 3
Clarity- Sharpness: 15 ( u Clarity sve ostalo na off)
Motion: iskljucen
Na poslednjoj sam V098 verziji.
Neko je vec pomenuo i Smart HDR mod slike.
Danas sam cackao malo oko podesavanja. I dobio malo bolje rezultate sto se tice kvaliteta kod gledanja sportskog sadrzaja (fudbal). Naime Smart HDR u colour opcijama ima opciju Dynamic Color koja daje malo zivlje boje za razliku od Movie moda koji sam koristio. Ipak sam malo smanjio Colour saturation na 45 , brightness 50, contrast 100,dynamic contrast high, local dimming high, local contras off, gamma 0, colour temperature 0, sharpness 15, motion iskljucen (ukljucen je po default-u sa ovim modom).
 
Imate li neki predlog da može kod da se uzme ispod 700e, idealno 120hz, 4k, 60 i više inča, video sam da je početkom godine bio jedan TCL 55 inča ali ne mogu više da ga pronađem na dobrom popustu.
 
Nazad
Vrh Dno