Šta je novo?

Kućna multimedija TCL ili Hisense televizor

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Iv@nChE

Zapažen
Učlanjen(a)
28.06.2023
Poruke
6
Poena
1
Да, у његовом је рангу и он је наследник твог модела C715 који је из 2020-е године а C635 је модел за 2022.
Разлика јер у новијем моделу екрана, у новијем чипсету и у томе што новији модел покреће Гугл ТВ оперативни систем (који је у ствари исто андроид ТВ са ситним козметичким изменама).
Заборавих - C635 има и ONKYO звучнике, као и јутјуб AV декодер.
Da li je 50c635 Best buy TV u tom cenovnom rangu? ...napiši mi još neki predlog, ako smatraš da je bolji od njega?
C635 nece da zapamti podesavanja za sliku,zaebava me ima 3 dana
Razmatram kupovinu 50c635, kakva su tvoja iskustva? Da li bi ga kupio, da sada ponovo biraš?



mod: izdvojeno iz ove teme
 
Poslednja izmena od urednika:
Gledao sam utiske za c635 , citao komplet na ovom sajtu sta i kako za TCL. Mislim da je problematicno sto je taj model stariji a ide u prodaju, to mi je vec sumnjivo nekako. Mislim da je bolje ici na noviju seriju. Pricamo o 55 inca tv-u, A7KQ je skuplji dosta od C635 55 inca. E7HQ je jos jeftiniji, A7GQ takodje. U7HQ je ok ali je IPS na 55 inca.
 
VA panel je kod RU8000. Gubi se kontras i svetlina iz širokih uglova ( crna je crna) ali sam se ja tako sad navikao da sedim za kompom pored tv i gledam program bez problema čak šta više i ne primećujem da je došlo do promene.
 
Bio do Gigatrona i Tehnomanije. A7KQ odlican, nema puno odsjaja na ekranu, za razliku od recimo A6 serije. Malo se gubi na bojama ali to na nekim ekstremnim uglovima. Dopao mi se LG nano763q, fina slika i uglovi gledanja, crna odlicna. Izrada mi je nekako bolja na A7KQ.
C635 bio izlozen sa zaglavljenim pikselom, nije me nesto odusevio. Mozda je tu zvuk bolji od ovih.
Kakva su iskustva sa tim NANO763? Ima neko?
 
Što se tiče TCL i modela C635 i C735 dijagonale 65", za cenu do cca 75-80k je verovatno sasvim OK ponuda.
Sad uglavnom gledam cene od oko 80-90k za model 55C735, što je po meni mnogo. Prosto TV ne vredi toliko, pa ni približno.
Kupio sam bio 50C735 i onda ga prodao praktično odmah. Meni je bio totalno razočarenje slikom, brzinom softvera i samom implementacijom Google TVa.
Hteo sam njime da zamenim LG 49SK8500 iz 2018.godine, a onda sam shvatio da je taj LG klasa iznad i da ima mnogo bolju sliku. Poredio sam ga i sa Oled TV u drugom sobi. To poređenje je trajalo svega 10tak minuta... poređenje neuporedivih stvari.
 
Poslednja izmena:
Izbor je ili A7KQ ili NANO763QA. Danas bi narucivao tv. Nekako ne mogu da odlucim:)
Softver je debelo na strani LGa i takodje obrada slike i kretanja onih magicnih 24fps u filmovima da ne trza.
E sad jedina razlika gde Hisense moze da prevagne je kako funkcionise sa DolbyVision i HDR sadrzajem u odnosu na LG.
Ako mozes, skini sa neta demo videe za DV i HDR pa stavi na USB i pusti na oba i vidi kako ih reprodukuju oba modela.
 
Na kraju dana LG ima bolji softver, obradu slike i veću svetlinu oko 330nita naspram Hisensovih 275.
A i sad je na akciji u Ananasu 48k što je znatno jeftinije od Hisensa.
 
Bio do Gigatrona i Tehnomanije. A7KQ odlican, nema puno odsjaja na ekranu, za razliku od recimo A6 serije. Malo se gubi na bojama ali to na nekim ekstremnim uglovima. Dopao mi se LG nano763q, fina slika i uglovi gledanja, crna odlicna. Izrada mi je nekako bolja na A7KQ.
C635 bio izlozen sa zaglavljenim pikselom, nije me nesto odusevio. Mozda je tu zvuk bolji od ovih.
Kakva su iskustva sa tim NANO763? Ima neko?
 
