Šta je novo?

TCL s720

Nisam ja kriv, rom je takav, eno svima se desava na needrom.
 
Nisam ja kriv, rom je takav, eno svima se desava na needrom.

Znaci da ne pokusavamo :D
Flesnuo sam onaj rec sto si nam sinoc poslao, posle cu da odradim backup za svaki slucaj mada sam i zapisao oba imei broja. Zanima me sad ima li bilo kakav fiks za kameru ?
 
Za koju kameru konkretno i kakav fix? Ja na lewi 5 koristim lenovo snapit, skinuta sa 4pda, flesuje se kroz recovery. Mnogo je bolja od stock. Pozeljno je deinstalirati npr. uz pomoc sdmaid sistemsku galeriju (brise se i kamera), mada ne mora, meni su obe kamere i galerije radile uporedo ali sam ipak obrisao one sto ne koristim.

https://yadi.sk/d/42Mh6QtdWzPpD
 
Za koju kameru konkretno i kakav fix? Ja na lewi 5 koristim lenovo snapit, skinuta sa 4pda, flesuje se kroz recovery. Mnogo je bolja od stock. Pozeljno je deinstalirati npr. uz pomoc sdmaid sistemsku galeriju (brise se i kamera), mada ne mora, meni su obe kamere i galerije radile uporedo ali sam ipak obrisao one sto ne koristim.

https://yadi.sk/d/42Mh6QtdWzPpD

Aha, hvala. Kako ti drzi baterija, jesi li radio kalibraciju?
 
Nisam. Drzi 48 sati, nekad malo vise nekad malo manje ali to je prosek.
 
ja sam radio, jer pre fleša lewe nisam odradio clear battery stats (nisam ga ni video u twrp).

napuniš fon do 100%, i pokreneš battery calibration .apk

baterija drži tri dana, ali su mi gapps namerno ugašeni. za yt i sve ostalo koristim novu operu.
 
Gde da skinem stock rom onaj sto dolazi uz telefon posto kinez ne veruje da ne radi GP i gps ... Cisto da mu snimim video da posaljem
 
imaš na 4pda.ru
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=564521&st=260#entry32444839

mada , što bi to uopšte radio . taj gps radi u kini , jer ima predefinisane satelite. objašnjavati kinezu koji valja telefone na aliju, je isto što i objašnjavati baba kurani sa palilulske pijace.
slabo to njih tangira.

pogledaj najnovije postove kod rusa , i vidi koji su najsvežiji romovi . na lewi5 gps radi savršeno, gprs takodje, nakon što ručno uneseš podatke .
 
Pa ne radi gp i gps na stock romu, ja sam na to jos u prvom postu skrenuo paznju kad mi je stigao telefon.
 
Znam ja da ne radi ali dace refund ako snimim video gde se vidi da ne radi. 25 dolara refund
 
opa ! ajd javi ako prodje :)

inače, pojavio se AOSP kitkat na needromu , stok kineski, i modovan sa gapsima i wcdma .

primetio sam i jedan "problem" na lewi5 . - nikako ne uspevam da uparim sony sixaxis kontroler preko sixaxis.apk

(probao sam više verzija aplikacije, kao i paring toola za pc) . inače, na svim ostalim android telefonima radi kao doxa.

pada mi na pamet da je hardverska verzija bluetootha eventualno 2.0 ( jer ona ne podržava EDR, neophodan za sixaxis uparivanje)
a moguće je da je i do lewe5.

da li neko može sa sigurnošću da utvrdi koja je hw verzija BT na ovom telefonu ?
 
