Šta je novo?

TCL s720

Inace se pojavio na 4pda i twrp 2.8.2.0, isprobao sam ga, sada radi backup na sd, cak moze i na usb. Ima dosta novih opcija, sada moze i fajl menadzer normalno da se koristi jer se tastatura prikazuje kako treba. Evo link sa 4pda ko ima nalog tamo, ako nekome treba okacicu kasnije negde da mogu svi da skinu.

http://4pda.ru/forum/dl/post/6093202/recovery.img
 
Vazi.Mada se nema sta veliko videti,jedino to oko zvucnika...evo sad cu.







Taj silikonski Qrton i ta zastita na ekranu su bas nuzno zlo, bolje spreciti nego leciti, ubiju svaku car drzanja telefona u ruci. Ja sam na svim telefonima imao te zastite i uvek su bili bez ogrebotine telefoni iako mi je telefon ispao par puta iz ruke. Sad sam porucio zastitu za novi telefon upravo da sprecim, ali efekat zadovoljstva drzanja ni prici telefonu.
Prenesi utiske za taj tempered glass nakon mesec dana koriscenja. Uglavnom me interesuje dali se brzo izgrebe kao folija.
 
Sto se tice silikonske futrole,meni bas odgovara,visok sam i imam velike sake,pa kad uzimam telefon sa neke ravne povrsine sve imam osecaj da ce da mi ispadne.A sa futrolicom ipak sam sigurniji jel je onako gumirana pa se toliko ne kliza.

A ovaj "glass" prvi put koristim,iako do sada nisam imao problema sa ogrebanim ekranima.Jedino sto primecujem da se prst na ekranu sada mnogo vise kliza,onako cini mi se da je ona obicna folija bila malo manje klizava.Mislim da ne bi trebalo da se brzo izgrebe ovaj "glass" ,jel gledao sam neke klipove gde ga seku sa skalpelom a njemu nista.E sad,mozda je to samo reklama,ali bar bi trebalo da bude bolji od obicne folije za ekran.
 
Ok u svakom slucaj javljaj utiske. Folije se bas brzo zamaste i vide se tragovi prstiju na njima, a i bas su podlozne brzom grebanju. Ja sam porucio foliju za pocetak pa cu verovatno za mesec dva i tempered glass, taman da javis utisak ;)
 
Drugari, flesnuo sam mu twrp ali ne nalazi mi lewa zip . Neko resenje?
 
Koliko mu treba za first boot na leva 5? 15 min mi vrti vec 4pda animaciju
 
Izgubio sam imei prilikom flesovanja kitketa tako da sam morao da vracam stock rom pa onda backup. Mozda bi trebalo sacekati jos malo, pretpostavljam da ce rusi da izmisle nesto.
 
Jel ti se vratio IMEi kada si vratio stock rom? Generalno ako si pre flesha uradio backup nvrama to je dobro, ali si mu sa flesovanjem obrisao nvram telefona, IMEi, serijski broj telefona, i mac adrese za wi-fi i bluetooth, jedini problem je sto nvram ne moze da se zapise ponovo na telefon, nego posle svakog factory restarta moras opet da radis backup.
 
Poslednja izmena:
Vratilo se sve ali tek posle drugog flesovanja stocka, vec je pocela da me hvata panika. A uradio sam backup nvram particije uz pomoc twrp medjutim nije hteo da je vrati kad sam podigao backup. Da li bi vredelo da se bekapuje preko sp flashtool? I nisam razumeo ovu zadnju recenicu, moze li da se upise sve to posle ako se bekapuje na vreme ili ne?
 
Ako ti se vratio IMEi onda si bas imao srece, mada imei je zapisan na nvram posebna particija u telefonu koja nema veze sa flesovanjem roma, nvram se brise preko fleshtoola ako slucajno formatiras nvram. Tada se brise IMEi, serijski broj telefona, i mac adrese od wi-fi i bluetooth. Backup pravis preko twrp. Generalno nvram ako obrises vise ne moze ponovo da se zapise ali sa bekapom vratis i svakim ponovnim factrory restartom se ponovo brise i ponovo se bekapuje. U globalu i da nemas bekap moze rucno da se ukuca imei i da telefon radi, ali dali je to posle isti fon to ne znam.
Otvori wi-fi podesavanja i u odeljku gde gledas wi-fi dostupne mreze dali imas ovo NVRAM WARNING: ERR 0x10 i proveri u podesavanjima dali imas upisan serijski broj telefona isti kao na kutiji ako si izbrisao nvram vice ti sve nule.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne, sve se vratilo, nema nvram greske. Inace, kad nisam imao imei nisam nikako mogao da ga upisem, ni preko eng menija ni preko onog mtk alata, zaboravio sam kako se zove. Sad je sve ok, oba imei -a su tu, ne pitaj me kako :D
 
Ti i Slavisaj (brickovao mx4) ste trenutno najveci avanturisti. :)
Svakom ko čačka previše se nešto slično pre ili kasnije desi. Mada, tako se najbolje uči. :)
Dobro je kada nema posledica. :)
 
Ja sam svaki android koji sam posedovao flesovao i eksperimentisao sa njim. Na g300 sam promenio jedno 50 romova, zenin hd7 sam zabrikovao nepunih mesec dana od kupovine pa sam cekao ruse da izbace resenje :D Isto i zte racer, dusu sam mu izvadio.
 