Bio do Gigatrona i Tehnomanije. A7KQ odlican, nema puno odsjaja na ekranu, za razliku od recimo A6 serije. Malo se gubi na bojama ali to na nekim ekstremnim uglovima. Dopao mi se LG nano763q, fina slika i uglovi gledanja, crna odlicna. Izrada mi je nekako bolja na A7KQ.
C635 bio izlozen sa zaglavljenim pikselom, nije me nesto odusevio. Mozda je tu zvuk bolji od ovih.
Kakva su iskustva sa tim NANO763? Ima neko?
Evo posle par dana utisci sa 50nano763 (va panel). Webos je na sporijoj strani što nisam očekivao. Ekran ima takozvani dirty screen DSE kao i većina tva u ovom cenovnom rangu, samo je ovde uniforman pa liči kao na široke tamnije i svetlije pruge ne samo na štroku. Primeti se na svetloj pozadini dok za vreme gledanja tv sadržaja ne.
Panel kao i svaki VA ima ghosting efekat ali se uz malo štelovanje slike i korišćenja memc/clarity opcije sredi pa nema problema.
Svetlina je dobra, bolja od ostalih u cenovnom rangu (oko 330nita) i crna je odlična kao i boje.
I naravno LG ima maltene najbolje procesiranje slike i peglanje trzaja i tu je u prednosti nad ostalima.
Ja sam zadovoljan, samo da pijani poljaci porade na kontroli kvaliteta pa će i svi televizori izaći bolji iz fabrike sa manje DSE.
 
Webos samo ako si mazohista.
 
Webos samo ako si mazohista.
Imam amazon firestick, za pametne stvari ali je zgodno imati Amazon Prime Video i Skyshowtime koje koristim na TVu.
Amazon prime video radi kao sat, dok skyshowtime u skladu sa njegovom cenom radi kilavo, striming dobar aplikacija cirkus.
 
Ne treba bežati od WebOS; meni se za neke stvari i više sviđa u odnosu na Android TV.
Na Android TV nisam nikada uspeo da bežično povežem DeX, a i puštanje filmova sa računara bezičnim putem je bolje rešeno na WebOS. Prednost Androida je mogućnost instalacije VPNa i generalno veći broj aplikacija.
Aplikacije (Eon, Netflix, Disney, YT) rade isto.
 
Poslednja izmena:
Seti se za dve godine. Posle dve godine sve zastari prestanu za tvoj webos updateovi i kraj. Posle 5 ne radi ni jedan app.
 
Seti se za dve godine. Posle dve godine sve zastari prestanu za tvoj webos updateovi i kraj. Posle 5 ne radi ni jedan app.
Jas imam 11 godina LG LN575S 42 inchi i od prvi dan sam isklucio updejte..WebOS radi super,Youtube,smart iptv i neke druge aplikacije rade isto kao i prvi dan,tako da tvoja konstatacija nije ti tacna.
 
Onda si ti fenomen😂 pokreni skype, hbo, netflix, eon, arena cloud 👹
 
od mene nazalost ne, radilo na LG sjajno i jedan dan izgubili licencu. Ja uzeo roditeljima i KMEK bez najave ukinuto
 
Onda si ti fenomen😂 pokreni skype, hbo, netflix, eon, arena cloud 👹
Imam model SK8500 iz 2018. Svakodnevno gledamo na njemu EON, YT, Netflix, HBO. Povremeno i Disney i prime video (ne uplaćujem ih stalno). Apsolutno nikakvih problema nema.
Hteo sam da ga zamenim pre par meseci, kada sam kupio TCL C735. Čisto eto da promenim... Ali ipak stavio sam taj TCL u oglase posle dva dana. Nije uopšte loš TV, ali ipak nije ista klasa kao SK8500, koji je zadržao svoje mesto do daljeg.
 
Poslednja izmena:
Imam model SK8500 iz 2018. Svakodnevno gledamo na njemu EON, YT, Netflix, HBO. Povremeno i Disney i prime video (ne uplaćujem ih stalno). Apsolutno nikakvih problema nema.
Hteo sam da ga zamenim pre par meseci, kada sam kupio TCL C735. Čisto eto da promenim... Ali ipak stavio sam taj TCL u oglase posle dva dana. Nije uopšte loš TV, ali ipak nije ista klasa kao SK8500, koji je zadržao svoje mesto do daljeg.
Ti si bukvalno prešao sa konja na magarca, pa nazad na konja 😊
 
Nazad
Vrh Dno