Poslednja izmena:
opa ! ajd javi ako prodje :)

inače, pojavio se AOSP kitkat na needromu , stok kineski, i modovan sa gapsima i wcdma .

primetio sam i jedan "problem" na lewi5 . - nikako ne uspevam da uparim sony sixaxis kontroler preko sixaxis.apk

(probao sam više verzija aplikacije, kao i paring toola za pc) . inače, na svim ostalim android telefonima radi kao doxa.

pada mi na pamet da je hardverska verzija bluetootha eventualno 2.0 ( jer ona ne podržava EDR, neophodan za sixaxis uparivanje)
a moguće je da je i do lewe5.

da li neko može sa sigurnošću da utvrdi koja je hw verzija BT na ovom telefonu ?
Inace kinez mi je poslao istopljnu tj iskrivljenu silikonsku fotrolu, neku kutiju svu izlupanu i 100 puta otvaranu. Tako da mi ih nije zao uopste :D
 
more šutnuo bi ga u dupe, da odleti u japan , odakle je došo !
 
Taj modovani kitket je okacio nas kolega Gajche sa telekineze.
 
bravo za gajčeta makedončeta ! šta radi a šta ne radi ?
 
Koliko sam skontao sve radi, samo nema tap2wake i ne moze kroz exposed da se namesti jer ne podrzava kernel. Ja sam ga probao i taj i onaj sa needrom sto zabrljavi imei radi kao munja, ali ne mogu bez tap2wake krastavac. Probaj, odlican je.
 
ma jok . em što i ja volim tap2wake i gestove , em što vrv nema hotknot, kao i većina aosp romova za mt6592.

čekam da kinezi izbace ofišl lewu 4.4 ili eventualno lolipop , kao što su obećali.
 
Ima hotknot, jedino ako si mislio da ima a ne radi. Nisam isprobavao ali sigurno ga ima. Bice valjda neka lewa, i ja se nadam.
 
imaš na 4pda.ru
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=564521&st=260#entry32444839

mada , što bi to uopšte radio . taj gps radi u kini , jer ima predefinisane satelite. objašnjavati kinezu koji valja telefone na aliju, je isto što i objašnjavati baba kurani sa palilulske pijace.
slabo to njih tangira.

pogledaj najnovije postove kod rusa , i vidi koji su najsvežiji romovi . na lewi5 gps radi savršeno, gprs takodje, nakon što ručno uneseš podatke .

Ne radi ovaj link, jel ima neki drugi?
I kako ste flesovali preko sp flash toola? Ne moze nikako da mi pronadje telefon. S720 crveni model
 
Poslednja izmena:
evo ti aosp fabrički za s720
http://www.needrom.com/download/tcl-s720-2/

rutuj sa vroot (ako već nije rootovan)
skini mobileuncle tools .apk i instaliraj
skini twrp recovery ( stavi ga na internu storage pariciju) i instaliraj ga iz mobileuncle tools
reboot to recovery, reboot
skini rom koji ti treba, takodje ga stavi na int. storage, i flešuj ga iz twrp , prethodno odradi wipe dalvik i wipe cash. (nemoj da se zafrkneš pa da obrišeš partition, jer ti je tu rom)
reboot
skini superSU update, twrp, fleš, reboot
po potrebi odradi unroot iz superSU, ako kinez baš inzistira
 
Poslednja izmena:
Ama ne razumes me :D Probao sam i ne radi link, treba mi onaj stari rom gde ne radi pola stvari da snimim video kinezu. Sad mi je lewa, rootovan sam, recovery instaliran . Trebaju li posebno neki driver-i za sp flash tool?
Rekao sam kinezu da ne radi gps, gapps pa sad da dokazem
 
ovo na needromu iznad linka je upravo taj rom na kome ne radi gps
 
Meni se desilo na kopiji iPhona da se izgubio imei prilikom obicnog factory reseta...To su bile muke da provalim koji procesor ima pa koji root...
 
kuku !

džordžilije , sine, jel ovo or'ginal lewa kineska, il opet neko gajčetovo kuvanije ?
 
Jel ima kakvih novosti za S720? Koje ROMove koristite? Kako ste zadovoljni telefonom?
 
Telefon je OK,najbolji rom ostade Lewa5,a vesti nema vise,pregazilo ga vreme.
 
Steta, taman mi je dopao saka pa sam mislio da je izaslo nesto bolje (Lollipop). Nadam se da ga nece potpuno zaboraviti.
 
Vrh Dno