I brikovan telefon se lako vraca u zivot preko fleshtoola, princip je potpuno isti kao i kod menjanja roma samo kad nadogradjujes rom ides na update a kod brikovanog telefona ides na opciju download opciju, generalno menjanje romova je meni teska smaracina, probaj ovo probaj ono i bespotrebno gubljenje vremena.
 
Zavisi, uvek isprobavam samo one u zipu koji idu kroz rikaveri. Posle vratim bekap i cao. Ovo je bio presedan jer je kitket u pitanju.
 
Copy/paste iz moje teme o TCl-u.
Fix za google play na stock rom-u. Ako nekome zatreba.
Osposobljen Googleplay na vrlo prost način na stock rom-u.
Dakle, da bi se osposobio Google play potrebno je imati Root privilegije i napraviti izmene u build prop file-u sa ES File explorerom.

Build.prop file se nalazi na putanji device/system/build.prop

1) U build.prop pronaci sledece tri stavke i izmeniti ih u sledeće vrednosti:
ro.product.model=TCL S720
ro.product.name=TCL S720
ro.product.device=Cross55


Kod mene je jedina razlika bila u sitnicama
ro.product.name=TCL_S720
ro.product.device=Cross5.5

Dakle imao sam samo donju crtu u product name, i tacku u Cross5.5

2) Snimiti promene i restartovati telefon
3) U Accounts izbrisati google account posto ste ga vec uneli da bi ste videli da Google play ne radi
4) U app manager-u sam obrisao sve podatke iz Google play Service updater/Google play services/Google play store/ i Google services Framework-u
5) Potom sam ušao u Google play, uneo svoj nalog i sada Google play radi sasvim normalno.


Prilicno prosto. Stvarno mi ne ide u glavu zasto salju ovako dobar telefon sa google play koji ne radi zbog ovakve gluposti.

Napominjem da svaku promenu radite na sopstvenu odgovornost. Ne mogu biti odgovoran ukoliko na Vasem telefonu ova metoda ne uspe ili se nesto desi telefonu.
 
Ja juce zaglavih na bootloopu i jedva pogodih konbinaciju za recovery. Pa ono je haos glupo napravljeno. Inače na lewi mi radi gestures perfektno. Video review stiže za par dana, snimio sam ali ne mogu da uploadujem preko adsla pa cim dodjem u bg stize. Pitam se jos samo da li kalibraciju baterije da radim, ne cini mi se kao dobro kalibrisana
 
Ako uflesujes stock sa needrom neces imati problema sa ulaskom u recovery, ja sam slucajno to juce skontao. :)
 
Ne mora modem, nije to poenta. Napravis backup te lewe ako ti odgovara. Onda uflesujes preko sp flash tool stock rom, root, opet ubacis recovery preko mobileuncletools i vratis backup. Onda imas svoju lewu ali uvek mozes u recovery normalno, vol up+power, ne moras da nabadas napamet kao sad.
 
Ne mora modem, nije to poenta. Napravis backup te lewe ako ti odgovara. Onda uflesujes preko sp flash tool stock rom, root, opet ubacis recovery preko mobileuncletools i vratis backup. Onda imas svoju lewu ali uvek mozes u recovery normalno, vol up+power, ne moras da nabadas napamet kao sad.
Šta je potrebno za flash tool? Možeš li mi poslati na pm ili ovde . Hvala
 
Skines sp flash tool poslednju verziju sa sajta, googlaj. Skines stock rom sa needrom. Sad kucam sa tt ali uputstvo za flesovanje flashtool -om imas bukvalno svuda, na youtube, po raznim sajtovima. Malo se iscimaj pa ako ne uspes javi da pomognemo, sad nisam kuci.
 
Menjao sam rom zbog d3go aplikacije nije htela zbog roota. Fleshovao lewa 5.1 sa lewinog sajta, I izgubio imei, kartice nisu radile. Vratio se nakon flesovanja drugog Roma. Fleshovao Sam I lewa portovanu sa tcl s725, mislim da mi je on ponudio I update ( nisam siguran bas da je on zaboravio sam) I posle updejta usao u bootloop. Flesovao, miui sa needrom... Nijedan mi nije nesto, na miui radi play Ali nece nista da skine. Onda sa 4 pda onu lewa 5.1 sa aroma instalerom. Problem je sto uvek ima malo rama slobodnog. I u medjuvremenu sam izgubo onu lewa sa 4pda koju Sam imao pa skinuo ponovo. Od Nikolasa tako nesto,Ali cini mi se da to nije ista kao ona koju Sam imao. Drugacija bootanimacija, aplikacije nisu iste.. I imam neki lag sa tacscreenom, koji nestaje na kratko kad zakljucam pa otkljucam ekran.
 
Skini lewu iz ove teme i vozi.
 
Izgubio sam imei pa sam se mucio da uopste osposobim telefon, inace je rom neverovatno brz. Vec se pojavljuju kojekakvi KK portovi na 4pda, cenim da je pitanje vremena kad cemo dobiti neki valjan rom, rusi ce da skockaju to.
 
Izgubio sam imei prilikom flesovanja kitketa tako da sam morao da vracam stock rom pa onda backup. Mozda bi trebalo sacekati jos malo, pretpostavljam da ce rusi da izmisle nesto.

Zaboravih da te pitam kako si uspeo da izgubis imei ? Sta si radio pri flash-u?
 
Nazad
Vrh Dno